Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD


chrisnagy13

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

oliba

Akkor max. a proci lesz drága, mert ugyan úgy lesz hozzá 3 chipkészlet, 3 kategóriában, mint most. :)

Ki tudja, hogy mit trükközik vele az AMD. Lehet, hogy a 970-es chipkészlet csak a 65W TDP-s procikat támogatja, stb... Meg lehet oldani, csak akarni kell. Ha télleg jó lesz a Bulldozer, akkor AMD meg is fogja oldani, hogy ne a 15ezres lapot vegyék a 60ezres procijához, mert az elõállítási költség nem tükrözi nagyon hûen az eladási árat

Na ez az, ha legalább lenne v.mi infó, hogy mennyire lesz jó... de ha jó proci is lesz, biztos olcsóbb lesz, mint az intel termékei. :rolleyes: Na most totálisan elbizonytalanodtam, vagy nem? :P Várni vagy nem várni? Mondjuk fél éven nem múlik, van itt egy rakat régi játék még...

Miért lenne olcsóbb mint az Intel? Vgak is marhára olcsóak, sõt régen, amikor az AMD procik voltak élvonalban, akkor is nagyon olcsó volt a 999$-os processzor. Most ugyanaz a helyzet, csak fordítva. Kiadja a 4 magos prociját, ami versenyezhet a Sandyvel a 8 magos meg mondjuk a Gulftown-nal, ha meg kétmagos kell, akkor vegyed meg az Llano és akkor örülhetsz, mert kapsz mellé egy GPU-t is :)

Mellesleg már most is elegek a négymagos procik a játékhoz, így ha csak játék miatt szeretnél jobb procit, akkor ezért tényleg felesleges várni még hónapokat. Gyorsabb attól nem lesz tõle a játék, csak te leszel menõbb, mert "Te már Bulldozerrel fogsz mászkálni" ;)

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Mellesleg már most is elegek a négymagos procik a játékhoz, így ha csak játék miatt szeretnél jobb procit, akkor ezért tényleg felesleges várni még hónapokat. Gyorsabb attól nem lesz tõle a játék, csak te leszel menõbb, mert "Te már Bulldozerrel fogsz mászkálni" ;)

De nem mindegy, hogy a mostanit cserélem le hamarabb, vagy az újabbat sokkal késõbb... pl. amikor a gef6600ast vettem, kb. akkor következett be a fél évente új vga-t adunk ki effektus, én úgy hittem, legalább egy évig nem jön ki újabb, ahogy eddig. Nem mintha nem érte volna meg 30ezerért, csak piszok szar érzés volt látni, hogy már fél éven belül szart sem ér :P :lol:

Link to comment
Share on other sites

oliba

De nem mindegy, hogy a mostanit cserélem le hamarabb, vagy az újabbat sokkal késõbb... pl. amikor a gef6600ast vettem, kb. akkor következett be a fél évente új vga-t adunk ki effektus, én úgy hittem, legalább egy évig nem jön ki újabb, ahogy eddig. Nem mintha nem érte volna meg 30ezerért, csak piszok szar érzés volt látni, hogy már fél éven belül szart sem ér :P :lol:

A játékok egyre vga éhesebbek, így cserélni valószínû nem kell. Egy tuningolt Q6600 még most is bõven elég mindenre. Miatta a játékok nem fognak szaggatni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem mintha nem érte volna meg 30ezerért, csak piszok szar érzés volt látni, hogy már fél éven belül szart sem ér :P :lol:

Ismerõs érzés.

Ilyenkor elgondolkodik az ember, vajon tényleg megérte-e az adott HW a pénzt féléve...

Link to comment
Share on other sites

TGWH

De mivel nem szrom a pénzt, szerintem várok, legalább az elsõ infók megjelenéséig. Bár ha egy jobbfajta athlon II x4 bõven elég lenne még évekig, akkor lehet érdemesebb lenne ráállni... mennyit lehet rajtuk húzni? Mondjuk 2,8 ghz-es p4-es ment 2,85-ön :D de úgy legalább már 400mhz-s ramokat használt, fingom nincs elõtte miért 333mhz-snek írta...

Nos akkor most keresgélek tesztecskéket :D bár a phenom néhol ilyen 20 fps-ekkel többet tud cirka 15 ezer forint többletért, akkor lehet tovább húzná, mint az athlon...

