Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzor- és memóriatuningolás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Én is ezzel kezdtem, de szerintem hagyjuk, hogy mit éri meg tuningolni és mit nem. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
...Ha figyelemmel kisérnéd a tuning kisérleteket, az az azokat az embereket akik esetleg kicsit húzzák a gépeiket...

Hát ez érdekes  :D ..... , nem tudom, hogy kire gondolsz :hmm:, de ha jól értelmezem amit írsz, akkor Te járatos vagy a tuningban. Ha esetleg tudnál segíteni egy két konkrétummal, hogy tovább tudjam húzni a jelenlegi konfigomat, azt megköszönném.  :igen:  Lásd honlapom.

@ Ulala!

Várom az ötleteidet!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Elnézést, hogy csak most válaszolok, de az iskolai kötelezettségek miatt a fórummal el vagyok maradva.

Én nem vagyok nagy tunningos. Csak az egészséges határokon belül szoktam húzni a gépemet, ha szükséges. Ámbár sokat nem nyerek vele, de néha az a pici is jól jön mondjuk videó digitalizáláskor. De utána, mindent visszaállítok a normális állapotára, mivel a tartós tunning, megrövidíti az eszközök élettartamát, ami amúgy sem túl hosszú. :D

Az én konfigom:

 

ASUS A7N8X - E Deluxe

2500+ Barton

Zalman CNPS7000A-Cu

2x 256Mb DDR Samsung

ATI Radeon HIS Excalibur Ice-q 9800 Pro

Thermaltake Xaser II Series 6000 A Plus-os házikó, a jó szellõzés érdekében

 

Azt hiszem ezek a lényegesek. Összehangolok mindent 400Mhz-ra és a procit meg felhúzom, hogy 3200+-osként ismerje fel az alaplap. Digitalizálásnál, illetve nagy erõforrás igényû munkáknál hasznos. De mihelyt végeztem vele azonnal visszaállítok, mindent az eredeti helyére.

 

Én AMD párti vagyok, de több Inteles konfigot is terveztem. Sõt nekem is az elsõ konfigom Intel Celeronos volt. A mai napig remekül mûködik, néha jó vele nosztalgiázni.

 

Aki komolyan foglalkozik tunningal, az a vízhûtés és a folyékony nitrogén hûtést favorizálja, költséget nem kímélve. Ezt igen kevesen engedhetik meg maguknak. Én nem ez vagyok, tehát nem vagyok nagy tunningos, de aki egyszer feltérképezi a számítástechnikában rejlõ rengeteg lehetõséget azonnal láthatja hogy a tunning nem éppen arról szól, hogy celeronokkal játszunk. :) Mint ahogy a bartonokról sem szól. :D

Itt lép be az ésszerûség. Meg lehet nézni egy celeront és egy bartont húzva, hogy mennyivel több teljesítményhez jutunk. Mit éri meg és mi jelentõs annyira, hogy látszati nyomát is tapasztaljuk. :)

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszönöm a válaszod, igaz, hogy tuninggal kapcsolatban számomra új infot vagy bármilyen jellegû "segítséget" nem nyújt , ennek ellenére ez a hsz-od sokkal szimpatikusabb, és egyben tárgyilagosabb is mint az elõzõ volt. :)

Talán érdemes lenne ezen elgondolkodni.......

 

Egy kis infot azért mondanék.

Annak ellenére, hogy itt a fórumon valahogy "nem divat" a tuning, és én sem írkálok ezzel kapcsolatban sokat, van egy tuninggal foglalkozó "kis csapatunk" (P4, A64), ezért "némi rálátásom" van a témára ......, sõt a realitások határain belül nincs miért szégyenkeznem az eredményeim miatt.

:)

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Nem volt szándékomban újat mondnani, mivel én nem fogalakozom ilyen jellegû témával. Ha akad egy cikk vagy egy kis film, azt elolvasm, megnézem, de semmi több. Engem nem érdekel a tunning. ellenben azt egy épp eszü ember is tudja, hogy celeron tunningal próbálkozhat, de nem jut sokra.

