Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD


chrisnagy13

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

chrisnagy13

Ha olcsóbb lesz, mintha külön vennéd már jó :) . Plusz elég egy procit venned egy lightos HTPC -be :) .

Persze, ez így van. Csak az írás hülyeség volt. :D Nem valószínû, hogy ne tudna annyit, mint Propus magos Athlon II, sõt szerintem gyorsabb is lesz, mivel lesznek architektúrális módosítások is, ami biztos hoz pár %-ot +-ban. Elég csak a 4MB L2-re gondolni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

... egy ismeretlen órajelen üzemelõ lapka az Athlon II X4 640-es processzor teljesítményét hozta, az IGP teljesítménye pedig a Radeon HD 5550 szintjét szárnyalta túl pár százalékkal...

Pedig nagyon érdekelne engem az az órajel. Mert ezek egyike se csúcstermék (se az Athlon X4 640 se a HD5550), de ha mondjuk 5-800MHZ-el alacsonyabb órajelen tette ezt akkor lehet benne bõven lehetõsélg.

Ha hasonló órajelen tette akkor pedig megint más a helyzet

Link to comment
Share on other sites

oliba

... egy ismeretlen órajelen üzemelõ lapka az Athlon II X4 640-es processzor teljesítményét hozta, az IGP teljesítménye pedig a Radeon HD 5550 szintjét szárnyalta túl pár százalékkal...

Pedig nagyon érdekelne engem az az órajel. Mert ezek egyike se csúcstermék (se az Athlon X4 640 se a HD5550), de ha mondjuk 5-800MHZ-el alacsonyabb órajelen tette ezt akkor lehet benne bõven lehetõsélg.

Ha hasonló órajelen tette akkor pedig megint más a helyzet

Ha 800mhz-el alacsonyabb órajelen hozza azt a szintet, amit az X4 640, akkor nem kell fejleszteni a Bulldozert, mert ez is verné a Sandy-t :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Pedig nagyon érdekelne engem az az órajel. Mert ezek egyike se csúcstermék (se az Athlon X4 640 se a HD5550), de ha mondjuk 5-800MHZ-el alacsonyabb órajelen tette ezt akkor lehet benne bõven lehetõsélg.

Ha hasonló órajelen tette akkor pedig megint más a helyzet

Ez egy k10.5-re épülõ proci, kisebb módosításokkal. Itt az IGP teljesítménye lesz a lényeg, ami az 5570 teljesítményét is hozni fogja. A Bulldozerben lesz majd lehetõség.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Én a fogyasztásra leszek kíváncsi, konkrétan arra, hogy sikerült-e lefaragni valamennyit belõle egy ugyanilyen teljesítményû diszkrét GPU -s géphez képest. Megváltásra nem számítok, de remélem, hogy jópár Wattal kevesebb lesz az érték :) .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ha 800mhz-el alacsonyabb órajelen hozza azt a szintet, amit az X4 640, akkor nem kell fejleszteni a Bulldozert, mert ez is verné a Sandy-t :)

Most csak példát mondtam :P De a Bulldozert mindig fejleszteni kell!

ami az 5570 teljesítményét is hozni fogja.

Ezt honnan tudod?

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ezt honnan tudod?

400sp csodákra képes :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ezt honnan tudod?

According to news :

- Dual Core Llano with Winterpark integrated graphic is slower than not only Athlon II X2 250 but also Pentium E6500 in general performance. But It's dramatically (4.7x) faster than Intel platform in general conclusion which includes visual performance and compute capacity.

- Quad Core Llano with Beavercreek integrated graphic is slower than Athlon II X4 640 but faster than Core i3-540. And also Quad Core Llano provides graphics performance between Radeon HD 5500-5600 level with integrated graphic.

- AMD will launch Fusion Llano as A Series Vision Premium processors.

- AMD also working on special graphics technology for Lynx platform.

Ebbõl csak azt nem látom, miért kéne lassabbnak lenni a 640-hez képest (clock to clock), de ezt már írtam korábban.

Ja, és fordítsa le valaki olibának! Kösz! :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

According to news :

- Dual Core Llano with Winterpark integrated graphic is slower than not only Athlon II X2 250 but also Pentium E6500 in general performance. But It's dramatically (4.7x) faster than Intel platform in general conclusion which includes visual performance and compute capacity.

- Quad Core Llano with Beavercreek integrated graphic is slower than Athlon II X4 640 but faster than Core i3-540. And also Quad Core Llano provides graphics performance between Radeon HD 5500-5600 level with integrated graphic.

- AMD will launch Fusion Llano as A Series Vision Premium processors.

- AMD also working on special graphics technology for Lynx platform.

Ebbõl csak azt nem látom, miért kéne lassabbnak lenni a 640-hez képest (clock to clock), de ezt már írtam korábban.

