Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Klasszikus RPG-k


tenderlumpling

Recommended Posts

Gagabol
1 hour ago, kaszman1 said:

The CRPG Book Project

Szép és tartalmas, de a 2000 utáni részeknél azért felhúztam a szemöldököm pár névnél. TRON 2.0, Dwarf Fortress, Dawn of War 2, mint szerepjátékok? :D A három Shadowrun pont beférne ezek helyett.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Gagabol

Belegondolni is rossz: pont 15 éve jelent meg a NWN.

Akkoriban imádtam, az egyik első szerepjátékom volt. Tízévesen hatalmas élmény volt látni, ahogy megelevenedik a Forgotten Realms világ. És a Morrowinddel együtt nagyon sokat tett hozzá az angoltudásomhoz. A modok telepítésével pedig a gép kezelését is megtanultam.

Pár éve újra végigjátszottam, de már sokkal feltűnőbbek voltak a hiányosságai. Dögunalmas történet, sablonos karakterek, "öld meg ezt, hozd el azt" mellékküldetések...

A zenéje viszont örök klasszikus:

 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Én mai napig a gépen tartom a második részt és néha meg-megpiszkálgatom :D

Ez első mai szemmel már tényleg suta, de anno az álomjáték volt számomra.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én vártam, mint a megváltást, de retteneteset csalódtam. Nagyon meguntam már az első fejezetben, a kamerát sehogy se bírtam megszokni, és úgy... nagyon sápatag egy világ volt. Kicsit úgy újra fellelkesültem abban a szép őszi erdőben, aztán hamar kifulladt ott is.

Egyetlen pozitív élményem az volt, amikor életemben először próbáltam (bármilyen) multiplayert, és javarészt a tavernában chatelgettünk :D

Más:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gagabol

http://store.steampowered.com/app/650670/Grimoire__Heralds_of_the_Winged_Exemplar/

Hűha. Erről most hallok először, de nagyon ígéretesnek tűnik.

  • 600 hours of play possible in a single game
  • Lush Colorful 2D Hand Drawn Artwork
  • Retro style MIDI music and 8 bit sound effects
  • 244+ Maps in the game to explore
  • Turn-Based strategic combat
  • Multiple Beginnings, Multiple Endings
  • 144 context sensitive magic spells
  • 14 races, 15 professions, 50 skills
  • 64 intelligent NPCs with 8000+ Words in Vocabulary
  • Full Sentence Communication with NPCs
  • 240+ monsters each with special powers and defenses
  • 1000+ items, Carry Containers, Global Party Inventory
  • 30 conditions, from Confusion to Disease & Lycanthropy
  • Quest Journal, Hint Prompting, Help Facility, Mini-Quests
  • Complex LockPicking Interfaces for Doors & Chests
  • Challenging Puzzles and Rich Interactive Dungeons
  • Browsable Character Library for up to 100 characters
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaszman1

Ez egész hangulatosan néz ki. Van neki ez a kis Arcanum vibe-ja, meg idejét nem tudom mikor volt egy jó kis izometrikus steampunk RPG.

Elvileg őszre kint lesz. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
tenderlumpling

Most vagy soha :\

http://store.steampowered.com/app/325600/Sword_Coast_Legends/

Gather your party for epic adventures before Sword Coast Legends disappears forever at the end of December, 2017! 

Purchase Sword Coast Legends now at 67% off and receive the Rage of Demons DLC for free. Our publishing contracting is ending, but although Sword Coast Legends will no longer be available to purchase after December, its multiplayer servers will remain live indefinitely. 

Link to comment
Share on other sites

UC
13 minutes ago, tenderlumpling said:

Most vagy soha :\

http://store.steampowered.com/app/325600/Sword_Coast_Legends/

Gather your party for epic adventures before Sword Coast Legends disappears forever at the end of December, 2017! 

Purchase Sword Coast Legends now at 67% off and receive the Rage of Demons DLC for free. Our publishing contracting is ending, but although Sword Coast Legends will no longer be available to purchase after December, its multiplayer servers will remain live indefinitely. 

