Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xbox Játékok


jardo

Recommended Posts

jardo

Végre sikerült másfél vagy mennyi év alatt egy minden tekintetben remek hónapot összerakni.

Hát, voltak azért jó címek. Pedig aki rendszeresen olvasta az előző topikot, az tudja, hogy én mennyit ekéztem a Microsoftot a tré ingyenes játékok miatt. :D Bár abban lehet, hogy igazad van, hogy ez az első olyan hónap, amikor az összes cím igényes játék, nem őskövületek, stb. :D

Amúgy nem tudom, honnan van a hír, a forrás nincs megjelölve, de azért ez a mondat is érdekes a végén:

"További érdekesség, hogy áprilisban is duplázásnak örülhetünk, ugyanis két Xbox One-os és négy Xbox 360-as játékot kapnak majd a Gold előfizetők."

Mondjuk az Xbox One-nál szerintem ott van a kutya elásva, hogy mivel minden hónapban csak egy játék van, az mindig elérhető marad ingyenesen következő hónapban is, pl. a februári #IDARB-ot márciusban is le lehet majd tölteni. Ebből én arra következtetek, hogy áprilisban is úgy lesz két játék One-ra, hogy abból egyik a Rayman Legends marad. Csak valószínűleg a marketinganyagokban jobban hangzik, ha ezt az apróságot kifelejtik. :D

Viszont a négy darab 360-as cím durván hangzik. :unsure: Ilyen még az egy éves évfordulón sem volt, meg karácsonykor sem. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Humble Bundle-ben most jelenleg cirka 8 dollárért meg tudod venni PC-re, egy csomó egyéb játékkal együtt.

Megnézem. Igazából a többi cím annyira nem érdekel, persze ez a 8 $ sem túl sok érte.

Végre sikerült másfél vagy mennyi év alatt egy minden tekintetben remek hónapot összerakni.

Hát ja. Az X1-es cím annyira nem izgat, de az X360-asokat ki fogom próbálni. Csak most már neki kell ülnöm annak a rengeteg játéknak, ami még végigjátszásra vár.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Közben hivatalossá vált.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Rájöttem, soha semmit sem fogok megvenni "olcsóbban", pláne nem ezeken az ún. ultimate sale-eken... Mert 1-2 hónap múlva odalökik nekünk ingyen a játékokat, mint kutyának a lerágott csontot. Elõször a Dishonored-al teszik, most pedig a Bioshock-al. Köszi, tényleg. ^_^

Link to comment
Share on other sites

jardo

Rájöttem, soha semmit sem fogok megvenni "olcsóbban", pláne nem ezeken az ún. ultimate sale-eken... Mert 1-2 hónap múlva odalökik nekünk ingyen a játékokat, mint kutyának a lerágott csontot. Elõször a Dishonored-al teszik, most pedig a Bioshock-al. Köszi, tényleg. ^_^

Te valahogy mindig beszopod ezeket. :lol: Bocs, tudom, hogy nem vicces, engem is felhúzna, sõt, talán egyszer velem is elõfordult, bár arra már nem emlékszem, hogy milyen játékról volt akkor szó. De az, hogy neked már nem elõször van peched, az nem lehet véletlen. :D

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Fogadjunk 3-4 hónap múlva a Metro 2033 lesz az egyik játék, a másik pedig a South Park. Ezeket vettem volna most meg a vásárról, de amikor megtudtam, h a Bioshock ingyenes lesz... letettem errõl a szándékomról.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Én a South Parkot megvettem, a Metro meg a folytatása megvan PC-n, még egyszer nem akarok érte pénzt adni.

Amúgy tényleg nagy szemétség ez az elõbb leárazzuk, aztán miután mindenki megvette, odaadjuk ingyenes játéknak a goldosoknak...

Link to comment
Share on other sites

thomasfinal

Azt nem tudja valaki, hogy xbox marketplacen egy játék miért írja ki, hogy 2990 forint, viszont amikor meg akarom venni, akkor már 19,99 dollárt + adót ír ki rá? (3 ezer forint az nagyon nem 20 dollár + áfa :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Azt nem tudja valaki, hogy xbox marketplacen egy játék miért írja ki, hogy 2990 forint, viszont amikor meg akarom venni, akkor már 19,99 dollárt + adót ír ki rá? (3 ezer forint az nagyon nem 20 dollár + áfa :)

Én ilyennel még nem találkoztam. :unsure: Milyen profilod van, nem lehet, hogy annak van ehhez köze? De ez is csak egy tipp.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Én ilyennel még nem találkoztam. :unsure: Milyen profilod van, nem lehet, hogy annak van ehhez köze? De ez is csak egy tipp.

