Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Klasszikus RPG-k


tenderlumpling

Recommended Posts

Cori
56 minutes ago, Balee said:

Az alábbi játékokkal szemezek:

Legend of Grimrock 1-2 (érdemes egyből a 2-t megvenni? írták, hogy az 1-be kevés a kaszt)

Pillars of Eternity 

Tudom kicsit más a témájuk, de mindkét stílust nagyon szeretem. Nem tudom melyikbe vágjak bele. :D

Épp a The Keepet és a Vaporumot tolom, mindkettő hatalmas dungeon crawler.

 

Pillarst toltam. 96 óra volt, minden quest végigtolva ha jól emlékszem. (A DLC-kkel együtt, mindkettő megéri a végigjátszást.)

Nagyon tartalmas cucc, érdekes világ, tetszett az régi dnd rendszer modern köntösbe ültetése is, viszont kicsit száraz tud lenni a story vezetése, a közepe felé kicsit leül a történet is, ettől függetlenül a világ marha jó lett, lore is nagyon jól ki van találva.

Én a Tyranny-t is tudom ajánlani, hasonló a felállás, mint a Pillars, csak ezerszer jobb történet(azon kevés játékok egyike amiben zseniálisan ki lehet játszani egy rossz karaktert), karakterek, viszont elég béna harcrendszer. (Míg a másiknál talán pont fordítva volt :D A harc élvezetes, a történet nem annyira fókuszált)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
2 hours ago, Balee said:

Az alábbi játékokkal szemezek:

Legend of Grimrock 1-2 (érdemes egyből a 2-t megvenni? írták, hogy az 1-be kevés a kaszt)

Pillars of Eternity 

Tudom kicsit más a témájuk, de mindkét stílust nagyon szeretem. Nem tudom melyikbe vágjak bele. :D

Épp a The Keepet és a Vaporumot tolom, mindkettő hatalmas dungeon crawler.

 

A Grimrock igazából alap ha szereted a dungeon crawling műfajt, én mindkét részt melegen ajánlom, ha nem zavar a valós idejű harc.

PoE számomra az egyik legpozitívabb élmény volt újgenerációs klasszikus RPG témában. Gyönyörű játék és mesterien kidolgozott a világ. Az első rész kicsit száraz tud lenni lore terén, de a sztori és társak (ha akarsz vinni magaddal, mert full custom partival is lehetsz) elsőrangúak. Lehet nem egy BG, vagy PT szint, de nálam a Pillars sorozat simán a legjobbak közt van. A második rész még szebb és nagyobb, bár sok ember panaszkodott a kalózos téma miatt, de ha tetszik az első a második simán kötelező.

Hogy összefoglaljam egyikkel sem lősz mellé, más-más műfaj, de mindet ajánlom szépen sorban :troll:

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Sosem gondoltam volna hogy valaha egy mondatban látom a Baldurs Gate nevet és az early access-t.

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
kaszman1

Kis up a topiknak:

 

Nagyon pozitívak a vélemények, elérhető egyébként MS gamepass-on. Amint végzek a Mass Effect trilógiával nekiugrok azonnal. 

Link to comment
Share on other sites

bcom
On 5/27/2021 at 6:09 PM, kaszman1 said:

Kis up a topiknak:

 

Nagyon pozitívak a vélemények, elérhető egyébként MS gamepass-on. Amint végzek a Mass Effect trilógiával nekiugrok azonnal. 

Nekem tisztára NWN hangulat jön át. 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
1 hour ago, bcom said:

Nekem tisztára NWN hangulat jön át. 

Mondjuk a karakter modellek miatt jah van benne valami :D

Van hozzá egy modul építő is, ami még béta állapotban van és várható a játék alá rengeteg fan made sztori modul. Eddig ami review-t láttam róla mindenki az egekbe magasztalta. Kíváncsi vagyok rá.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
VassGabor

Killsquad megjelent az 1.0-ás teljes változata próbáljátok ki.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
2 hours ago, VassGabor said:

Killsquad megjelent az 1.0-ás teljes változata próbáljátok ki.

Nem klasszikus és alig RPG. Köszi hogy szóltál!

