Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Háborús szimulátorok


DancZer1

Recommended Posts

-Arch-

Emlékszem anno a helikopterrel való felszállással nem volt gond, a letételével viszont órákig szenvedtem xD :lol:

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Amit viszont nem értek, mért hangsúlyozta, hogy akár rambózhatunk egyedül is a társakat hátrahagyva?

Hát ... talán erre van igény? Végül is szeretnének minél többet eladni belõle, aztán ha ez kell a népnek...

Ami meg a jármûvek irányítását illeti, azt tanúsíthatom, hogy totál el lett tolva az ArmA-ban. Míg az OFP-ben az egérrel simán lehetett mindent irányítani, addig az ArmA-ban pl. a helikoptereket még botkormánnyal is alig tudom. Bár elvileg az 1.15beta patch-ban vagy olyan funkció ami az irányítást az OFP-jével teszi hasonlatossá, de azt nem próbáltam (1.14-en voltam végig).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
_Jolly_Joker_

Németországban már ebben a hónapban kijön az ArmA 2. Wow! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Malleus

Akinek megvan / fent van az Armed Assault, talán érdekli ez: Cold War Rearmed. Konkrétan egy Operation Flashpoint remake ArmA engine alá. Még csak béta release, de már teljesen működő, és benne van az egész OFP játék és a Resistance is. Én most nem tudom kipróbálni, de a kommentek alapján nagyon üt. :)

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Akinek megvan / fent van az Armed Assault, talán érdekli ez: Cold War Rearmed. Konkrétan egy Operation Flashpoint remake ArmA engine alá. Még csak béta release, de már teljesen mûködõ, és benne van az egész OFP játék és a Resistance is. Én most nem tudom kipróbálni, de a kommentek alapján nagyon üt. :)

hmm hmm... nem rossz :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Tényleg marha jó cucc lett, zene, pálya, küldetések cakk pakk stimmelnek. Azonban nálam utoljára lett telepítve ezzel a vga-val (normal-low kombó se fekszik neki tökéletesen...) inkább tolom az OFP-t, az már a mai vasakon épkézláb beállításokkal nem szarja össze magát semmilyen körülmény között. :D

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Elég durván. Annyit, de annyit igérnek benne, hogy az szinte hihetetlen. Nincs mese, ezzel a játékkal dobbantani akarnak egy nagyot! ^_^

Mondjuk az nagyon kemény, hogy még a fû letaposását is beletették, van egy bambim rá, hogy ez eddig egy játékban sem volt.

A civilekkel való kapcsolatfelvétel szintén nagyon nagy ötlet, hasznos segítség egy füles az ellenséges csapatmozgásról.

A második élménybeszámoló alatt vmivel a srác beírta, hogy milyen gépen tolta és miylen beállításokon. Bizakodásra ad okot. :)

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Mondjuk nem biztos, hogy minden tuti lesz azért. A PCGames.de-re került fel nemrég egy cikk, effetíve egy értékelés az ArmA2-rõl amiben azt írták, hogy a játék annyira bugos, hogy effektíve semmi sem mûködik benne úgy ahogy kéne. :) A cikket nem sokkal utána törölték az oldalról, illetve valamelyik Bohemia-s csávó magyarázkodott meg mondta, hogy jön pénteken egy patch (a német verzió már kapható).

Engem annyira nem izgat a dolog, egyrészt ez nem teszi semmissé a sok fejlesztést amit beleöltek a játékba az engine, irányítás, fizika, AI, stb terén, másrészt pedig a bugokat mint tudjuk, elõbb utóbb kijavítják. Én tudok várni, ha tényleg sok peccsre lenne majd szüksége a játéknak. :)

Link to comment
Share on other sites

Malleus
Ez komoly? :) Kicsit elkéstek vele, de azért díjazom. Mondjuk értelmesebb lett volna a Gold edition-t kiadni.
Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Ez komoly? :) Kicsit elkéstek vele, de azért díjazom. Mondjuk értelmesebb lett volna a Gold edition-t kiadni.

Alapvétel -_-

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Nem vagyok biztos benne, de mintha pár hónapja a gold lett volna kapható 8k-ért, persze nem galaxisneten. Megpróbáltam felkutatni ismét, de úgy tûnik a másik webshop leálhatott a forgalmazásával (biztos nem a konkurencia miatt, mivel egyedüliek voltak akkor itthon, akiknél lehetett kapni).

