Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fight Club - The Sequel


grasslover

  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

-Arch-

kevesebb stallont nézek, mint 4 évvel ezelõtt. ögüüögüü

:lol:

én most is néztem a cool-on :D

Ez a From paris with love nem volt rossz, ma néztem meg :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Real013

Sherlockot és Jekyll-t is Moffat írta, mindkettõ jó - egyelõre én csak a Jekyllt tudtam le. Egyébként meg Doctor Who...mekkora sorozat már. A bit folklór egyik legfontosabb modern eleve, mely úgy lett kultikus tv-s sorozat, hogy együtt fejlõdött a sci-fivel a hatvanas évektõl napjainkig. Persze bõven elég a modern, 2006-ban indult sorozatot figyelemmel kísérni, de nem szabad elfelejteni, hogy ott a régi (nagyon lassan haladok az eredeti sorozattal, ritkán tudtom magam rávenni). De a markáns színészek (a legutolsó mellékszereplõ is maximális beleéléssel hoz egy évmilliókkal késõbbi félig macska félig ember idegen lényt, de reneszánsz kori angliai lordi hanglejtést is tökéletesen nyújtanak), a retro sci-fi légkör, a fergeteges poénok, David Tennant, Steven Moffat, a kacskaringós story - hiába az epizodikus felépítés, a fõszálak kibontása akár évadok múlva is csavarodhat egyet...stb. Az utóbbi évek talán legnagyobb találkozása volt számomra ez a sorozat, annyira beleszerettem, annyira magával ragadt...azóta legalább kétszer láttam minden részt az ötödik évaddal bezárólag (sõt, az új évadból is volt amit megnéztem egyedül és barátnõmmel pár nappal késõbb újra), és képtelen vagyok nem-élvezni, még ha van egy-két gyengébb pillanata is, a színészek vagy a humor, vagy a frankó vizualitás simán kikapcsolja a negatívumokat és tisztán awesome-nessé válik. Lehet kicsit a Lost iránti irdatlan csalódásom is okozta az ebbe való átlényegülést, a misztikum iránti éhség, a biztosított sok éven át tartó minõségi sci-fi adagolás felváltja a szigetes túlélõsdi iránt rajongásom.

Ááá, igen, Jekyll, ezt kerestem :)

Én nem nagyon keresem, miért szerettem bele a Doctor Who-ba...

Szimplán azért, mert tudom. :)

Legfõbb: a Doktor. Mindhárom eddig általam látott doki baromi erõs karakter.

Elsõ kör: angol. Színészek, akcentus, környezet, London stb.

Második kör: rendkívül szórakoztató, szellemes, jól megírt részek vannak benne, még a leggyengébb is megállja önmagában is a helyét.

Harmadik kör: amellett, hogy szórakoztató, még baromi okos is. Nyilván nem túl tudományos, de ettõl még baromi okos.

Negyedik kör: maga a Doctor Who egész világa. Egyszerûen fenomenális.

Ötödik kör: a sorozat történelme, az állandó utalgatások, egyszerûen akkora popkulturális ikon az egész sorozat, hogy már az ad neki egyfajta tekintélyt, ami lenyûgöz.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

:lol:

én most is néztem a cool-on :D

hát nézd, amit más 1 oldalon keresztül taglal én leírom egy mondatban. xD

mi ment tõle? :D

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Nagyjából figyelemmel szoktam kísérni, hogy ezen a fórumon kik, miért, épp aktuálisan milyen sorozatért rajonganak errefelé, általában ez alapján választom ki, hogy mibe érdemes belekezdeni. Érdekes hogy sorozatok esetén mennyire hatványozottan igaz, hogy egyáltalán nem lehet imdb értékelésekben, az általános hype-ban, semleges kritikákban bízni, most nem említek címet, de futottam már bele olyan sorozatba, ami tényleg a csapból is folyt egy idõben (nem a Lost-ra gondolok, nyugi :) ), én megadtam neki az esélyt, de utólag mégcsak nem is azért kellett kaszálnom, mert épp nem az én mûfajom vagy valami szubjektív indokból, hanem kimondottan vérgáznak találtam színészi játék, fordulatok és egyéb téren, azóta valóságos netes kutatómunkát végzek, mielõtt bele merek vágni egy sorozatba, hogy az ilyen "baleseteket" elkerüljem. Ez a nagy kitérõ amiatt volt, hogy mindent egybevetve nekem nagyon kéne szeretni a Dr. Who-t, de eddig hiába minden próbálkozásom, nem tudtam, igaz talán botorság 2-3 epizód alapján nagyszabású következtetéseket levonnom, most megint pihentetem egy-két hónapot, aztán újra nekiveselkedek. Tipikusan az az érzés, hogy neked ezt muszáj szeretni, de nem tudod :D .