Link to comment
Share on other sites

oliba

De mivel nem szrom a pénzt, szerintem várok, legalább az elsõ infók megjelenéséig. Bár ha egy jobbfajta athlon II x4 bõven elég lenne még évekig, akkor lehet érdemesebb lenne ráállni... mennyit lehet rajtuk húzni? Mondjuk 2,8 ghz-es p4-es ment 2,85-ön :D de úgy legalább már 400mhz-s ramokat használt, fingom nincs elõtte miért 333mhz-snek írta...

Nos akkor most keresgélek tesztecskéket :D bár a phenom néhol ilyen 20 fps-ekkel többet tud cirka 15 ezer forint többletért, akkor lehet tovább húzná, mint az athlon...

Vegyél pretested B55-ös procit. 25-27ezerért megkapod és akkor 4 magos Phenomod lesz

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

De mivel nem szrom a pénzt, szerintem várok, legalább az elsõ infók megjelenéséig. Bár ha egy jobbfajta athlon II x4 bõven elég lenne még évekig, akkor lehet érdemesebb lenne ráállni... mennyit lehet rajtuk húzni? Mondjuk 2,8 ghz-es p4-es ment 2,85-ön :D de úgy legalább már 400mhz-s ramokat használt, fingom nincs elõtte miért 333mhz-snek írta...

Nos akkor most keresgélek tesztecskéket :D bár a phenom néhol ilyen 20 fps-ekkel többet tud cirka 15 ezer forint többletért, akkor lehet tovább húzná, mint az athlon...

Szerintem egy Phenom II vagy egy Athlon II X4 évekig elég lesz, fõleg ha tuningolsz is.

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Szerintem egy Phenom II vagy egy Athlon II X4 évekig elég lesz, fõleg ha tuningolsz is.

Na ez az, de milyen lehet az a buldozer? :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Na ez az, de milyen lehet az a buldozer? :D :lol:

többszálú programoknál majd a programozottság dönti el hogy jók lesznek-e. a régi 1/kevés szálra irt programoknál elõnyük is lehet ha FP intenziv az adott progi.

sokszálú programoknál meg annyira nem látok még nagy elõrelépést (clock to clock). optimalizálódás kérdése. játéknál lesz elõny ha 1 szálra akár 2 FP egység is juthat.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ki tudja, hogy mit trükközik vele az AMD. Lehet, hogy a 970-es chipkészlet csak a 65W TDP-s procikat támogatja, stb... Meg lehet oldani, csak akarni kell. Ha télleg jó lesz a Bulldozer, akkor AMD meg is fogja oldani, hogy ne a 15ezres lapot vegyék a 60ezres procijához, mert az elõállítási költség nem tükrözi nagyon hûen az eladási árat

Miért lenne olcsóbb mint az Intel? Vgak is marhára olcsóak, sõt régen, amikor az AMD procik voltak élvonalban, akkor is nagyon olcsó volt a 999$-os processzor. Most ugyanaz a helyzet, csak fordítva. Kiadja a 4 magos prociját, ami versenyezhet a Sandyvel a 8 magos meg mondjuk a Gulftown-nal, ha meg kétmagos kell, akkor vegyed meg az Llano és akkor örülhetsz, mert kapsz mellé egy GPU-t is :)

Mellesleg már most is elegek a négymagos procik a játékhoz, így ha csak játék miatt szeretnél jobb procit, akkor ezért tényleg felesleges várni még hónapokat. Gyorsabb attól nem lesz tõle a játék, csak te leszel menõbb, mert "Te már Bulldozerrel fogsz mászkálni" ;)

Elég lenne megnézni a slideokat, amit betettem. Nem lesz itt semmi trükközés. :)

Mellesleg fura, hogy ezt pont olyan mondja, akinek nem jó a 4GHz-t tudó PII-je és SB-t akar. :D

Na ez az, de milyen lehet az a buldozer? :D :lol:

Ilyen?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na ez az, de milyen lehet az a buldozer? :D :lol:

Elsõ körben drága.

A többi még kiderül.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Elég lenne megnézni a slideokat, amit betettem. Nem lesz itt semmi trükközés. :)

Mellesleg fura, hogy ezt pont olyan mondja, akinek nem jó a 4GHz-t tudó PII-je és SB-t akar. :D

Azért akarok SB-t, mert kell nekem a tuning + annyira nem vészes az ára és akkor tudok SLI-t és CF-et is kiépíteni + kevesebbet is fogyaszt, mint a mostani procim, ezért tápot sem kell újat vennem

Elsõ körben drága.

A többi még kiderül.

