Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Klasszikus RPG-k


tenderlumpling

Recommended Posts

tenderlumpling

Engem az zavart nagyon, hogy területváltásnál eltekeredik a kamera (nem marad észak irányában), amúgy bírtam volna.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Engem az zavart nagyon, hogy területváltásnál eltekeredik a kamera (nem marad észak irányában), amúgy bírtam volna.

Elsőre zavaró, de nekem speciel már ismerős a mapok nagy része és főleg felülnézetből tolom, szóval mindig meg a helyes irány.

:D :D :D

Egyébként nem értem a harcrendszerbeli problémáját másoknak, ugyan olyan így elsőre(!) mint a PoE vagy a régebbi D&D játékok.

Hát inkább szurkálódás volt az mintsem valós kritika. Az NWN amúgy is elég felemás véleményeket vált ki az emberekből. A 3D környezet, a goofy karakterek és animációk, valamint olyan dolgok mint pl az 5 mp-es féltérden pihenés (ami kizárólag a multi miatt van). Ha jobban belegondolsz a BG-ben is csak találnod kellett egy nyugis helyet és lehetett táborozni. Ez sem sokkal másabb, csak könnyebb belekötni :D .

Én már 6 óra után elértem Neverwinterbe és kezdem felgönygyölíteni a főszálat. Tényleg kicsit nehézkesebb ha az ember hozzászokik a jóhoz, de nem annyira hogy ne élvezném.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ha már NWN 2, akkor én ezt tekintem kb a szellemi örökösének. Igencsak viszket az ujjam a megvételen - mondjuk egy hónappal F4 elõtt jön, lenne is idõ tolni.

ByNCxY3QDag

Érdemes megnézni a

videót. Már most látom hogy a jobbnál jobb user kampányok és remake-ek fognak jönni egymás után. Lehet nem annyira jól hangzó készítõk, mint pl a PoE, vagy a Torment, de nekem nagyon bejön ez a stílus. Fõleg ha így lehet 1-2 órás session-ökben is akár letudni 1-2 quest-et egyedi építésû dungeonokkal, stb

Ha összehoznak egy épkézláb single kampányt akár a DnD keménymag is a szívébe zárja majd :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Igen ígéretes, már én is nagyon várom, de fenntartásokkal azért.

Még a Pillarst se toltam mondjuk, le vagyok igencsak maradva. De ez mondjuk jön PS-re is :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaszman1

SCL - karakter kreálás

Kb 5, 20 és 29 perc magasságában kezdenek el 1-1 karit megalkotni és rengeteg infót adnak a játékról is közben a kérdésekre válaszolgatva,

3ZDk6qgO3Po

Először is nagyon aprólékos és profi a karakterkészítő, a skill-ek fa alakba rendezése meg végre letisztulva mutatja be a lehetőségeket a kilistázás helyett, amit eddig a D&D játékok szintlépéskor használtak. Kezdők számára ez sokkal barátságosabb, mert tudnak tervezni build-eket internetes útmutatók nélkül is viszonylag egyszerűen. Nagyon-nagyon bejön eddig. Múlt héten elő is rendeltem amíg még akciós.

Szeptember 29 :wub:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Van egy olyan érzésem, hogy ezt is kicsinálja a low framerate, a hosszú töltési idõk, és az assetek ismétlõdése. :\

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Van egy olyan érzésem, hogy ezt is kicsinálja a low framerate, a hosszú töltési idõk, és az assetek ismétlõdése. :\

Elég átlagos az ajánlott gépigény, az utóbbit meg majd az dönti el mennyire lesz népszerû a kezdés, ha jók lesznek a review-k és az eladások jönni fog rengeteg tartalom hozzá mindenbõl, mint pl a Neverwinter 1-2nél is. Ha meg nem, akkor is itt egy újabb old school RPG, ami nem mellesleg D&D, még ha nem is a single player van a fókuszban.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ebbõl lesz egyáltalán dobozos?

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ebbõl lesz egyáltalán dobozos?

