Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Excel - Kérdések és válaszok


Andrewww

Recommended Posts

nagygabor

Akkor passz. Én is azt akartam ajánlani.

Link to comment
Share on other sites

basikele

Köszi, hogy akartál segíteni. :D

:bizonytalan:

Sziasztok!

Tud-e valaki segíteni,az Excel függvények létrehozásában.

A segítséget elõre is köszönöm.

Letölthetõ Excel leírás (html)

És egy kicsit off, de hasonló: StarCalc

És vannak olyan oldalak is ahol iskolai "puskák" vannak, ott is sok hasznos dolgot lehet találni.

:hááát: köszi!

Amit ajánlottál megnéztem, nagyon sok jó hasznos dolgok vannak benne, de az én bajomon nem segít. Az iskolai puskák pontosan hol találhatók?

Link to comment
Share on other sites

Tobi

Sziasztok!

 

A kérdésem: hogyan lehet egy excel fájl biztonsági másolatának útvonalát meghatározni.

Lényeg: hálózatra dolgozom, de szeretném, ha a biztonsági másolat a C:-n lenne.

Van erre megoldás?

 

Köszönöm!

 

Tobi

Link to comment
Share on other sites

warynski

Ha azt érted biztonsági másolat alatt ahová az automatikus helyreállításhoz szükséges adatokat menti az Excel, akkor:

Eszközök > Beállítások > Mentés, és itt meg lehet adni, hogy hová, és mennyi idõnként csináljon az Excel mentést.

Link to comment
Share on other sites

Tobi
Ha azt érted biztonsági másolat alatt ahová az automatikus helyreállításhoz szükséges adatokat menti az Excel, akkor:

Eszközök > Beállítások > Mentés, és itt meg lehet adni, hogy hová, és mennyi idõnként csináljon az Excel mentést.

Az Eszközök > Beállítások menüben a következõ fülek jönnek elõ:

Megjelenítés, Számolás, Szerkesztés, Általános,

Áttérés, Egyéni listák, Diagram, Szín

Nem találtam a mentésre vonatkozó dolgot egyikben sem...

(Excel 2000)

 

Tobi

Link to comment
Share on other sites

warynski

Igen, amit írtam az az Excel 2003-ban van.

Úgy emlékszem, hogy a korábbi verziók nem csináltak biztonsági mentést (csak a Word).

Ha tévednék, majd biztos kijavítanak....

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ebben az esetben NINCS TELEPÍTVE az automatikus mentés.

A 2000-es Excelben külön lehet telepíteni és alapból nincsen benne!

Link to comment
Share on other sites

Tobi
Ebben az esetben NINCS TELEPÍTVE az automatikus mentés.

A 2000-es Excelben külön lehet telepíteni és alapból nincsen benne!

Köszönöm a válaszokat!

Igazából a biztonsági másolat .xlk helyének a megadását szeretném én meghatározni, nem az automentés a kérdés.

Ugye, jelenleg a biztonsági másolatot ugyanabba a könyvtárba helyezi el az excel. Ezt lehet-e befolyásolni vagy a biztonsági másolat helyét meghatározni?

 

Tobi

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem nem.

Link to comment
Share on other sites

Tobi

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nagygabor

Sziasztok.

 

Adott egy excel tábla 3 oszloppal és kb 3212 sorral. A három oszlop a Város, Cím, Irányítoszám. Hogy lehet kiszûrni az ismétlõdõ elemeket, mert borítékot akarok nyomtatni a címek segítségével.

Válaszokat elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Gondolom, azt nem találnád frappáns válasznak, hogy rendezd le õket, majd dobáld ki az ismétlõdõ sorokat :démonikacaj:

 

Én úgy csinálnám, hogy mivel (tudtommal legalábbis) három oszlopra nem lehet keresni, ezért elõször is egyet csinálnék belõlük. Pl. a D2-be (feltételezve, hogy A-C az adatoké, és az elsõ sorban a fejek vannak) beírnám, hogy "=TRIM(A2) & TRIM(B2) & TRIM(C2)".

Mivel ezzel már lehet dolgozni, ezért az E2-be jönne a következõ képlet: "=DARABTELI(D$1:D1;D2)". Ez megmondja, hogy korábban hányszor szerepelt már az adott érték a listában, még akkor is, ha az nem rendezett. Nagyon fontos, hogy hol van $, mert így a "lehúzás" után mindig az elsõ sortól keres az aktuális elõtti sorig.

Ezután már nincs más dolgod, mint az AutoSzûrõvel kiválogatni a 0-ás sorokat (ezek mindig az elsõk), és már készen is vagy :D

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Vagy áttöltöd az Accessbe, és ott egy sima ürlappal megoldod, hogy az azonosak ne jelenjenek meg többször. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Köszi. Már megoldottam. Átraktam Accessbe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gyõzi

Sziasztok!

