Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorcsere


Predator

Recommended Posts

Ice-T

Õõõ igen az volt le is szedtem róla, vettem új pasztát de megint melegszik! :(

-5 fokkal lett jobb a helyzet ezzel az új pasztával! :( Így is 70 fok fölött van a CPU, ami szerintem egy P3-asnál nem a legjobb, meg másnál se nagyon! :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Valami csak nem állhat jól rajta, mert a borda nem veszi föl a proci hõjét. Vagy tönkre ment a hõmérõ.

Link to comment
Share on other sites

Ice-T

Én is csodálkozok, mert ezelött nem volt vele gond amielött megbolygattam volna....

Mitõl mehet tönkre egy hõmérõ? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

pszki

Itt vok!Bocs a késésért!Háát olyan átlagos felasználó lennék én szerintem!Sokat játszok,néha konvertálgatok,sok net,dvd film nézegetés stb azért gondoltam E6850-re mert 2 magos dehát a Q6600-al egy árban lesz és akkor már mért nem 4mag kettő helyett!Igen,de ara is gondoltam,hogy mikor tudják majd kihasználni a progik egyáltalán a 4magot amikor még a kettőt se nagyon!?????????? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Watto

Hidd el a legújabb game-ek használni fogják a több magot... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

De ha az oprendszerek nem? :S Játékoknál is kezdetleges még a több szál. Majd most jönnek a 2 szálat használó cuccok.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@Pszki

Kb. én is ugyanezeket szoktam csinálni a géppel, de ilyen feladatokhoz nemhogy négymagos processzornak nem látom sok értelmét, de még egy E6850-nek se. Ha 3 GHz-re húzom az E4300-amat (ekkor a felezett cache-en kívül minden paramétere megegyezik az E6850-nel, vagyis a neten fellelhetõ tesztek alapján elvileg kevesebb, mint 10%-kal lassabb nála), a sebességkülönbség amit a gyakorlatban tapasztalok az alap 1,8 GHz-hez képest (netezés, játék, néha filmkonvertálás) valahol a 0 és a semmi között van. Na jó, kivétel a filmkonvertálás, mert az azért észrevehetõen gyorsul, de arra a havi egy vagy két alkalomra nekem teljesen mindegy, hogy 3 vagy 4 perc alatt szalad át egy DVD-n. Persze biztos van különbség minden területen, de amikor egy böngészõt kerek 2 másodperc alatt nyit meg a gép, a játékok pedig így is, úgy is akadásmentesen futnak, akkor az 50-60%-os gyorsulást az ember nem érzi meg.

A négy magot pedig egyelõre csak néhány komolyabb tervezõ/videovágó program tudja kihasználni, de azok is csak korlátozottan, mert a két kétmagos lapka összedrótozása nem tud elég sávszélességet biztosítani a magok és a "külvilág" közti kommunikációnak - vagyis amíg 2-3 mag teljes gõzzel dolgozik az adatokon, addig a negyedik általában arra vár, hogy szóhoz jusson.

 

Szóval úgy tûnik, hogy kézzel-lábban le akarlak beszélni a 60 ezer forintos processzorokról, de ez azért van mert mai (hétköznapi, otthoni) körülmények között viszonylag ritkán lehet kihasználni a pluszt ami bennük van. Ha a kettõ között kell választani, akkor én 1-2 év távlatára mindenképp az E6850-est választanám, már csak a kisebb fogyasztása (és fûtése) miatt is. Ha hosszabb távra (3-4-5 év) venném, akkor viszont lehet, hogy a Q6600 lenne a biztosabb megoldás.

Hát leírtam a véleményemet, nem tettem könnyebbé a döntést.

Link to comment
Share on other sites

Ice-T

Közben megoldódott a procifelmelegedéses gondom! :)

Pasztával volt gond, nem volt elég a proci tetején, ahol ériintkezett a hûtõbordával! :)

 

Így visszaugrott 80 fokról 49 fokra a proci hõmérséklete! :)

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

A hõmérõ bizony tönkremehet, mert az egy dióda, és mint ilyen komponens elérheti a végzet. Semmi sem örök.

