Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

ezermester

EndrúBoy!

Légy oly kedves áruld el, hogy a "fent említett P4es" milyen alaplapon fut?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@misi24

 

Én még nem hallottam olyan gépről, amin a Crysis ne szaggatott volna néha be ;)

 

Egyébként CRT vagy TFT képernyőn akarod használni?

Link to comment
Share on other sites

Tck18

19"wide LCD-n (1440*900-as felbontásban)

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

20-30 ezerért garantáltan nem fogsz neked megfelelõ kártyát kapni. :nem:

Nagyobbnak meg nincs értelme, mert a proci lesz a szûk keresztmetszet.

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy
EndrúBoy!

Légy oly kedves áruld el, hogy a "fent említett P4es" milyen alaplapon fut?

A gépünket együtt vettük anno, szóval u.azon mint az enyém: Intel Sorento D945GNT.

Miért? Gondolod, hogy ez a lap nem elég neki? :huh:

Jah, meg még hozzátenném, hogy a táp 350W-os, az ugye elég lesz?

 

Sehogy nem lehet. Elírás, a 9500GT is 128 bites. Amúgy én a 3650-et venném, a 9500GT-n csak GDDR2-es memória van, ami sokkal lassabb, mint a GDDR3-as.

Igen, szerintem is igazad lehet, ami azért furcsa, mert több oldalon is megtalálható u.ez a VGA u.ezekkel az elírásokkal, de nyilván a forrás oldal volt elírva és mindenki átvette a hibát :hááát: .

Link to comment
Share on other sites

Rottweiler

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem:

Az nvidia 9600 GT és a 9800 GT megy SLI-ben?Mert ezzel nem vagyok tisztában!

A választ elõre is köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

9600GT 9600GT-vel, 9800GT 9800GT-vel.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

EndrúBoy!

 

Nem gondolom, hogy nem elég neki a lap, csak a kérdésed miatt kérdeztem a lapot, mert szerettem volna tudni, hogy milyen express, x16-os a foglalat van rajta, ill. hogy hány bit-es!

A videokártya maximalizálása végett.

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Nos, ITT van minden infó az alaplapomról. Légyszíves nézd meg és kíváncsian várom a véleményed :) .

Ez OFF lesz és majd megkérdezem a saját topicjában is, de az alaplapom adatlapját nézegetve rájöttem h ebbe is vehetek két magos(!) Pentium D processzort (eddig azt hittem ha több magosat akarok, akkor az lapcsere is lenne)! Szerintetek megérné beszerezni egy ilyen D 960-asat(3,6GHz)? Ettõl gyorsulna a rendszerem és esetleg jobban ki tudnám hajtani a VGA-t?Emlékeztetõül: most P4, 3,2GHz-es van.

 

Lehet, hogy én is inkább ilyen 3650-et veszek és nem 8600GTS-t, mert nagyon megtetszett és szerintem nincs többre szükségem :hááát: .

 

A válaszotokat és a türelmeteket elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó lesz oda az a 3650, vaaagy még a helyedben vetnék egy pillantást a HD4670-asre is, olcsó, nagyon erõs (az árához képest), idõtállóbb.

OFF

Pentium D-t meg csak akkor rakj a gépedbe, ha ingyen adják. Nem éri már meg. Esetleg ha találsz egy D805-ös tuningpéldányt.

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Ismét köszönöm a gyors választ.

Aham, olvastam a 4670-ről, csak sajna még nem sok helyen lehet kapni :( . De most lehet, hogy előbb inkább processzort veszek,

ez irányú kérdéseimet már fel is tettem a megfelelő topicban 8) .

Szóval lehet, hogy mire VGA-t veszek már rendesen kapható lesz a 4670 is.Apropó, most mennyibe is kerül?

Persze, ha azt mondják a CPU-s topicban, hogy a Pentium D-től nem lesz jobb a gépem, akkor inkább videókari.

(De ahhoz nyomós okot kell mondaniuk, mert most nagyon megtetszett a két mag gondolata :))

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Aham, köszi. Az a baj, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ezzel a procival és egy 4670-essel több FPS-t érnék el mint egy 3650-essel, vagy legalábbis annyival többet, hogy megérje még 10ezret rákölteni.

Most úgy néz ki, hogy a jövõben mégsem lesz újítás, max egy Pentium D, ha szerezni tudok olcsón valahonnét. Így aztán az a VGA amit most veszek, ezzel a konfiggal fog futni valószínûleg amíg teljesen el nem avul...

