Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Excel - Kérdések és válaszok


Andrewww

Recommended Posts

@Berecz Dénes@

Abban az esetben az egész cella tartalma felsõ indexû lessz.

 

Az én ötleten:

Beszúrás>Szimbólum>Palatino Linotype

Itt a 8 sor elején találsz két olyan karaktert, amely felsõ indexû számnak "látszik". Ezt szúrd be a táblázat egyik cellájába! Innen a CTRL+X segítségével vágd ki! A kívánt cellába írd be a 8-at. Klikkelj a jobb egérgombbal a cellára, válaszd ki a cellaformázást! Itt a szám fülön válaszd ki az egyéni kategóriát! A formátumkód mezõjét töröld ki, és írd be helyette ezt:

#"m

ezután CTRL+V, majd egy " jellel fejezd be a mezõt! Okézd le!

Link to comment
Share on other sites

eremit

Úgy emlékszem, hogy nem. Mindjárt átváltok a másik op. rendszerre, azon van a Bill-Gates-Office!

 

Mindjárt jövök.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Elõször írd be: m3. Utána a szerkesztõlécen jelöld ki a 3-at és Formátum -> Celláknál állítsd be a felsõ indexet.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

@necrophorus

Ha függvénnyel nem is, de makróval szerintem megoldható.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

@eremit

Igen valóban igazad van, azonban moo ezt írta :

a szerkesztõlécen csak a 8-as látszódjon
Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Amíg "csak" négyzet vagy köb kell, addig megoldható a dolog: ne 3-ast írj be, hanem ³-öt, például a 0" m³" formátum minden számot köbméternek fog írni. A ³ jelet a legegyszerûbben a Karaktertábla program segítéségével tudod kiválasztani és a vágólapra (nekem legalábbis valamiért az Alt+0179 nem akar mûködni az Excelben :pislog:)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nem értem a gondot. Nálam a "nyolc köbméter" is beállítható. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@
nekem legalábbis valamiért az Alt+0179 nem akar mûködni az Excelben :pislog:

Beszúrás>Szimbólum>Palatino Linotype

A Nyolcadik sor elején megtalálod a kívánt karaktereket.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Nem értem a gondot. Nálam a "nyolc köbméter" is beállítható.  :hááát:

Akkor is, ha a cella tartalma a "8" és a "m3"-at már formázásból teszed utána :?:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Giraffe megoldása nagyon jó!

Link to comment
Share on other sites

moo

Uraim!

Köszönöm. Ez a szimbólumos móka tényleg bejött. Viszont, ha megpróbálok ugyanabban a Palatino Linotype szimbólumok közül néhány lentebb levõt, amik alsó és felsõ indexek, akkor azok helyett nekem csupán négyzetet jelenit meg a formátumban, pedig a cellába való beszúrásnál megjelenítette a megfelelõ karaktert.

A lényeg, hogy segítettetek.

 

mégegyszer köszönöm

Link to comment
Share on other sites

necrophorus
@necrophorus

Ha függvénnyel nem is, de makróval szerintem megoldható.

@Athos, Eremit

 

Sikerült rögzíteni a makrót, tényleg egyszerû volt. Még annyi a kérdésem, hogy a makrók futtatását lehet-e esetleg valahogy munkalapokhoz rendelni? Mert ha lenyomom a makróhoz rendelt gyorsbillentyût, akkor nem nézi, hogy épp melyik munkalapon vagyok, nekiáll a rendezésnek, de úgy hogy még a visszavonás sem mûködik utána.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Készítsél a munkalapra egy parancsgombot és ahhoz rendeld a makrót.

A billenytûkombinációt meg vegyed ki.

Parancsgombot a vezérlõk eszköztárról tudsz berakni.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Vagy a makród elejére írd be:

Sheets("Munkalap neve").Activate

Ezzel aktívvá teszi a megfelelõ munkalapot. Ha névvel hivatkozol a munkalapra, akkor utána nem szabad módosítani az elnevezést. De hivatkozhatsz rá INDEX-el (0-tól kezdve, balról jobbra haladva osztja a munkalapoknak), de ekkor meg a munkalapok sorrendjét nem szabad megváltoztatni. Vagyis csak annyira, hogy a rendezendõ munkalapot ne érintse.

 

Egy másik megoldás:

Munka1.Activate

A Munka1 egy belsõ név és annak a munkalapnak a nevét kell ideírnod, amelyiket rendezni szeretnéd. A Visual Basic Editorban a Project ablakban láthatod milyen "belsõ nevekkel" hivatkozhatsz egy munkalapra. Ez azért jó, mert átnevezheted, vagy akár át is rendezheted a munkalapokat.

Link to comment
Share on other sites

necrophorus

Mûködik is minden úgy, ahogy elképzeltem! Sõt, most hogy kicsit leástam a VB-be, egy rakás egyéb dolgot is meg tudok valósítani.

 

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Atys

Nagy az én gondom!!! Szóval kaptam egy nagy excel táblát, amibõl szûrõvel kell készíteni több kicsit. Sõt nem csak sorokat kell válogatni, hanem egyes oszlopokat is. Szóval az a helyzet, hogy nyomtatáskor egymás mellé rakja az A-J oszlopokat, de mellette még a képernyõn ott van az AC oszlop is. Ami közte van azt elrejtettem. A tájolás fekvõre van állítva, nyomtatás után még csak félig van a lap, szóval bõven lenne helye még annak az egy oszlopnak, és mégis új lapra akarja mindenáron rakni. Mit kell be- vagy kikapcsolni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Valószínûleg egy manuális oldaltörés van berakva a táblába.

Fedjed fel a rejtett oszlopokat és kapcsold be a nézet-oldaltörések megtekintése pontot.

Ha látsz olyat, ami nem szaggatott (kézzel lett beállítva), akor azt húzzad ki az elsõ oszlop elé, ezzel törlöd.

Utána rejtsed el a nem kívánt oszlopokat.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Hol lehet azt kikapcsolni az Excelben, hogyha én pl beírom ezt: (e) akkor ne váltson át € jelre. Rettentõen bosszant! :mérges: Had döntsem már el én, hogy mit akarok írni... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Beállítások->Helyesírás->automatikus javítás beállításai. Itt vegyed ki a listából.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

kösz szépen!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Van egy text file-om, amiben e-mail címek vannak az alábbi formátumban:

xy <z@valami.hu>;

Ebbõl lenne szükségem egy táblázatra, amely egyik oszlopában a nevek, a másikban a címek vannak.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hi arpsoft!

Közben én is megtaláltam azt a vackot, amirõl írtál! De azért kösz a segítséget. :)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@Shia-ko:

Gondolom a text fájlt be tudod emelni egy táblázat egyik oszlopába.

Ha megvan, akkor utána a következõ képleteket kell használni:

 

Nevek oszlopa:

=bal(a1;szöveg.keres(" ";a1))

Email címek oszlopa:

=közép(a1;szöveg.keres("<";a1)+1;szöveg.keres(">";a1)-szöveg.keres("<";a1)-1)

Ahol a1 a szétbontandó szöveget tartalmazó cella.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Invalid name error-t dob mindkét oszlopra.

 

szerk.: valószínûleg azért, mert nálam angol excel van. Keresem az angol megfelelõjét a fügvénynek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...