Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Excel - Kérdések és válaszok


Andrewww

Recommended Posts

mike22

Köszönöm a bizalmat Mooti! :D És köszönöm neked is a választ Arpsoft!!! :kocc:

Link to comment
Share on other sites

mike22

Arpsoft:

 

Ez a függvény hogy működik? Nem nagyon vagyok benne a Visual Basic-ben... :upsz:

 

Megnyitottam a Visual Basic-et, beillesztettem a modult, majd bemásoltam, amit írtál! Elmentetem. De ezután hogyan tovább? Kijelölöm azt az oszlopt, amiben a kábelek száma van? Leírnád, hogy pontosan hogyan is kellene ezt alkalmaznom? Azt értem, hogy magára az egész munkalapra teszi fel a függvényt, de nem tudom, ezzel hogy számol...

 

Sűrgős lenne!

 

Előre is köszönöm!

Edited by mike22
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez pusztán a feltételes formázást váltja ki. Minden ugyanúgy marad, ahogy volt.

Amikor kiszámolja az új értékeket az Excel, akkor lefut ez a függvény és átszínezi a cellákat.

 

Az nDarabszamsora változó helyébe annak a sornak a számát kell írni, amelyikben a darabteli függvényeid vannak, míg az nKabelsora helyére a kábelek neveit tartalmazó sor száma kerül.

 

Az egészet úgy kell elképzelni, hogy van mondjuk az elsõ sor, amiben a kábelek nevei vannak (nKabelsora=1) és közvetlen alatta ott van a darabteli (nDarabszamsora=2).

 

Ha esetleg nem színezne csak a kövtkezõ beíráskor, akkor a for iOszlop sor elé be kell szúrni egy Activesheet.Calculate parancsot.

 

Érthetõ?

 

Link to comment
Share on other sites

mike22

Úgy kell a táblázatot elképzelni, hogy A52xL52-ig vannak a kábelek felsorolva úgy, hogy az A1-en van a kábelnév (pl. 003001), az A2-n pedig a darabteli függvény (ami a következõ: =DARABTELI($A53:$A65536;A1)). Tehát az egész A oszlopból kikeresi a kábelszámot és beírja az A1 cellába. A többi ugyanígy folytatódik, páratlan sorokban a kábel neve, párosban a függvény (mindkettõ csak az L oszlopig és 52-es sorig).

 

Ezért nem értettem, hogy hogy lehet egy bizonyos sort beírni a DARABszamsora helyébe, mert nem csak egy sorban vannak a függvények. Tudom, hogy kb. Te is ezt írtad le, csak nem tudom, ha több sor, ill. oszlop van, akkor mi a teendõm... :upsz:

 

Leírnád így is?

Link to comment
Share on other sites

mike22

Akkor ezt lefutottuk... :upsz:

 

Lenne mégegy kérdésem: az Excelben a munkidõmet akarom vezetni, és szeretném megtudni, hogy az adott napon, az eltelt hónapban hogy állok, mennyit dolgoztam. MOst ezt megoldottam úgy, hogy a indulási idõmbõl kivontam a beérkezési idõmet. Ezután a kiszámolt munkaidõbõl kivonom a normál munkidõt (8,5 óra), így megtudom mennyi túlórám van (pl. bent voltam 9 órát és 8,5 a normál munkaidõt, akkor kiírja, hogy 0:30 perc marad).

 

Az baj, hogyha nem töltöm le a 8,5 órát (minuszban leszek), az Excel nem írja ki, mert negatív szám lesz. Nincs valami ötletetek, hogy lehetne ezt megoldani?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na ne :!: :!: :!: Még hogy az Excel nem kezeli a negatív számokat? :lol:

Valószínûleg a cella formátum kijelzését állítottad el.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Dátum, idõnél alapból valóban nem ír ki negatív számot. Automatikusan idõformátumra állítja a cellát és abban nincs negatív elõjel.

 

Azt kell csinálnod, hogy elõször az eredmény cella formátumát állítsd be számmá és mondjuk 10 tizedesjegyet. Azután írd be a képletet. Ilyenkor nem alkalmazza az automatikus formázást. Számoláshoz ezt az értéket használd. Szóval van egy olyan mezõd, ahol az eltelt idõ negatív számként látszik. Emellé írj egy olyan képletet, hogy ennek a számnak vegye az abszolút értékét (ABS) és erre állítsál be idõformátumot. Persze itt "pozitív" idõként látszik, de a mellette lévõ számoból lehet tudni, hogy ez "mínusz idõ". Esetleg egy feltételes formázással azt is megteheted, ha a szám negatív, akkor idõ betû színe legyen piros.

