Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Forma 1


jardo

Recommended Posts

jardo

A 2010-es szezon statisztikái:

Összesen 5 versenyzõ (Vettel 5, Alonso 5, Webber 4, Hamilton 3, Button 2) és 3 csapat tudott futamot nyerni (Red Bull 9, McLaren 5, Ferrari 5). A legtöbb gyõzelmet Vettel és Alonso (5-5 darab), valamint a Red Bull (9 darab) szerezte.

Pole pozíciót összesen 5 versenyzõ (Vettel 10, Webber 5, Alonso 2, Hamilton 1, Hülkenberg 1) és 4 csapat (Red Bull 15, Ferrari 2, McLaren 1, Williams 1) tudott szerezni. A legtöbb pole pozíciót Vettel (10 darab) és a Red Bull (15 darab) szerezte.

Az elsõ sorból Webber rajtolt legtöbbször (14 alkalommal).

Dobogóra összesen 8 versenyzõ (Vettel 10, Alonso 10, Webber 10, Hamilton 9, Button 7, Massa 5, Rosberg 3, Kubica 3) és 5 csapat (Red Bull 20, McLaren 17, Ferrari 15, Mercedes 3, Renault 3) állhatott. A legtöbbször Vettel, Alonso és Webber (3-3 alkalom) és a Red Bull (20 alkalom) pezsgõzhetett.

A leggyorsabb kört 7 pilóta (Alonso 5, Hamilton 5, Vettel 3, Webber 3, Button 1, Kubica 1, Petrov 1) és 4 csapat (Red Bull 6, McLaren 6, Ferrari 5, Renault 2) tudta megfutni. Ezt legtöbbször Alonso és Hamilton (5-5 alkamlom), valamint a Red Bull és a McLaren (6-6 alkalom) tudta véghezvinni.

A pontszerzés összesen 19 pilótának és 9 csapatnak sikerült. A legtöbb pontot Vettel (256) és a Red Bull (498) szerezte. A legtöbbször pontszerzõ helyen Webber (17 alkalom) végzett.

Nem volt olyan versenyzõ, aki az év összes versenyén pontot tudott volna szerezni. Sõt, olyan sem volt, aki minden futamon célba tudott volna érni. Legkevesebbszer (a teljes szezont teljesítõ versenyzõk közül) Massa esett ki (1 alkalommal), legtöbbször pedig Trulli (11-szer) adta fel a futamot.

A legtöbb kiesõ Monacoban volt (12), ezzel ugye a legkevesebb célba érõ is itt volt (12). A legkevesebb kiesõ Brazíliában volt (2), ezzel értelemszerûen a legtöbb célba érõ is itt volt (22).

A legtöbb lekörözött célba érõ Brazíliában volt (15 pilóta), a legkevesebb pedig Monacoban (0 pilóta). A legtöbb körhátrány nélkül célba érõ versenyzõ (ide értve a futamgyõzteseket is) Valenciában és Abu-Dhabiban volt (16-16 pilóta), a legkevesebb körhátrány nélkül célba érõ versenyzõ pedig Németországban és Magyarországon volt (6-6 pilóta).

A legnagyobb különbséggel pole pozíciót Webber szerzett Malajziában (1,346 mp-el verte a 2. helyezett Rosberget). A legkisebb különbséggel pole pozíciót Vettel szerzett Németországban (0,002 mp-el verte a 2. helyezett Alonsot). Érdekesség, hogy a szezon során összesen 2 alkalommal volt 1 mp-nél nagyobb különbség a pole pozíció és a 2. rajthely között, valamint 7 alkalommal döntött 0,1 mp-nél kisebb különbség.

A legszorosabb befutó Szingapúrban volt, Alonso 0,293 mp-el elõzte meg Vettelt. A legfölényesebb gyõzelmet Spanyolországban aratta Webber, 24,065 mp-el verte meg Alonsot. Érdekesség, hogy a szezon során összesen 3-szor volt 1 mp-nél kisebb különbség a célban az 1. és a 2. helyezett között.

A szezon során összesen 27 pilóta állt rajthoz. Pilótacsere a HRT-nél és a Saubernél történt. A legtöbb versenyzõt a HRT (4 darab) vetette be.

A szezon legrövidebb pályája Monaco (3,340 km), a leghosszabb pálya pedig Belgium (7,004 km).

A legtöbb kört Monacoban kellett teljesíteni (78-at), a legkevesebbet Belgiuban (44-et). A legnagyobb versenytávot Malajziában teljesítették (310,408 km), a legrövidebb versenytávot pedig Monacoban (260,520 km).

Leghosszabb ideig a kaotikus Koreai Nagydíj tartott (2 óra 48 perc 20,810 másodperc). Normál körülmények között a Szingapúri Nagydíj tartott a leghosszabb ideig (1 óra 57 perc 53,579 másodperc). A legrövidebb ideig az Olasz Nagydíj tartott (1 óra 16 perc 24,572 másodperc).

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

When he rejoined, he said it was then incredibly hard to get past Petrov and hinted that the Renault driver was defending a bit too hard.

