Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xbox Játékok


jardo

Recommended Posts

jardo

ok, kösz.

Amúgy szerintem ez egyáltalán nem gáz, én megjelenés után egyből kétszer végigtoltam egy hét alatt X360-on, majd a második (optimális befejezéssel végigjátszott) mentést folytattam, gyűjtögettem, stb., beletolva így összességében baromi sok időt, kb. olyan 150 órát vagy többet (ez a komplett játékra értve, tehát a két végigjátszás).

Ehhez képest XONE-on ugyanolyan élvezetes harmadszorra is kijátszani, többnyire nem is tudom, hogy melyik küldetés jön, csak menet közben ugrik be, hogy ja ez az. Volt olyan küldetés is, amire konkrétan nem is emlékeztem, hogy van olyan a játékban. :lol: Mondjuk valószínűleg a nagyon időigényes dolgokkal már nem fogok foglalkozni (kifflom, a k.urva a.nyád :lol:), de végigjátszani a játékot, vagy elveszni a világban csak úgy cél nélkül, még most is baromi szórakoztató. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Van amúgy spring sale, bár XONE-on jobbára season pass-ekkel operál.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nyrfan

Gondolkodom ezen a Wolfenstein: The Old Blood-on, Live-on már elõrendelésben le lehet tölteni digitálisan. Az ára se vészes, 3990Ft. Az alap játék nagyon bejött. Bár inkább dobozosan venném meg, mert ez a játék is laza 37 giga... Kár hogy a dobozos verzió majdnem 2 ezer Ft-al drágább.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Gondolkodom ezen a Wolfenstein: The Old Blood-on, Live-on már elõrendelésben le lehet tölteni digitálisan. Az ára se vészes, 3990Ft. Az alap játék nagyon bejött. Bár inkább dobozosan venném meg, mert ez a játék is laza 37 giga... Kár hogy a dobozos verzió majdnem 2 ezer Ft-al drágább.

Én eskü azt hittem, ez a 4k valami elírás. :lol: Pont most néztem.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

(kifflom, a k.urva a.nyád :lol:),

én azt most toltam ki elõször :D durva,hogy egy ennyire részletes mellékküldi sorozat ennyire el van rejtve benne.Az ötmérföldes futást meg 3x kellett újrakezdenem,de annak is meg volt a hangulata

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Én eskü azt hittem, ez a 4k valami elírás. :lol: Pont most néztem.

Á nem, tényleg annyi :) A igaz, hogy valószínű nem lesz egy hosszú kampánya, gondolom ilyen pár órás szösszenet, de nem nagyon zavar, ennyiért megérheti. Meg ahogy írtam, nekem nagyon tetszett az előző rész is, a klasszikus FPS megoldásaival.

Tudom nem jó az irány, de én egy RtCW újra kiadást is szívesen látnék.(steam-en megvan a régi játék, néha még most is szoktam vele játszani)

én azt most toltam ki először :D durva,hogy egy ennyire részletes mellékküldi sorozat ennyire el van rejtve benne.Az ötmérföldes futást meg 3x kellett újrakezdenem,de annak is meg volt a hangulata

Hát ja, ezért is egy komoly munka a GTA 5! Rengeteg mellékes szórakozás van benne.

Link to comment
Share on other sites

jardo

én azt most toltam ki elõször :D durva,hogy egy ennyire részletes mellékküldi sorozat ennyire el van rejtve benne.Az ötmérföldes futást meg 3x kellett újrakezdenem,de annak is meg volt a hangulata

Hát az sem volt semmi, amikor X ideig ugyanabban a homár kék cuccban kellett lenni. :D Én azt úgy oldottam meg, hogy annyit mentettem, amíg eltelt a szükséges idõ. Már nem emlékszem, de valami 40 vagy 50 alkalommal mentettem zsinórban. :lol:

Á nem, tényleg annyi :) A igaz, hogy valószínû nem lesz egy hosszú kampánya, gondolom ilyen pár órás szösszenet, de nem nagyon zavar, ennyiért megérheti. Meg ahogy írtam, nekem nagyon tetszett az elõzõ rész is, a klasszikus FPS megoldásaival.