Most épp az Office-ra éreztem rá nagyon, ez se úgy kezdõdött, hogy szerelem elsõ látásra, kezdetben épp egy félmosolyt ha képesek voltak belõlem kicsalni a poénok, de a karakterek miatt továbbnéztem, most már ott tartok, olykor görcsbe rándulok rajta a röhögéstõl, abszolút rákattantam, egy részt meg lehet nézni háromszor is akár és biztos, hogy harmadjára is lesz valami apró poén, amit csak akkor fedezel fel/esik le.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Én a Skins-el barátkoztam meg nehezen, az elsõ három rész után pihentettem, aztán megnéztem a negyediket, utána meg egyben a maradék részeket az elsõ évadból... Azóta meg szerelmem a sorozat :) Vannak olyanok, amiknek rá kell állni a hangulatára, és ez nem megy mindig egybõl.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Mesékkel ti hogy álltok mostanság? Öcsém hat éves, látom miket néz, s bár nem mondanám mindegyikre, hogy színvonaltalan vacak, azért amikor visszagondolok arra, hogy én: Kacsamesék-et, Balu kapitányt, Hé Arnold-ot meg hasonlókat néztem, azokhoz képest sehol sincsenek ezek a mostaniak. És ez nem nosztalgia, szimplán minõségítélet, sokkal több ötlet és kreativitás volt az akkori mesékben véleményem szerint. :unsure: ( és itt most ne kanyarodjunk el /egyelõre legalábbis/ az anime felé, csak a sima tv-s mesékre, rajzfilmekre vonatkozott a kérdésem)

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Igazándiból errõl kár beszélni, mert maximálisan egyetértek ezzel. 1-2 jópofa akad, hébe-hóba (Bátor a gyáva kutya pl) de a többi kritikán aluli...

Link to comment
Share on other sites

Real013

Igazándiból errõl kár beszélni, mert maximálisan egyetértek ezzel. 1-2 jópofa akad, hébe-hóba (Bátor a gyáva kutya pl) de a többi kritikán aluli...

Na, szerintem a Bátor tipikus példája annak, milyen mesét NEM nézetnék a hat éves gyerekemmel. Tudom persze, én is Dragonball-t meg Pokémont néztem, és mégsem lettem vérengzõ vadállat, de a Bátor is... gusztustalan, taszító figurák, a rosszabbik fajtából, szinte abszurd poénok, meg.... áááá, nem tudom. Annyit nem néztem. :D Mindenesetre sokkal jobban örülök, ha a gyerek Ludas Matyit meg Balu kapitányt néz, mint a mostani szarokat, meg Disney-s gyerek sitsom-okat....

Link to comment
Share on other sites

a880120

Phinies és Förd <_< ... frász keresi meg az igazi címét. De azért ott volt a mi idõnkben is egy Boci és pipi, Johhny Bravo, Oggy és a sváb bogarak (mondjuk ezt néha néztem) és hasonló förmedvények.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Phinies és Förd <_< ... frász keresi meg az igazi címét. De azért ott volt a mi idõnkben is egy Boci és pipi, Johhny Bravo, Oggy és a sváb bogarak (mondjuk ezt néha néztem) és hasonló förmedvények.

Én mindhárom általad említettet utáltam, viszont a Phineas még pont, hogy a jobbak közé tartozik manapság. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Na, szerintem a Bátor tipikus példája annak, milyen mesét NEM nézetnék a hat éves gyerekemmel. Tudom persze, én is Dragonball-t meg Pokémont néztem, és mégsem lettem vérengzõ vadállat, de a Bátor is... gusztustalan, taszító figurák, a rosszabbik fajtából, szinte abszurd poénok, meg.... áááá, nem tudom. Annyit nem néztem. :D Mindenesetre sokkal jobban örülök, ha a gyerek Ludas Matyit meg Balu kapitányt néz, mint a mostani szarokat, meg Disney-s gyerek sitsom-okat....

Nekem speciel a Tom&Jerry, Foxi Maxi, Maci Laci, Scooby Doo, Flúgos Futam voltak a kedvenceim....

De régebben, még a Fox kidsen is mentek irtó jók szerintem: Louie élete, Andy, a vagány, Kölykök a 402-es tanterembõl, Három jó barát és Jerry...