Link to comment
Share on other sites

XCube

Már kezdtem örülni, hogy jön valami új klasszikus RPG vonalon, de el lett szarva.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Stratégiához áll a legközelebb. Nem írtak róla semmit a megjelenése is eléggé hírtelen jött.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Cori
6 hours ago, XCube said:

https://gamepod.hu/hir/keszul_egy_uj_might_magic_jatek.html

Szeretnék bízni valamiben, de inkább nem teszem.

Ubisoft Shanghai... Semmi érdemlegeset nem csináltak eddig, max portoltak vagy besegítettek itt-ott. Nem reménykednék bármi kiemelkedőben. Az Ubisoft amúgy is már több mint 10 éve nem tiszteli a franchiset. Az utolsó jó címük a Heroes 5 és kiegészítői és a Dark Messiah volt, azóta jött egy irdatlan gyenge Heroes 6, egy még gyengébb 7 tele bugokkal és 0 támogatással éééééés egy MMX ami félig meddig korrekt volt.

Ja meg a mobil játékaik, de ezt inkább felejtsük el.

Igen... mérges vagyok az Ubira :D 

Link to comment
Share on other sites

bcom
1 hour ago, Cori said:

Ubisoft Shanghai... Semmi érdemlegeset nem csináltak eddig, max portoltak vagy besegítettek itt-ott. Nem reménykednék bármi kiemelkedőben. Az Ubisoft amúgy is már több mint 10 éve nem tiszteli a franchiset. Az utolsó jó címük a Heroes 5 és kiegészítői és a Dark Messiah volt, azóta jött egy irdatlan gyenge Heroes 6, egy még gyengébb 7 tele bugokkal és 0 támogatással éééééés egy MMX ami félig meddig korrekt volt.

Ja meg a mobil játékaik, de ezt inkább felejtsük el.

Igen... mérges vagyok az Ubira :D 

Szerintem már írtam korábban, de nekem pont a h6 áll a legközelebb a 3-hoz minden tekintetben. Imádom a rendszerét, a design-t, a játékmenetet a sztorit és a körítést. Ja és a fantasztikus látványt. Persze ismerem az összes negatív kritikát és az 5-tel való összehasonlítást, de ezek közül egyik sem zavar. Viszont az 5-öt nem szeretem... 

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, Cori said:

Ubisoft Shanghai... Semmi érdemlegeset nem csináltak eddig, max portoltak vagy besegítettek itt-ott. Nem reménykednék bármi kiemelkedőben. Az Ubisoft amúgy is már több mint 10 éve nem tiszteli a franchiset. Az utolsó jó címük a Heroes 5 és kiegészítői és a Dark Messiah volt, azóta jött egy irdatlan gyenge Heroes 6, egy még gyengébb 7 tele bugokkal és 0 támogatással éééééés egy MMX ami félig meddig korrekt volt.

Ja meg a mobil játékaik, de ezt inkább felejtsük el.

Igen... mérges vagyok az Ubira :D 

Nálam a Ubisoft átvételnél elveszett a sorozat. A Heroes szériára kitárve az V. részt még nagyon vártam, de csalódtam benne és azután rá sem néztem a Heroes -ra (pontosabban de, a könyvtárban van, mert megkaptam valamikor a VI -ot). Őszintén szólva már a Heroes IV is erősen karistolta a határokat, ezért is vártam az V. -et, de még véletlenül sem sikerült elkapnia a klasszikus érzést.

A M&M vonal megölését legalább annyira sajnáltam, a X jó csontot dobott, de számomra nem enyhítette a hiányt egy címre a szabadon bejárható real time / körökre osztott váltható rendszerrel, amit a Mandate of Heaven óta képviselt a játék.

A Dark Messiah -t imádtam, sőt imádom a mai napig, de nem tartom M&M játéknak. Ez nekem kb. olyan, mintha valaki a klasszikus tolkieni világot festené át és adná el újra tolkieni világnak. A Might & Magic világa annyira kidolgozott és szerteágazó, emellett annyira a klasszikus fantasy és mitológia keveréke, hogy szerintem az eröltetett újítások és változtatások inkább a vesztére válnak, mintsem a javára.