Tudom nem jó az irány, de én egy RtCW újra kiadást is szívesen látnék.(steam-en megvan a régi játék, néha még most is szoktam vele játszani)

Többször szemeztem már az alapjátékkal, de még várok egy igazán jó leárazásra.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Hát az sem volt semmi, amikor X ideig ugyanabban a homár kék cuccban kellett lenni. :D Én azt úgy oldottam meg, hogy annyit mentettem, amíg eltelt a szükséges idõ. Már nem emlékszem, de valami 40 vagy 50 alkalommal mentettem zsinórban. :lol:

Azt a részt ha jól emlékszem én is így csináltam meg. A sivatagban futást meg egyik haverommal, felváltva nyomtuk a futást, úgy nem volt olyan unalmas :)

Többször szemeztem már az alapjátékkal, de még várok egy igazán jó leárazásra.

Én nem bírtam addig várni, mikor megvettem a gépet, az egyik játék, amit külön vettem hozzá a Wolfenstein The New Order volt. De nem bántam meg, tényleg nagyon jó kis játék, lehet benne aprítani rendesen.

Ha végeztem a Sniper elittel lehet újra neki is állok, van egy rakat gyûjthetõ holmi, meg acsi, ami még nincs meg.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Fú, én most államvizsgázom, úgyhogy játszani csak módjával van időm, a GTA V-t is úgy fejeztem most be One-on, hogy esténként játszottam 1-1 órácskát, 1-2 küldetést. Meg most megvettem az új AC-t, azt próbáltam ki, de ezt leszámítva szinte csak azért indítottam el az elmúlt hetekben a gépet, hogy nehogy tönkremenjen a semmittevéstől. :lol:

Nézegettem, hogy milyen pletykák vannak a következő gold játékokra (nem mintha az eddigi pletykák túl nagy számban bejöttek volna...), de semmi konkrétumot nem találtam...

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Hát az sem volt semmi, amikor X ideig ugyanabban a homár kék cuccban kellett lenni. :D Én azt úgy oldottam meg, hogy annyit mentettem, amíg eltelt a szükséges idő. Már nem emlékszem, de valami 40 vagy 50 alkalommal mentettem zsinórban. :lol:

ahhoz nekem nem volt idegrendszerem :D én folyton öngyilkos lettem a korház elött,asszem azzal 8 vagy 10 óra telt el és gyorsabban is betöltött a játék mintha mindig elmentettem volna

Link to comment
Share on other sites

jardo

ahhoz nekem nem volt idegrendszerem :D én folyton öngyilkos lettem a korház elött,asszem azzal 8 vagy 10 óra telt el és gyorsabban is betöltött a játék mintha mindig elmentettem volna

A halállal az a baj, hogy alkalmanként 5 vagy 10 ezer dollárba kerül... :D

Link to comment
Share on other sites

Snexi

A halállal az a baj, hogy alkalmanként 5 vagy 10 ezer dollárba kerül... :D

na igen,belekerült párszázezer dolláromba de úgy se tudnám mire költeni

Link to comment
Share on other sites

jardo

Egyelõre elég vaskos pletyka, de állítólag a fejlesztõk maguk utaltak rá Twitteren, hogy a májusi ingyenes játék a Lifeless Planet lesz Xbox One-on. A játék koncepciója nem tûnik rossznak, egy asztronautával kell felfedeznünk egy új bolygót, a játékmenet elvileg mindenféle rejtvények megoldásából áll. Nem hangzik rosszul, bár azt nem tudom, a megvalósítás milyen. Amúgy meg egy újabb indie cím. :D Feltéve, ha, ugyebár. Meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Ezt a pletykát én is olvastam, pont ma. Viszont semmi mást, hogy mik lesznek a Gold játékok.

Egyelőre Major Nelson se nagyon aktivizálta magát a blogján.

Szerk. közben most nézem, ha minden igaz, ezek lesznek:

Xbox One:

- CastleStorm: Definitive Edition

- Pool Nation FX

Xbox 360:

- Mafia II

- F1 2013

Még jó hogy korábban megvettem a Mafia 2-őt...

Viszont a mostani akciókból megvettem a SW The Force Unleashed 2-őt. Már rég óta terveztem, ez a kb 1050Ft-os ár pedig elég baráti volt.

Bár aztán majd lehet hogy ez is idővel ingyenes játék lesz, ki tudja...

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ez megint egy elég igénytelen hónap ilyen szempontból... <_< CastleStorm nem rossz játék, elbohóckodtam anno a demójával 360-on, de semmi extra, ráadásul tower defense, ami azért nem olyan populáris stílus. Mafia II oké, de mennyiért is szokták akciósan vesztegetni? 500 forintért? -_- F1-el meg az a gond, hogy egy évente megjelenõ sportjátéknál, hát, nem tudom, mennyi értelme van kiadni egy évekkel ezelõtti részt. Lassan már itt van a 2015-ös rész is. Olyan ez, mintha adnák mondjuk a FIFA 13-t. Az sem érdekli már a kutyát se, úgyis mindenki a friss epizóddal akar játszani, friss csapatokkal, friss játékosokkal...

