Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fight Club - The Sequel


grasslover

  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

VegaSHFOREVER

A halál utáni élettel kapcsolatban, arra a kommentre egybõl az ugrott be nálam.

És egyébként hogy tetszett?

(A Fight Clubban folytathatnánk ezt? Eléggé haldoklik szerencsétlen)

Nem rossz film, amikor megnéztem kifejezetten tetszett, de valahogy nem adott túl sokat és nem is nagyon fogom újranézni. :unsure:

Kinézem egyébként belõle, hogy tíz év mulva kult lesz.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Sokan ajánlották már az Ef-et, bár az utóbbi idõben nagyon nehezen tudtam magam rávenni arra, hogy hosszú távon animét nézzek. Nem is tudom, az utóbbi évek felhozatala szinte kizárólag az idétlen slice of life kategóriába sorolható az unalomig rágott, egy kaptafára gyártott storykkal. Erre én meg nem vagyok vevõ. Majd a Berserk rebootot szívesen nézem, csak az meg OVA lesz ha jól tudom (vagyis nem hetente kell várni az új részeket, hanem majd fél évente, de akkor egy-másfél órás részek jönnek).

Sokáig azt hittem egyébként, hogy engem a bizarr (Gantz), nyomasztó (Bebop), depresszív (NGE), dark (Berserk), felnõtteket megcélzó (Blue Gender) animéken kívül nem nagyon fog megfogni semmi - aztán pont a shounenben találtam meg a számításaimat. A One Piece minden kétséget kizárólag a számomra legnagyobb animének kijáró tiszteletet érdemelte ki...ijesztõ lehet a hossza (több mint tíz éve fut, heti megjelenéssel), riasztó a grafikai stílusa és gyerekesen játékosnak lehetne gondolni - aztán ahogy minden egyes rész egyre jobban megtöri a kezdeti idegenkedést, úgy alakul át az érdeklõdõ nézõ/olvasóból ultimate fanboy-já aki elmélyül benne...nincs rá szó, mennyire képes megmérgezni az embert, annyira cool és annyira zseniálisan szerkesztett...félelmetes.

Az Ef-et én is csak ajánlani tudom, képi világban és vágásokban egyszerûen zseniális. A történet is érdekes , mégha az elején kesze-kusza is néhány dolog. Azért nem került be a kedvencek közé , de tetszett nagyon.

Én annyira még nem vágom a stílusokat, amik leginkább tetszenek az: a mecha , de nem a gundam-es hanem olyanok mint az NGE vagy a Rahxephon, ahol ember által irányitott gigantikus lények csatároznak, de valójában az egész az emberekben lejátszódó érzelmi, lelki válságokról, depresszióról , fájdalomról szól és a végén mindig egyetlen ember lépése, döntése hozza el a "világ pusztulását, újjászületését" ami utalás arra, ha az ember maga alatt van, depressziós, hajlamos azt képzelni, hogy egyedül csak õ szenved a világon, az õ fájdalma a legnagyobb. Ezt a fajta ábrázolási modot, az animéken kívül semmilyen más stilusban nem találtam meg ilyen magas szinten.

Ami még nagyon bejön azok a romantikus drámák, lásd Rumbling Hearts ami képes volt a lehetõ legérettebb és legõszintébben módon ábrázolni a szerelmet, vagy az 5 centimeter per secounds, aminél szívfacsaróbb nincs a témában, esetleg a School Days amiben dráma keveredik kamaszkori pervezióval és a végén beteg horror lesz belõle.

A könnyed mûvek közül a humor&erotika a kedvencem lásd RosarioVampire etc.

Az animés könyvtáramban van most vagy 25-30 megnézésre váró anime, köztük olyan stílus is amivel még nem találkoztam pl - FMA, CowboyB

Ennek a One Piece-nek hány része van? :o

HOTD-ot ismere? HighSchool of the Dead. nagyon cool B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az Ef-et én is csak ajánlani tudom, képi világban és vágásokban egyszerûen zseniális. A történet is érdekes , mégha az elején kesze-kusza is néhány dolog. Azért nem került be a kedvencek közé , de tetszett nagyon.

Én annyira még nem vágom a stílusokat, amik leginkább tetszenek az: a mecha , de nem a gundam-es hanem olyanok mint az NGE vagy a Rahxephon, ahol ember által irányitott gigantikus lények csatároznak, de valójában az egész az emberekben lejátszódó érzelmi, lelki válságokról, depresszióról , fájdalomról szól és a végén mindig egyetlen ember lépése, döntése hozza el a "világ pusztulását, újjászületését" ami utalás arra, ha az ember maga alatt van, depressziós, hajlamos azt képzelni, hogy egyedül csak õ szenved a világon, az õ fájdalma a legnagyobb. Ezt a fajta ábrázolási modot, az animéken kívül semmilyen más stilusban nem találtam meg ilyen magas szinten.

