Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD


chrisnagy13

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

chrisnagy13

0,396V :o Az nem sok(k) :D

Letörném a derekát annak amelyik a fényképrõl kitakarta a proci sorozatszámát!!!! :angry:

Megint egy új socket ... :(

Nem támogatja még a CPU-Z az új procit, ezért rosszul olvassa ki feszt, legalábbis én ezt valószínûsítem, ugyanis nagyon alacsony az az érték. :)

Link to comment
Share on other sites

ReSeTer

Mennyire lesznek drágák ezek az új procik? Lesz kapható 20k környékén 4 magos?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Mennyire lesznek drágák ezek az új procik? Lesz kapható 20k környékén 4 magos?

Platform ár van, a többi majd kiderül.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hol láttál már olyat, hogy egy még meg nem jelent proci sorozatszámát közkinccsé teszik a legnézettebb internetes médiák :rolleyes: ?

Sajnos tényleg nem divat (néha elkapni 1-1 ilyen képet de álltalában kihúzgálják) de nem értem miért!

Aki nem ért hozzá annak úgyse mond semmit, de aki ért hozzá vonhatna le értékes következtetéseket (amit legtöbbször az ilyen oldalak nem is tesznek meg).

Link to comment
Share on other sites

XCube

Sajnos tényleg nem divat (néha elkapni 1-1 ilyen képet de álltalában kihúzgálják) de nem értem miért!

Aki nem ért hozzá annak úgyse mond semmit, de aki ért hozzá vonhatna le értékes következtetéseket (amit legtöbbször az ilyen oldalak nem is tesznek meg).

Talán azért, mert ipari titok a megjelenésig.

Új foglalat az új igényeknek. Végül is valamelyest csak igazam volt, hogy kelleni fog az AM3+ az új procikhoz. De nem ezért akartam írni úgyhogy hozzákezdek az eredeti mondandómhoz.

Ha jól értelmezem, akkor nem csak a foglalat lesz szélesebb lyukakkal ellátva hanem a procik is vastagabb tûkkel lesznek felszerelve (idõvel). Ergo nem fognak mûködni AM3 lapokban. A feszültség szabályozás gondolom BIOS frissítéssel orvosolható a régebbi chipsetes lapoknál is, de ez fizikai probléma, ami nem áthidalható.

Az új hûtõ rögzítõket pedig már évekkel ezelõtt be kellett volna vezetni :D .

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Új foglalat az új igényeknek. Végül is valamelyest csak igazam volt, hogy kelleni fog az AM3+ az új procikhoz. De nem ezért akartam írni úgyhogy hozzákezdek az eredeti mondandómhoz.

Ha jól értelmezem, akkor nem csak a foglalat lesz szélesebb lyukakkal ellátva hanem a procik is vastagabb tûkkel lesznek felszerelve (idõvel). Ergo nem fognak mûködni AM3 lapokban. A feszültség szabályozás gondolom BIOS frissítéssel orvosolható a régebbi chipsetes lapoknál is, de ez fizikai probléma, ami nem áthidalható.

Az új hûtõ rögzítõket pedig már évekkel ezelõtt be kellett volna vezetni :D .

Ezt mire érted? A következõ generációs Bulldozerekre, mert egyelõre ahol megfelel az AM3-as lap tápellátása abban megy. :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ezt mire érted? A következõ generációs Bulldozerekre, mert egyelõre ahol megfelel az AM3-as lap tápellátása abban megy. :)

Nem feltétlenül következõ generációsak lesznek azok szerintem. Valahogy úgy képzelem el, mint anno az elsõ Deneb magos Phenom -oknál. Kihozták a DDR2 -es verziókat kezdésképpen, majd jöttek a hibridek. Csak itt nem lesz hibrid, mert a késõbbiek egyáltalán nem fognak mûködni AM3 -ban.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Talán azért, mert ipari titok a megjelenésig.