Volna egy láma kérdésem. Prescott magos proci van a gépemben 3 gigás. A feladatkezelõ úgy jeleníti meg, mintha két proci lenne. Az elõzõ Northwood magosnál ilyen nem volt. Talán két magos a proci?

http://kepfeltoltes.hu/070801/n_vtelen1_ww...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Biztos a Hyper Threading miatt látja kettõnek. De CPU-Z-vel is megnézheted, ha nem tudod, hogy kétmagos-e.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Valószínû az lehet (HT), mert a CPU-Z szerint Core 1.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
papg79

Sziasztok! Az lenne a kérdésem. hogy van nekem egy Astrock P4VM800 típusú alaplapom, amiben szeretnék processzort cserélni. Az áldozat már meg is van: P4 S478 2,4GHz 512kB 533MHz. A gond viszont az, hogy csere után csak 1,8Ghz-nak ismeri fel a processzort. Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mi lehet a gond? A Bios a legfrissebb 1.60-as. Elõre is köszönöm a választ.

Link to comment
Share on other sites

szg

Szerintem ez azért van, mert a FSB 100MHz-n van. A processzor szorzója 18, tehát 18*100=1800. A BIOS-ban kellene módosítani a beállításokat, hogy a FSB 133MHz legyen: 18*133 ~= 2400.

Valami olyasmit keressél a BIOS-ban, hogy CPU Host Frequency.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mukymac

Sziasztok!

A gépemben van egy ASUS K8V-X alaplap (32-bit és 64-bit-en is működik), melyen van egy AMD SEMPRON 3100+ proci, ami 32-bit-es (Socket 754), sikerült szereznem egy AMD SEMPRON 3400+ procit (teljesen új!) ami 64-bit-es. Ezt a gyerekkel ki is cseréltük, a gép elindult ( két Op. rendszer van az XP és a Vista)nem visított, majd megjelent a képernyőn az Op.renszer választási lehetősége, de itt barmelyikre kattintottam, a gép újra indult és kiírta, hogy ismeretlen BIOS hiba.Azt meg tudtam nézni, hogy a gép a procit felismerte, mert annak az adatait irta a BIOS-ba.

Mindkét Op. rendszerem 32-es.

 

Kérlek Benneteket segítsetek már, mit csináltam rosszul, vagy mit tegyek, hogy jó legyen!! Esetleg újra kell telepíteni?

 

Tisztelettel és köszönettel!

Link to comment
Share on other sites

Pocak

Nyomj a biosba egy default-tot. Ez fontos! Indítsd újra a gépet. Ha így se jó, akkor telepítsd újra a Windows-t. Általában a Windows nehezen viseli el a nagyobb hardver cserét - alaplap, processzor, - újratelepítés nélkül.

 

 

Link to comment
Share on other sites

mukymac

Köszönöm szépen, kipróbálom!!

Link to comment
Share on other sites

mukymac

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget!

 

A proci csere elõtt frissítettem a biost és így az eredetileg feltelepített két Op. rendszer mûködik, tökéletesen (32-bit)

 

Hálás köszönet a segítségekért!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lacikaaaa

Helló

 

Van egy Abit NF-7-es alaplapom AMD Athlon XP 1800+-os procival.

Kiszeretném cserélni egy AMD Athlon XP 3000+-osra.

SZerintetek megéri még, van valami akadálya a cserének

Elvileg 3 GHz-ig fogad el procit.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

A 3000+ nem 3 GHz-es!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Semmi akadálya. Max egy BIOS frissítés kell majd neki.

Link to comment
Share on other sites

Lacikaaaa
Semmi akadálya. Max egy BIOS frissítés kell majd neki.

 

Na olyat még nem csináltam.. fogalmam sincs hogy kell d eremélem nem lesz rá szükség. Ezek a procik akkor voltak felkapottak mikor az alaplapom is, sõt ilyennel akartam veni csak nem volt rá pénzem.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Megveszed a procit, ha normálisan felismeri akkor örülsz. Ha nem, akkor jöhet a BIOS frissítés!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kov

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Van egy ASUS P5LD2C alaplapom, amelybe 1066 FSB-s procik mehetnek.

Mûködne -e 1333 FSB-s Core2Duo E6850 processzorral ?

 

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Nem valószínû.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
FGTH

Sziasztok!

Van nekem egy Socket 478-as 2.8GHz-es Celeron D procim és azt szeretném kérdezni, mire cselélhetném le? (nyilván jobbra... :))

Az a gondom, hogy az utolsó fejlesztésnél egy NVIDIA GeForce 7600 GT-t tettem a gépbe (csak AGP van az alaplapon, ez volt a legjobb válaszás akkor AGP-re) és van 1 Giga ram ami bõven jó lenne a komolyabb gépigényû játékoknak is, de legtöbb esetben már elvárás lenne a dual core CPU. Van lehetõség 478-as tokozással a jelenleginél jobbat beszerezni?

(az alaplap: MSI 848P Neo-V)

Üdv és kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...