A bugok engem se tartanak vissza, ha utána nézünk, az ArmA-hoz is minimum 1.5GB-nyi patch jött. :)

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Na egy kis ArmA2 kedvcsináló OFP zenére:

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Ez a videó is tipikusan olyan, hogy ráhangolja az embert a játékra. :)

A németek tegnap megkapták az elsõ béta patch-et, jövõ 7en érkezik a végleges. Lehet nem is rossz dolog, hogy mi csúszva kapjuk. :D

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Na, akkor néhány pozitívum. Egyrészt itt egy adag kép a játékból, tematikusan menü, training, stb, és folyamatosan bõvül:

http://simhq.com/forum/ubbthreads.php/topi...ctures_and.html

Illetve egy beszámolóból:

AI Testing

Here are a few things I tried out.

I placed the AI on an airport runway at different intervals. At 100 meters, he opened up right away. At 200 meters he opened up right away. At around 300 meters he would react to my shots my dropping to the ground, but wouldn't shoot back or move. That last part was a little discouraging, but I reminded myself that this isn't ARMA I, we aren't engaging the enemy from 500 meters in the southern deserts of Sahrani. This was also a blind test with no waypoints or combat conditions set.

After playing with that for a while, I decided to pit two squads together in a train yard. One was a Marine Force Recon squad, the other a Russian Rifle Squad. I was surprised when the Russians noticed me out on the flank watching, and sent two guys over to chase me down. This is something that rarely happened on it's own in ARMA I. I retreated and was able to watch more of the battle. The two forces shot at one another for quite a while. The combat was longer than in ARMA I, with bullets flying everywhere. Eventually the Russians retreated about a block and actually got into cover, waiting for the Marines to advance.

The Marines began to move forward when the squad leader noticed an enemy. The Squad Leader raised a closed fist and the entire squad took a knee and did the same. I was pretty stunned.

So, with those initial tests out of the way, I was pretty happy with the AI. I'm sure we will find recognizable patterns and faults eventually, but out of the box it's much better that ARMA I.

I tested some more with snipers vs. larger groups and even in an urban setting, the AI would engage me and sometimes kill me. They would initially drop after the first shot, then they'd split up and find cover. More good signs for us mission makers.

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Egy kicsit belenéztem, hogy milyen lett. :)

Nem lesz egy mese szép (de nagyon nem xD), hogy jól fusson, viszont cserébe nagyon durván jónak tûnik a játékélmény. ^_^

Link to comment
Share on other sites

-max-

Felraktam, kipróbáltam pár küldetést (a kampány módba még nem kezdtem bele). Kb fél óra játék után (aminek jó része a grafika állítgatásával ment el...) úgy tûnik, hogy végre-valahára sikerült a fejlesztõknek egy igazán élvezetes, hangulatos single player módot összedobniuk. Az irányítás továbbra is nehézkes (miért ilyen "lomha" a mozgás?), a parancskiadás nem sokat változott (magyarul a newbiek kezdhetnek harmadik kart növeszteni...), az animációk viszont roppant élethûek. FPS-ekben gyakori hiba, hogy összecsapják a fizikát, így a megölt npc-k "összeesése" olyan akciófilmesen eltúlzottá vagy rongybaKisTehén!erûvé válik. Egyik tipikus példája ennek a jelenségnek a Battlefield 2, ami ilyen téren katasztrófa. Az ARMA ebben (is) remekel: mikor elõször szaggattam szét Kalámmal valamelyik ellenfelemet, hát az valami álleejtõsen durva élmény volt. Nem repült hátra, nem "pattogott", hanem szó szerint összeesett. Mintha csak egy élõ, hús-vér ember lett volna! A mozgás is kiváló, viszont semmi sem lehet tökéletes: a sebesült társaink elvonszolása rettenetesen bénán néz ki. A jármûhangokat nem nagyon figyeltem, a fegyverek viszont tökéletes élethûséggel dörrennek meg: a COD-sorozat fejlesztõi tanulhatnának a cseh barátainktól.

