Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzor- és memóriatuningolás


ProFiler

Recommended Posts

Predator

Nem mivel már próbáltam, ahogy Eremit is mondta fix szorzós a procim.

De szerintem a 2500 barton még birná 12 szorzot akkor pörögne 2400.

Edited by GUBA ERIK
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De nem bírja, mert nem módosítható felfelé a szorzója. Csak az FSB-vel tudsz ügyeskedni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

undead

Hi!

Processzoromat (Intel Celeron 2 GHz :ötlet: ) szeretném tuningolni. A Level 1 cache-t szeretném rajta telepíteni 8 Kb-ról 32Kb- ra(ez a max telepíthetõ méret :Sír: ). A level 2 cache-t 128 Kb-ról 1024 Kb-ra szeretném növelni :démonikacaj: . Hogy tudnám ezt megvalósítani? Mivel, és hol. Kösz Unded

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sehogy! Ez lehetetlen. Így gyártották a processzort - ezen nincs mit tudingolni. Ekkora mértékben aztán végképp nem.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

undead

Kösz! A cache WB és WT módját hogy és hol lehet átállítani?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De profi kifejezéseket használsz! :D Csak nem értem. :upsz: Mi az a WB és WT?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

undead

WB=Write Back; WT= Write Trought

 

A Winyo-t UDMA-100-ról ha átállítom ATA-133-ra, sebessége nem fog negatív irányban változni :?: ? És ha a 2 GHz-s proci külsõ órajelét 133-ról felhúzom 200 MHz-re :démonikacaj: , akkor kell venni új memóriát(most 266 MHz-es és 333 MHz-es modulok vannak :mérges: )?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezeken a cache adatokon nem tudsz módosítani. Mondom, hogy ez a processzor gyárilag "beégetett" tulajdonsága. Celeronnal egyébként sem kell tuningolni, mert sokkal nem jutsz vele elõbbre.

 

Hogy a HDD-t hogy állítod át, azt nem egészen értem, de ha felfelé állítod, akkor logikus, hogy nem lassulhat.

 

Eleve nem megy szinkronban a processzor a memóriával - ugyanis 333MHz-es memóriánál 166MHz-en (mivel dual, ezért 333) kellene járatni a processzort is. Vagy a 333-as is 266-on járatod? Mondjuk egy darab 400MHz-es memóriával szerintem még mindig jobban járnál, mint egy ilyen keverék-párossal. A lassabbik sebességén mûködik az egész rendszered.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
....Celeronnal egyébként sem kell tuningolni, mert sokkal nem jutsz vele elõbbre. ......

 

:hmm::nemnem:

Érdekes,...... én valahogy másként tudom.

Például:

Celeron tuning

 

De van még egy pár hasonló Celeron-os eredmény a vr-zone-n. ;)

Link to comment
Share on other sites

undead

HI!

Van egy darab 266 MHz-es 128 MB-os DDR és egy 256 MB-os DDR modulom. Tudom, hogy ez így rossz párosítás :Sír: , de pénz hiányában nem tudtam mást venni bele. Mivel XP-t és Win98-at egyszerre használok :gépel: , és legtöbbször videót kódolok 8) , a 2GHz, 384 MB RAM, ATI 9200SE is kevés hozzá. Ezért lenne fontos a tuningolás. A játékok is nagyon leterhelik a gépemet :mérges: , így több okom is van a tuningolásra. Szerinted a 266 MHz-es memóriamodult "húzzam fel" 333 MHz-re, vagy esetleg 400-ra ( az alaplapom ezt is engedi) :?::?::?: ?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ sz.jános:

Örülök, hogy kiforgatod a szavam... :gonosz: Mondom, aki Celeront használ, az nem azért használja, mert teljesítménybajnok processzort akar. Akkor meg minek tuningolni? A gyorsítótár úgysem növekszik. Meg az egy dolog, hogy felemeled az órajelet, de sokra nem mész vele. Maximum néhány(száz) pont a benchmarkprogikban.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Egyetértek. A régi gépemben 2.6-os celeron volt és 3ghz-re húztam, de változás alig volt, inkább csak át akartam lépni az "álomhatárt"...

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

@ ProFiler

Egyáltalán nem volt szándékomban és nem is "forgattam ki a szavaidat" csak megjegyeztem, hogy én másként tudom!!!

És úgye ez nem "kiforgatás" hanem egy másik vélemény!!!

 

Arra azért felhívnám a figyelmed, hogy érdemes a linket tovább olvasni és egy pillantást a SiSoft Sandra eredményekre is vetni. :)

 

Azért arról sem szabad elfelejtkezni, hogy akinek csak ilyen procira telik és valamiért tuningolni szeretne, azoknak igenes sokat számít az a "néhány(száz)" pont amit említettél (ami a tapasztalatom szerint azért több ennél ;) ).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Undead:

Próbáld meg a memóriákat is 333MHz-re húzni és a processzort is valamelyest.