Ami még nagyon bejön azok a romantikus drámák, lásd Rumbling Hearts ami képes volt a lehetõ legérettebb és legõszintébben módon ábrázolni a szerelmet, vagy az 5 centimeter per secounds, aminél szívfacsaróbb nincs a témában, esetleg a School Days amiben dráma keveredik kamaszkori pervezióval és a végén beteg horror lesz belõle.

A könnyed mûvek közül a humor&erotika a kedvencem lásd RosarioVampire etc.

Az animés könyvtáramban van most vagy 25-30 megnézésre váró anime, köztük olyan stílus is amivel még nem találkoztam pl - FMA, CowboyB

Ennek a One Piece-nek hány része van? :o

HOTD-ot ismere? HighSchool of the Dead. nagyon cool B)

A Gundam-et is emberek irányítják. Hosszan én sem merültem el benne soha, de azért nem szabad azt leírni! Nagyon igényesen kidolgozott, a háborút tökéletesen ábrázoló, hosszú történelemmel rendelkezõ sorozat az...nincs igazán jó oldal, csak két, egymás ellen harcoló fél kusza intrikákkal bonyolított, rendkívüli drámája. Az eredeti Gundamben volt elõször egyébként a mecha motívumon kívül a mecha gyerek (vagyis tizenéves) általi vezetése is, ami szintén átjött az Evangelionban.

Persze, ismerem a Highschool of the Dead-et, de nem túlzottan jött be - jobban tetszett volna, ha a drámára fektetik a hangsúlyt és lesz belõle egy Romero szintû survival horror, helyette meg lett egy ecchi fesztivál, zombikkal. Ráadásul az anime a mangához képest még erõsen cenzúrázott is :\

Na a Cowboy Bebop az...frenetikus :). Elõször is, majd' minden rész címe valamilyen zenei stílust vagy hangvételt vesz elõ (heavy metal queen, jupiter jazz, mad dog serenade, mushroom samba...) - amivel meg is teremti a rész hangulatát, annak zenei aláfestését. Van egy hajszálvékony fõszál, melyet többnyire 5 másodperces, gyorsan felvillanó flashbackekbõl ismersz meg (aztán rád van bízva, mit raksz össze belõle, nem túl könnyû :D), ezt erõsítve ott van a különleges világ a sci-fi és a western keverékével. Nem is igazán tudom mi a legjobb: az animáció (beteg koreográfia), a végig harapható depresszió, a zseniális humor, a zene vagy a világ. Érdekes, hogy az elsõ anime volt amit eredeti nyelven néztem, általam letöltve, szándékosan erre a címre keresve - szóval amit nem tévében néztem mert azt adták - és mai napig meghatározó élmény.

A One Piece nagyon hosszú (az 500. anime epizód már lefutott, de még közel sincs vége a történetnek). Több mint tíz éve fut, és garantálom, hogy nemhogy folyamatos színvonalon, hanem fejezetenként megduplázódott minõségben...egyszerûen nem tud hibázni. Olyan humora van, amit máshoz nem lehet hasonlítani, olyan bonyolult viszonyrendszerre építõ világa van (kb kalózok meg tengerészgyalogosok csatároznak egymással, de ez nem jelenti azt hogy bármelyik is pozitív oldal lenne - a fõszereplõ csapat ugyan kalózokból áll, de tudják magukról hogy törvényenkívüliek és ezt el is ismerik :D - persze ettõl még mindig õk azok akik segítenek megmenteni általában egy-egy helyszín lakosságát), 3-400 részre elõre gondol az író és van, hogy egy mellékszálra 100 részt kell várni hogy megtudd a folytatását...de egyszerûen és velõsen: totálisan megéri. Nem szabad hogy elijesszen a hossz, neki kell esni és darálni ezerrel, nem lehet elmondani csak megtapasztalni. Ha a legjobb animét keresed, ennél jobbra nem fogsz találni, azt garantálom.

Nem rossz film, amikor megnéztem kifejezetten tetszett, de valahogy nem adott túl sokat és nem is nagyon fogom újranézni. :unsure:

Kinézem egyébként belõle, hogy tíz év mulva kult lesz.

Nálam se az a naponta újranézõs fajta, már csak a terjedelme miatt sem...meg kegyetlen megrázó. Miatta kezdtem el olvasgatni a Tibeti halottaskönyvet is, csak iszonyú száraz és követhetetlen volt számomra, de azért hatott :D. Kult státusza szerintem is vitathatatlan lesz.

Már az a patkány rapper (úgyse fog eszembe jutni a neve) le is nyúlta amúgy nem sokkal a film után a film intrójának/stáblistájának a stílusát.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

a felhasználó eltávolította a videót. mi volt ez?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

a felhasználó eltávolította a videót. mi volt ez?