Én erről még csak nem is hallottam, megkérdezhetem, hogy mit illik tudni róla? Csak a single érdekel, megállja a helyét önmagában?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
1 minute ago, UC said:

Én erről még csak nem is hallottam, megkérdezhetem, hogy mit illik tudni róla? Csak a single érdekel, megállja a helyét önmagában?

Nem kell tőle sokat várni, ilyen lightosabb NWN, de én se tudom, eddig halogattam a megvásárlást. CRPG-fanként inkább berakom ennyiért walletmorzsák segítségével.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Lényegében önálló IP akart lenni de mivel rengeteg közös van benne papíron az NWN sorozattal a közösség kikiáltotta szellemi örökösnek. Mikor megjelent bukott egy hatalmasat, mert gyakorlatban nagyon különbözik. 

A készítők sosem reklámozták NWN 3-ként de az internetnek mint tudjuk saját észjárása van. 

Amúgy hangulatos kis indie cucc. Kellemes sztorija van és a játékmenet inkább gyorsaságon alapul aktív szünettel. Egynek mindenképp jó. Ha meg nagyon hasonlítgatni kéne inkább egy moduláris Icewind Dale multival meg dungeon master fícsörrel. 

 

Link to comment
Share on other sites

UC

Lehet, hogy akkor most kihagyom. Wallet apróim nincsenek, van viszont több 100 órányi rám váró RPG a polcon/steam könyvtárban...

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
4 hours ago, UC said:

Lehet, hogy akkor most kihagyom. Wallet apróim nincsenek, van viszont több 100 órányi rám váró RPG a polcon/steam könyvtárban...

Annyi csak a para, hogy ha most kihagyod, örökre kihagyod.

Btw kipróbáltam, elég smooth, de érezni, hogy nagyon moduláris. Zenéje jó, Inon Zur.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
3 hours ago, tenderlumpling said:

Annyi csak a para, hogy ha most kihagyod, örökre kihagyod.

Btw kipróbáltam, elég smooth, de érezni, hogy nagyon moduláris. Zenéje jó, Inon Zur.

Pont ez volt vele az emberek baja hogy itt nem a pályaépítéssel meg sztorival erősít a multi hanem a két gombnyomással indítható randomizált drop-in/out téma van csapat vs DM módban (ami mellesleg hatalmas móka lehetett volna). Persze a community saját világokat akart építeni az NWN mintájára és ezért lehúzták a vérbe. 

Én is csak azért hagytam félbe megjelenés után mert melegedett tőle piszkosul a VGA és vártam az AMD peccsre. Elvileg az is már kijött meg egy ingyened DLC is szal lassan én is újra előveszem. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
tenderlumpling

Valszeg veszem az Obsidian Editiont.

Más, magyarok:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
kaszman1

 

 

Ezt egy ideje figyelem. Egyenlőre sok vélemény nincs, csak 1-2 nagyobb bugon csámcsognak a 0,5 órás review csávók.

 

Nekem tetszik, csak ne jusson a Bards Tale 4 sorsára. Az mekkorát bukott omg, majdnem NMS szintűt mélyrepült. Én meg persze dobtam elé a pénzt első bejelentéskor és azóta sem mertem nagyon belemerülni, inkább megvárom a fél tucat beígért patch release-t és majd Húsvét környékén...

 

Link to comment
Share on other sites

Cori

Ez nagyon megfogott még jó múltkor, mert beraktam Steam wishlistbe és kapom az emailt, h le van árazva :D Mondom micsoda, ez már megjelenik? Aztán láttam az értékeléseket, hogy egy bughalmaz, szar az irányítás stb, szóval nem vettem meg. De ha mindenképp írj valami szösszenetet, kíváncsi vagyok mennyire vészes.

 

Beamdogos Baldur's Gateről hallok sok rosszat, van ennek valami oka? Mit lehet elrontani egy enhanced editionön?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
15 minutes ago, Cori said:

Beamdogos Baldur's Gateről hallok sok rosszat, van ennek valami oka? Mit lehet elrontani egy enhanced editionön?