Box artot találtam, de a weboldalon is csak digitálisról beszélnek. Mondjuk a spéci kiadásokhoz jár szobor, meg a játék doboza is a képen van, de ott is steam download-ot írnak, szóval nem tudni..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
aluminiumtrioxid

Megkezdõdött a Tides of Numenera alfa tesztelése! Akit nem zavarnak a spoilerek, annak itt egy videó a karaktergenerálásról:

2X2-yWogX5o

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Megkezdõdött a Tides of Numenera alfa tesztelése! Akit nem zavarnak a spoilerek, annak itt egy videó a karaktergenerálásról:

2X2-yWogX5o

Csak gyorsan beletekertem hogy mégis milyen a kinézete. Mondjuk sokat nem lehetett látni, de kb egy PoE szintet nézek ki belõle a karakter alapján. Az tuti hogy olvasnivaló lesz benne. Le sem tagadhatná az elõdöt így pár perc alapján.

Hogy villogjak kicsit mosta pre-order preview keretén belül ki tudtam próbálni a Sword Coast Legends random modul co-op és multis részét és az elsõ user kreálmányokat. Csak egy órára engedtem meg magamnak, de már most látom a készítõk nagyon a folyékony játékmenetre gyúrtak. Minden folyamatos és real time-ban is viszonylag effektíven lehet osztani a szörnyket.

A játék jobban hasonlít játékmenetben (multis/co-op) egy Dungeon Siege 2-höz, mintsem BG, de a jó értelemben, nincs butítva túlságosan, eddig talán a pihenés hiány tûnt fel PoE után szabadon feltöltõdõ skill-ekkel. Persze ott az aktív pause egyjátékos módban és a hagyományos D&D minden nyalánkságával, a single kampány még simán jó kis oldszkúl kaland lehet.

Nem is akartam nagyon belemerülni, mert egyrészt egy hétre elutazok és nem lesz gép, másrészt az egyjátékos kampány érdekel fõleg, nem akarom az összes tileset-et és ellenfelet lespojlerozni magamnak. Eddigiek alapján határozottan pozitív az elsõ benyomás.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Athesz

Ezt azért nem lenne semmi mai grafikával megcsinálni. :D

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Csak egy kis emlékeztető milyen hónap áll előttünk RPG téren:

Wasteland 2: Director's Cut - Október 13

Sword Coast Legends - Október 20

Divinity: Original Sin Enhanced Edition - Október 27

Old school RPG boner :wub:

OFF:

Fallout 4 - november 10 :omg:

A félelmetes hogy a két spéci változat alapja már megvan és automatikusan kapom őket, SCL előrendelve, F4 pedig lényegében vagy előrendelés lesz, vagy nagyon-nagyon korai vétel. Az alvásról szerintem leszokok addig :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Érdekel valakit egy kedvezményes Tides of Numenera? Kollégám még Kickstarterezte anno, és kértem én is plusz példányt, de most már inkább elállnék tõle. Azt mondta, részérõl oké, ha találok valakit a helyemre :D

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Age of Decadence-t próbálta már valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
kaszman1

Itt egy újabb indie gyöngyszem:

BG és Icewind Dale ihlette játékmenet persze nem D&D, csak egy egyszerű százalék alapú rendszerrel és skill pont alapú faék egyszerűségű fejlődéssel, ahol a karakter tulajdonságát nagyban a felszerelés határozza meg. Ezért is van nagy szerepe a craftolásnak.

Főkarakter + két felfogadható NPC, aktív szünet harc közben és sztori orientált játékmenet. Megnéztem pár review-t és egész ígéretes. Eddig mindenki csak dícsérte az írást és a sztorit, a legnagyobb negatívum az volt, hogy pl a szinkronokon meglátszik a low budget, meg hogy nem tanulunk spéci képességeket, csak kapjuk szinttel, vagy felszereléssel jönnek.

Óccsón megvásárolható a gőz piacon.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kaszman1

Senki nem ír ide, lassan itt lesz az RPG kívánságlistám videókkal :D

Ezt vagy támogatom, vagy veszem első héten. Nagyon tetszetős.

 

 

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én egy fillért nem adok figen.

Link to comment
Share on other sites

Cori

FÚ, de jól néz ki az arc. :) Erről jut eszembe, el kéne kezdeni a 2. részt... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Leon121

És közben megjelent a Planescape: Torment Enchanted Edition is, ha esetleg lemaradtatok volna a hírről. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...