Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

ezermester

nexuspolaris!

Kérdezz rá zbeni-re, hátha vevő a kártyádra. Visszább olvasva gondoltam esetleg.

 

Sajnos az én kártya, és képernyőproblémámra senkinek sem sikerült válaszolni, három topikon át sem.

Így most némileg átfogalmazom a kérdésem, aztán adok egy linket. Hátha lesz létjogosultsága:

 

A link helye, majd. :hmm:

Na megszültem:

http://www.pcworld.hu/forum/index.php?show...mp;#entry256576

Link to comment
Share on other sites

STDavid

Szép napot mindenkinek,

 

Segitséget szeretnék kérni VGA vásárláshoz,

Gépem: Asus P5GD2-X, P4 3Ghz, 2*1024 Kingmax 667Mhz a többi gondolom nem lényeges.

olyan 20 - 30 körül gondolkodnék.

Félelmeim, régi a lapom kár valami PCIe 2.0 - ásat venni bele? lehet hogy nem is lenne kompatibilis?

Fontos hogy ne fogyasszon sokat, és ne lehessen vele "fõzni".

Részemröl GF 8800GTX, vagy 9600GT-re gondoltam, de tõlem lehet valami HD is.

A lényeg, hogy ebbe a gépbe többet már nem szeretnék fejleszteni, mivel már nincs is értelme.

Utsó kérdésem: van-e jelentösége hogy egy VGA-ban 256 vagy 512 a memória,

gondolom van de mennyire?

Elöre is köszönöm a segítséget.

Üdv:

Tom

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Vga vásárlás: feletted van egy link, olvasd át, bárcsak tegnap indult, de hátha találsz rajta érdekeset, esetleg a mostani kártyádnak is. (Na nem bánom, teszt után írj egy véleményt.) :D

 

Ha nekem ennyire lenne régi a lapom, nem törném a fejem újon. Lehet venni bele PCI E. 2.0-át nyugodtan, nem kár belé, mert ha lecseréled az alaplapot, akkor a következõhöz is jó lesz.

Részemrõl az AMD-ATI 4850-re gondoltam. Ebben az árkategóriában. 35-36000.-

 

 

Jelenleg van eltérés a 256Mb, és az 512Mb között.

1.-Többnyire a 256Mb gyorsabb.

2.-Jelenleg nem találták fel azt a játékot, amelyik nem fut 256Mb (video) rammal.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

STDavid

 

Úgy látszik, hiába írjuk le számtalanszor, hogy teljesítményre mostanában a 4850 és 4870 a nyerő. Még egy darabig így is lesz. Ha van elég pénzed, vehetsz egy 280 GTX OC-t. Talán az jobb, csak nem annyival, amennyivel drágább.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
1.-Többnyire a 256Mb gyorsabb.

Kivéve, ha a kártyához a referencia-ajánlás 512, és nem azért raknak rá plusz memóriát, hogy lehúzzák a vásárlót. Ilyen pl. a HD4850.

Azért szokott előfordulni, hogy egy 256MB-tal szerelt 8600GT gyorsabb, mint az 512-es, mert a gyártó a nagyobb memória költségét lassabb modulokkal ellensúlyozza. Kis kártyáknál egyébként is 256 a referencia, mert efölött semmi pluszt nem ad. A "nagy" kártyáknál fordított a helyzet: 512 a referencia, mert ezeknél már számít, de néha a gyártók készítenek olcsóbban feleannyi vrammal szerelt kártyát, ami hol 2%-kal, hol 70%-kal lassabb a kevés memória miatt.

2.-Jelenleg nem találták fel azt a játékot, amelyik nem fut 256Mb (video) rammal.

De azt már nagyon régen, ami lassabban fut 256-os csúcskártyán, mint 512-esen. Kb. Az összes komolyabb, utóbbi másfél évben megjelent játék ilyen.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

STDavid: Ha egy éven belül nem tervezed az alaplap és processzor cseréjét, akkor nem érdemes egy 8600GT-nél vagy 2600XT-nél jobbat és drágábbat venni. Pénzszórás lenne csak.

Link to comment
Share on other sites

STDavid

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a gyors és korrekt segitséget.

Millió hála.

Thx

Tom

Link to comment
Share on other sites

nascar

Az oldalon, amit belinkeltél, van lejjebb egy Asus 8800 GT, az jobb kártya a 9600 GT-nél!