Én is erre gondoltam. Lehet hogy angol, vagy USA profil, de mivel az IP címet innen érzékeli, alapból a Ft árakat adja meg a rendszer. Mondjuk azt nem tudom, hogy vásárolt-e már Live-on, mert ha magyar bankkártyát használ, akkor az csak a hazai profilhoz jó, én úgy tudom.

Vagy még marad a feltöltõ kártya vásárlás.

Link to comment
Share on other sites

jardo

http://majornelson.com/2015/03/02/xbox-360...e-library-free/

Na, azért ez nem olyan rossz újdonság. Minden Gold tag, aki még nem rendelkezik Xbox One-nal, 360-on keresztül is "meg tudja venni" az aktuálisan ingyenes X1 játékokat, és késõbb, ha esetleg vesz egy One-t, ugyanúgy elérhetõek lesznek számára. :)

Link to comment
Share on other sites

thomasfinal

Én ilyennel még nem találkoztam. :unsure: Milyen profilod van, nem lehet, hogy annak van ehhez köze? De ez is csak egy tipp.

Gondoltam én is erre, a profilomban az usában vagyok, de az elején ott nem volt lehetõség választani országot a listából, csak usa államokat mutatott. Valahol biztos át tudom állítani a profilom magyarra.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

http://majornelson.com/2015/03/02/xbox-360...e-library-free/

Na, azért ez nem olyan rossz újdonság. Minden Gold tag, aki még nem rendelkezik Xbox One-nal, 360-on keresztül is "meg tudja venni" az aktuálisan ingyenes X1 játékokat, és késõbb, ha esetleg vesz egy One-t, ugyanúgy elérhetõek lesznek számára. :)

Ehhez viszont kell a 360, igaz? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Gondoltam én is erre, a profilomban az usában vagyok, de az elején ott nem volt lehetõség választani országot a listából, csak usa államokat mutatott. Valahol biztos át tudom állítani a profilom magyarra.

Akkor valószínû az lesz a gond. Át lehet hozni a profilt magyar régióba, ezt döntsd el, megéri-e neked, mert van egy csomó DLC, meg egyéb dolog, ami a magyar Live-on nincs.

Itt találsz róla leírást:

http://support.xbox.com/hu-HU/my-account/m...t/change-region

Link to comment
Share on other sites

jardo

Akkor valószínû az lesz a gond. Át lehet hozni a profilt magyar régióba, ezt döntsd el, megéri-e neked, mert van egy csomó DLC, meg egyéb dolog, ami a magyar Live-on nincs.

Itt találsz róla leírást:

http://support.xbox.com/hu-HU/my-account/m...t/change-region

Vannak viszont jó akciók, amikor pár száz, meg egy-kétezer forintért utánad dobálnak egy csomó jó játékot...

Ehhez viszont kell a 360, igaz? :unsure:

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy az xbox.com-on már eddig is mûködött ez a lehetõség, de mostantól már a 360-ról is megy. :unsure: (Bár én kipróbáltam, de nem is látok ilyen opciót a games with gold csempe alatt, azonnal a Tomb Raidert hozza be.)

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Vannak viszont jó akciók, amikor pár száz, meg egy-kétezer forintért utánad dobálnak egy csomó jó játékot...

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy az xbox.com-on már eddig is mûködött ez a lehetõség, de mostantól már a 360-ról is megy. :unsure: (Bár én kipróbáltam, de nem is látok ilyen opciót a games with gold csempe alatt, azonnal a Tomb Raidert hozza be.)

Nekem behozza a ONE-t is, szóval azt mondod letudom foglalni?

Szerk.: Sikerült.

Ezzel most csak az a baj, h vennem kell majd egy ONE-t. ögüü

Link to comment
Share on other sites

thomasfinal

Akkor valószínû az lesz a gond. Át lehet hozni a profilt magyar régióba, ezt döntsd el, megéri-e neked, mert van egy csomó DLC, meg egyéb dolog, ami a magyar Live-on nincs.