Áh fene, ma már színtiszta bullshitek mennek.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nekem speciel a Tom&Jerry, Foxi Maxi, Maci Laci, Scooby Doo, Flúgos Futam voltak a kedvenceim....

De régebben, még a Fox kidsen is mentek irtó jók szerintem: Louie élete, Andy, a vagány, Kölykök a 402-es tanteremből, Három jó barát és Jerry...

Én a Hanna&Barbera rajzfilmeket sose szerettem igazán. A Scooby Doo-t annyira gyűlölöm, hogy arra nem tudok eléggé kacifántos jelzőt aggatni, egyszerűen annyira irritál, annyira erőltetett, annyira hót ugyanarról szól mind a tizenkétezer része...brrr. Na mondjuk a Flúgos Futam még poén, csak ott is mindig Dastardly és Mutley jár pórul, a többi sorrend meg szinte teljesen lényegtelen. Flinstones-t meg csak a régi szinkronnal vagyok hajlandó: a Romhányi féle eredeti, rímelő szöveg magában is tökélyre emeli az egyébként szintén erőltetett alapanyagot...

Tom & Jerry persze tökéletes - persze azt meg elvileg nem játszhatják a TV-k, mert rossz a fiatalságnak -_- Azt nem tudom vágjátok-e, de a Tom & Jerry-s nagy kutya arca tiszta Hitchcock:

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Nem lehet véletlen :D

Amúgy én a WB-rajzfilmeket szerettem: Bugs Bunny, Road Runner ^^ (Hiperkarma szám: "...olyanok akár, a Gyalogkakukkban a Prérifarkas aki lyukat üt a kanyonba, mégis mindig újrapróbálja..." :D), Elmer... Ezek mindig tele voltak filmes referenciával, ugyan színtiszta erőszak volt ez is, de valahogy a gyerekek akkoriban nem is gondoltak arra, hogy mondjuk ACME gyártmányú, TNT-vel rakott rakétával lőjék ki magukat a sivatagban egy madár felé

[GSF] Picture

-_-.

A Fox Kids-en én a Kémkutyák Titkos Aktáit bírtam még nagyon - nem is annyira gyerekeknek való rajzfilm volt az, na nem az erőszak miatt, hanem az is tele volt nagyvilági mítoszokkal (Loch Ness-is Szörny eredete is kutyákhoz kapcsolódik, megmagyarázták hogy miért ásnak a kutyák...stb), referenciákkal, hatalmas poénokkal. Meg persze a Spider-Man összes részét láttam minden elképzelhető sorrendben, legalább négyszer :D.

Lehet kritizálni, de a Nickelodeonos, klasszikus sorozatok is stílusteremtőek, bizarrságukban is egyediek, szórakoztatóak voltak. Hé, Arnold, Macseb (bazz, egy szürreális teremtmény: egyik vége macska, a másik kutya...), Akciócsoport Most! (Büdös Búvár rulz)...

Amit viszont nem szerettem, azok az egész estés Disney rajzfilmek szérializált változatai voltak. Mint pl az Aladdin (mondjuk az intro zene az hatalmas: "Gyere most, mese szól..."), ugyan igényesen rajzoltak voltak, elviselhető storykkal, csak látszott rajta hogy maga a világ le van kicsit butítva benne, Jágót például pozitív szerepbe rakták, hogy legyen egy poénfaktor a jó oldalon...stb. Na a Balu Kapitány az fergeteges volt, de az új közegbe helyezte a Jungle Book állatszereplőit és piszok jól csinálta, hatalmas volt az egész sorozat feelingje, azóta se nagyon találkozni égi kalózokkal és ködös-repülős mitikus storykkal...

Az anime az más B) A Ghibli (Nausicaa, Laputa...stb), meg a cyberpunk (Ghost in the Shell, Akira) egészestések, a komoly rövid sorozatok (Bebop, Champloo, Berserk, Evangelion...stb), a legnagyobb kedvencemmé terebélyesedő, magát komolyan nem vevő, a világot tökéletesen kidolgozó, végtelenített részekkel rendelkező One Piece...stb. Persze tele van nézhetetlen szeméttel minden évi felhozatal, de megtalálni a gyöngyöket - az felbecsülhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Heroic age:

sci-fi ami nem éppen "magical girl" féle átváltozásokkal van teli :D itt bishounen változik "evangelionná", és fajok közti "tsundere" van :D :D