Ha nekem nem hiszel, akkor olvasd el ezt: Nvidia 9600 GT teszt ;)

De szerintem, most a legjobban ezzel járnál, ebben az árkategóriában: Gainward Radeon HD4850 512MB, innen: >>LINK<<, nem egészen 4 ezressel drágább csak!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

És több, mint 4 ezer forintal jobb. Még jó hogy beírtál és nem vetted meg a 9600 GT-t. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Cyberia

üdv!

 

én ebbe a konfigba (tudom , hogy ebbe már nem érdemes venni de ezt még felfejlesztem maxra: MSI 865PE Neo-3v, Intel Celeron D346 3,06 GHz, Samsung DDR400 PC3200 1gb, Sapphire Radeon 9550SE 128 Mb 64 bit, Mercury 450 W, Western Digital 1600JS) szeretnék venni egy új videokártyát. A célom az lenne hogy a lehetõ legnagyobb teljesítményt kihozzam a konfigból.

tudnátok segíteni? Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

béna

Szia nascar, Alex99!

Köszönöm a válaszokat, igazából még csak érdeklőlöm, mert olyan sok az alternatíva...

Elolvastam a tesztet amit küldtél, a számok önmagukért beszélnek!

De találtam még egyet, ezermester írta hogy a Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 PCIe egy jó kártya (igaz az ára is megvan) http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&a...ch_termek=&

Ez mennyivel tud többet mint a Gainward Radeon HD4850? Megéri a hatalmas árkülömbséget?

És volna még egy fontos kérdésem:

Eddig mindíg nVidiát használtam egy ismerősöm ajánlására. Az első kártyám nV.GeForce 6600GT, nagyon jó kis holmi volt a maga idejében, de a nem túl erős gyári hűtése miatt,-amit sajnos nem cseréltem le-szétsült.

A mostani egy InnoV. 3D 7600GS ami hát...nem egy erős kártya. De valahogy mégis az nVidia márka felé húz a szívem. A mostani termékeket nem igazán ismerem, de mindenhonnan azt hallom, hogy az Ati most nagyon feljött, és jó a Sapphire, meg az Asus, az MSI is...stb. De ezeket is nVidia chip-ekkel szerelik nem?

Akkor most mi az igazság? Vagy egy szint felett minden kártya profi, csak ízlés kérdése a döntés?

 

 

Utólag: Most olvasom Alex, írtad hogy, a HD4850 és a HD4870-es kártyák a legjobbak teljesítményben. Ez azt jelenti nincs mese, mélyen bele kell nyúlni a zsebbe, ha valaki jó vasat akar?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Az Ati kártyákat Ati (AMD) chippel szállítják, az Nvidiákat meg Nvidiával. A 4870 gyorsabb, mint a 4850, de nem annyival, mint amennyivel drágább. El kell döntened, áldozol-e rá annyi pénzt. Az biztos, hogy most a legjobb ár/érték arányú kártya a HD4850, és ráadásul tökéletesen megállja a helyét minden játékban. Viszont ez is nagyon melegszik a gyári referencia hűtéssel, bár mostanság szállingóznak különböző gyártók egyedi hűtéssel szerelt változatai is (például a Sapphire Toxic nevű változata, vagy a HIS IceQ4 kártyája).

 

Utólag: Most olvasom Alex, írtad hogy, a HD4850 és a HD4870-es kártyák a legjobbak teljesítményben. Ez azt jelenti nincs mese, mélyen bele kell nyúlni a zsebbe, ha valaki jó vasat akar?

 

Ez idáig sem volt másképp, aki jó gépet akar, az nem ússza meg két fillérből. De elmondható, hogy most az eddigiekhez képest sokkal ütősebb gépet lehet kihozni ugyanakkora keretből, köszönhetően az olcsó Radeonoknak. :)

 

Cyberia: szerintem egy 7600GT-nél jobbat nem érdemes abba a konfigurációba tenni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

@Cyberia: Vegyél bele egy 7300GT-t, DDR3-ast, ha lehet, de nagyon elképzelhetõ, hogy egy DDR2-es is elég lenne. :(

Link to comment
Share on other sites

nexuspolaris

sziasztok,

 

Még mindig nem vettem meg az új videokártyát, u.i. HD2600 XT-ben AGP-est sehol nem találok, állítólag már a nagyker-ek se kapnak belõle.

Már majdnem vettem egy Sapphire HD2600 Pro-t, az üzletben vettem észre, hogy a dobozán van egy címke, amin ez áll: "AGP version; HDMI features not supported!"

