Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mindenes videolejátszók


Eowyn

Recommended Posts

Soma01

Tudtátok, hogy a VLC-nek nem kell külön kicsomagolni a rar-t meg a zip-et, mert simán lejátsza ami benne van?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem. :hátpersze: Kösz, hogy beírtad ide.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Eddig én is mindig kicsomagoltam a filmet amit nézni akartam, aztán VLC, play. De nemrég rápróbáltam és mûködött! Ha több részre van osztva a rar, akkor is simán viszi, lehet beletekerni...

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Nem a Temp mappába csomagolódik ki véletlenül ilyenkor a film?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Jó kérdés, de szerintem nem, mert ahogy berakom a rar-t egyből indul és ugorhatok a végére is egyből vagy ahová akarok. Lehet, hogy csomagol ki belőle, de nem úgy van, hogy előbb kicsomizza az egészet, aztán indul a végén mag letörli ha kilépsz a VLC-ből. Sőt, nem is kerreg a vinyó lejátszás közben, szóval nem csomagol kifelé a háttérben előre. Meg, mondom oda ugrasz ahová akarsz a csuszkával és egyből van ott film, nem kell várni...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tömörített fájlokat nem lehet lejátszani. Valahová ki kell csomagolnia közben, legfeljebb valós időben teszi és nem lesz temp fájl.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Vagy a memóriába, de az is lehet, hogy valós idõben. Bármelyiket is csinálja, vagy a memória foglaltságán, vagy a proci terhelésén meg kell látszania.

Egy a lényeg. Tök jó és tök kényelmes!! :-)

Link to comment
Share on other sites

elbest

Sziasztok!

 

Telepítettem a windows7miser-t XP-hez.

Semmi gond vele, rendesen működik, ellenben a VLC ettől kezdve nem....

 

Ezt írja ki a VLC indítása után (újratelepítés után is):

 

" A rendszer DLL (usr32.dll) a memórában áthelyezésre került. Az alkalmazás nem fog futni. Áthelyezés történt, mert a DLL (C:/WINDOWS/system32/SHELL32.DLL) a Windows rendszer DLL-ek számára fenntartott címtartományt foglalta el. Új DLL-ért lépjen kapcsolatba a DLL-t biztosító forgalmazóval"

 

Mit lehet tenni? Egyikről le kell mondanom?

 

ui kekeckedőknek :P : nem tudok fordított "/" jelet írni......

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezek szerint nem csak én látok összefüggést annak a szutyoknak a telepítésével. :P

Link to comment
Share on other sites

elbest

Köszönöm, már nincs szükségem a segítségre, a problémát megoldottam.

Mindkettõ tökéletesen mûködik.

Elmentem a tecsóba és vettem fél kg DLL-t :P

 

 

Nem az említett 2 alkalmazás nélkül nem tudok élni, hanem a hibajelenséget szerettem volna megérteni és orvosolni.

 

Szép napot!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
warynski

Eddig a KMP Playert használtam a letöltött .flv fájlok lejátszására.

 

Egy ideje sajnos csak bizonyos flv fájlokat hajlandó lejátszani, másokat nem. Ezeket le tudom játszni pl. az FLV Player-rel, de olyan médialejátszót keresek, ami olyan komfortosan kezelhető, mint a KMP Player. Ez alatt azt értem, hogy billentyűzetről is kezelhető pl. a pillanat állj, és az előre, vissza.

(Erre azért van szükségem, mert gitárszólókat töltök le, és bizony vissza-vissza kell tekergetni, hogy agyilag fogjam a gyors részeket.)

 

Ha van tipp, előre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Garono

VLC. A hotkey-ket meg be tudod állítani magadnak, ha a gyáriak nem tetszenek (nem fognak).

Link to comment
Share on other sites

warynski

Kösz, ez lejátszik minden flv-ét.

Amúgy sokkal jobbnak tûnik, mint a KM Player, pedig az sem volt rossz. Sokat olvastam már a VLC-rõl, nem is tudom eddig miért nem raktam fel.

 

Mégegyszer kösz! :)

Link to comment
Share on other sites

Timo

Van egy kis gondom a KM Player-rel. Ha filmeket játszik le (mondjuk a play listről), akkor minden film indításakor dob egy hibaablakot, hogy:

 

Access violation at address 01ba867d in module 'gen_ml.dll_'

Read of address 00000028

 

A filmet lejátssza rendesen, csak mindig le kell OK-ézni ezt a warningot. Ki lehet valahogy kapcsolni? 8)

 

Legközelebb nem javítom ki a hozzászólásod, hanem felfüggesztelek. <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Olyan memóriaterülethez szeretne hozzáférni, amihez lehetetlen. Tedd újra, ha nem hozza helyre, akkor memtest, lehet, hogy hibás a memória a gépedben (bár erre én kicsi esélyt látok, ha egyébként jól mûködik a vas).