Najó, a vége fele lesz egy bishoujo is aki "evangelionná" alakul :D

(nem, nem eva, csak úgy néz ki, és elég zúzós trükkjei vannak :) )

bizony egy jó anime, bár 'lassan indul' az eleje :)

az eddigi témához pedig:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

grasslover

--- Amúgy kihagytam a változó filmes megítéléses ömlengésemből, hogy rákattantam a szörnyfilmekre tavalyelőtt-tavaly. Végig is néztem az összes Godzilla filmet, megimádtam a heisei Gamera-t, ismerkedtem kisebb nevekkel. Fontos állomás ez is számomra, mert különös irányba változtatta a megítélésemet a katasztrófafilmek egy speciális irányzata felé, bár az amerikai megoldásokat továbbra sem kedvelem a műfajból (leszámítva a Harryhausen-témákat). A japán, gumiruhába öltözött ember megoldás sokkal valósághűbb, már a hatvanas években is elit minőségű makettvárosok építése felturbózza a kreativitás előretörését (a heisei és millenium éra megoldásai meg már teljesen valósághűek), ezt 1%-nyi CGI-vel megtámogatva (Godzilla atomic breath effektje és annak forróság-ábrázolása a hullámzó levegővel körülötte, néhány robbanás, vagy víz alatti, úszó Godzilla kivitelezése...stb) baromi jó összképet hoz. Persze mindig jobban vonzott a maszkolós, sminkelős, makettos, protézises horror effektezés is (Tom Savini ^^), vagy a stop motion az élőszereplős filmekben (Ray Harryhausen :rolleyes: - aki nem látta a Jason and the Argonauts-ot, meg a három Sinbad filmjét (7th Voyage of Sinbad, Golden Voyage of Sinbad (szerintem a legjobb a trilógiából) és Sinbad and the Eye of the Tiger (szerintem a leggyengébb a trilógiából - mindenesetre a Pirates 3 végtelen mennyiségű elemet emelt át innen!), az szerintem gyorsan pótolja :) Főleg, ha szereti az Indiana Jones filmeket, a legjobb kalandfilmek a sorban), és a japán hozzáállás ehhez a filmezéses technikához nagyon közel áll a szívemhez. A mai napig nem használják túl a CGI-t, vagy ha igen, akkor az a film általában nem is sikerül olyan jól (az ilyen Ghost in the Shell-remake próbálkozások, hogy tömjük tele CGI-vel valami borzalom).

Link to comment
Share on other sites

Real013

--- Amúgy kihagytam a változó filmes megítéléses ömlengésembõl, hogy rákattantam a szörnyfilmekre tavalyelõtt-tavaly. Végig is néztem az összes Godzilla filmet, megimádtam a heisei Gamera-t, ismerkedtem kisebb nevekkel. Fontos állomás ez is számomra, mert különös irányba változtatta a megítélésemet a katasztrófafilmek egy speciális irányzata felé, bár az amerikai megoldásokat továbbra sem kedvelem a mûfajból (leszámítva a Harryhausen-témákat). A japán, gumiruhába öltözött ember megoldás sokkal valósághûbb, már a hatvanas években is elit minõségû makettvárosok építése felturbózza a kreativitás elõretörését (a heisei és millenium éra megoldásai meg már teljesen valósághûek), ezt 1%-nyi CGI-vel megtámogatva (Godzilla atomic breath effektje és annak forróság-ábrázolása a hullámzó levegõvel körülötte, néhány robbanás, vagy víz alatti, úszó Godzilla kivitelezése...stb) baromi jó összképet hoz. Persze mindig jobban vonzott a maszkolós, sminkelõs, makettos, protézises horror effektezés is (Tom Savini ^^), vagy a stop motion az élõszereplõs filmekben (Ray Harryhausen :rolleyes: - aki nem látta a Jason and the Argonauts-ot, meg a három Sinbad filmjét (7th Voyage of Sinbad, Golden Voyage of Sinbad (szerintem a legjobb a trilógiából) és Sinbad and the Eye of the Tiger (szerintem a leggyengébb a trilógiából - mindenesetre a Pirates 3 végtelen mennyiségû elemet emelt át innen!), az szerintem gyorsan pótolja :) Fõleg, ha szereti az Indiana Jones filmeket, a legjobb kalandfilmek a sorban), és a japán hozzáállás ehhez a filmezéses technikához nagyon közel áll a szívemhez. A mai napig nem használják túl a CGI-t, vagy ha igen, akkor az a film általában nem is sikerül olyan jól (az ilyen Ghost in the Shell-remake próbálkozások, hogy tömjük tele CGI-vel valami borzalom).