 

@ sz.jános:

Persze, hogy számít az a pár száz pont is (lásd Undead esete), de ha valakinek csak ilyen procira telik, akkor nem lesz még elegendõ hûtése, noname memóriát használ, stb. Akik célzottan ezzel akarnak tuningolni, azok egy jó alaplapban, jó memóriával, megfelelõ hûtéssel próbálják. A Celeron az Intel szerint is irodába való. Nehogy már a titkárnõ tuningoljon! :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Már bocsi, de "csacsiságokat" írsz....., még hogy titkárnõ tuningol :lol:

Én csak megemlítettem, hogy igenis van Celeron tuning és eredménye is van, erre Te a titkárnõt hozod fel....... :lol: (Ez már kezd hasonlítani a kiforgatásra)

Mielött ílyesmiket írsz olvasd el a srác hozzászólásait, nézd meg a SiSoft Sandrát, stb, mert például a Te általad noname-nek nevezett memók, lap, stb, sok embernek örömet jelentenének!

Ezzel befejeztem a flame-t!

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

A SiSoft Sandra nem egy valós teljesítményt tükrözõ teszt, teljesen szintetikus. Abban pedig igaza van ProFilernek, hogy a CELERON nem játékra, videóvágásra, tuningra való. Aki meg tuningolni akar annak jó ház, hûtés, táp is kell. Annak az árából pedig kijön egy valódi P4, ami sokkal többet ér egy tuningolt Celeronnál...

 

A memória meg nagyon is fontos szerepet játszik, mert noname modulok idõzítése kisebb, ami nem csak a tuning-, de az alapteljesítményt is csökkenti. Ráadásul nem is megbízhatóak. Szóval aki tuningol annak ugyis jó memória kell, ha pedig arra volt pénz, akkor P4-re is legyen.

 

Egyébként nyugodtan tuningoható a Celeron is, csak nem javul annyit mint a P4 a kisebb cache és az alacsonyabb FSB miatt, akármit mutat is a Sisoft Sandra.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

@ Tomhud

A link (Everest memória sebesség /nyers táblázat/) hamadik sorában bci nick-el szereplõ srácnak 2.4-es Celeronja van.

Everest olv./írás sebességek: 6273/2422 MB/s (3780MHz-en)

>> Everest eredmények <<

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ezért nem veszek én cerkát :) . Inkább amd-t kell venni aki már sokkal hamarabb belátta hogy az órajel nem minden és fõleg nem a lényeg. Én azt mondom nektek hogy én tudom hogy milyen rossz kevés pénzbõl gazdálkodni. 2 évvel ezelõtt végre nagynehezen letudtam cserélni p1-esemet egy 1,2 duronra egy asus a7v333-x-re egy geforce2-re és 128 mega ramra. És mindezt mennyiért? 60 rugó nem több nem kevesebb (vagy másfél évig gyûjtöttem rá) egyébként mivel akkor még nem igazán mertem hozzányúlni a dolgokhoz a város legdrágább helyére mentem bizonyos okokból. És láttam rajta hogy mekkorát lepõdött mikor meglátta a saját stzámláját :).

Akkor én 13 éves voltam és mindent magamnak intéztem. Akkor még nem is volt annyira kicsi ez a gép. Aztán mindjárt akkor nyáron kicseréltem a ramot egy 512-esre.

Rá egy évre elkezdtem tuningolgatni szerelgetni. Most hogy elkezdtem tervezgertni az új szintén tuning rendszeremet már egy két dolgot beszereztem pl egy shaphire ati radeon 9600xt 256mb meg egy gb ramot. Hadnemodjam mi lett ebbõl a gépbõl (Underground 2 1280*1024 full grafika nincs szaggatás sims 2 full grafika 1024*768 nincs szaggatás vice city 1600*1200 eszébe nem jutna...)

Most se lesz rá több pénzem sajnos de cerkát nem veszek helyette nyilván egy 939-es 3000+os egy jó asus alaplappal lesz a választottam amibõl még nem tudom mit fogok kicsavarni. Ja és aztmondják hogy az AMD olcsóbb és emellett szerintem jobb is.

Az AMD is és a cerka is szegényember procia de ha valaki tuningolni szeretne és jóarc az az AMD-t választja.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Én is tudom milyen saját pénzbõl gépet venni. Ez is abból van... Csak most nagyon sok pénzt kerestem netes kaszinók bónuszain, szóval magamnak hoztam össze. Korábbiakat is mind én finanszíroztam, persze nem volt valami highend... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Az AMD is és a cerka is szegényember procia de ha valaki tuningolni szeretne és jóarc az az AMD-t választja.

Azért az AMD és a Celeron két külön fogalom. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ulala

@ sz.janos:

 

Szeretnék érdeklõdni, hogy ha személyes tapasztalatod nincsen a Celeron tunningal kapcsolatban akkor miért vagy benne ennyire biztos, hogy ez ilyen jó és "hatásos" dolog?

