Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Excel - Kérdések és válaszok


Andrewww

Recommended Posts

Athos

Sõt! Csinálhatsz egy felhasználó függvényt, ami összefûzi egy tartomány celláinak tartalmát és meg is formázza. Ezt úgy használhatod, mintha az Excel sajátja lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bekecs

Egy excel dokumentumomat nem tudom megnyitni, pedig eddig nem volt vele semmi gond, kb hetente használtam. Azt irja ki hogy érvénytelen fileforma pedig a kiterjesztése nem vátozott meg (.xls). Probáltam más programmal is meg nyitni (word, wordpad, jegyzettömb, stb), de semmi.

Lehet, hogy megsérült? Meg lehet javitani? Lehet vele valamit kezdeni?

 

<Egy kérdést csak egy helyen tegyél fel! arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Próbáld meg OpenOffice-al.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Crazy Frog

Hogyan tudnám az excelben fügvénnyel egy listából kiválasztani a leggyakoribb elemet?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Sajnos csak a számokra tudok ilyen szintaxist:

 

MÓDUSZ(szám1; szám2; ...) :hááát: (szám: max. 30 tömb)

 

@bekecs:

Esetleg meg tudnád mondani, eredetileg milyen Office verzióban volt elmentve, és te melyik verziót használod. Ha úgy gondolod, hogy nekünk nem jelent semmit a tartalma, adj egy linket a letöltéséhez. Vírusellenõriztesd le! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

szmarton

Sziasztok! Lenne egy elég nagy problémám. Most keresek állást, és találtam is egy jót, csak az lenne az egyik feladat, hogy dbase adatbázisból kell Excelbe kinyerni adatokat és azokat elmezni stb. Erről szeretnék valami tananyagot, vagy bármilyen információt!

 

Segítsetek!!! Köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

Athos

A dbf fájlt az Excel meg tudja nyitni.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Vagy a forrásprogramból lehet exportálni xls-be.

Link to comment
Share on other sites

Viking

Sziasztok,

 

A Következõa problémám.

A vízszintesen írt cellákat (a, b, c, d) hogyan lehet függõlegesbe hozni (1,2,3,)??

Van erre megoldás?

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kijelölöd, aztán Ctrl+C.

Aztán kijelölöd azt a cellát, ami a függõlegesbe váltás után a legfelsõ lesz, majd szerkesztés->irányított beillesztés->mindent + transzponál bekapcsol.

Link to comment
Share on other sites

Viking

Köszönöm a segítségedet arpsoft!

 

Szia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Andrewww

Megint egy (vagy kettõ 8) ) kérdés:

Melyik könyvet (esetleg internetes írást) ajánlanátok, ha valaki (pl. én :hááát: ) szeretne az Excel makróiban elmélyedni új makrók írása céljából?

 

Konkrét probléma: Esetleg tud valaki egy makrót, ami a regionális beállításoktól függetlenül sima vesszõvel (,) elválasztott .txt fájlba exportál?

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A tizedestörtek hogyan lennének jelölve?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Melyik könyvet (esetleg internetes írást) ajánlanátok, ha valaki (pl. én :hááát: ) szeretne az Excel makróiban elmélyedni új makrók írása céljából?

A lapban már volt szó erről a kérdésről, és nem véletlenül ezt a könyvet ajánlotta a szerkesztőség már akkor is!

 

Konkrét probléma: Esetleg tud valaki egy makrót, ami a regionális beállításoktól függetlenül sima vesszővel (,) elválasztott .txt fájlba exportál?

A tizedes számok miatt nem javasolt a vessző használata, de ha muszáj, akkor mentsd el pontosvesszővel elválasztott szövegállományba, majd bármely szövegkezelő programmal cseréld ki a pontosvesszőket sima vesszőkre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
warynski

Egy láma kérdés: hogyan lehet az Excelben egy oszlop negatív értékeit pozitívvá alakítani?

Ha volt már ilyen kérdés, akkor bocs, de nem találtam.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Az abszolútérték képzés nem jött be?

Link to comment
Share on other sites

warynski

Szánom-bánom, de nem tudom hogyan kell abszolútérték képzést csinálni. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

eremit

=ABS(szám)

Link to comment
Share on other sites

warynski

OK, megvan, köszönöm!!! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Timer

Sziasztok!

 

 

Olyan feladatom van, hogy 80 kérdõívet kellene gépre vinnem, majd kinyerni belõle az adatokat. Nem tudom, hogy erre kínál-e valami jó makrót az excel, vagy esetleg inkább acces-t kellene alkalmaznom. Tudtok valami ötletet adni evvel kapcsolatban? Esetleg egyéb program is érdekelne, csak legyen free.

Link to comment
Share on other sites

Andrewww

A tizedestörtek hogyan lennének jelölve?

Ebben az esetben természetesen ponttal.

Azért kérdeztem ezt, mert a munkahelyemen az egyik felügyeleti szerv felé történõ adatszolgáltatáshoz õk bitosítottak egy excel fájlt makróval (sajna jelszóval védve, így nem látok bele), ami az Excel nyelvétõl és a regionális beállításoktól függetlenül sima vesszõvel elválasztott cellákat hoz létre és a tizedesjelet is pontra állítja, majd kiexportálja .txt fájlba.

Ebbõl következtettem arra, hogy ezt makróval meg lehet csinálni, és azért lenne szükségem erre, mert egy másik felügyeleti szerv is így kér természetesen más tartalmú :mérges: adatszolgáltatást, csak õk nem biztosítanak hozzá ilyen makrós excel fájlt. És mivel ez is gyakran szükséges, nem lenne rossz, ha a szokásos manuális megoldás helyett (.csv-ként elmenteni, majd jegyzettömbbel megnyitni és - pl. magyar reg. beállításnál - az összes vesszõt pontra, majd az összes pontosvesszõt sima vesszõre cserélni) egy makróval meg lehetne oldani a problémát. Ha csak pl. havonta egyszer 1 ilyen fájlt kéne csinálni, nem fárasztanám a nagyérdemût, de itt többrõl van szó.

Még annyit, hogy a munkahelyemen egyszerû felhasználó vagyok, így le van tiltva a Vindózban szinte minden, és a regionális beállításokat is központilag adják, nem lehet megváltoztatni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Létezik excelhez olyan kiegészítõ, ami a függvényeket bõvíti ki?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Mivel szeretnéd kibővíteni? :) Az Eszközök -> Bővítménykezelőnél be tudsz kapcsolni még néhányat.

Link to comment
Share on other sites

Papet

Van itt valaki aki nagyon vágja az excelt és ideje is van?

 

 

 

A benzinesnél már el is akadtam:

"- Számolja ki a 100 km-re eső fogyasztást az Adatok munkalapon található táblázat segítségével. "

 

Tehát ha pl az autó 1500cm3, akkor 10l-t fogyaszt és x km-t tett meg. Á, de bonyi. :(:upsz:

De ha 2000cm3-s, akkor többet fogyaszt és megint más lesz.

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezt a képletet írjad be az "E2" mezőbe és húzzad le:

=FKERES(C2;Adatok!A$2:B$11;2;IGAZ)

A többi már gyerekjáték.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...