Nekem van egy olyan perverzióm, hogy szeretem végignézni az egyes horrorsorozatokat, megcsináltam ezt a Rémálom-mal (mondjuk ez alap, fan vagyok... :) , Péntek 13-al, Hellraiser-rel, most a Halloween részeket akarom pótolni (ebbõl az 1-2-6-7-remake megvoltak) meg most kinéztem a Puppet master szériát, ami fergetegesen rossznak tûnik, de éppen jónak, hogy Drome-ra nyomassak egy ilyen összegzõ cuccost, mint azt már tettem az imént felsorolt Rémálom, Hellraiser, Péntek 13 trióval :)

Egyébként ha van valami kevésbé ismert horror/horrorsorozat, amit szerinted még nem láttam, akkor ajánlásokat nyomathatsz, aztán majd mondom, hogy mit láttam :D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

b@zmeg mennyit írtatok. na kialszom magam aztán majd olvasok. ^_^

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

te tudsz olvasni?? TE tudsz olvasnIII??? ögüüögüü

Link to comment
Share on other sites

Real013

te tudsz olvasni?? TE tudsz olvasnIII??? ögüüögüü

Én azon lepõdöm meg mindig, hogy te tudsz írni... Legalábbis majdnem tudsz... :scare:

oPalRx7: csak most töltötte be a képet, eddig nem láttam, most jót mosolyogtam rajta. Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz vége ennek a divatnak... Mármint ennek a rajzolt fejes, Fuuuu-s cuccnak. Kicsit most már kezd unalmas lenni.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

na ne csináld, Zotyó!!!

na ne csináld, Zotyó!!!

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

az eddigi témához pedig:

Ehhez a képhez csak annyit fûznék hozzá, hogy az Adventure Time nem is olyan rossz, sõt. Még nem láttam minden részt, de van egy-két epizód, ami bizonyos állapotokban baromi szórakoztató :D De a többivel egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

gataka

Ehhez a képhez csak annyit fûznék hozzá, hogy az Adventure Time nem is olyan rossz, sõt. Még nem láttam minden részt, de van egy-két epizód, ami bizonyos állapotokban baromi szórakoztató :D De a többivel egyetértek.

A többi az tényleg telitalálat. A Dexter volt a nagy kedvenc, persze egy idõ után azt is sikerült elbacni. Amit viszont mindig is utáltam az a görcs ikrek, pfejj. Még szerencse, hogy "jókor" voltam/voltunk gyerekek :D

Link to comment
Share on other sites

Hares

Az újhullámos CNbõl a Chowder és a Nyomi kalandjai nevû baromságok a kedvenceim,annyira elbaszottak hogy az már jó. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

a880120

Képtelen vagyok elhinni: A Time magazin szerint is az a perverz, ped.ofil, szadista és mindennél idiótább, agyament, istenverése ... Pinokkió minden idõk legjobb rajzfilmje.

Bár önmagában a listájuk nehezen komolyan vehetõ, hisz rengeteg nagyon-nagyon jó film belekerült, de mint minden más listába, ebbe is legalább 25 helyen lehet belekötni. Fõleg a Pinokkióéba.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Képtelen vagyok elhinni: A Time magazin szerint is az a perverz, ped.ofil, szadista és mindennél idiótább, agyament, istenverése ... Pinokkió minden idõk legjobb rajzfilmje.

Bár önmagában a listájuk nehezen komolyan vehetõ, hisz rengeteg nagyon-nagyon jó film belekerült, de mint minden más listába, ebbe is legalább 25 helyen lehet belekötni. Fõleg a Pinokkióéba.

Ez a Pinokkió utálat ez milyen gyerekkori traumából eredetezhetõ? :unsure: ^_^

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Egyébként ha van valami kevésbé ismert horror/horrorsorozat, amit szerinted még nem láttam, akkor ajánlásokat nyomathatsz, aztán majd mondom, hogy mit láttam :D

Hammer horror szériák. A Christopher Lee-féle Dracula, és a Peter Cushing-féle Frankenstein sorozatok baromi jók. (Az első Frankensteinben Lee alakítja a teremtményt, a Dracula-ban meg Cushing Van Helsinget ^^)

Sőt, ha gondolod és lenne kedved ebből is Videodrome-írósat összedobni, akkor vállalom, hogy én nyomom a Frankenstein szériát. A Dracula-kat annyira nincs is kedvem végignézni, a vámpírstoryk közel sem hoznak úgy lázba mint a Frankenstein reanimate-zombulás, utóbbinak már a felén túl vagyok egyébként. Aztán vagy kronológiai sorrendben, vagy egymás mellé illesztve kategóriaként egy irgalmatlan hosszú double feature-t rittyenteni erről. A Godzilla-írásom úgyse készül el soha.

Na? ^^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...