 

Segítséget kérek a következõ dologban:

Egyszer buheráltam valamit az excelben, és azóta minden egyes excel-fájl megnyitásakor a következõ üzenet jelenik meg:"Compile error in hidden module." Majd kilépéskor is hasonló. Semmi más gondot nem okoz, de már idegesít. Újratelepítés sem segített. Megnéztem a helpben, de szerintem ez rajtam nem segít:

 

"A protected module can't be displayed. This error has the following cause and solution:

There is a compilation error in the code of the specified module, but it can't be displayed because the project is protected.

Unprotect the project, and then run the code again to view the error. "

 

Tudom volt már ilyen kérdés, csak sajnos nem találtam rá érdemleges választ.

(Vírus nem jön szóba, én rontottam el vmit.)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A dokumentum védelmet kéne feloldani. Eszközök menü->védelem almenüje.

Utána szerkeszthetõ lesz a dokumentum és megjelennek a hibás kódok is, persze, ha telepítva van a VBA az Office-hoz.

Link to comment
Share on other sites

gyõzi

Köszi a választ arpsoft!

 

A dokumentum védelem az nem külön adható meg minden excel fájlhoz? Mert nekem minden egyes fájl megnyitásánál ezt csinálja.

Bocsi, de nem tudom mi az a VBA. Elmagyaráznád?

 

Köszi! 8)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az excel-ben nem nagyon tudtam olyan makrót létrehozni, ami fájltól függetlenül mindig elindulna. Megjegyzem, nekem nem 2003-as van, hanem csak Office XP-s.

 

A VBA a Visal Basic for Applications rövidítése. Ha írsz egy makrót, akkor a szerkesztésekor ez az alkalmazás indul el. Lényegében egy kissé lebutított Visual Basic.

Link to comment
Share on other sites

gyõzi

Lehet újratelepítem az egész office-t. (ha lesz rá hangulatom) Más ötletem már nincs. De kösz a felvilágosítást! 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
necrophorus

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy valahogy meg lehet-e csinálni Excel-ben, hogy egy listát egy másik táblázatban automatikusan rendezzen?

Kicsit világosabban:

 

Van egy listám emberek neveivel születési dátumaival stb. Azt szeretném, hogy ez a lista egy másik táblázatban (akár másik munkalapon) jelenjen meg név szerit rendezve. És ha beírok vagy törlök valakit, automatikusan rendezõdjön újra, ne kellejen mindig kézzel átrendezni.

 

Meg lehet ezt valahogy csinálni?

Elõre is köszi az ötleteket.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Elvileg kimutatással is meg lehet csinálni. Kicsit trükközni kell, mert én azt csináltam, hogy oszlopba beraktam a nevet, adatnak a dátumot. Valamilyen függvényt kell alkalmazni, ha jól tudom, ezért az összeget választottam. Ha a nevek egyediek, akkor mindegyikhez egy dátum fog tartozni, így jó lesz. Csak át kell állítani a cellaformátumot dátumra. Sajnos alul a végösszesen nem túl szép. Szintén be lehet állítani a kimutatást, hogy automatikusan rendezzen (azt hiszem Rendezés/Toplista pont). Viszont a frissítés az kézi vagy be lehet állítani, hogy nyitáskor frissítsen. Ennél jobb megoldást szerintem már csak makróval tudsz elérni. Nem tudom ehhez mennyire értesz.

Link to comment
Share on other sites

necrophorus

Kipróbálom ezt a kimutatásos módszert, de a makró is jól hangzik. Az eszembe sem jutott. Még soha nem csináltam makrót, se Word-ben, se Excel-ben, úgyhogy nemigen értek hozzá, de szívesen beletanulok.

 

Köszi az ötlet!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Hát szükség van hozzá alap Visual Basic ismeretre, ha bele is szeretnél piszkálni. Úgy tudod kipróbálni, hogy felrögzíted a rendezést: Eszközök -> Makrók -> Új makró rögzítése

De egyszerûbb ha kirakod a Visual Basic eszköztárat és onnan közvetlenül el tudod érni a makró rögzítése és lejátszása funkciókat. Ezután Visual Basic Editorban (ALT + F11) meg tudod nézni milyen kódot hozott létre. Ezt akár hozzárendelheted egy menüponthoz vagy gombhoz is. Ha újra elindítod, akkor megint végrehajta a felrögzített mûveletsort.

Link to comment
Share on other sites

moo

Sztok Excel guruk!

 

A kérdésem egyszerû.

Hogyan lehet egy cellában levõ érték egyéni formátumában felsõ indexet használni?

 

pl 8 m3 (a szerkesztõlécen csak a 8-as látszódjon, és nyilván a m3-ban a 3-as felsõindex legyen)

 

köszönöm

Link to comment
Share on other sites

eremit

Kijelölöd a formázandó karaktert, Formátum - mittudoménmi - felsõ index.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...