A régi Star Warsok, elejétõl a végéig, egy szélesvásznú téglalapba préselve, egyszerre, eredeti nyelven :D Igazából az égvilágon semmi értelme, fõleg, hogy több mint két órás videó - mennyi ideig tarthatott felpréselni youtube-ra? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
grasslover

Ki milyen sorozatot kezdett nézni most szeptemberben, mire vár és mit darál a régiek közül?

Én a True Blood 4. évadát kezdtem el nézni ahogy véget ért, a Dextert valószínûleg hetente fogom, meg be kellene hoznom a Walking Dead-es lemaradást mire indul az új évad. Ezeken kívül jelenleg nem tervezek mást, de még bármi történhet.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Ki milyen sorozatot kezdett nézni most szeptemberben, mire vár és mit darál a régiek közül?

Én a True Blood 4. évadát kezdtem el nézni ahogy véget ért, a Dextert valószínûleg hetente fogom, meg be kellene hoznom a Walking Dead-es lemaradást mire indul az új évad. Ezeken kívül jelenleg nem tervezek mást, de még bármi történhet.

Jelenleg True Blood és Treme nézés alatt, de jön a Weeds, a Breaking Bad, lehet, hogy a Chuck 4. évadát is meg kellene nézni...

Aztán majd ha véget ért, akkor Dexter mindenképpen :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Jelenleg True Blood és Treme nézés alatt, de jön a Weeds, a Breaking Bad, lehet, hogy a Chuck 4. évadát is meg kellene nézni...

Aztán majd ha véget ért, akkor Dexter mindenképpen :)

Breaking Bad-et én is behoztam a párommal a negyedik évad elejéig (mivel nagy cliffhanger volt a harmadik évad vége, a negyedik elsõ részét még megnéztük :D) kb egy hét alatt a legelejétõl. Annyira egyébként nem vagyok tõle eldobódva:

Kicsit olyan érzésem van, mintha a Weeds alapjait leöntötték volna egy nagy adag melankoliával - ami alapvetõen nem is rossz, mert kegyetlen jó jelenetek vannak benne, csak nagyon kevés újítás, saját ötlet van benne. Az eleinte erõltetett, "opening elõtt lelövünk a rész végébõl egy kis ízelítõt hogy felcsigázza a nézõt és megnézzük a rész közben hogy hogy jutottak el oda" felállást szerencsére hamar elvetették (a Smallville 4 évadon, a Supernatural meg másfelen keresztül képtelen volt levetni ezt az idiotizmust, annyira szar sorozatos fordulat, annyira tarantinoism, annyira láma és szar, hogy az valami félelmetes), a második évadon végig ívelõ fekete-fehér alapon rózsaszín maci a medencében nagyon jól lett elõadva, jók voltak a szálak is. A harmadik évadban nekem meg csak az akció tetszett: baromi jól komponált, hongkongi akciófilmekre jellemzõ koreográfia - általában a részek utolsó negyvenöt másodpercében, de azokért érdemes várni annyit :D. A rengeteg, nagyon hosszú drámázás helyszínváltás nélkül, erõltetett dialógussal az agyamra megy benne.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Én a Steins Gate-et darálnám le két nap alatt, csak nincs hozzá felirat, szóval várni kell.

True Blood 4. évadát nemsokára elkezdtem kb az is két nap lesz (vagy két éjjeles mûszak :D ) Aztán a Breaking Bad negyediket , Dextret nem érdekel. Az elsõ két évad über állat, de azóta a sorozat minõsége egyre csak romlik, nagyokat ásítozok rajta és eröltetettnek érzem kb mint a Chuck abból is csak az 1-2 évad volt nagyon jó. A Walking Dead egy napos móka lesz az is még idén. Na meg van vagy 10 anime a várólistán. Futurama hatodik évada már teljes , így valaszeg azt újranézem önmagában, plusz lehet a teljes hat évadot is muvikkal XD Ez van, az a kedvencem és kész. B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én a Steins Gate-et darálnám le két nap alatt, csak nincs hozzá felirat, szóval várni kell.

True Blood 4. évadát nemsokára elkezdtem kb az is két nap lesz (vagy két éjjeles mûszak :D ) Aztán a Breaking Bad negyediket , Dextret nem érdekel. Az elsõ két évad über állat, de azóta a sorozat minõsége egyre csak romlik, nagyokat ásítozok rajta és eröltetettnek érzem kb mint a Chuck abból is csak az 1-2 évad volt nagyon jó. A Walking Dead egy napos móka lesz az is még idén. Na meg van vagy 10 anime a várólistán. Futurama hatodik évada már teljes , így valaszeg azt újranézem önmagában, plusz lehet a teljes hat évadot is muvikkal XD Ez van, az a kedvencem és kész. B)

Futurama-t én is le fogom tolni hamarosan, de nem vagyok túlzottan amerikai rajzfilm-kedvemben.

