Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorcsere


Predator

Recommended Posts

Becsoft

Természetesen van jobb proci 478-ba, de kétmagos nincs.

Link to comment
Share on other sites

FGTH

Ettől féltem... Sajnos az órajel meg nem old meg semmit.

Kösz a választ!

Link to comment
Share on other sites

szg
de legtöbb esetben már elvárás lenne a dual core CPU

Ez az. Elvárás, de nem alapkövetelmény. Sõt a legtöbb esetben még csak nem is elvárás, hanem ajánlás, vagy még inkább kívánalom. Ha nem akarsz komolyabb fejlesztést véghezvinni, szerintem nyugodtan vegyél egy 3 GHz körüli vagy afeletti Pentiumot. Azzal még egy jó ideig szépen elfutkosnak a játékok. És a Celeronodhoz képest érezhetõ teljesítménynövekedést fogsz tapasztalni.

Link to comment
Share on other sites

ati012

Én is csak azt tudom mondani mint Szg, egy 3 GHz-s Pentium sokat dob rajta. 10.000-11.000 Huf-ért már kapsz. A régi procidat meg add el kb 6.000ért. (vevõ vagyok rá).

Link to comment
Share on other sites

FGTH

Megkérdezhetem, mennyi lenne az a "sok"?

 

A mostani gép:

Alaplap: MSI 848P Neo-V

RAM: 1 Giga SD

VGA: NVIDIA GeForce 7600 GT (AGP-s foglalattal)

 

Jelenleg a Carbon fullon megy, de a Pro Street demója 800*600-ban kb 1-es FPS-el, a STALKER-nél meg két képkocka között főzök egy kávét :(

Ezeknél van remény egy ilyen fejlesztés során?

(A Systemrequirementslab-on szoktam néztegetni menne e a játék és ott mindig piros felkiáltójelek éktelenkedenk a processzornál...)

Link to comment
Share on other sites

szg

Mint már írtuk, érezhetõ lesz a különbség, és sokkal gyorsabban mennek majd a játékok. Ami mondjuk az általad említett Stalkert illeti, annak nagyon jól esne a 1,5-2 GB RAM, és egyebekben is inkább a memóriától és a videokártyától függ a teljesítménye. A kétmagos processzorokat meg nem tudja rendesen kihasználni (mint megannyi más játék és egyéb alkalmazás). Ha nem tetszik a jelenlegi konfigurációd teljesítménye, de ugyanakkor nem szeretnél most sokat költeni rá, akkor vegyél egy erõsebb Pentiumot és esetleg utána pluszba még 1 GB memóriát.

Link to comment
Share on other sites

FGTH

Köszönöm a tanácsot, azt hiszem várnom kell kicsit és teljesen új vasat venni...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tjoco1

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni: van egy 2 GHz-es celeron processzoros MSI 845PE Max/Neo alaplapos gépem. Ebbe vettem egy P4-es 2,8 GHz-es processzort. A celeron is a P4-es is 478-as, ám a P4-es processzorral nem megy a gép, illetve mindig újraindul. A 2,8Ghz-es procinak nem tudom fontos adata-e, de ide írom:Sl6PF. Vajon miért nem megy az erõsebb procival?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha újraindul, akkor azt mondom, hogy a táp a ludas, de lehetséges, hogy egy BIOS frissítést is kellene csinálni.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Az MSi Live Update segítségével lejött három fájl, kettõ exe: AMIflh, illetve MSISetup. Ezeket gondolom el kell indítani a BIOS frissítéshez. Csak dupla klikk a windowsban, vagy inkább DOS alól?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Dos alól kell frissíteni, így:

AMIflh.exe [bIOS FÁJL NEVE]

:off_kacsint:

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Jó, jó, megyek Bios-ba, köszi!

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Újra itt vagyok, a 2000-es celeront cserélve 2800 P4-re. Mindkettõ Northwood (ha jól tudom). A BIOS-t frissítettem, kicsivel tovább mûködik újraindulás nélkül a gép, de továbbra sem stabil. Egy idõ után állandóan újraindul. Gondolom most már BIOS problem nem lehet, marad táp, esetleg hûtés?

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha a celeron hûtõjével használod, talán még az is játszik. Ellenõrízd le.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Igen a celeron hûtõjével használom, a gép 2003-ban lett véve. Az Everest egyébként az alábbi adatokat hozza hõmérséklet tekintetében:

Érzékelõ tulajdonságai:

Érzékelõ típusa Winbond W83627HF (ISA 290h)

GPU érzékelõ típusa Driver (NV-DRV)

 

Hõmérsékletek:

Alaplap 25 °C (77 °F)

CPU 27 °C (81 °F)

Aux 24 °C (75 °F)

GPU 34 °C (93 °F)

Maxtor 2F040L0 29 °C (84 °F)

 

Hûtõventilátorok:

CPU 3649 RPM

 

Feszültség értékek:

CPU mag 1.52 V

Aux 1.76 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 5.05 V

+12 V 12.04 V

-12 V -12.53 V

-5 V -5.05 V

+5 V készenléti 4.90 V

VBAT telep 3.34 V

Debug Info F B9 FF FF

Debug Info T 25 27 24

Debug Info V 5F 6E CB BC C6 1D 35 (01)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
zolka78

Sziasztok! Proceszort cseréltem egy gépben, bele tettem egy Pentium 4 3,0Ghz-es 631 típusú proceszort. Minden jól mûködik, de az eszközkezelõ két darab 3,0Ghz-es procit ír, és a feledatkezelõben is az látszik, hogy kettõ van. Ez, hogy lehet? Híszen ez még tudtommal nem dupla magos. Itt egy kép róla.