Új foglalat az új igényeknek. Végül is valamelyest csak igazam volt, hogy kelleni fog az AM3+ az új procikhoz. De nem ezért akartam írni úgyhogy hozzákezdek az eredeti mondandómhoz.

Ha jól értelmezem, akkor nem csak a foglalat lesz szélesebb lyukakkal ellátva hanem a procik is vastagabb tûkkel lesznek felszerelve (idõvel). Ergo nem fognak mûködni AM3 lapokban. A feszültség szabályozás gondolom BIOS frissítéssel orvosolható a régebbi chipsetes lapoknál is, de ez fizikai probléma, ami nem áthidalható.

Az új hûtõ rögzítõket pedig már évekkel ezelõtt be kellett volna vezetni :D .

De ugye nem az LG775 négypöckös, kétemberes, nyomd-tekerdmajdleszzvalami megoldását akarják átvenni ??? :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

De ugye nem az LG775 négypöckös, kétemberes, nyomd-tekerdmajdleszzvalami megoldását akarják átvenni ??? :D

Nem :) . Annyi, hogy az új lefogató már két darabból áll, gyakorlatilag levágták róla az oldalsó összekötõ elemeket.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

a lényeg: ráfér bármelyik am3-ra tervezett hûtõ, akár csavaros, akár retention clip-es kialakítással találták ki :)

lga-féle pushpinektõl ments meg minket óóó szent chip! :)

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

a lényeg: ráfér bármelyik am3-ra tervezett hûtõ, akár csavaros, akár retention clip-es kialakítással találták ki :)

lga-féle pushpinektõl ments meg minket óóó szent chip! :)

A pushpin nem lga-specifikus, sokkal inkább intel-specifikus. Már a Socket 478-as P4-em hûtõje is olyan volt. :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Nem :) . Annyi, hogy az új lefogató már két darabból áll, gyakorlatilag levágták róla az oldalsó összekötõ elemeket.

Nahát amd még mindig ezt a beakasztós rendszert használja mint ami pl a socket A-nál is volt?

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nahát amd még mindig ezt a beakasztós rendszert használja mint ami pl a socket A-nál is volt?

Igen ezt használja. Annyi az elõrelépés, hogy nem a socketet terheli az erõ két irányból és némileg erõsebb mûanyagot használnak, hogy ne törjön le a beakasztó pöcök. Istenem hány régi deszkám van és hánnyal találkoztam, amirõl letört a pöcök, így használhatatlanná vált (mert ugye a socket körül semmilyen lyuk nincs, amivel esetlen barkácsolt lefogatót használhatna az ember).

Az intel push pin nekem sem tetszik, valamilyen keretet adhattak volna neki már mert mindig félek, hogy mergeccsen az alaplap vagy kikopik a nyák.

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Az intel push pin nekem sem tetszik, valamilyen keretet adhattak volna neki már mert mindig félek, hogy mergeccsen az alaplap vagy kikopik a nyák.

Van egy kis fémgyûrû a lyuk körül.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Van egy kis fémgyűrű a lyuk körül.

Már amelyiken van. Az én DQ6 -omon pl nincs :unsure: .

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Már amelyiken van. Az én DQ6 -omon pl nincs :unsure: .

Igazad van, enyémen sincs, valszeg kevertem az alaplap rögzítõlyukaival. Bocsesz. :S :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Igazad van, enyémen sincs, valszeg kevertem az alaplap rögzítõlyukaival. Bocsesz. :S :D

Na igen, azon tényleg van, de földelési okból :D .

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Na igen, azon tényleg van, de földelési okból :D .

Ok, de erõsebb is lesz tõle a cumó. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Tessék, egy oldal ami az Engineering sample procinak mégis kiadja a sorozatszámát B)

Egyébként fura h az alapon 3200-as procinak csak 3700-ig emeli az órajlét, míg a 3100-asnak 4100-ig. (az ember azt gondolná az elsõ megoldás a fejjebbi modell)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

még énse tudom mim lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

még énse tudom mim lesz :D

Én is csak azt tudom mim van :D (Phenom 9500 B) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...