Edited by Athos
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én meg egy HA függvényel csinálnék két oszlopot. Az egyikben akkor jelenik meg az idõ, ha pluszban vagy, a másikban akkor, ha minuszban. Az oszlopok alján létrehoznék egy összegzést. Ebbõl látod, hogy hogyan állsz.

Link to comment
Share on other sites

cselcsab

Munkahelyemen EXCEL2000 programmal dolgozok.

Gyakran elõfordul, hogy hosszú szöveget kell egy-egy cellába írni (munkamûveletek, anyagok, stb) és ezekbõl késõbb vissza kell keresni adott mezõket. Ezt Autoszûrõvel oldom meg.

Mi okozhatja, hogy az Autoszûrõ->Egyéni->Tartalmaz feltétel csak a mezõben lévõ szövegek elsõ 250 karakterére mûködik. Próbáltam a szûrendõ oszlopra az Adatok->Érvényesítésnél beállítani a cellákbani max.szöveghosszakat, hátha az segít, de nem javult a helyzet.

Tehát azok a sorok, ahol a szûrt mezõkben a szûrõfeltétel szerinti adat a 250 edik karakter után van, nem jelennek meg a szûrtek között. Valami olyan rejtett karakterre gyanakodtam elõször, amit az EXCEL, mezõ, vagy rekord vége jelnek értelmez, de nem ez a hiba, készítettem tesztet, magam írtam be minden adatot és a 250 ediknél az is kifelejtette a 250. karatter utáni részt.

Mi lehet a megoldás?

Ugyanezt megpróbáltam ugyanarra a táblázatra de magasabb verziójú EXCEL-el is, de a helyzet ott is ugyan ez volt.

Köszönöm aki tudja és megírja : cselcsab@freemail.hu

 

 

Link to comment
Share on other sites

Athos

E-mailben ne várjál választ. Azért van a fórum, hogy itt beszéljük meg a problémát.

Amúgy szerintem simán el tudom képzelni, hogy ezt tudja az Excel. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ennyit tud az autoszûrõ.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Köszönöm Athos a segítségedet, bár így a sok tizedesjegy miatt zavaró. Azért egész jól használható.

 

Arpsoft: Neked is köszönöm! Ez is jó megoldás, és kicsit átláthatóbb.

Link to comment
Share on other sites

donathl

Sziasztok!

 

Excel 2003 problémám a következõ, amiben kérném a segítségeteket. Valamilyen oknál fogva nem jeleníti meg a nyomtatási képet, (pedig régebben ez mûködött) és azt a hibát írja ki hogy nincs nyomtató telepítve a gépen. Nyomtatóm az tényleg nincs, így nincs is mit telepítenem, de ettõl függetlenül mûködhetne a nyomtatási kép funkció. Van valakinek valami tipje hogy mi lehet a baj, és hogyan lehet megoldani? Válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

eremit

Telepíts egy kamu nyomtatóhoz drivert!

Link to comment
Share on other sites

cselcsab

AUTOSZÛRÕ problémára !

Nem az a baj, hogy csak 250 karakterig érvényes ez a szûrõ, hanem az, hogy ezt sem a help, sem a program leírása, sem a szûrési feltétel beállításnál vagy hosszab szövegekre alkalmazáskor valamiféle figyelmeztetõ üzenet nem figyelmeztet erre a korlátozásra. Élesben alkalmazva, rábízva magad a feltételezett jó mûködésre igencsak nagy hibákat okozhat (és már okozottt is)

Üdv: CSELCSAB

 

Link to comment
Share on other sites

Athos

Sajnos ez van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Nem akarok belekontárkodni, de mégis csak megkérdem: ha valami csak a 250. karakter után különbözik, azt van még élő ember, aki követni tudná?

Jó, éppenhogy programra akarod bízni.

DE. Nem volna jobb inkább valahogy több cellára szétosztani egy ilyen eszement hosszú szöveget :?: :!:

Szerintem sokkal kezelhetőbb, és akkor már lehet rendezgetni, de ez csak az én véleményem.