Hát az ára nincs meghatározva, így elsõ körben az kétesélyes

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hát az ára nincs meghatározva, így elsõ körben az kétesélyes

Szerintem nem 30-40ezer ft-okért fognak kijönni az elsõ Bulldozerek. (Pláne h elõször szeretik a zászlóshajókatkihozni (bár ez fõképp az Intelre jellemzõ))

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Váratlanul lemondott az AMD elnök-vezérigazgatói pozíciójáról Dirk Meyer, aki 2008-ban vette át a cég irányítását. A Wall Street Journalnak nyilatkozó bennfentes források szerint az igazgatótanács elégedetlen volt a vállalat növekedési ütemével.

http://www.hwsw.hu/hirek/45946/amd-dirk-me...aign=Feed:+HWSW

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Na végre v.mi hír.

Akkor most ezt az 50%-t, ha feltételezzük igaz, akkor értsük úgy, hogy tudja rosseb? :P Akkor elsõ körben azt mondhatjuk, hogy hosszú távra éri meg beszerezni, hisz játékban jelenleg tök mindegy, hogy 40 vgy 80, vagy netán 140 vagy 160 fps-t lesegetünk? :huh:

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Lesz ebbõl 999$-os árcédula. :D

Na végre v.mi hír.

Akkor most ezt az 50%-t, ha feltételezzük igaz, akkor értsük úgy, hogy tudja rosseb? :P Akkor elsõ körben azt mondhatjuk, hogy hosszú távra éri meg beszerezni, hisz játékban jelenleg tök mindegy, hogy 40 vgy 80, vagy netán 140 vagy 160 fps-t lesegetünk? :huh:

Igen mindegy, de megfelelõ részletességen és felbontáson nincs az FPS-ekben különbség a procik között.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nem rossz, kérdés hogy lesz-e belõle tuningos olcsó verzió mint pl az i7-nél.

Milyen? :ph34r:

Ez nem az Intel fajta "kizárólag K-s proci tuningolható" cucc lesz.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Milyen? :ph34r:

Ez nem az Intel fajta "kizárólag K-s proci tuningolható" cucc lesz.

Most inkább a 900-as i7-re gondoltam ahol volt a 975 EE pl 1000 dollárért de a 920 is volt sokkal olcsóbban amit lehetett rendesen tuningolni.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Most inkább a 900-as i7-re gondoltam ahol volt a 975 EE pl 1000 dollárért de a 920 is volt sokkal olcsóbban amit lehetett rendesen tuningolni.

Itt nem lesz tuning korlátozás, lesz belõle 4, 6, és 8 magos. Gondolom itt is a szorzózármentes lesz a legdrágább, a többivel mehet az "FSB" tuning. Miért ne lehetne rendesen tuningolni? Bocs de nem értem a felvetésed. :D

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Itt nem lesz tuning korlátozás, lesz belõle 4, 6, és 8 magos. Gondolom itt is a szorzózármentes lesz a legdrágább, a többivel mehet az "FSB" tuning. Miért ne lehetne rendesen tuningolni? Bocs de nem értem a felvetésed. :D

Inkább az kell hogy legyen belõle olcsó verzió is.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Nem rossz, kérdés hogy lesz-e belõle tuningos olcsó verzió mint pl az i7-nél.

Powercolor is annyi + %-ot mondott az nvidia-hoz képest, hogy hihetetlen is volt. Jött is a nagy csalódás, amikor megjelent. +50% a legoptimitstább becslés lehet, szóval elég az +25%-nak is.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ez nem az Intel fajta "kizárólag K-s proci tuningolható" cucc lesz.

Még szerencse

Link to comment
Share on other sites

oliba

Még szerencse

Azért annyira nem eszik forrón. Pl a Turbo szorzóját egybõl fel lehet rátenni, így nem csak egy magnál fogja megnövelni a szorzót 4-el, hanem állandóan 4-en fog menni, így pl egy i5-2300-nál 2,8Ghz helyett lesz egybõl 3,2Ghz. Az FSB-t lehet stabilan növelni 5-el, így 100 helyett 105 lesz, ami 3360Mhz, így egybõl nyertünk közel 600Mhz-et. Ha megnézzük az AMD procikat, akkor azok sem lesznek sokkal jobbak tuningban.

szerk.: ez 20%-os tuning. Szóval ha veszel egy 3,2Ghz-es Phenom II-t akkor 3840Mhz-re kell tuningolnod. Nem sok embert látok, aki ilyen órajelû Phenomokkal mászkálna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...