Itt találsz róla leírást:

http://support.xbox.com/hu-HU/my-account/m...t/change-region

Lehet most valami gond az xbox live szolgáltatással, mert a régió váltásnál nem enged se a next se a cancelre kattintani. Hiába nyomogatom bármelyik gombot, nem visz semerre az oldal, de ki is ír már 2 napja valami hibát, hogy se vásárolni se letöltött tartalmakat nem lehet használni, vagy ilyesmi...

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Lehet most valami gond az xbox live szolgáltatással, mert a régió váltásnál nem enged se a next se a cancelre kattintani. Hiába nyomogatom bármelyik gombot, nem visz semerre az oldal, de ki is ír már 2 napja valami hibát, hogy se vásárolni se letöltött tartalmakat nem lehet használni, vagy ilyesmi...

Nem tudom mi lehet a gond, esetleg keress rá a hibára azon a linken, amit küldtem, vagy próbáld meg a régióváltást számítógéprõl állítani, ha meg ott csináltad eddig, akkor az Xbox-on.

Más ötletem nincs, én már a kezdetektõl magyar profillal tolom, nem úgy hoztam át.

Link to comment
Share on other sites

thomasfinal

Nem tudom mi lehet a gond, esetleg keress rá a hibára azon a linken, amit küldtem, vagy próbáld meg a régióváltást számítógéprõl állítani, ha meg ott csináltad eddig, akkor az Xbox-on.

Más ötletem nincs, én már a kezdetektõl magyar profillal tolom, nem úgy hoztam át.

Amúgy páromnak is csináltunk profilt, õt magyarra rakta, és sehol sem kérte, hogy válasszunk régiót. Ez elég fura, mert ugyanazon a gépen csináltuk meg. :D

Beszéltem egy xbox live helpdeskes palival, szerinte is emiatt a rendszer hiba miatt nem tudom átállítani, mert szerintem mûködnie kellene és úgy látta az accountomat, hogy simán átállíthatnám, de se firefoxba se explorerbe nem enged kattintani a nextre ott ahol ezt lehetne állítani, szóval vagy várok vagy csinálok egy új profilt.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ori and the Blind Forest - március 11-én jön One-ra.

V2A7h9-Y_yE

Mesés ez a játék. ^_^

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ori and the Blind Forest - március 11-én jön One-ra.

V2A7h9-Y_yE

Mesés ez a játék. ^_^

Vizuálisan tényleg gyönyörû, de ezen kívül mit tud még? Nem nagyon követtem az ezzel kapcsolatos híreket. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Beszarok rajtad Balee... PS4, PS3, One... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nálatok sem elérhetõ a Live? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Végignéztem a Halo: Nightfall sorozatot, nem rossz, nem rossz, sok tekintetben kifejezetten tetszett, de sajnos részben csalódás is. Ami tetszett, hogy valószínűleg korrekt költségvetésből készült, mert látvány tekintetében nagyon is rendben van, a jelmezek, a fegyverek, a helyszínek, az effektek, mind jól néznek ki, egyáltalán nem hatnak gagyinak, mintha valami low budget cucc lenne. Szóval igényes, na. A másik, ami tetszett, az a soundtrack, elég jó dallamokat pakoltak alá, lehet, hogy egyiket-másikat külön is meg fogom keresni. Az alaptörténet szintén nem rossz, ahol viszont egyértelműen megbukik a dolog, az a sorozat hossza, és emiatt a történetet sem lehetett igazán kibontani, sokkal-sokkal többet is ki lehetett volna hozni ebből. Eleve csak öt részből áll a széria, és azok is kb. 15 percesek érdemben, szóval kicsit olyan webseries érzése van az embernek. Simán el tudtam volna képzelni mondjuk a szokásos 40-45 perces epizódokat, meg összességében egy minimum 10-15 részes évadot.

És most sajnálom igazán, hogy nem jött össze a Micosoftnak ez a tv sorozatos dolog az Xbox Entertainment Studios-zal, mert szerintem simán lenne potenciál abban, hogy a sikeres játék(sorozat)aikból élőszereplős tv sorozat legyen. Kár érte.

Pedig a Forward Unto Dawn is viszonylag korrekt lett, volt a Machinimnak anno egy Mortal Kombat websorozata, az sem volt rossz, szóval véleményem szerint nem lett volna ez egy rossz irány, és igenis lehetett volna jó mellékszálakat csinálni a legnépszerűbb játékokhoz.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

megvettem az akció miatt az AC 3-at, jövõ hónapban tuti, h ingyenes lesz. ögüü

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...