Plusz azt is hozzá kell tennem, hogy a Ubisoft szerintem a legnagyobb balf.asz volt, amikor nem érzett rá arra a lehetőségre, hogy két külön játékszériával különböző nézőpontból ugyanazt a történetet elmesélve (vagy kibővítve) egy menetkész csomagot kapott, ami ugyan az utolsó részek által kicsit megtépázódott, de nem merült feledésbe. Mára a régi motorosokon kívül szinte mindenki csak a gyorsan bebukott próbálkozásokra emlékszik.

Link to comment
Share on other sites

Cori
14 hours ago, bcom said:

Szerintem már írtam korábban, de nekem pont a h6 áll a legközelebb a 3-hoz minden tekintetben. Imádom a rendszerét, a design-t, a játékmenetet a sztorit és a körítést. Ja és a fantasztikus látványt. Persze ismerem az összes negatív kritikát és az 5-tel való összehasonlítást, de ezek közül egyik sem zavar. Viszont az 5-öt nem szeretem... 

Igen, írtad :D Az 5 az kb 3 koppincs 3D-be, a Tribes of the East kiegészítővel pedig baromi jó továbbfejlesztett fejlődési rendszer kapunk, ezerféle fun build lehetőséggel. A grafika nem mindenkinek fekszik (eléggé warhammer koppincs mesés hangulattal ötvözve), de maga a játék az egyik legkomplexebb Heroes a 3 mellett. De megértem, ha valakinek nem tetszik, vannak saját hülyeségei aláírom.

H6 meg kb annyira eltér egész Heroes alapjaitól, a várak konvertálásával, a kevés build lehetőséggel, mivel semmi randomizáció nincs így mindenki ugyanazt a buildet használja, kevés lény, a vár konvertáció miatt alig vannak kevert seregek, amik szintén agyalást kívántak, mert ugye csökkenti a sereg morált a túl sok féle várból való egységek keverése stb-ig, hogy nálam teljesen megölte az élményt. Végigmentem a kampányon és próbáltam skirmishezni meg haverral multizni (akivel Heroes 2-3-4-5öztünk orrba szájba), de nem sikerült 30-40-50 óránál többet beleölni, annyira egyszerű és unalmas volt nekem. De nem kezdek bele jobban a Heroes 6 lehúzásba :D Már szerintem nem is egyszer beszéltünk róla :D 

14 hours ago, XCube said:

Nálam a Ubisoft átvételnél elveszett a sorozat. A Heroes szériára kitárve az V. részt még nagyon vártam, de csalódtam benne és azután rá sem néztem a Heroes -ra (pontosabban de, a könyvtárban van, mert megkaptam valamikor a VI -ot). Őszintén szólva már a Heroes IV is erősen karistolta a határokat, ezért is vártam az V. -et, de még véletlenül sem sikerült elkapnia a klasszikus érzést.

A M&M vonal megölését legalább annyira sajnáltam, a X jó csontot dobott, de számomra nem enyhítette a hiányt egy címre a szabadon bejárható real time / körökre osztott váltható rendszerrel, amit a Mandate of Heaven óta képviselt a játék.

A Dark Messiah -t imádtam, sőt imádom a mai napig, de nem tartom M&M játéknak. Ez nekem kb. olyan, mintha valaki a klasszikus tolkieni világot festené át és adná el újra tolkieni világnak. A Might & Magic világa annyira kidolgozott és szerteágazó, emellett annyira a klasszikus fantasy és mitológia keveréke, hogy szerintem az eröltetett újítások és változtatások inkább a vesztére válnak, mintsem a javára.

Plusz azt is hozzá kell tennem, hogy a Ubisoft szerintem a legnagyobb balf.asz volt, amikor nem érzett rá arra a lehetőségre, hogy két külön játékszériával különböző nézőpontból ugyanazt a történetet elmesélve (vagy kibővítve) egy menetkész csomagot kapott, ami ugyan az utolsó részek által kicsit megtépázódott, de nem merült feledésbe. Mára a régi motorosokon kívül szinte mindenki csak a gyorsan bebukott próbálkozásokra emlékszik.