A másik, hogy az Everest szerint terhelés mellet a maximum hõmérséklet 22 celsius, terhelés nélkûl 14 fok, ez biztos jó? Én örülök neki mert ez nagyon alacsony de még ilyen alacsony hõfokot nem láttam.

 

A fórumra maximum 640x480-as (vagy 480x640-es) kép szúrható be! <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Gondolom, a Hyper-Threading van bekapcsolva, ami annyit jelent, hogy az operációs rendszer úgy érzékeli, mintha két processzormag dolgozna a gépben, így sokkal gördülékenyebben futnak azok a programok, amelyek támogatják ezt a technológiát.

 

Az everest pedig biztos rossz hőmérséklet-adatokat mutat, gondolom nem 14 fokos szobában járatod a géped... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

zolka78

Igen be van kapcsolva, így már értem. Egyébként egy átlag felhasználó játék és multimédiás alkalmazásoknál nyer valamit ezáltal a technológia álltal? Nem, nincs nálunk hideg, de a bios is csak 19 fokot mutat. Én ezt már tényleg nem értem. Az Everest szokott enyit tévedni?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Elõfordulhat ilyen tévedés, viszont a környezeti hõmérsékletnél alacsonyabb processzorhõ nem fordulhat elõ.

Link to comment
Share on other sites

zolka78

Ok! Everest téved. De a bios is? Mivel tudok pontos adatot kapni? Levettem az oldallapot és érezhetõen hûvösebb van bent, mint kint. Van bent 3 db 8cm-es venti és egy hdd hütõ is a kötelezõkön kívül.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Esetleg barkácsolj egy termisztort a hûtõ talpa alá. És a BIOS is tévedhet, sõt.

 

Levettem az oldallapot és érezhetõen hûvösebb van bent, mint kint.

Esetleg nem a légáramlatot érzed? Mert az nem jelent hûvösebbet (ami amúgy fizikai képtelenség volna), csak a szél miatt a kezedrõl gyorsabban párolog az izzadság, és hûvösebbnek érzed.

Link to comment
Share on other sites

zolka78

Anyira nem akarom megbuherálni, csak új procinál nem szeretnék úgy járni, hogy boldog vagyok az alacsony hőmérséklettől, közben meg a porcicák szallonát sütnek a procimon.

Link to comment
Share on other sites

catchke2ro

Hali!

A problémámmal kapcsolatban nagyon sok dolgot olvastam többekközt itt a PcFórumon is, de nem jutottam megoldásra.

A helyzet a következõ:

Adott:

- dtk PRM-231 EO-s alaplap, amirõl kb semmit nem tudtam meg a netrõl, de elvileg kezeli a PIII-as procikat is.

- egy AOpen AX3S alaplap, errõl több az infó:

http://global.aopen.com/products_detail.aspx?Auno=107

- egy PIICeleron 700MHz -es proci

- egy PIII(nem celeron) 733 MHz-es proci

 

A jelenség az volt, hogy a gép felpörgött, ventik mennek, vinyó megy, de a monitor be se kapcsol.

Ez a jelenség csak abban az esetben nem lépett fel, ha a PII-es procit a dtk alaplapba tettem. Így elindult a gép. Ha ugyanezt az AOpen-be raktam nem ment, a PIII-as egyikben se ment.

Alaplapi és egy másik AGPs videókártyával is próbáltam, így azt a lehetõséget elvetettem, hogy valami ott nem stimmel. Két monitorral is próbáltam, az se lehet hiba. Minden be volt dugva rendesen, a memória is, PCSpeaker nem izgult fel semmire se.

A PIII-as proci, vagy az AOpen alaplap nem jó? vagy is-is? honnan lehet errõl meggyõzõdni?

Köszi elõre is a segítséget!

üdw!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
riesenhai

Sziasztok!

Régebbi a gépem MSI 845PE Max/Neo (MS-6580) alaplappal.2.2Ghz intel pentium procival. Kicsit lassúcska ezért szerettem volna megjutalmazni egy új procival, de a szervizes szerint nem jó bele csak ami benne van. Erről szeretnék többet megtudni, hogy mi lenne a megoldás? A processzor tokozás típusa 478 Pin uPGA. Már megtenné egy 2.4Ghz-es is. A boltban 3Ghz-est próbáltak bele de nem működött.

Esetleg BIOS frissítés segítene?

 

Előre is köszönöm. Riesenhai

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Socket 478-as processzornak jónak kellene lennie. Nem működött vagy nem tudták belerakni? :D

Amúgy kell biost frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...