Link to comment
Share on other sites

cselcsab

SKYBIRD-nek

Szivsen elmagyarázom mert nem érted a problémát.

Nem azt kell megviszgálni, hogy a miben különbözik valami a 250.karakter után, hanem azt, hogy bármely hosszú szövegben valahol elõfordul-e egy adott szó. Pl BETON. Na, ha ez a 250.karakter után van akkor ezt nem látja az autoszûrõ. Pl, az a feladat, hogy egy 3500 soros költségvetésbõl ki kell gyüjteni azokat a sorokat ahol betonozásról van szó, de vannak cellák, ahol ez a szó csak valahol egy szöveg végén van. Akkor van baj, ha ez a 250.karakterr után fordul elõ, merthogy az a tétel a szûrt listában nem fog szerepelni, tehát egy kigyüjtésbõl az azon soron lévõ minden adat kimarad. Magyarázd meg a fõnöködnek, hogy miért van ez a hiba, ami elérheti egyes esetekben pl a többmillió Ft-os értéket is. Hiába bontod a szöveket bármilyen eszközzel több sorra, a kimaradás mindenképpen elõfordul, hiszen abban a sorban ahová a 250.edik en túli szöveget másolod nem lesz meg a hozzá tartozó érték.

Nem is beszélve arról az óriási munkáról amivel ezeket (ha jó megoldás lenne) szétmásolgatnám, merthogy van olyan tételem is ami 700 karaktar körüli mûszaki szöveg. Hát ez a bibi.

CSELCSAB

 

 

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Feltétlenül Autoszûrõ kell? Némileg bonyolultabban meg lehetne csinálni a szöveg.keres-sel, esetleg az egészet áttenni Access-be?

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én nem erőltetetem. :) Egy programot több mindenre is lehet, használni, de szerény megítélésem szerint az Excel nem igazán 700 karaktert tartalmazó cellák kezelésére szolgál.

Mondjuk én már rajzoltam is pixelgrafikus piktogrammot is az Excellel, de azért mégsem egy rajzprogram.

Az Access sem nagyon jön szóba így, ha egy cellában ott is 255 karakteres szöveg lehet csak.

A feljegyzés meg nem a műveletvégzésre van.

Valahogy mégis a struktúrát kellene átalakítani. De az sem megy könnyen, gondolom.

Link to comment
Share on other sites

Athos

@cselcsab

Kicsit olyan érzésem van, hogy az Excelt olyasmire használjátok, amire nem igazán való. De javíts ki, ha tévedek. ;)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nekem is úgy fest. Egyébként az Access feljegyzés típusú mezõje 65535 karakter tárolására képes. És az SQL utasítások nem hibáznak 250 karater fölött sem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ja ja. Az Access említett "feljegyzés"-ében nem voltam bizonyos, mert emlékeztem, hogy van vele némi korlátozás.

Nem lehet indexelni. Olyat is mondtak, hogy nem rendezhető, nem lehet vele táblákat összekapcsolni, sőt nem is lehet benne keresni.

Ehhez képest most egy táblában módosítottam a szöveg adattípust feljegyzésre és a Like lazán ugyan ugyanúgy kiadta a paraméternek megfelelő lekérdezéseket, mint szövegnél :!:

Mindig tanul az ember. ;)

Viszont az Excel tényleg nem erre való, vagy legalább is nem így, ahogy már írtuk.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Segítséget szeretnék kérni (remélem jó helyen járok) nagy bajban vagyok egy tanáromnak olyat feledatot vállaltam, amit úgy tûnik saját erõbõl nem tudok teljesíteni. A feladat/kérés/kérdés a következõ

Adva van töménytelen mennyiségû jpg file (320x452x24BPP) és ezeket a képeket bele kéllene illeszteni az excel rublikáiba 3 oszlopban egymás alá. a problémám az hogy egysezrûen csak bedobom az excelbe ezt a 4000db kis kártya-képet, egymásra rakja a program, de én azt szeretném, hogy mindegyik kép egy külön rublikát foglaljon el és a méretük se változzon. mit tegyek? :( Elõre is köszönöm a segítõ válaszokat!

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én nem tudok róla, hogy az Excel cellákba lehetne képeket beszúrni. A munkalapra lehet, de a cellákba nem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...