Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorcsere


Predator

Recommended Posts

Predator

Üdv mindenkinek

 

Processzort cserélek és az a kérdésem volna hogy, AMD procihoz milyen paszta a jó.

Ugyan is ezüstöt kaptam hozzá, de egy-két kereskedõtõl azt halottam hogy az ezüst az nem jó.

Vagy pedig nyugodtan rákenhetem? :D

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ha az AMD adta hozzá, akkor szerintem, nyugodtan kenheted! Csak értenek hozzá! :huh:

De, ha van egy kis plussz pénzed, akkor vehetsz valami különlegest, jó drágán! ;)

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
Processzort cserélek és az a kérdésem, volna hogy, Amd proccihoz milyen paszta a jó.

Jólesz, csak arra kéne vigyázni hogy a magon kívül sehova máshova ne menjen.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
De, ha van egy kis plussz pénzed, akkor vehetsz valami különlegest, jó drágán! ;)

Nem egészen értek egyet, mert ennél jobbat nem igazán kapni.

 

Természetesen rá lehet kenni, csak körültekintően kell eljárni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Ha a proci olyan, hogy nincs rajta sapka ( :D ) akkor az ezüst tartalmú pasztát tényleg nem ajánlják, mivel nem csak a hőt, de az áramot is vezeti.

 

Minden esetre bánj vele spórolósan. A hűtőborda amúgy is kipréseli maga alól a fölösleget.

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
Nem egészen értek egyet, mert ennél jobbat nem igazán kapni.

Arctic Silver/Ceramiuqe

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ ProFiler

 

Akkor rosszul fogalmaztam! Szerintem is tökéletes a gyári, de vannak drágábbak, úgynevezett spéci kencék.

Van akinek megnyugtató, ha a drágát használja, mert úgy gondolja, hogy az jobb! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Machado

Én is processzorcsere előtt állok, de a proci OEM volt, így nem adtak hozzá semmit sem, azaz pasztát sem. 3 ghzes Northwood procihoz milyen pasztát ajánlotok? Ezüstös vagy fehér? Én csak ezeket ismerem :D . A másik kérdésem az lenne, hogy a régi prociról, hogy szedhető le a paszta? Gondolom nem ajánlatos beáztatni :D .

Link to comment
Share on other sites

chris p

A prociról a régi pasztát egyszerűen töröld le egy papírzsepivel és kész.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Így van, azt könnyen le lehet törölni.

Az végülis mindegy, hogy ehhez a procihoz sima hűtőzsírt, vagy ezüstöt választasz, de utóbbival egy kicsit jobban jársz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Végül is csak fehér Fanner márkájú hûtõzsírt tudtak adni. Remélem megteszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Biztos, hogy megteszi.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zazu
Végül is csak fehér Fanner márkájú hûtõzsírt tudtak adni. Remélem megteszi.

El ne hidd már, hogy te mint felhasználó, különbséget fogsz tudni tenni a két zsír között! Nevetséges. Ilyenkor mindig az jut eszembe, amikor a "nagy" HI-FI korszak volt, voltak olyan emberek, akik már a hálózati kábeleket tesztelték, hogy melyikkel szól szebben az erõsítõ. Lásd Komáromi Zsombor.

 

Nincs kizárva, hogy azonos körülmények között 1 ezreddel hidegebb a proci ha ezüstös pasztát használsz, mint ha csak egy simát. Mondom azonos körülmények között. De az soha nincs. Mert amikor leszeded az elsõ pasztát, és felkened a másikat teszt céljából, akkor már nem azonosak a körülmények, már nem pontosan azokon a pontokon fekszik fel a hûtõborda, mint elõbb, nem tudod ugyan olyan vastagságban felkenni a két pasztát, ..........

 

Tehát ennek max. elméleti jelentõsége lehet. A gyakorlatban tuti, hogy nem fogod megkülönböztetni.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Tegnap rászántam magam a már említett processzorcserére és ezzel együtt tápegységcserére. Megnéztem procivétel elõtt, milyen procikat támogat az alaplapom (Asus P4P8X) P4P8X CPU Support. Ezek közül egy 800FSB-és Northwood magos 3Ghz-est vettem a gépembe a mostani 2,4Ghz-es 533FSB-és helyett. Codegen tápom helyett vettem egy 350W-os FSP BlueStorm tápot. Kivettem a régi procit, régi tápot, beszereltem az FSP tápot a 20 tûs átalakítóval. Új proci be, hûtõzsír rá, Glacialtech 4360 hûtõre is, majd rászereltem, bekötöttem. Összekötök minden kábelt, gép bekapcsol, de nem bootol, monitoron semmi :pislog::( . Újra bepasztázom a procit, cmos reset, megint semmi. Kiszûrtem, hogy nem a vga, nem a winchi, nem az új táp (bár kábelenként nem ellenõriztem), nem az IDE-kábelek rosszak. Ami mégjobban elkeserít, hogy a régi procit visszatéve sem bootol a gép :Sír: :Sír: . Most P2-esemrõl írok 800*600-as felbontásban. Légyszi, adjatok valami tanácsot...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Próbáltad a régi táppal?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
beszereltem az FSP tápot a 20 tûs átalakítóval

Próbáld meg átalakító nélkül! :ötlet: Az a lényeg, hogy megfelelõen illeszkedjen az alaplapi tápcsatlakozóba. egy 4-es csoportnak ki kell lógnia.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Már próbáltam a régi táppal, de azért kipróbálom ezt az átalakító nélküli dolgot. Csak azt tudnám, mitõl romlott el az alaplap? Rejtély :Sír: :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Machado

@Profiler nem lehet átalakító nélkül. Alulról az IDE kábel, felülrõl meg a a tápcsati nem engedi, túl vastag a pereme. De nem hiszem, hogy ez a baj, mert a régi tápal se volt jobb :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kár, hogy nincs hely neki. Akkor még azt tudom javasolni, hogy egy percre vedd ki az elemet az alaplapból, majd tedd vissza és úgy próbáld meg elindítani. Nem sérült meg esetleg valami az átépítésnél?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én ilyenkor azt szoktam csinálni hogy a legkissebb darabokra szedem a gépet és újra összerakom. Hátha meg tudok belõlle valamit.

Egyébként sípol valamit az alaplapod?

Link to comment
Share on other sites

Machado

@Profiler hát azt még megpróbálhatom. Amúgy nem emlékszek rá, hogy valami megsérült volna.

 

@Gerebi én is próbáltam, de semmi :( . Amúgy keine síp :( .

 

Holnap megy szerelõhöz a gép. Félek, hogy annyi az alaplapnak :Sír: . Lesz egy rossz lapom egy 3Ghzes 478-as procim. Lehetõ legrosszabb dolog. Ha már új lapot kéne vennem, akkor inkább az AMD-t választanám. Szerintetek kicserélik a procit AMD-re?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kérdezd meg. Talán még belefér a cserébe.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Machado

A szerelõ is nyugtázta, hogy az alaplapom megadta magát :Sír: . Béke poraira, pedig nagyon jó lap volt. Na, most meg döntsem el, hogy milyen legyen az új alaplapom... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
csum-pi

Nem tudom hogy vagy vele, de én megmaradnék a 3,0Ghz-es Pentium processzornál. Énszerintem, hogyha nem akarsz nagy dolgokat véghezvinni, akkor megfelelõ egy Abit IC7-es alaplap! :D

Link to comment
Share on other sites

Machado

Végül maradtam is, de nem tudom minek írod ide 1 hónap után... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...