:hááát: Mondjuk azt nem tudom hogy ha te is abba a kis csapatba tartozol, akkor, hogy merülhetett fel benned a celeron tunning ötlete.

 

Jah és nekem nincsen min elgondolkoznom, talán inkább neked lenne. :)

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
Szeretnék érdeklõdni, hogy ha személyes tapasztalatod nincsen a Celeron tunningal kapcsolatban ...

:hááát: Mondjuk azt nem tudom hogy ha te is abba a kis csapatba tartozol, akkor, hogy merülhetett fel benned a celeron tunning ötlete.

Látom nem csak a helyesírásoddal, de az értelmezéseddel is gond van. :hááát:

Én egy szóval se mondtam, hogy cerkát tuningolok, de azt igen hogy ezt sokan csinálják !!! :D

Engem nem érdekel a tunning. ellenben azt egy épp eszü ember is tudja, hogy celeron tunningal próbálkozhat, de nem jut sokra.

Ezt azoknak kellene írnod akik Celeront "húznak", csak egy kicsit kulturáltabb formában, mert ez téged minõsít.

 

Már az elsõ hsz-od olvasása után egyértelmû volt, hogy nem sok közöd van a tuninghoz, ........ . Nem véletlenül kértem a "segítségedet", és pont annyit tudtál "segíteni" mint ami várható volt. :D

Részemrõl befejezve.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szerintem ez a Cerka tuning/nem tuning-ot hagyjuk abba. Ha valaki annyira akarja húzza csak a celoronját. (Az egy dolog hogy nem megy vele semmire mert gyorsabbnak nem lesz gyorsabb csak épp nagyobb hûtés kell rá nagyobb lesz a hõje és többet fogyaszt)

De te csak tuningold a cerkákat nyugodtan, de minket hagyj ki ebbõl.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Látom nem csak a helyesírásoddal, de az értelmezéseddel is gond van.  :hááát:

Én egy szóval se mondtam, hogy cerkát tuningolok, de azt igen hogy ezt sokan csinálják !!! :D

 

Ezt azoknak kellene írnod akik Celeront "húznak", csak egy kicsit kulturáltabb formában, mert ez téged minõsít.

 

Már az elsõ hsz-od olvasása után egyértelmû volt, hogy nem sok közöd van a tuninghoz, ........ . Nem véletlenül kértem a "segítségedet", és pont annyit tudtál "segíteni" mint ami várható volt.  :D

Részemrõl befejezve.

:hááát: Érdekes. Elgépelésrõl még nem hallottál?

Na meg esetleg neked kéne érthetõbben fogalmaznod, hiszen az utánam köveztkezõ hozzászólásban Gereby kollégánk és a többiek is úgy értelmezték irományodat, tehát az én véleményemet erõsítették meg. :D

 

Elõször is mi az a cerka, ha már a helyes magyar beszédnél tartunk? :pislog: Maximum a ceruza szleng megnevezése. (Ha muszály én is tudok kötekedni)

De ha esetleg az Intel által gyártott celeron processzorra gondoltál, akkor az általad celeron tuningnak kikiáltott hobbi üzõire azt tudom mondnai, hogy sok hülye él Földünkön, akiknek sok a pénze és a feles ideje, hogy ilyen értelmetlen és köztudottan hiábavaló dologgal foglalkoznak. :lol: Rossz lehet szeglnyeknek, de egyszer csak rájönnek, hogy a celeronnal való egerészést nem lehet a "tuning" fogalmába sorolni.

 

Bárkinek örömmel elmondom véleményemet, amit vagy elfogad, vagy nem. A stilusról, meg annyit hogy a te hangnemedben vágok vissza minden alaklommal. Gondolom csak ez érthetõ neked. :D

 

A valódi tuninghoz tényleg nincsen sok közöm, mivel nekem nem futotta sok százezres nagyságú anyagi ráfordításokat áldozni a nitrogén és vízhûtésû gépek beszerzésére és a valük való kísérletekre. De amirõl Te beszélsz az nem sorolható a tuningba.