Ja, és fordítsa le valaki olibának! Kösz! :D

Nem kell lefordítani, már 500 magyar hír megjelent errõl :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nem kell lefordítani, már 500 magyar hír megjelent errõl :rolleyes:

Akkor visszavonom, ne veszõdjön vele senki. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Akkor visszavonom, ne veszõdjön vele senki. :rolleyes:

Fenébe már majdnem kész voltam vele :D

Így már értem h honna veszed a 5600-at, ami azért lepett meg mert eddig csak 5550-rõl olvastam

Link to comment
Share on other sites

oliba
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

oliba

Hm, látom átment az eredetiségrostán a kép. :D

A render skála szerint mégegyszer gyorsabb a 8 magos AMD a négymagos i7-nél. Akkor egy 8 magos "i7" lesz a 8 magos Bulldozer ellefele. Ez egyenlõre nem tûnik rossznak

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

A render skála szerint mégegyszer gyorsabb a 8 magos AMD a négymagos i7-nél. Akkor egy 8 magos "i7" lesz a 8 magos Bulldozer ellefele. Ez egyenlõre nem tûnik rossznak

Ennek a képnek nagyon "házibarkács" szaga van. i7 950 1156-os foglalat? :rolleyes: Ilyen hibával nem ad ki slide-t az AMD.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ennek a képnek nagyon "házibarkács" szaga van. i7 950 1156-os foglalat? :rolleyes: Ilyen hibával nem ad ki slide-t az AMD.

Oh télleg :D

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Ennek a képnek nagyon "házibarkács" szaga van. i7 950 1156-os foglalat? :rolleyes: Ilyen hibával nem ad ki slide-t az AMD.

Másrészt ott az NDA, tehát azt a látszatot kelti, mintha kiszivárgott kép lenne, viszont nagyon a lenyûgözésre hajaz. Túlságosan is.

Oliba, ha jól sejtem, azt akarod mondani azzal, hogy "még egyszer gyorsabb", hogy kétszer olyan gyors. Csalósak ezek az egymást fedõ diagramok, nézd meg jobban, tényleg csak másfélszer olyan gyors, mind renderben mind gamingben.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Másrészt ott az NDA, tehát azt a látszatot kelti, mintha kiszivárgott kép lenne, viszont nagyon a lenyûgözésre hajaz. Túlságosan is.

Oliba, ha jól sejtem, azt akarod mondani azzal, hogy "még egyszer gyorsabb", hogy kétszer olyan gyors. Csalósak ezek az egymást fedõ diagramok, nézd meg jobban, tényleg csak másfélszer olyan gyors, mind renderben mind gamingben.

Renderinges diagram duplaolyan hosszú. Bár fake diagramon felesleges "vitázni" :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Teljesítmény találgatásnak ezt érdemes figyelembe venni, meg majd az elsõ teszteket. Teljesen fölösleges Intel procikhoz méregetni a Zambezit (még). :)

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Renderinges diagram duplaolyan hosszú. Bár fake diagramon felesleges "vitázni" :D

A kedvedért megnéztem, kb. hány képpont hosszú a két diagram. 436-nál kezdődik mind, 540-nél van vége az i7-esnek, 595-nél a Zambezinek (rendering, mindkettő). Tehát ~102 képpont vs. ~159 képpont. Nézd meg még egyszer, jól működött a szemmértékem! ;)

Link to comment
Share on other sites

oliba

A kedvedért megnéztem, kb. hány képpont hosszú a két diagram. 436-nál kezdõdik mind, 540-nél van vége az i7-esnek, 595-nél a Zambezinek (rendering, mindkettõ). Tehát ~102 képpont vs. ~159 képpont. Nézd meg még egyszer, jól mûködött a szemmértékem! ;)

Nem értem hogyan jött ez ki neked. Én csak a render részrõl beszélek, azaz a középsõ citromsárga.

Felnagyítottam a képet addig, míg a hosszabb (Zambezi) citromsárga sáv egy A4-es lapot hosszúáig ért. A másik citromsárga sáv (i7 950) ekkor ért a lap közepéig. Ez pont a fele. Még szemmértékre se 1,5x nagyobb

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Nem értem hogyan jött ez ki neked. Én csak a render részrõl beszélek, azaz a középsõ citromsárga.

Felnagyítottam a képet addig, míg a hosszabb (Zambezi) citromsárga sáv egy A4-es lapot hosszúáig ért. A másik citromsárga sáv (i7 950) ekkor ért a lap közepéig. Ez pont a fele. Még szemmértékre se 1,5x nagyobb

Hopsz, akkor én értelmeztem félre, valószínûleg, bocsi! :P (Én az elejétõl mértem mindet, tehát mind ott kezdõdik, ahol a media, csak az van legfölül, középsõ a render és legalsó a gaming.) Bocs még egyszer! :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hopsz, akkor én értelmeztem félre, valószínûleg, bocsi! :P (Én az elejétõl mértem mindet, tehát mind ott kezdõdik, ahol a media, csak az van legfölül, középsõ a render és legalsó a gaming.) Bocs még egyszer! :)

Azt nem kellett volna mérni, mivel ki is van írva, hogy 1,5x :D

Azért nem elejétõl néztem a skálát, mert a gaming 1,5x-es elõny, az egy nagy hülyeség, szóval ez csak lerontaná az AMD összesített eredményét :)

Már azt hittem, hogy a koffeintúladagolásom ilyen veszélyes stádiumba ért, hogy megbutultam :D

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Azt nem kellett volna mérni, mivel ki is van írva, hogy 1,5x :D

Azért nem elejétõl néztem a skálát, mert a gaming 1,5x-es elõny, az egy nagy hülyeség, szóval ez csak lerontaná az AMD összesített eredményét :)

Már azt hittem, hogy a koffeintúladagolásom ilyen veszélyes stádiumba ért, hogy megbutultam :D

Igazad van. De így ez a skála k. szar a részeredmények összehasonlítására, csak az összteljesítményt lehet róla könnyedén leolvasni, meg a részeredmények eloszlását. Na mindegy, ezt csúnyán benéztem, az a lényeg. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...