Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Twyzer

Oks, köszi a tanácsot, én is erre számítottam :) akkor valószínûleg ezt veszem :D

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Kimerítő...

1. Csak fel kell menned a lap elejére...

2. 3870 elavult. :démonikacaj:

 

HSP! Én inkább egy olcsóbb 2600 XT-vel próbálkoznék...

 

beckbandi81!

A 4850-et ne hasonlítsad össze a 260-al. Nem arra készült.

A 2db 4850 enyhén szólva, sem fog odaverni a 260-nak. Főleg nem árban.

Ha már a 260-at akarod bombázni, azt a 4870-el érdemes. Ez pont arra készült.

A 4870x2 tesz oda a 280-nak. Arra meg ne számíts egyelőre, hogy a 280-at megduplázza az nVidia mert lehetetlen, a jelenlegi felállásban. Egyébként nem 320, hanem 380W-a fogyasztása a 280-nak. (Az újságtól független.)

A jelenlegi lap, nem bír el 760W-os terhelést. Nem beszélve az egyéb akadályokról. 8)

Link to comment
Share on other sites

LowPcUser

Szóval én is gépvásárlásra adtam a fejem... :)

És van itt pár kari ami között gondolkodok.

Nvidia 9600GT,9800GTX (2xx rõl szó se lehet , 300w az sok nekem :D )

Radeon:3870x2, 4850 esetleg 4870...

kb. ezeket találtam árban megfelelõnek.

Szóval segítségeteket kérném abban hogy melyik lenne "jó vétel" ami elõreláthatólag(1,2 év) nem fog elavulni?És milyen proci kéne alá?

Link to comment
Share on other sites

fetfet

Sziasztok

 

Tanácsot szeretnék, merjek-e venni egy Asus m2a-vm hdmi-s alaplaphoz hd4870-et, vagy vegyek inkább akkor már másik alaplapot is? (Az az igazság nem nagyon szeretnék :), így is kell egy 550W-os táp is, azt már sikerült kiderítenem mekkora kell neki.)

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Szóval én is gépvásárlásra adtam a fejem... :)

És van itt pár kari ami között gondolkodok.

Nvidia 9600GT,9800GTX (2xx rõl szó se lehet , 300w az sok nekem :D )

Radeon:3870x2, 4850 esetleg 4870...

kb. ezeket találtam árban megfelelõnek.

Szóval segítségeteket kérném abban hogy melyik lenne "jó vétel" ami elõreláthatólag(1,2 év) nem fog elavulni?És milyen proci kéne alá?

Egyértelmûen a Radeon 4800-es szériában van a legtöbb tartalék. Ha árban megfelel, akkor 4870, ha drága. akkor 4850.

 

@Fetfet

Én mernék venni hozzá.

Link to comment
Share on other sites

KonGab

Hali!

 

Segítség kellene, de sürgősen!

Szerintetek melyik a jobb: inno3d 8600 GT 512 Mb DDR2 vagy inno3d 8600GT 256Mb DDR3?

Árban ugyanaz pár ft híján, de nem tudom, hogy melyik is jobb teljesítményben. Választ mihamarabb várnok minden jó szándékú, segítőkész, hozzáértő embertől. :P

Link to comment
Share on other sites

Becsoft
inno3d 8600GT 256Mb DDR3

Egyértelmû. ;)

Link to comment
Share on other sites

béna

Sziasztok!

Azt kérdezném, hogy jó választás lenne-e, egy HD3850 512-es AGP-s VGA-t venni a meglévő gépemhez?

Ami : Asus c800-E alaplap, 3GHz prescott processzor, 2GB RAM, 500W Chieftec táp.

Úgy tudom a processzor nem fogja tudni teljesen kihasználni a VGA kapacitását...bízom benne, hogy a táp elég hozzá.(Hány Watt-ot fogyaszt egy ilyen kártya?)

Sajnos úgy néz ki, anyagi okok miatt nem tudok új gépet vásárolni, így ez a megoldás marad.