Dark Messiah folytatása a Heroes 5 storynak, ugyanaz a világ és azt hiszem az Evil ending volt érvényes, szóval Saren kiszabadítja Kha'belethet, az apját (azt hiszem) és kb elhozza a világvégét. Ezt folytatta Heroes Kingdoms vagy mi volt a neve, valami Online web alapú Heroes játék, de ezzel nem játszottam. Csak hát az írás nem volt a legjobb... vagyis inkább szörnyű volt, így az ember egyáltalán nem tudta beleélni magát a világba :D Aztán persze próbálták a Heroes 6-tal előzményt írni, de csak még rosszabb lett, aztán jött a 7 ami szintén előzmény, de az is förtelmes. Sajna nem fun Ashan világa, a régi Enrothos, űrös fantasy világhoz képest.

 

MMX meg jó volt szép volt, de ez a grid based gameplay nem a legkedvesebb számomra. A régi 3D/körökre osztott téma viszont baromi jó, valakinek azt kéne modernizálnia, mert egy játék se rémlik ebből a stílusból (a régi Wizardry 8on kívül).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
kaszman1

Nem tudom emlékeztek-e a fickóra, aki 2010 környékén elhatározta, hogy végig fog játszani minden CRPG-t a megjelenés sorrendjében. 

Nos 13 év után még mindig ezerrel tolja és még csak most tart 1993-nál :D

Nagyon beteg...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cori
On 6/17/2023 at 7:20 PM, kaszman1 said:

Nem tudom emlékeztek-e a fickóra, aki 2010 környékén elhatározta, hogy végig fog játszani minden CRPG-t a megjelenés sorrendjében. 

Nos 13 év után még mindig ezerrel tolja és még csak most tart 1993-nál :D

Nagyon beteg...

Váó :D Beteg :D Nem tudtam, hogy valaki csinál ilyesmit, de nagyon menő :D Bele is kukkantok a blogjába, köszi a linket :D 

Lassan elkezdenek fogyatkozni a CRPG-k, lassan jön a "majdnem elhalálozós" időszak aztán jön az újjáéledés Fallouttal és BG-vel, aztán megint egész gyorsan jön az újabb "halál" :D 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
7 hours ago, Cori said:

Váó :D Beteg :D Nem tudtam, hogy valaki csinál ilyesmit, de nagyon menő :D Bele is kukkantok a blogjába, köszi a linket :D 

Lassan elkezdenek fogyatkozni a CRPG-k, lassan jön a "majdnem elhalálozós" időszak aztán jön az újjáéledés Fallouttal és BG-vel, aztán megint egész gyorsan jön az újabb "halál" :D 

Minden játékról ír is egész részletesen értékeléseket screenshotokkal. 

Komolyan nem tudom honnan van rá ennyi ideje és energiája :D

Link to comment
Share on other sites

XCube
3 hours ago, kaszman1 said:

Minden játékról ír is egész részletesen értékeléseket screenshotokkal. 

Komolyan nem tudom honnan van rá ennyi ideje és energiája :D

Nagyon durván általánosítva már összeszámoltam, hogy ha most mennék nyugdíjba és minden szabadiőmet játékra szánnám akkor sem lenne elég időm végigjátszani minden játékomat. :laugh:

Btw beleolvastam néhány írásába, tetszik amit csinál. De az olvasás is csak az időt veszi el a játéktól... :troll:

Link to comment
Share on other sites

Cori
10 minutes ago, XCube said:

Nagyon durván általánosítva már összeszámoltam, hogy ha most mennék nyugdíjba és minden szabadiőmet játékra szánnám akkor sem lenne elég időm végigjátszani minden játékomat. :laugh:

Btw beleolvastam néhány írásába, tetszik amit csinál. De az olvasás is csak az időt veszi el a játéktól... :troll:

Ezért kell munka közben olvasni :troll:

3 hours ago, kaszman1 said:

Minden játékról ír is egész részletesen értékeléseket screenshotokkal. 

Komolyan nem tudom honnan van rá ennyi ideje és energiája :D

beleolvastam a FAQ-ba:

"How do you have time to play all of these games? Aren't you neglecting your personal life and family?
 
I have no children, and I have few other hobbies. I can play in the middle of the night, when my wife, Irene, is asleep; on airplanes; in hotel rooms and hotel bars; and lots of other places that I find myself between work and personal obligations. But it's still inescapable that I play and blog more than I should. "Addict" isn't meant metaphorically."
 
:D 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Cori

Pont ez az egyetlen 1997-2005 előtti oldschool CRPG ami még a MUST PLAY listámon van :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...