Dexterbõl egyébként szerintem a negyedik évad volt a legjobb -_-

Steins Gate-rõl meg nem hallottam, de így rákeresve tényleg szimpatikus (rögtön az elsõ képtalálatok között Silent Hillre emlékeztetõ jóság).

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Futurama-t én is le fogom tolni hamarosan, de nem vagyok túlzottan amerikai rajzfilm-kedvemben.

Dexterbõl egyébként szerintem a negyedik évad volt a legjobb -_-

Steins Gate-rõl meg nem hallottam, de így rákeresve tényleg szimpatikus (rögtön az elsõ képtalálatok között Silent Hillre emlékeztetõ jóság).

én is csak tegnap hallottam róla elõször :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
grasslover

Joey! Nem tudom jársz-e még ide, de hátha...

Nem csak az a két bundabikinis "Cave Girls" Hammer film van, amit te láttál! Van még másik kettő.

One Million Years B.C. (1966).

Slave Girls (1968), (vagy Prehistoric Women)

When Dinosaurs Ruled the Earth (1970)

Creatures the World Forgot (1971)

Csak mert mondtad, hogy bejött az a kettő, gondoltam érdekelnének ezek is :). Mellesleg tegnap néztem a Frankenstein Created Woman című, szintén Hammer Studio által készített filmet, a Peter Cushing-féle sorozat negyedik darabja. Érdemes róla tudni, hogy Martin Scorsese egyik kedvenc filmje :D nekem elég nagy csalódás volt, én jobban szeretem a tudományos tényeken alátámasztott, holttestekből összefércelt Frankenstein-teremtményeket, de nagyon nagyon érdekes színt kapott ez a film, ráadásul a plot eddig ebben volt a legjobb. A Bride of the Frankenstein és a Branagh-féle Mary Shelley's Frankenstein mozifilmen kívül asszem ez az egyetlen Frankenstein film, ahol a teremtmény nő (de a másik kettőben van egy férfi teremtmény is, itt csak a nő van). Persze nem csúfították el a testét hegekkel, épp ellenkezőleg: a torz, már-már hunchback-jellegű női karakterből csináltak egy szexbombát és az lett a teremtmény, szóval ilyen visszafelé működő megoldás.

Long live the Hammer Studios! -_- Igaz, már rég nem csinál olyan jó filmeket :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na, végeztem is az összes Cushing Frankensteinnel -_- Van még egy Hammer Frankenstein, de abban nem Cushing van...most viszont inkább nekiugranék a Dracula szériának, ahol meg Van Helsing = Peter Cushing. Nagyon megimádtam ezt a színészt B)

[GSF] Picture

Beteg, még Doctor Who-t is eljátszotta egy ripoff erejéig -_-

Link to comment
Share on other sites

Joey

Joey! Nem tudom jársz-e még ide, de hátha...

Nem csak az a két bundabikinis "Cave Girls" Hammer film van, amit te láttál! Van még másik kettő.

One Million Years B.C. (1966).

Slave Girls (1968), (vagy Prehistoric Women)

When Dinosaurs Ruled the Earth (1970)

Creatures the World Forgot (1971)

Csak mert mondtad, hogy bejött az a kettő, gondoltam érdekelnének ezek is :). Mellesleg tegnap néztem a Frankenstein Created Woman című, szintén Hammer Studio által készített filmet, a Peter Cushing-féle sorozat negyedik darabja. Érdemes róla tudni, hogy Martin Scorsese egyik kedvenc filmje :D nekem elég nagy csalódás volt, én jobban szeretem a tudományos tényeken alátámasztott, holttestekből összefércelt Frankenstein-teremtményeket, de nagyon nagyon érdekes színt kapott ez a film, ráadásul a plot eddig ebben volt a legjobb. A Bride of the Frankenstein és a Branagh-féle Mary Shelley's Frankenstein mozifilmen kívül asszem ez az egyetlen Frankenstein film, ahol a teremtmény nő (de a másik kettőben van egy férfi teremtmény is, itt csak a nő van). Persze nem csúfították el a testét hegekkel, épp ellenkezőleg: a torz, már-már hunchback-jellegű női karakterből csináltak egy szexbombát és az lett a teremtmény, szóval ilyen visszafelé működő megoldás.