Jah és még egy. Ezen a fórumon, nem csak segíteni lehet, hanem vélemény is lehet alkotni írott formában az egyes témákról. Én ezt tettem. Eszem ágában sem volt segíteni olyanban, amit képtelen idiótaságnak tartok. :)

 

 

@ Gereby:

 

Örülök, hogy te is így értelmezted. :D:oké::istenvagy::taps::éljen:

Link to comment
Share on other sites

Gereby
Elõször is mi az a cerka, ha már a helyes magyar beszédnél tartunk?  Maximum a ceruza szleng megnevezése. (Ha muszály én is tudok kötekedni)

A "cerka" kifejezést én írtam be elõször mert baráti körömben így nevezzük a Celoron procikat. (Mi soha nem húztunk ilyeneket)

Link to comment
Share on other sites

Ulala

:) Természetesen megértettem, hogy a Celeron becézése. Csak sz. jános ok nélkül kötött bele szinte minden mondatomba, gondoltam visszadobom a labdát neki. :)

 

Igazából semmi bajom a "cerka" kifejezéssel. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nagyon szép értékek! :oké:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ulala
:oké::taps: Remek értékek! Ez már valódi tuning! :D
Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Csak gratulálni lehet hozzá! :D:oké::punk::taps:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Laharl

Sziasztok!

A memória késleltetési idjét hogyan tudom csökkenteni?

Mert sajnos úgy vettem észre hogy az elég gyér nekem: 4-4-4-12

Nem rég vettem a gépet és egyenlõre még csak most ismerkedek vele. Az Everest a következõ érteket dobta ki

memória olvasás/írásra:5603 MB/mp /2040 MB/mp.

Ez menyire számit jónak? Egyenlõre még jól fut az összes játék különösebb gondom nincs vele, lekopgom.

Link to comment
Share on other sites

cheatech

Szevasztok!

 

Egy p3-as procit szeretnék tuningolni!

Tudna valaki segíteni? :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen processzor pontosan, milyen alaplapon? Milyen memóriák vannak a gépben?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Laharl

2*512Mb DDR2 533 MHz Ram az egyik egy SpecTec, a másik Xerox néven fut az everest szerint. Az alaplapom Abit AA8 DuraMAX, proci: 3,2 GHz P4

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:?::?::?: Most ezt miért írtad le? :D Vagy Te is tuningolni szeretnél?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Laharl

Juli 11 kérdeztem hogy hogyan lehetne csökkenteni a memória késleltetési idejét, meg még néhány dolgot. Azt hittem hogy a Júli 12.-i üzeneted nekem is szólt azért irtam le. Nem nagyon kell még tuningolni a gépem, csak érdekel a téma és szeretnék minnél több infót gyûjteni róla.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A sebességed átlagosnak mondható. Egyébként az idõzítésekel a BIOS-ban tudod módosítani a memória beállításainál.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
.... Nem nagyon kell még tuningolni a gépem, csak érdekel a téma és szeretnék minnél több infót gyûjteni róla.

Igaz, hogy nagyon régi a cíkk, de egy-két fontos infót biztos fogsz találni. ;)

>> Tuning alapozó: Mit, mikor, hogyan, miért? <<

Link to comment
Share on other sites

Laharl

Köszönöm a segítséget nagyon haszos cikk.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Az új gépemet (ASUS A8V Deluxe AMD Athalon64 3000+ Venice) szeretném fölhúzni 1,8Ghz-rõl 2Ghz-re. Csak ebbe az AI overclocking-ba belekavarodtam. Több opciója van százalékokkal kell állítgatni de hiába állítom be nem ír semmit se a windows se az amd Cool 'n' Quiet programja. Arra is gondoltam hogy csak akkor veszi föl az órajelet ha kell de ezt nem érzékeltem.

Valaki segítsen légy szíves! Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Cool'n'Quiet egész másra való. Az AI-t pedig ha feljebb emeled, akkor emeli a HT órajelét is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...