Szándékosan nem tettem említést a gépigényrõl. Hiába ígérgették a Bohemiás arcok, hogy az új rész kiválóan fog futni még egy alsó-középkategóriás gépen is, a hardverigény egyszerûen elkeserítõ. 1680x1050-es felbontásban, low-normal beállításokon épphogy eldöcög olyan átlag 25 fpssel, mindent a legmagasabb fokozatra véve, 9k-körüli látótávolsággal pedig kb 5, azaz ÖT FPS felé nem nagyon ment. 'Nuff said.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Na én is kipróbáltam, ehheh. :) A gépem P4 3,0GHz, 2GB RAM, x1950pro, ami stabilan a játék minimum követelménye alatt van. Ehhez képest mindent Low-ra véve és 800x600-ban tök játszhatónak bizonyult. :) Akció nélkül 30-40 fps, illetve kipróbáltam az elsõ pályát (Trial by Fire) és ott 15-25 fps-t hozott, ami nem gyengén zsír jó. :) Nálam az már abszolút a játszható kategória. Hatalmas pozitív meglepetés teljesítmény téren. A kampányt még nem próbáltam, de ha ott is tudja nagyrészt 15 fps felett tartani, akkor az már jó.

A játékélmény is jónak tûnik. Az AI frankóbban mozog/manõverezik mint az elõzõ részben, a grafika minimumon is egész jópofa, az animációk pedig nagyon jók lettek.

Az egyetlen dolog ami nem tetszik, és ami elég ok lesz ahhoz, hogy ne is foglalkozzak a játékkal ha nem javítják ki az a blur. Szal minimum post processing-en (miért is nem lehet amúgy kikapcsolni? <_< ) a játék olyan mint egy félresikerült LSD-trip. A motion blur-t még meg tudnám szokni, de hogy 20m futás után már homályosan lássak? Ez azért vicc. Alacsony felbontáson alapból eléggé pixelvadászat a játék, de rátéve a rövidlátást már néha nagyon meredek. Szerencsére sokat sírnak emiatt a fórumon, szal remélhetõleg elõbb utóbb kikapcsolható lesz.

Az 1.01-es verziót próbáltam amúgy, nem találkoztam komolyabb buggal, egyszer az árnyékok haltak meg, de a ki be kapcsolásuk segített. Ha blur dolgot rendbeteszik, lehet, hogy bevállalom a játékot a jelenlegi gépemen is, nagyon pozitív meglepetés az eddigiek alapján.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

IPB Image

:D :D :D

Szerk:

De most képzeljétek el: Multiplayer - Nyúl vs Vadász :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Annyira ne örülj, ez a pixelduplázós/felezõs beállítás egy nagyon alja húzás azért, hogy kisebb vason is jól fusson. :D

Viszont az legalább látszik, hogy sokkal stabilabb fps-t tud produkálni, mint az elõd, nincsenek oriási zuhanások, ha épp kicsit változik a körülmény.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Annyira ne örülj, ez a pixelduplázós/felezõs beállítás egy nagyon alja húzás azért, hogy kisebb vason is jól fusson. :D

Nem használok semmi ilyet, sima 800x600 felbontás, 100% fillrate (a monitorom 19"-os 1280x1024-es természetes felbontású, de nem olyan vészes rajta a 800x600).

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Úgy tûnik a népnek bejön a gém, ha a gépigény nem is ;) :D Képek alapján k**** jól néz ki úgyhogy kipróbálom :)

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Telepítés vége fele írja ki:

File copy error(CRC does not match).

E:\Program Files\Bohemia Interactive\ARMA2\Addons\Structures.pbo

Na ilyenkor mi van? :huh: <_<

Link to comment
Share on other sites

-max-

Az egyetlen dolog ami nem tetszik, és ami elég ok lesz ahhoz, hogy ne is foglalkozzak a játékkal ha nem javítják ki az a blur.

Ez elvileg kikapcsolja, még nem teszteltem, amúgy engem is zavar.

Amúgy eddig nekem is bejövõs. Alig várom, hogy multiban is kipróbálhassam... :)

Telepítés vége fele írja ki:

File copy error(CRC does not match).

E:\Program Files\Bohemia Interactive\ARMA2\Addons\Structures.pbo

Na ilyenkor mi van? :huh: <_<

Nem csak te szívsz CRC-hiba miatt, itt talán találsz megoldást.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Sztem egyelõre kénytelen vagyok hanyagolni a gémet <_< de legalább megmarad a szabad hely xD

Azért kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...