Long live the Hammer Studios! -_- Igaz, már rég nem csinál olyan jó filmeket :D

Már a Slave Girls is megvolt, de az utolsóra is tuti befizetek. :rolleyes:

Amúgy meg járnék én ide gyakran, csak aktivizálhatná magát a maradék maroknyi filmes mohikán. -_-

btw, most rántottam le a Meatball Machine-t, és hááááát... szóval megint megbizonyosodtam róla, hogy a keleti filmekhez gusztus kell. Na mindegy, biztos csekkolom, csak úgy hívogat már következő rape and revenge darab, az Extremities. :D Na de a lényeg: valaki legyen olyan jó, és világosítson fel, hogy nagyjából mikkorra tehető a húzottszeműek filmes elvetemülése. akadtam már össze 40 éves darabokkal is, de amúgy a keleti filmkultúra mindig ennyire különbözött az európai/amerikaitól? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Már a Slave Girls is megvolt, de az utolsóra is tuti befizetek. :rolleyes:

Amúgy meg járnék én ide gyakran, csak aktivizálhatná magát a maradék maroknyi filmes mohikán. -_-

btw, most rántottam le a Meatball Machine-t, és hááááát... szóval megint megbizonyosodtam róla, hogy a keleti filmekhez gusztus kell. Na mindegy, biztos csekkolom, csak úgy hívogat már következõ rape and revenge darab, az Extremities. :D Na de a lényeg: valaki legyen olyan jó, és világosítson fel, hogy nagyjából mikkorra tehetõ a húzottszemûek filmes elvetemülése. akadtam már össze 40 éves darabokkal is, de amúgy a keleti filmkultúra mindig ennyire különbözött az európai/amerikaitól? :unsure:

A hatvanas években szerintem még nem nagyon volt jellemzõ, inkább experimental jelleggel csak. De a hetvenes évektõl elindult az igazán durva exploitation, ami onnan kezdve szerintem már mainstream jelleggé fajult :D Az utóbbi idõben a Grind House óta kapott nagyobb figyelmet a modernebb, CGI-vel is megspékelt stílus (Meatball Machine alkotói is pl, a Machine Girl, meg még sok más) - de a japánok nyugodt szívvel mondhatják, hogy náluk az "exploitation" igazából már a kezdeti mozis évektõl megvolt. Elég csak a Godzilla filmeket elõvenni: egyáltalán nem hihetõek a kezdeti gumiruhás szörnyfilmek, mégis kegyetlenül beleélik magukat és komolyan gondolják a színészek/alkotók. Jól is van így.

Én mindig azt mondom, hogy valószínûleg ez a trash imádat onnan is fakadhat, hogy a japán tradicionális színház az olyan jelképes, hogy pl van egy kék kimonós ember a sarokban, ami leguggol néha meg feláll - na õ ezzel jelképezi a tengert :D Ezután egy pikkelyeshez hasonlító, fogakkal rendelkezõ gumiruhás kaszkadõr ami élethû belvárosi maketteken tapos maga a fotorealisztikus speciális effektus -_-

Ráadásul a nyolcvanas évek heisei era-ja szerintem a japán kaiju filmek mekkája: a Godzilla heisei összefüggõ, dark és jobbnál-jobb filmek középpontja (egyedül a Spacegodzilla nem jött be), teljesen hihetõ, élethû és realisztikus effektekkel, maszkokkal és apokaliptikus városképekkel; a Gamera heisei trilógia meg szerintem az eredeti, 54-es elsõ Godzilla film után a legjobb három kaiju movie -_-

Link to comment
Share on other sites

Joey

A hatvanas években szerintem még nem nagyon volt jellemzõ, inkább experimental jelleggel csak. De a hetvenes évektõl elindult az igazán durva exploitation, ami onnan kezdve szerintem már mainstream jelleggé fajult :D Az utóbbi idõben a Grind House óta kapott nagyobb figyelmet a modernebb, CGI-vel is megspékelt stílus (Meatball Machine alkotói is pl, a Machine Girl, meg még sok más) - de a japánok nyugodt szívvel mondhatják, hogy náluk az "exploitation" igazából már a kezdeti mozis évektõl megvolt. Elég csak a Godzilla filmeket elõvenni: egyáltalán nem hihetõek a kezdeti gumiruhás szörnyfilmek, mégis kegyetlenül beleélik magukat és komolyan gondolják a színészek/alkotók. Jól is van így.