"I tried to pass him once and he protected like it was the last lap of the championship and we were both fighting for the championship," Alonso said. "He was very aggressive but he drove very well and made no mistakes." -Alonso

Végülis kicsi magyarázkodik is, másik oldalról meg beismeri, hogy õ csira volt, Petrov meg laza. B)

Mi az hogy too hard? Petrov-nak megvolt a maga versenye és célja, semmit sem kérhet számon rajta.

Amúgy a Renault duplán motivált volt Faronso ellen. Egyrészt a RB-okban az õ motorjaik dobognak, másrészt Fernando kétszer ku.rváskodott velük. "Mi csináltunk bajnokot belõled, mi is akadályozunk meg, hogy máshol az légy". Ritkán van részem ilyen karmikus igazságszolgáltatásban. Az meg hogy Petrov a szezonban elõször sikerült makulátlan versenyt összehozzon, épp most, épp ebben a helyzetben csak tüzijáték.

Link to comment
Share on other sites

otamas

Betekintés a RBR boxba a verseny után.

Link to comment
Share on other sites

jardo
Ezeket nézzétek meg, beszartok a röhögéstõl. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Real013

Ezeket nézzétek meg, beszartok a röhögéstõl. :lol:

Hazaérek megnézek párat, itt az egyetemi könyvtárban nem látom sok értelmét:)

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Ezeket nézzétek meg, beszartok a röhögéstõl. :lol:

Nekem nem tetszik :(

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Ezeket nézzétek meg, beszartok a röhögéstõl. :lol:

Az utsót megnéztem, de szerintem fos.

Link to comment
Share on other sites

jardo

De most egyetlen egy alapján véleményt mondasz 19-rõl? <_<

Kb., mintha egy verseny alapján ítélnéd meg az egész idei szezont. :)

Mondjuk biztos egyénfüggõ is, hogy kinek mi jön be, de azért vannak köztük jópofák. Az elsõ pl. szerintem jó. :)

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

De most egyetlen egy alapján véleményt mondasz 19-rõl? <_<

Kb., mintha egy verseny alapján ítélnéd meg az egész idei szezont. :)

Mondjuk biztos egyénfüggõ is, hogy kinek mi jön be, de azért vannak köztük jópofák. Az elsõ pl. szerintem jó. :)

Nem. Én az utolsóról alkottam véleményt. Bár ebbõl kiindulva a többirõl is nehezen tudom elképzelni, hogy jópofa lenne, azt meg egyenesen kizártnak tartom, hogy beszarnék a röhögéstõl.

De ízlések és pofonok. :)

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Ami azt illeti az utolsó ("valaha volt legjobb futam lesz") futamról pont meglehet állapítani, hogy mekkora fos jelenleg a forma1.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Az elsõ pl. szerintem jó. :)

Neem, tényleg nem jó. :( Én az elsõ kettõt néztem, vagyis bírtam megnézni.

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Ezeket nézzétek meg, beszartok a röhögéstõl. :lol:

Sztem inkább idegesítõek mint viccesek.

Link to comment
Share on other sites

otamas

Ezeket nézzétek meg, beszartok a röhögéstõl. :lol:

Korea jó! :D

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Jardo, tippversenyben valami végeredményt láthatunk esetleg? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

a880120

Nekem tetszenek ezek a minidriverses dolgok.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Nagyon menõn néznek ki a Pirelli gumik.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Közvetíti valamelyik adó a Race of Championst?

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Ahogy nézem egyik se <_<

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Közvetíti valamelyik adó a Race of Championst?

Ezt tipikusan lehet a saját weboldalán is nézni neten... kell a francnak magyar kommentár.

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Szerintem nagyobb hátrány a stream,mint a magyar kommentár.

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

Sztem inkább idegesítõek mint viccesek.

+1, ez a vinnyogás kikészít ami alatta megy .

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ezt tipikusan lehet a saját weboldalán is nézni neten... kell a francnak magyar kommentár.

Jó hír. :)

Hála istennek jó netem van ahhoz, hogy online nézzem. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Jardo, tippversenyben valami végeredményt láthatunk esetleg? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Joey

Jardobébi, Hunocsi a frankót mondja, te meg nem összesítetted még az eredményeket? Így nem fogok kardoskodni a tippzár ellen, pedig ez már a te érdeked is. :angry:

:D

Link to comment
Share on other sites

jardo

Meglesz, ne aggódjatok, minden infó ott pihen az Excel táblázatban, de sajnos nagyon nincs idõm megcsinálni. Jön a vizsgaidõszak, ezer beadandó, zh meg hasonlók, úgyhogy ha van egy kis szabadidõm, azt nem azzal töltöm, hogy újabb munkába vetem bele magam. Ha nem haragszotok. :D

De amint lesz egy kis szusszanás, megcsinálom. :)

Ezt tipikusan lehet a saját weboldalán is nézni neten... kell a francnak magyar kommentár.

Pay-per-view, 5€ az egész hétvégés "jegy".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...