Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD


chrisnagy13

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

chrisnagy13

Propusba nemlehet. Meg a mag méretbõl is látszik az L3 hiánya :blink:

Propus magos proci elvileg nem lehetne Phenom II. :unsure: Eddig a Phenom II 8xx-ben volt 4MB L3.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Propus magos proci elvileg nem lehetne Phenom II. :unsure: Eddig a Phenom II 8xx-ben volt 4MB L3.

Elírták a tesztet vagy mivanmost? :unsure: :lol:

De nézd a képet amúgy :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Elírták a tesztet vagy mivanmost? :unsure: :lol:

De nézd a képet amúgy :D

Olyan deneb lapkát használnak, ahol teljesen le van tiltva az L3 Cache

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Elírták a tesztet vagy mivanmost? :unsure: :lol:

De nézd a képet amúgy :D

Mit kell figyelni? :D

Olyan deneb lapkát használnak, ahol teljesen le van tiltva az L3 Cache

Ha megnézed a sorozatszámot nem Deneb magos, mert a 2. sornak CAC-vel kéne kezdõdnie vagy AAC-vel, de az AC állandó. Sõt egyik procit se Drezdában gyártották.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Propus magos proci elvileg nem lehetne Phenom II. :unsure: Eddig a Phenom II 8xx-ben volt 4MB L3.

Jó, elnéztem :unsure: mostanság 5óra alvás betett.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ha megnézed a sorozatszámot nem Deneb magos, mert a 2. sornak CAC-vel kéne kezdõdnie vagy AAC-vel, de az AC állandó. Sõt egyik procit se Drezdában gyártották.

Próbáltam szépíteni az AMD-t, de akkor ezek szerint ez szánalmas? :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Próbáltam szépíteni az AMD-t, de akkor ezek szerint ez szánalmas? :D

Az érdekes jobb kifejezés szerintem. :D Utána kell nézni, hogy mi van itt. :D

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

propus 840? ez mindenképp érdekes kategória. bár lehet ez oem piacos lesz only. oda szoktak ilyen fura-dolgokat berakni...

Link to comment
Share on other sites

oliba

Az érdekes jobb kifejezés szerintem. :D Utána kell nézni, hogy mi van itt. :D

Már bocsánat, de az érdekes az, amikor 800sp-s 4830-as jött ki. Kíbáncsi leszek, hogy menyni pénzért merik majd adni. Vásárlók megtévesztése elsõszámú feladat :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Már bocsánat, de az érdekes az, amikor 800sp-s 4830-as jött ki. Kíbáncsi leszek, hogy menyni pénzért merik majd adni. Vásárlók megtévesztése elsõszámú feladat :rolleyes:

A 840 102$.

Link to comment
Share on other sites

oliba

A 840 102$.

Ja, közben én is észrevettem. Ezek szerint kb Athlon II X4 árban lesz, de akkor is...Ilyen nevet adni neki

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ja, közben én is észrevettem. Ezek szerint kb Athlon II X4 árban lesz, de akkor is...Ilyen nevet adni neki

AMD azért adta neki ezt a nevet, mert a magas órajel miatt kezdtek fölzárkózni a Phenom II alacsonyabb órajelû darabjaira, így nem Athlon II 650-nek vevezték, hanem Phenom II 840-nek, és melléraktak egy elég baráti árcédulát. :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

AMD azért adta neki ezt a nevet, mert a magas órajel miatt kezdtek fölzárkózni a Phenom II alacsonyabb órajelû darabjaira, így nem Athlon II 650-nek vevezték, hanem Phenom II 840-nek, és melléraktak egy elég baráti árcédulát. :)

abban jogos az amd lépése hogy az l3 kevés helyen mutatkozik _igazán_ meg.

de abban nem hogy pont ezért csinált külön kategóriákat. és sztem "AII 680"nak hivta volna, akkor még jobban vitték is volna mint 800as sorozatú PII-nek.

én legalábbis 800as sorozatú gépet még csak oem-tõl láttam :D építetten ritka mint a fehér holló :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

abban jogos az amd lépése hogy az l3 kevés helyen mutatkozik _igazán_ meg.

de abban nem hogy pont ezért csinált külön kategóriákat. és sztem "AII 680"nak hivta volna, akkor még jobban vitték is volna mint 800as sorozatú PII-nek.

én legalábbis 800as sorozatú gépet még csak oem-tõl láttam :D építetten ritka mint a fehér holló :)

Szerintem jó lesz ez így. :)

De az is jó hír, hogy sikerült a Denebek tuningpotenciálján javítani. 4GHz szinte megvan mindegyiknek (nem ritka a 4,2GHz sem), amit 2010. 35. hetétõl gyártottak. Szóval mennek, mint a barom. [GSF] Picture

Lehet lesni vásárlás elõtt a sorozatszámot. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

abban jogos az amd lépése hogy az l3 kevés helyen mutatkozik _igazán_ meg.

de abban nem hogy pont ezért csinált külön kategóriákat. és sztem "AII 680"nak hivta volna, akkor még jobban vitték is volna mint 800as sorozatú PII-nek.

én legalábbis 800as sorozatú gépet még csak oem-tõl láttam :D építetten ritka mint a fehér holló :)

Phenom 805 óta nem hallottam a 800-as sorozatról.

(Aki nem emlékezne az a proci amiben a 4MB L3 cache-t ha szerencséd van 6MBossá lehet varázsolni)

Lehet lesni vásárlás elõtt a sorozatszámot. :D

Mint a régi szép idõkben ;)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Itt van egy cikk ami az új AMD Phenom II X4 840 3.20 GHz prociról szól (amiben már nincs L3 cache, tulképpen egy Athlon X4 650 lenne csak át van evezve mert kezdi beérni a magas órajel miatt a nagy Phenomokat) és valamit nem értek.