Én mindig azt mondom, hogy valószínûleg ez a trash imádat onnan is fakadhat, hogy a japán tradicionális színház az olyan jelképes, hogy pl van egy kék kimonós ember a sarokban, ami leguggol néha meg feláll - na õ ezzel jelképezi a tengert :D Ezután egy pikkelyeshez hasonlító, fogakkal rendelkezõ gumiruhás kaszkadõr ami élethû belvárosi maketteken tapos maga a fotorealisztikus speciális effektus -_-

Ráadásul a nyolcvanas évek heisei era-ja szerintem a japán kaiju filmek mekkája: a Godzilla heisei összefüggõ, dark és jobbnál-jobb filmek középpontja (egyedül a Spacegodzilla nem jött be), teljesen hihetõ, élethû és realisztikus effektekkel, maszkokkal és apokaliptikus városképekkel; a Gamera heisei trilógia meg szerintem az eredeti, 54-es elsõ Godzilla film után a legjobb három kaiju movie -_-

Amúgy, ha Gojira filmekhez kapna kedvem, akkor melyek a legnagyobb királyok? Mondjuk a legjobb 5 érdekelne, és a legjobb alatt a legszorakoztatóbb, legzúzósabb darabokat értem. :D Régen a trash filmes perverzióm hajnalán ugyan láttam már néhány Gojira darabot, de fingom sincs, hogy mi volt a címük, csak olyasmikre emlékszem, hogy volt olyan rész, amelyikban gojirának gyereke volt, meg arra is, amikor óriás molylepkével viaskodott, vagy a robotgodzival akasztott bajszot, egyszer meg egy rakétameghajtású óriásteknõccel akadt össze az öreg pingponglabda szemû.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Amúgy, ha Gojira filmekhez kapna kedvem, akkor melyek a legnagyobb királyok? Mondjuk a legjobb 5 érdekelne, és a legjobb alatt a legszorakoztatóbb, legzúzósabb darabokat értem. :D Régen a trash filmes perverzióm hajnalán ugyan láttam már néhány Gojira darabot, de fingom sincs, hogy mi volt a címük, csak olyasmikre emlékszem, hogy volt olyan rész, amelyikban gojirának gyereke volt, meg arra is, amikor óriás molylepkével viaskodott, vagy a robotgodzival akasztott bajszot, egyszer meg egy rakétameghajtású óriásteknőccel akadt össze az öreg pingponglabda szemű.

Rakétameghajtású óriásteknőc? Az Gamera...de Godzilla és Gamera soha nem volt egy filmben, a Toho és a Daei két rettentő ádáz és ellenséges cég két legnagyobb karakterű "mikiegeréről" van szó ;)

Szerintem a legjobb 5 cím:

1. Godzilla (1954) (ugyan nem az az akciódús cucc, de...alapmű. Ha tényleg izgalomért és akcióért néznél Godzillát, akkor hagyd ki)

2. Godzilla, Mothra, King Gidorah: Giant Monsters All-Out Attack! (2001) (egész egyszerűen outstanding. Nálam a legjobb Godzilla cím, persze az első részt semmi nem nyomja le...de ez, ez valami elképesztő!)

3. Godzilla vs King Gidorah (1991) (időutazás, sci-fi, Gidorah...^^)

4. Godzilla vs Destoroyah (vagy Godzilla vs. Destroyer) (ez meg kicsit Alien beütésű, egy marék géntechnológia, utalás az első részre és baromi megrázó a befejezés)

5. Godzilla 2000 (ez meg a millenium era nyitódarabja, Japán válasza az amerikai 'Zilla próbálkozásra - hát...befosás kategória ez is :D)

+1. Godzilla: Final Wars (a Versus rendezőjének agymenése, kb a showa era összefoglalásának felel meg...akkor igazán jó cucc, ha láttad az összes részt és ezzel zárod a szériát - önmagában csak egy zagyvaság, ami még úgy is az lesz, csak ha ismered a sorozatot, akkor nosztalgiaértékkel is bír)

De amit nagyon, de nagyon ajánlok, az:

1. Gamera

2. Gamera 2

3. Gamera 3

A kaiju filmek pantheonjának zeusza ez a három film :D Ugyan Godzilla fanatikus vagyok, de ez a három film lemossa az első részt leszámítva a teljes Godzilla termést...na jó, talán holtversenyben a GMK: Giant Monsters All-Out Attack-kel - amit mellesleg ugyanaz a rendező csinált mint ezeket.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Most, hogy James Rolfe a Cinemassacre-ön a Monster Madness keretén belül a Rémálom-filmeket vette naponta górcső alá (holnap jön az utolsó rész, Link, ha valakit érdekel), rájöttem, hogy én egészen az ötödik részig láttam mindegyiket :huh: Ez azért furcsa, mert azt hittem, hogy max 3-at láttam. Egyúttal kedvem lenne megvenni a fapados amaray-gyűjteményt, mert az összeilleszthető gerinc a sorozatok esetében hatalmas nagy mániám ^^ Úgyhogy lehet, hogy szép lassan levadászgatom majd 1000 ft alatt a részeket, hogy összeillesszem a gerinceket -_- Meg akkor majd újra is nézem a szériát érettebb fejjel, emlékszem, mikor olyan 10-11 évesen láttam, a legfélelmetesebb filmnek gondoltam meg véresnek és brutálisnak...(még ha én magam annyira nem is féltem rajta, de elismertem a lehetőségeit) de valahogy Freddy annyira nem kegyetlen szerintem mint mondjuk Jason Vorhees, inkább ötletes és szerethető figura :D Bár az első (meg talán a második) filmben még tényleg komoly és ijesztő, később jön elő nála a vígjátékba illő hozzáállás.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

James Rolfe nagy király! Meg jó ez a Sequel-A-Thon is, mert ha tudom mi lesz a következõ filmbemutató, akkor mindig egy nappal megtudom nézni a videó elõtt a filmet.