Ez jó így? És a 26.000,- Ft nem sok érte? Megéri?

köszi üdv b.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Az 500W-os Chieftec táp bõven elég hozzá, nem fogyaszt túlzottan sokat ez a kártya, fõleg 2D-ben, amikor visszaveszi az órajeleit. Viszont én nem adnék 26.000Ft-ot egy AGP-s kártyáért, mert:

 

1.: új gép vásárlása esetén dobhatod a kártyát

2.: messze nem hajtaná ki ezt a kártyát a 3Ghz-es Prescott

 

Én max. egy HD2600XT-t ajánlanék, még ezt is visszafogja a processzorod valamennyire.

Link to comment
Share on other sites

béna

Köszönöm!

Hát igen ettől féltem, de sajnos nincs több pénzfejlesztésre. :Sír: Utána nézek ennek a HD2600XT.

Köszi Dave

Üdv b.

 

Utólag : Még annyit kérdeznék, hogy a HD2600XT az újabb játékokra megfelelő lenne?(Pl. Crysis,GIRD racer,ProStreet..stb.)

És jobb mint a mostani nVidia-ám?(InnoVsison 7600GS 256MB)

Link to comment
Share on other sites

- csani -

Szia

Nagyságrendekkel jobb :)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Béna!

 

Én már utána néztem, és szemezgetek is vele. Az összeállítás jó a 2600XT-re. Már itt az új 478-as-om, mert a régiben döcögött volna. Remélem az új jobb lesz a kártyához. Pont a modernebb játékok miatt kezdtem újabb gépbe.

Szívesen venném, ha beszámolnál a kártyavásárlás után az eredményrõl, hátha kapok egy lendületet én is.

Link to comment
Share on other sites

béna

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Ezermester, lehet hogy még a héten megveszem és akkor beszámolok a tapasztalatokról.

Még annyit kérdeznék (csak hogy okosodjak), hogy a 3GHz-es procim egész pontosan miért nem tudja kihasználni a teljes kapacitását az AGP-s 512-es HD3850-nek?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Köznapi nyelvre lefordítva: a kártya gyorsabban elvégzi a saját számolnivalóit, mint a processzor, így mindig várnia kell a processzorra. Tehát nem azért fog szaggatni egy játék, mert kevés a videókártya, hanem azért, mert a processzor nem gyõzi a munkát.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Hi all

 

A Zotak 9800gtx + vízhûtéses kártyán hol van a szivaytú ill van rajta egyáltalán ?

Link to comment
Share on other sites

Predator

Igen van egy membrános pumpa a kártya belsejében....

Link to comment
Share on other sites

béna

Szia Dave!

Köszi az infót, holnap megveszem a HD2600XT-t.

Link to comment
Share on other sites

mikemyers13

Sziasztok!

 

 

Nemsokára kártyát cserélek, s szeretném elötte kikérni a hozzáértõk véleményét, nem úgy mint tavaly...

Szeretném a gépemhez a legideálisabbat,olyan max. 30e. HUF-ért.

 

Egy Dell gépem van, (Vostro 200), Intel Core2 4400 2GHz/2 Gb 667 MHz Ram/500 Gb WD HD.

 

Természetesen a nagyobb teljesitmény mellet a HD kimenet, a csendes üzemmmód, a fokozott terhelhetõség,

megfelelö gyári hûtés és persze Pci-e csatl. a fõ célpont.

 

Mire kell még figyelni új kártya vásárlásakor,a megfelelõ csatl. és megnövekedett teljesítményfelvétel mellett?

 

Sajnos a tápon szereplõ adatokból nem tudtam kihalaszni a lényeget, avagy a névleges teljesítményt(>?)

 

Ezt szoftveresen is meglehet nézni?

 

Köszönöm Szépen'

 

mike:P

 

u.i: vélemények: http://www.ebuyer.com/product/143233 ???

http://www.pixmania.com/hu/hu/1637126/art/...512-mb-gdd.html ???

 

Ki mit mond?

Link to comment
Share on other sites

béna

Szia mikemyers13.

Te raktad össze a gépet, vagy kompletten vetted? A számlán rajta kell legyen, hogy milyen a tápod.