Deneb magot ír a CPU-Z, de végig Propus magról írogatnak, és tuningnál pedig feszemelés kell 600MHZ elõállításához.

Holott ismert tény hogy 2010 35.-ik hete után gyártott minden(!) Deneb magos CPU 4GHZ felett tud menni!

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Itt van egy cikk ami az új AMD Phenom II X4 840 3.20 GHz prociról szól (amiben már nincs L3 cache, tulképpen egy Athlon X4 650 lenne csak át van evezve mert kezdi beérni a magas órajel miatt a nagy Phenomokat) és valamit nem értek.

Deneb magot ír a CPU-Z, de végig Propus magról írogatnak, és tuningnál pedig feszemelés kell 600MHZ elõállításához.

Holott ismert tény hogy 2010 35.-ik hete után gyártott minden(!) Deneb magos CPU 4GHZ felett tud menni!

1. Már mi is megállapítottuk miért hívják Phenom II-nek és nem Athlon II-nek.

2. Lényegtelen mit ír a CPU-Z, fõleg egy régebbi verziószámú CPU-Z. Ez Propus magos proci és nem Deneb magos. A Propus meg alapból rosszabb tuningban.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

2. Lényegtelen mit ír a CPU-Z, fõleg egy régebbi verziószámú CPU-Z. Ez Propus magos proci és nem Deneb magos. A Propus meg alapból rosszabb tuningban.

Azt tudom h rosszabb a Propus magos CPU tuningban.

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Abban nem vagyok olyan biztos, hogy a 40-50ezres proci annyira megéri neki :)

És mit tudni erről a buldozerről? Mivel ugye az athlon II x4-esek pár hónapja jelentek meg, olcsóért szórják őket kevesebb kakaóval. De mondjuk ha ez az újdonság úgy nyár környékén már pl. am4es foglalattal érkezne, akkor biztos csúsztatnám a gépfejlesztést.

Szerk.: rossz téma, írjátok nyugodtan a jóba :X

Link to comment
Share on other sites

oliba

És mit tudni errõl a buldozerrõl? Mivel ugye az athlon II x4-esek pár hónapja jelentek meg, olcsóért szórják õket kevesebb kakaóval. De mondjuk ha ez az újdonság úgy nyár környékén már pl. am4es foglalattal érkezne, akkor biztos csúsztatnám a gépfejlesztést.

Szerk.: rossz téma, írjátok nyugodtan a jóba :X

Sokmindent tudni, de mégse tudunk semmit. AM3+ foglalatba megy, de nem tudjuk a teljesítményét, hogy milyen. Állítólag lenyomja az Intelt, de állítólag a 6970 is 30%-ot vert egy 900Mhz-re tuningolt GTX480-ra, aztán a valóságban meg GTX570 szintjén áll.

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Sokmindent tudni, de mégse tudunk semmit. AM3+ foglalatba megy, de nem tudjuk a teljesítményét, hogy milyen. Állítólag lenyomja az Intelt, de állítólag a 6970 is 30%-ot vert egy 900Mhz-re tuningolt GTX480-ra, aztán a valóságban meg GTX570 szintjén áll.

Most csak am3-mas foglalatok vannak, azaz ha azt nézzük, megérné ezzel kezdeni, ha nem adják intel áron, már pedig nem szokták. Tehát ha ugyan olyan is, de újabb, már megérhetné, usb3 meg hasonlóak lennének kapásból egy am3+ os alaplapban, vagy rossz a gondolatmenet?

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Most csak am3-mas foglalatok vannak, azaz ha azt nézzük, megérné ezzel kezdeni, ha nem adják intel áron, már pedig nem szokták. Tehát ha ugyan olyan is, de újabb, már megérhetné, usb3 meg hasonlóak lennének kapásból egy am3+ os alaplapban, vagy rossz a gondolatmenet?

USB3 pl már AM3-ra/ba is van :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Most csak am3-mas foglalatok vannak, azaz ha azt nézzük, megérné ezzel kezdeni, ha nem adják intel áron, már pedig nem szokták. Tehát ha ugyan olyan is, de újabb, már megérhetné, usb3 meg hasonlóak lennének kapásból egy am3+ os alaplapban, vagy rossz a gondolatmenet?

Ha jó proci lesz, akkor drága lesz minden hozzá, de ha nem lesz jó, akkor olyan árban lesz minden, mint most.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

És mit tudni errõl a buldozerrõl? Mivel ugye az athlon II x4-esek pár hónapja jelentek meg, olcsóért szórják õket kevesebb kakaóval. De mondjuk ha ez az újdonság úgy nyár környékén már pl. am4es foglalattal érkezne, akkor biztos csúsztatnám a gépfejlesztést.

Szerk.: rossz téma, írjátok nyugodtan a jóba :X

AM4 csak akkor lesz, ha már lehet kapni DDR4-es memót.

Ha jó proci lesz, akkor drága lesz minden hozzá, de ha nem lesz jó, akkor olyan árban lesz minden, mint most.

Akkor max. a proci lesz drága, mert ugyan úgy lesz hozzá 3 chipkészlet, 3 kategóriában, mint most. :)

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Ha jó proci lesz, akkor drága lesz minden hozzá, de ha nem lesz jó, akkor olyan árban lesz minden, mint most.

Na ez az, ha legalább lenne v.mi infó, hogy mennyire lesz jó... de ha jó proci is lesz, biztos olcsóbb lesz, mint az intel termékei. :rolleyes: Na most totálisan elbizonytalanodtam, vagy nem? :P Várni vagy nem várni? Mondjuk fél éven nem múlik, van itt egy rakat régi játék még...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...