A Nightmare DVD-ken meg se extra, se eredeti szinkron nincs, így nekem max 500 Ft-ért érnék meg. Pár éve az összes rész annyiért volt a Tesco-ban, bánom is, hogy csak a hetediket gyûjtöttem be akkor.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

James Rolfe nagy király! Meg jó ez a Sequel-A-Thon is, mert ha tudom mi lesz a következõ filmbemutató, akkor mindig egy nappal megtudom nézni a videó elõtt a filmet.

A Nightmare DVD-ken meg se extra, se eredeti szinkron nincs, így nekem max 500 Ft-ért érnék meg. Pár éve az összes rész annyiért volt a Tesco-ban, bánom is, hogy csak a hetediket gyûjtöttem be akkor.

Eredeti szinkronon az eredeti angolt vagy az elsõ tv-s bemutatóban hallott magyar szinkronra gondolsz? Ha jól tudom, az utolsó részek már VHS-en is csak felirattal jöttek ki, azokhoz nincs is magyar szinkron...

Meg úgy nekem igazából nem is hiányzik, eléggé komolyan vehetetlenek a szinkronizált sikolyok és "Gyere ide Freddyhez" szövegek. :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

Most, hogy James Rolfe a Cinemassacre-ön a Monster Madness keretén belül a Rémálom-filmeket vette naponta górcsõ alá (holnap jön az utolsó rész, Link, ha valakit érdekel), rájöttem, hogy én egészen az ötödik részig láttam mindegyiket :huh: Ez azért furcsa, mert azt hittem, hogy max 3-at láttam. Egyúttal kedvem lenne megvenni a fapados amaray-gyûjteményt, mert az összeilleszthetõ gerinc a sorozatok esetében hatalmas nagy mániám ^^ Úgyhogy lehet, hogy szép lassan levadászgatom majd 1000 ft alatt a részeket, hogy összeillesszem a gerinceket -_- Meg akkor majd újra is nézem a szériát érettebb fejjel, emlékszem, mikor olyan 10-11 évesen láttam, a legfélelmetesebb filmnek gondoltam meg véresnek és brutálisnak...(még ha én magam annyira nem is féltem rajta, de elismertem a lehetõségeit) de valahogy Freddy annyira nem kegyetlen szerintem mint mondjuk Jason Vorhees, inkább ötletes és szerethetõ figura :D Bár az elsõ (meg talán a második) filmben még tényleg komoly és ijesztõ, késõbb jön elõ nála a vígjátékba illõ hozzáállás.

Kösz a linket, engem érdekel ^_^ Nekem a magyar díszdobozos kiadás van meg, finoman szólva is spóroltak rajta, de nagy becsben tartom... Már csak azért is, mert ezeket az Rtl klub nem csonkította meg ( amikor elõször láttam a filmeket a tévében, szarrá voltak vágva...), minden egyes apró Freddy momentum ott van a DVD-ken :D Mennyire szartam én még ezektõl a filmektõl. Az elsõn konkrétan nagyon, kár, hogy azóta már nem sikerül félnem horrorfilmen ( A Paranormal Activity 1 megmozgatott valamit, ha nem is féltem konkréten rajta, eléggé beleéltem magam ahhoz, hogy után a sötétben kimenni Wc-re egy kicsit parás legyen- Nagyon hálás voltam ezért a filmnek... :D). Mondjuk ismertek, Freddy nálam nagy kedvenc, még a fostartály remake-t is beszereztem egy ezresért, hogy teljes legyen a gyûjtemény.

Lassan kéne tartanom megint egy maratoni Freddy-filmnézést, 9 film, had szóljon! -_- :)

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Eredeti szinkronon az eredeti angolt vagy az elsõ tv-s bemutatóban hallott magyar szinkronra gondolsz? Ha jól tudom, az utolsó részek már VHS-en is csak felirattal jöttek ki, azokhoz nincs is magyar szinkron...

Dehogy nincs! Minden részhez készült legalább kettõ! Az új minden esetben kritikán aluli (Az Új rémálomban annyi fáradságot sem vettek, hogy a Freddys versike rímeljen), de az elsõ négyhez készült VICO-s szinkron nagyon jó, én gyerekként azokkal szoktam meg a filmeket, ezért örültem volna neki.