Huh, hol is kezdjem :D

Link to comment
Share on other sites

UC
17 minutes ago, tenderlumpling said:

Huh, hol is kezdjem :D

Engem őszintén érdekelne :)

Úgy 4 hónapja talán vettem egy nagy levegőt, és az első részt elölről kezdtem, és bevallom rettentően élveztem, már az alap mechanikai változtatások (GUI, nagy felbontás, zoom) is tetszett, de túlnyomórészt a régi érzetet adta. Elfogult vagyok, mert az első saját, dobozos játékom volt, és ugyan sosem toltam a casual szintnél "okosabban", mindig nagyon élveztem, ahogy most is. Aztán időhiány lett, meg kicsit elfogyott a lendület, de Nashkel Mines, Gnoll Stronghold és vissza Beregost-ig le volt tudva néhány óra alatt. 

Na, szóval tényleg elmondhatod :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
1 hour ago, UC said:

Engem őszintén érdekelne :)

Úgy 4 hónapja talán vettem egy nagy levegőt, és az első részt elölről kezdtem, és bevallom rettentően élveztem, már az alap mechanikai változtatások (GUI, nagy felbontás, zoom) is tetszett, de túlnyomórészt a régi érzetet adta. Elfogult vagyok, mert az első saját, dobozos játékom volt, és ugyan sosem toltam a casual szintnél "okosabban", mindig nagyon élveztem, ahogy most is. Aztán időhiány lett, meg kicsit elfogyott a lendület, de Nashkel Mines, Gnoll Stronghold és vissza Beregost-ig le volt tudva néhány óra alatt. 

Na, szóval tényleg elmondhatod :)

Lényegében bugosan jött ki, néhány bővítés és javítás nem illeszkedik szépen az eredeti vízióhoz, a nagyobb felbontást meg ingyenes modok is tudják, és néha még jobban is, szóval indokolatlanul drága.

Néhány új UI megoldás nagyon amatőr és szintén bugos.

Mondjuk tuti javítgatják, de valamit mindig el is csesznek, kész vicc.

Link to comment
Share on other sites

UC
1 hour ago, tenderlumpling said:

Lényegében bugosan jött ki, néhány bővítés és javítás nem illeszkedik szépen az eredeti vízióhoz, a nagyobb felbontást meg ingyenes modok is tudják, és néha még jobban is, szóval indokolatlanul drága.

Néhány új UI megoldás nagyon amatőr és szintén bugos.

Mondjuk tuti javítgatják, de valamit mindig el is csesznek, kész vicc.

Érthető. Szerintem vagy lejjebb van az ingerküszöböm (a Te általam vélt RPG alapjaidhoz és ismereteidhez képest főképp :)), meg hát semmit nem veszek teljes áron, így a túlárazás-élmény arány nálam másfelé billent, de lehet, hogy nem is mélyültem el benne eléggé. Foltozgatják egyébként láthatóan, lehet, hogy érdemes lenne egy próbát tenni vele mostanság.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
15 hours ago, UC said:

Érthető. Szerintem vagy lejjebb van az ingerküszöböm (a Te általam vélt RPG alapjaidhoz és ismereteidhez képest főképp :)), meg hát semmit nem veszek teljes áron, így a túlárazás-élmény arány nálam másfelé billent, de lehet, hogy nem is mélyültem el benne eléggé. Foltozgatják egyébként láthatóan, lehet, hogy érdemes lenne egy próbát tenni vele mostanság.

5 eur magasságában szoktam Beamdog játékokat venni, meg úgy casual playthroughra vállalható, de ha nagyon rákockulsz a core rules-ra meg régi beidegződéseidet nem tudod levetkőzni, akkor problémásabb csak. Meg néhány achi nem mindig oldódik ki, amitől meg a falra mászok, de legalább vannak.

Szóval... igazából le se beszélnék róla senkit, mert végül is benne van az eredeti content, csak lötyög a dobozban. (Amúgy a Siege of Dragonspear kiegészítő miatt is kaphat negatív review-kat a full termék Steamen, mert az tényleg nem túl jó.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...