Link to comment
Share on other sites

Timo

Nos. A tedd újra volt az első reakcióm.

A telepítés utáni első indításkor rendesen működik.

 

Ha kikapcsolom a programot vagy újraindítom a gépet akkor máris dobja a warningot.

 

Azt hiszem kivárok egy frissítést mert kár lenne érte.

Link to comment
Share on other sites

Timo

Utóirat.

 

Csak ámulok és bámulok mennyi minden okosságot belepakoltak ebbe a lejátszóba. Ingyen. Nagy rajongója leszek azthiszem.

Nem is értem a Windows Media Player team et mi alapján válogatják össze. Na de nem lelkendezek sokat mert még felfüggesztenek.

 

A programnak gyanúsan sok "jogosultsági" okokra visszavezethető gondja volt és teljessen úgy viselkedett mint egy gyatra gamma verzió.

 

Miután bekapcsoltam a futtatás rendszergazda üzem-módban funkciót a KMplayer.exe -n minden gond varázsütésre megszűnt.

 

Most pompássan működik.

Leszámítva azt ,hogy a program induláskor az a "...." uac befagyasztja a képernyőt és 1- 2 futó ablakot programot ami az asztalon van.

 

Köszi a segítséget mostmár elleszek.

 

8)

Link to comment
Share on other sites

payskin
VLC 1.05! - Semmi nagy újdonság.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sanyaika85

Heló

Sony vegassal ismerkedem nem túl sok sikerrel,ehhez kérnék segítséget.

 

Sony vegas Platinum 9 egész pontosan.

- Eltûnt a video prewiev,pedig be van pipálva, hogy elvileg ott van...Lehet én kapcsoltam le valahogy,hogyan tudnám visszakapcsolni?

 

- A nyersanyagaim mp4 1920x1080x32, 25 fps, AVC ben vannak a gépem dualcore 2,2 ,4 giga rammal (DDR3)

Milyen projektet kell ehhez nyitnom,és mibe kell elmentenem? Eddig a video prewievben a kép eléggé szaggatott, renderelni csak wmv formátumban sikerült,mérete 100 mega körül . Vágás elõtt az anyagaimat nem kéne valami tömörítetlen formába konvertálni?Ha nem feltétlenül ragaszkodom az 1920x1080hoz,és inkább 1080x720ban dolgozom akkor romlani fog a minõség vagy torzul a kép?

 

Köszi a segítséget

jackys@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nem vagyok Vegas szakértõ, de nézd meg figyelmesen a tórum témákat. Van Sony Vegas topic, írtjál oda, biztosan kapni fogsz segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Soma01

Azt kérdezném, hogy VLC lejátszónál lehet valahol állítani, korrigálni a felirat idõzítését? Ha lehet, hol?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
aadaam

Sziasztok!

 

Én nagy VLC player rajongó vagyok - a legújabb verziója van WIN7-64bit alatt. Olyan problémám van ha teljes képernyős modban a konzolra kattintok akkor megjelenik mindig a start menü is. Eddig nem volt ilyen a win7 előtt. Valakinek ötelete ?? Néha tényleg kicsit szétkockázza a képet tekeréskor, de nálam mindenevő - mindent lejátsz ott eddig, DVD-t is, és a feliratot is jól kezeli. Kimondottan kedvelem hogy 400%-ig fel lehet tekerni a hangerőt - ami egy laptopnál pl. jól jön. Előtte BS Player rajongó voltam - de sajnos az fizetős lett - és az új win-ek nem detektálják a teljes képernyős módot nála. Bár a hangja nem volt túl erős.

Egyébként szégyennek tartom a Win Media Playerek nem tudnak a felirattal semmit se kezdeni :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mrmatyi

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a KMPlayeren merre kell beállítani a filmtörténet készítést, hogy mûködjön is, mert most ezt írja ki:

IPB kép

Most a 1437-es telepíthetõs verziót használom.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A VLC csak nálam képtelen lejátszani azokat a DVD formátumú filmeket, amelyeknek az elérési útjában ékezetes karakter vagy gondolatjel van? :mérges::reklamál: A legújabb, immáron sokadik nekifutásra bugmentesített, 1.1.2-es verziót használom.

Érdekes módon az MPCHC gond nélkül viszi mindet... Ja, és olyan esettel is találkoztam már, amikor a VLC képtelen volt túllépni a DVD menüjén, a Lejátszás gombra is mindig a menü töltõdött be. Akkor is az MPCHC segített ki. Sõt, olyan is volt, hogy a VLC nem adta be ugyanannak a filmnek a menüjét, aminek az MPCHC igen. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...