Szerencsére a kilencesterven fent van így az elsõ 3, de pont a 4. nem, amit anno a legtöbbször láttam.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Mondjuk én a Freddy filmekbõl nagyon gyorsan kiábrándultam, ahogy aztán a slasher mûfaj nagy részébõl is (az elsõ és a harmadik részt még ma is kedvelem mondjuk). Az elsõ rész az egyik elsõ horror volt az életemben (vagy az Alien+Aliens, nem emlékszem már rá pontosan), és akkor nagyon fostam tõle, fõleg, hogy tök egyedül néztem éjszaka, szóval azóta azt mondom, hogy ha valkivel meg akarjátok szerettetni a horrorokat vagy a filmeket, akkor nézessétek meg vele már 10 éves formán a klasszikus slashereket (fõleg ha srác), mert hatalmas élmény utána a többi kissrácnak mesélni az élményeket, és egymásra licitálgatni a paraméteren, és ezzel észrevétlenül kedvelik meg a filmeket. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a kölyökkori horrorokhoz még ma is odacsapnám az Evil Dead 1-2-t és a többi klasszikust, és az olyan darabokat is, amiket mai szemmel már nem tartok sokra (pl. Gyerekjáték). Ezek még ma is fantasztikus hatást lehetnek képesek kiváltani a srácokból, sokkal elõbb adnám oda nekik, mint pl a Scream-et, a Ringet vagy Blair Witchet, a legmodernebb kultdarabokról már nem is beszélve. Nekem a legnagyobb bánatom az, hogy a Demons 1-2-t viszonylag késõn láttam, sõt nagyon késõn, olyan 20 éves formán, amikor már régen túl voltam azon, hogy pulzust tudjon nálam növelni egy film.

A szinkronokról meg annyit, hogy egy rakás olyan filmet találtam (többet a saját gyûjteményemben), amik régi vico vagy hungarovideo, meg tököm tudja milyen régi kiadványok, és nagyon hiányolom a hazai dvd piacról. Ami meg megjelenik, az kritikán alulni minõségû. Egy f@sza Hands of Steel vagy Wraith kiadásnak pl nagyon örülnék, erre meg kizárólag szinkronnal jelenik meg az elõbbi, utóbbi meg akadozó képpel. Szóval nem tudom, hogy ki állnak a magyar dvd piac mögött, de az ilyen b-roll, meg Szaturn kiadót mágylára küldenék gondolkodás nélkül, és ahogy nézem az Ultrafilm is hasonló sorsra fog jutni, mint a Szaturn. Elég gáz, hogy az itthoni piac ennyire szûk, mert rohadtul nem éri meg rétegfilmeket behozni hozzánk, ha meg véletlenül forgalomba kerül, akkor valami olyan retek kópiát hoznak, aminél fél perc alatt jobbat találok a neten bárhol. Pedig nagyon szívesen duzzasztanám fel a gyûjteményemet egy rakás b-filmmel, még az ilyen Ator-Barbarians szintû retkeket is szívesen tennék fel a polcomra vállalható kiadásban. <_<

Grass, végül úgy határoztam, hogy beszerzem az összes gumigyík filmet, aztán nagyon langsamban nézegetem majd õket, de inkább az összesen átrágom magamat, nehogy lemaradjak valami emeletes marhaságról. A Gamera részeket meg hozzájuk csapom majd. Azért köszi! ^_^

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Grass, végül úgy határoztam, hogy beszerzem az összes gumigyík filmet, aztán nagyon langsamban nézegetem majd õket, de inkább az összesen átrágom magamat, nehogy lemaradjak valami emeletes marhaságról. A Gamera részeket meg hozzájuk csapom majd. Azért köszi! ^_^

Well done. Aztán majd véleményezést is kérek róluk ^^

A showa b*szkodások esetén ne vonj le következtetést a Godzilla sorozatról - és messze kerüld a showa Gamera-t!!! - mert a heisei egy teljesen új alapokra helyezett világnézet mindkét sorozat esetében. Persze a teljesség igényéért és a trash faktorért mégis érdemes "beülni rájuk", csak ne érjen váratlanul ha épp rettentõen lefáraszt :D

Mellesleg a leghatalmasabb facepalm szerintem a teljes japán kaiju movie felhozatalból az, hogy míg a Godzilla alapvetõen mindig egy komolyabb és érettebb réteget megcélzó sorozat volt, addig a Gamera a fiatalabb korosztályhoz szólt. Na furcsa módon a Gamera egyetlen részében több a monster gore (leszakadó testrészek, kaiju vér, tömegmészárlások, felrobbanó ellenfelek...) mint az összes Godzilla filmben összesen :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...