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Ennek a 4670-nek fog szerintetek még lejjebb menni az ára? Mivelhogy most dobták piacra megeshet, nem? Csak mert jó lenne ha karácsonyig lemenne 15 körülre :ötlet: .

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Most is nagyon olcsó. Egy ilyen kártya, te jó Ég, annyiért már ingyen lenne!

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy

Tudom, azért kérdeztem :lol: !

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Karácsony felé az árak nem arról híresek, hogy csökkennek. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

EndrúBoy!

 

Olcsón nehéz jó D processzort szerezni, főleg olyat, ami meghaladja a jelenlegi teljesítményét.

Pontosítva:

Egy 925-ös, 930, 935 stb. 20000.- környékén mozog. Ezel két probléma is van. A teljesítmény emelkedése, minimális észrevétel mellett lehet, míg az ár akkora, hogy kapsz érte egy alaplapot, és processzort. Persze egy 10000.- plusszal, már egy, a mostaninál jobb processzorral rendelkező alaplap is belefér.

 

A videokártya vásárlásnál meg az AGP-s kártya, kontra PCI Exp. szintúgy van eltérés, sokszor nem is kevés, a PCI express javára. Természetes, hogy megy lefelé egy alkatrész ára, abban az esetben, ha folyamatos fejlesztések miatt újabbak jönnek ki, de nem jelenti azt, hogy gyártási költség alatt adják.

 

Utólag: A 2600XT megállni látszik 16-17 környékén. Nem fog alá menni szerintem a 4670.

Link to comment
Share on other sites

LowPcUser

Hello!

azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szeretnék venni egy HD4870-et csak nem tudom milyen gyártótol kellene? :S mert nagyon sok van, és nem tudok választani mert mindegyik gyártó mást kínál hozzá.És segítségetek kellene ebben :)

Link to comment
Share on other sites

pohi

Szia!

 

Szerintem ez egy jó választás (Sapphire):

 

Alap 512:http://www.sapphiretech.com/us/products/products_overview.php?gpid=245&grp=3

Alap 1024:http://www.sapphiretech.com/us/products/products_overview.php?gpid=250&grp=3

Tuning: http://www.sapphiretech.com/us/products/pr...d=254&grp=3

Tuning 2G:http://www.sapphiretech.com/us/products/products_overview.php?gpid=251&grp=3

Link to comment
Share on other sites

LowPcUser

Köszi a segítséget és a gyors választ! :) Én is a Sapphire felé nézegettem igazából csak inkább kikérem egy "hozzáértõ" véleményét is :P Am. nagyon tetszik a 4870 Toxic változata (jobb hûtés, magasabb órajel, jobb hõmérséklet) a 4850 Toxic változata nagyon tetszik, sok helyen láttam már, de 4870 Toxic-ot sehol se :S Esetleg valaki találkozott már hazai boltokban Sapphire 4870 Toxic-al?

Link to comment
Share on other sites

kesa

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Végigolvastam az egész topicot,de sajnos nemtudok dönteni milyen VGA-t vegyek. Sajnos a régi behalt. Megdöglött a ventije.Kiszeretném cserélni az egészet. Jelenleg Radeon 9600-as van benne. Főként játékra használom (Cod4 akadozva,de ment rajta.)

A gépem nem valami erős :Sír:

 

CPU típusa:Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100)

Alaplap:ABIT BD7 2

VGA:Radeon 9600(256MB)

3D gyorsító:9600xt

 

Egyenlőre másik gépet :nem: tudok venni. A HD3650,vagy esetleg másik ehhez hasonló,szerintetek jó lenne bele. (15000-ft körül)

Válaszotokat előre is köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egy HD2600PRO is bõven sok ebbe a gépbe.

Link to comment
Share on other sites

kesa

Hi!

 

Köszi! Gondoltam hogy, nem nagy durranás a gép :upsz: Sajnos ez van. Mennyi lehet a külömbség a 9600 és a HD 2600PRO között.Szerinted jobban fognak menni a játékok ezzel.

Ja a tápom 350w,a memo 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

9600-ast nem tehetsz a gépedbe, mert neked AGP-s kártya kell. Ami számodra szóba jöhet:

 

HD2600PRO - HD2600XT - HD3650

 

A táppal lehet, hogy gond lesz, mert nagyon nagy a valószínűsége, hogy noname/Codegen/Mercury vagy valami hasonló ipari hulladék. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...