Arra gondoltam, hogy ha nem támogatja a HDMI-t, a tv-re se tudom kivinni a jelet DVI-HDMI kábelen keresztül.

 

Így most tanácstalan vagyok, milyen kártyát vegyek. AGP-sekbõl sajnos nincs túl nagy választék. Mivel fõleg filmezésre használnám, játékra egyáltalán nem, szóval nem kellene hogy nagy teljesítményû legyen.

 

Tudnátok ajánlani valami megbízhatót?

Link to comment
Share on other sites

béna

Köszi Dave!

Még annyit kérdeznék, mivel úgy hallottam a HD 4850-esek nagyon melegszenek, kérdésem, ez mennyire vészes és ez ellen lehet-e tenni anélkül, hogy a garancia elveszne?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Mint említettem, lehet mostmár kapni gyárilag jobb hûtéssel szerelt változatokat, természetesen egy kis felárért cserébe. Ha nem ilyet veszel, akkor sincs semmi probléma, csak a házszellõzésre kell nagyon oda figyelni (legalább egy-egy ventilátor a ház elején és hátulján), esetleg külön rá lehet irányítani a kártyára egy ventilátort.

Link to comment
Share on other sites

béna

:D Azthiszem ezt megoldottnak tekinthetjük, ugyanis a szobaventillátort rátuszkoltam a gépre. Kiváló eredmények jöttek ki az Everest mérései alapján, Alaplap 28 'C, CPU 43 'C, ebbõl ítélve a VGA is lehülhetett. :)

És köszi a tippeket mégegyszer!

üdv

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ilyet is régen halottam. :lol: Szobaventillátorral hűtött gép. :) Rögtön ez ugrott be. :)

 

Amúgy szerintem jelenleg a 9600GT az egyik legjobb vétel, 23.000Ftért már adnak, de egy minőségi Gainward GoldSample is csak 27-28.000Ft, gyárilag húzott, és heat-pipe-os hűtéssel szerelt. :)

Link to comment
Share on other sites

ezermester
Arra gondoltam, hogy ha nem támogatja a HDMI-t, a tv-re se tudom kivinni a jelet DVI-HDMI kábelen keresztül. AGP-sekbõl sajnos nincs túl nagy választék. Tudnátok ajánlani valami megbízhatót?
nexuspolaris!

Ez milyen? (Nem ismerem a pontos igényeid.)

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15050

Link to comment
Share on other sites

nexuspolaris

Közben utánanéztem a neten, a "HDMI features not supported" annyit jelent,hogy a kártya nem full HDMI támogatottságú, azaz nem viszi át a HD audio jelet. De erre nem is lesz szükségem. Úgyhogy szerintem maradok a 2600Pro-nál.

De azért köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

:) Na végre egy normális cikk. Olvasatlanúl azt hittem, már megint valaki össze akarja hasonlítani, a 280-ast, a 4850-essel. :mérges:

Olvasva, már más a helyzet. :D

Link to comment
Share on other sites

pred1994

Egyetértek Dave89-cel.Amúgy ha maxra va állítva a hûtés akor nem melegszik igazából 60-65 foknál melegebbre,de ha 50 fok körüli hõmérsékletet akarsz kell pár venti a házba.

 

Asus P5Q Deluxe,Intel Core 2 Extreme Q9700,Asus Arctic Square,Geil Black Dragon 4*1GB 1066MHZ,WD 750GB 16MB SataII,Gigabyte Aurora,Sapphire Radeon HD4850 DDR5 Crossfire(2xRadeon HD4850),Fortron Factory 800W,Logitech dInovo,Samsung 30" LCD

 

Ja,és Cyberia üzenére valaszolva:Abba gépbe már nem érdemes dolgokat venni,plne nem HD4850-est. Többe kerül most a Hd4850 mint amennyit a mostani géped ér. Szóval tök felesleges már arra a gépre költened, inkább új gépet kellene venned.

De ez persze csak tanács,ha normális vagy,megfogadod.

 

Asus P5Q Deluxe,Intel Core 2 Extreme Q9700,Asus Arctic Square,Geil Black Dragon 4*1GB 1066MHZ,WD 750GB 16MB SataII,Gigabyte Aurora,Sapphire Radeon HD4850 DDR5 Crossfire(2xRadeon HD4850),Fortron Factory 800W,Logitech dInovo,Samsung 30" LCD

 

Link to comment
Share on other sites

ezermester

OFF!

Megkérdezhetem, hol vetted, a 4850-est ddr5-ös memóriával?

ON!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...