Aztán azt is szeretném megkérdezni, hogy mennyire vagy jártas a processzorok birodalmában és mennyire vagy tisztában az adott processzor teherbírási képességével. Mert ha e téren nem lennének hiányosságaid valószínûleg nem lennél ennyire elájulva ettõl a Celeron tuningtól. A Celeron a mai világban fõleg irodai alakalmazásra jó, a Pentium lebutított testvére. Aki Celeront használ az nem túlzottan játszik a gépén és komolyabb erõforrás igényes dolgokat sem végehet rajta, hiszen a processzor nem alkalmas rá, akár tuningolod akár nem.

Pontosan arra jó a Celeron hogy Mancika titkárnénit betolják a gép elé és a mûkörmeivel úgy táncoljon a billentyûzeten, hogy be ne szoruljon szegénynek. Õ meg örül, ha a betüket megismeri nem, hogy gép tuningal fogalalkozzon.

Még egy valami. Ha figyelemmel kísérnéd a tuning kísérleteket, az az azokat az embereket akik esetleg kicsit húzzák gépeiket, nem Celeront természetesen, hanem mondjuk egy jó kis Bartont, akkor láthatnád, hogy azzal nem mész sokra ha egy no name alaplap és memória segítségével teszed ezt, megfelelõ hûtés nélkül. Akik komolyan tuningolnak azok általában a legjobb "cuccokal" teszik, hogy minél jobb eredményt érjenek el.

Link to comment
Share on other sites

undead

HI!

Kösz a sok hozzászólást :D . A gépem: Asus P4S533-MX, Samsung memóriák, Maxtor vinyók(80 és 40), ATI 9200 SE, mit mondjak még? Hangkártya, LAN van, 3 PCI sin, 4-es AGP. Tudom, kicsit régi, meg kevés, de :nyíl: ...

A prcoit csak "kicsit" akarom felhúzni, éppen egy 2,4-es P4 szintjére, mert az bõven elég lesz. Az FSB-t nem tudom emelni :Sír: , de azt hol lehet egyáltalán? Amikor a procit húzom, akkor "csak" 133/33,... kiírás látszik, és ez elmegy egészen 140/36-ig. Szóval, Mit tegyek :?:

Link to comment
Share on other sites

Gereby
Azért Az AMD és a Celeron két külön fogalom.

Az biztos, mondjuk én az AMD-nél a Sempronokra gondoltam, csak épp nem azt írtam.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
... azt is szeretném megkérdezni, hogy mennyire vagy jártas a processzorok birodalmában és mennyire vagy tisztában az adott processzor teherbírási képességével. Mert ha e téren nem lennének hiányosságaid valószínûleg nem lennél ennyire elájulva ettõl a Celeron tuningtól.

Köszönöm kedves kioktató hozzászólásodat, mivel a számtech.-a nem a szakmám sõt ilyen írányú végzetségem sincs, minden számomra hasznos infót szivesen veszek és megköszönök. Amugy ájulásról szó sincs......

... Ha figyelemmel kísérnéd a tuning kísérleteket, az az azokat az embereket akik esetleg kicsit húzzák gépeiket ...

Hát ez érdekes :D ..... , nem tudom, hogy kire gondolsz :hmm:, de ha jól értelmezem amit írsz, akkor Te járatos vagy a tuningban. Ha esetleg tudnál segíteni egy két konkrétummal, hogy tovább tudjam húzni a jelenlegi konfigomat, azt megköszönném. :igen: Lásd honlapom.

Ha figyelemmel kisérnéd a tuning kísérleteket, az az azokat az embereket akik esetleg kicsit húzzák a gépeiket, nem Celeront természetesen, hanem mondjuk egy jó kis Bartont, akkor láthatnád, hogy azzal nem mész sokra ha egy no name alaplap és memória segítségével teszed ezt, megfelelõ hûtés nélkül. Akik komolyan tuningolnak azok általában a legjobb "cuccokal" teszik, hogy minél jobb eredményt érjenek el.

Ezzel kapcsolatban lenne egy-két észrevételem.

Ha ismereteim helyesek, például egy P4 3.0C proci és a hasonló kaliberû hardverek szinte mindenre elegek!

Akkor miért is tuningoljuk õket egy rövid idõre??? Véleményem szerint egyrészt kiváncsiságból, másrészt a "síkerélményért"!

Ugyanezért csinálja az is akinek nem csúcs gépe van! Vagy például az elsõ linkben szereplõ srác, akinek Celeron-tuningra is van egy külön konfigja!!!

Nem véletlen az sem, hogy létezik külön Celeron OC Database, és ezen kivül számtalan fórumon foglakoznak a témával. Mindezt annak ellenére, hogy valóban gyenge a cerka, de ettõl függetlenül létezik a tuningja!!! Csak utána kellene olvasni...

És nem szabad máshoz hasonlítani, csak saját magához, még a Te általad "jó kis Barton"-nak nevezett procihoz sem. Mert ugye az is fúrcsa lenne ha a Bartont hasonlítanánk egy A64-hez vagy P4-hez.

Ja, nekem is volt cerkám,.... akkor elég volt, most már kevés lenne. :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

De a cerkákat nem éri meg tunigolni mert nem igazán kapsz tõle plussz powert.

Csak az idõ megy vele nomeg a proci élettartama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...