Vagy, a tápodon kell hogy legyen egy márkanév. A márkásabb tápok oldalán mindíg szerepelnek a specifikációk.+(márkanév)

FSP, Chieftec amit érdemes használni. Ha ezen márkák valamelyikét nem látod felírva a tápodra, akkor én azt javasolnám, hogy tápvásárlással kezdd, mert az lenne a legborzasztóbb, ha megvennéd az új VGA-t és az szétsülne a táp miatt. Én így jártam, tönkrement a táp és szépen magával rántotta a VGA-t. Azóta(kb2 éve) egy 500W-os Chieftec-et használok és soha semmi gondom nincs.

Én sajnos csak ennyit tudtam segíteni.

üdv, b.

 

Link to comment
Share on other sites

mikemyers13

Hali Srác

 

Köszi a segítséget,csak megtaláltam-

 

AcBel PC6035 300W Asus P/N 04G185015610DE XW596

 

Neten rendeltem,kb 1 éve.

 

Namármost, egyértelmûen az "AcBel" a gyártó, az Asus világmárka csak megtévesztésnek van ott:)

 

300 Watt a max leadott teljesítmény, ez vélhetõleg kevés lesz ha esetleg a kártyát húzni akarom....

MI a véleményed róla??

 

Hallottam olyasmit is, hogy a Vista rakoncátlankodik bizonyos tápokkal, erröl mit tudsz?

 

A Chieftech 500W jól hangzik, megnézem egy két forumon is.

 

A kártyavásárlás csúszik akkor egy hetet...

 

THNX

 

mike

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Becsoft
Hallottam olyasmit is, hogy a Vista rakoncátlankodik bizonyos tápokkal

 

Mekkora hülyeségeket ki nem találnak... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Az AcBel Polytech korrekt gyártó, a Chieftec is vásárol/vásárolt tőlük belet (a Chieftec is ugyanolyan díszítőcímke mint az Asus), nem fogja tönkretenni a videokártyát. A kapacitással sem lehet gond, a géped egy 4670-nel kiegészülve maximum terhelés alatt kb 100 wattra terheli a tápot (nem vicc!). A HD3850 meg maximum 20 wattal fogyaszt többet.

Szóval, ha szénné tuningolod a processzort meg a videokártyát, a táp még akkor is félgőzzel megy.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Na én ezt most nem értem. Lemaradtam valamirõl?

Majdnem leírtam, hogy 250W-os a táp, de aztán rájöttem, hogy ebbõl a ház tipusból 3 félét is kiadtak.

Ebbõl az egyiknek Made in China tápja van, és nagyon nincs rajta a gyártó.

Na, de tegyük fel, hogy egy jó minõségû 300W-os táp van benne, mert miért ne lenne így egy Dell gépnél?

 

Ezt a fogyasztás dolgot 100Watt körülre nem értem, hogyan jött ki!

A cél egy új kártya vásárlása, 30000.- körül. Nem láttam még kártya ajánlatot, így ennél a résznél maradtam le, és ebbõl adódóan nem látom át, hogy a még nem létezõ kártyának, hogyan lehet a fogyasztását meghatározni.

 

Ahol tartok, az az, hogy:

 

Szia mikemyers13!

Próbáltam magam is azt a szigorú párosítást, hogy csendes, nagy teljesítményû, de nekem nem jött össze, ezért kompromisszumra fog sor kerülni.

Nálam, a csendes, = passziv hûtés. A teljesítmény pedig, úgy az Ati 4850 körül érlelõdik. A kettõ között van egy szakadék. Passzív hûtést nem nagyon használnak nagy teljesítményû kártyára, az aktív pedig hangosabb lesz, talán, mint a jelenlegi gépzajod. Kérdés, hogy melyik felé húz a szíved, és mit értettél a tavaly... alatt? Úgy rémlik, rábeszéltek egy kártyára, ami nagyon nem jött be neked.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Honnan tudnám megrendelni ezt a kártyát ? ECS HYDRA 9800GTX+.

Nem találok egyetlen egy linket sem még külföldit sem.

HELP

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...