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Hát nem tudom, én igazából sokat nem várok már ettől a Games With Gold akciótól, ha jön valami, ami még nincs meg, annak örülök, ha meg nem az se baj.

A gold-os akciók viszont jók szoktak lenni, nem egy játékot vettem már One- ra vicc összegekért(pl Sniper Elite 3 - 4eFt körül, Bf4 3eFt,) Az x360-as játékoknál meg sokszor 1-2 ezrekért vannak egész jó címek. Szerintem ez teljesen korrekt így.

Most jut eszembe, vennem kell éves Gold-ot, is mert az enyém lassan lejár.

Viszont a Sniper Elite 3-al, ma végeztem, és nagyon tetszett. Nyilván megvannak a maga hibái(főleg MI terén) de egészen korrektül meg van csinálva, jól el lehet vele szórakozni. + van coop mód is benne. Ha lesz akció a DLC-kre, azokat is beszerzem majd.

Pl ilyen apróságok jól jöttek volna, mint a többféle fejleszthetőség, tereptárgyak mozgathatóság. Álcaruha is jó lett volna az emberünkre.

Ill nem tudom mi előnye van annak, hogy szinteket lép a főhős. Igazából nem vettem észre, hogy jobban lőne, vagy ilyesmi.

A lényeg, hogy megérte az árát.

Már csak egy külső vinyót kellene vennem, mert ez az 500 gigás HDD borzasztó kicsi. (én meg nem szeretem letörölni a játékaimat, jobb, ha minden fel van telepítve)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Akciókat én is bírom, teljesen be vagyok állva arra a ritmusra, hogy a kedd a hét fordulónapja. :D

Én most headsetet akarok, néztem többfélét, de ilyen 30 ezer fölé tuti nem megyek (vannak 50-70 ezerért is...). Lehet, hogy végül az alap hivatalos headset lesz, az kinézetre is tetszik, meg megnéztem egy-két YT videótesztet, és a másik alternatívákhoz (Turtle Beach Ear XO4, esetleg XO One) képest általában jobbakat mondtak róla, árban meg ugyanott vannak (20k körül, legalábbis a legtöbb helyen), szóval... szerintem a sima Xbox One Stereo Headset lesz. Azt 16k-ért láttam legolcsóbban. Célnak megfelel. :D

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Headset-en én is gondolkodom, bár most egy ideig jegelve van a téma.

Ez a gyári jobb minõségû mint a Turtle Beach ? Én azt néztem, igaz, valamivel drágább, mint ez a gyári.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ahogy én néztem, a Turtle Beach Ear XO4 pár ezer forinttal drágább, egy helyen láttam jelentősen olcsóbban a gyárit.

Minőségre nem igazán tudom, mondom, megnéztem egy-két YT videót, azokban azt mondták, hogy teljesítményben (hangzás, hangtisztaság, stb.) nagyjából egy szinten vannak. :unsure: Amit biztosan ki merek jelenteni, hogy nekem a gyári jobban tetszik, bejön ez a letisztult stílus és formavilág. Bár nyilván nem ez dönt, ha arról van szó. :D

szerk.: beleolvasgattam most egy-két szöveges tesztbe is, mindben dicsérik a gyárit. "Fairly good sound for a fairly good price", "fantastic hardware for an even better value", ilyenek. :)

szerk.2: jó, hogy mondod, lassan valamikor az én előfizetésem is lejár, talán pont májusban valamikor. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Jött egy rendszerfrissítés 360-hoz, amiben talán az érdekesebb rész az hogy megnövelték a külsõ tárhely maximális méretét 2 Tb-ra.

http://majornelson.com/2015/04/30/xbox-360...tb-hard-drives/

Meg végre bekerült egy Purchase history menüpont is, így lehet látni, hogy miket vettünk meg korábban. Erre kíváncsi leszek, amint lesz idõm, meg is nézem.

Viszont a külsõ HDD-nek nem tudom mi értelme volt, ha úgysem lehet róla játékokat futtatni...

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

nektek be jön az xbox oldal?

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nálam megy minden gond nélkül.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Nálam is jó, most néztem az elõbb számítógépen, be is tudok jelentkezni.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nem azt mondom, hogy minden igényt kielégítõ "mûsor", de azért a legfontosabb dolgokat egészen jól összefoglalja, képbe lehet kerülni az adott hetet illetõen. :)

1pp0Hso2e9I

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...