Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Háborús szimulátorok


DancZer1

Recommended Posts

-max-

Régi szép idõk, mikor még az OPF 1-el toltam xD :lol: :D :D hetekig vittem egy pályát...de amikor már tudtam mit, hogyan kell 20 perc alatt megcsináltam :rolleyes: :D beteg egy játék, jah és amugy tuti, hogy a hatalmas területek betöltése miatt szarakszik :unsure:

Jaj, azzal a játékkal én is mennyit szenvedtem... de milyen poén volt az utolsó küldetés! Emlékszel? Össze kellett gyûjteni a régi bajtársakat és elmenni velük kocsmába. Én a tuning Skodával mentem, eszméletlen volt... xD

Egyik kedvenc pályám volt, pont így csináltam én is. Lelopakodtam a táborba, felnyomtam egy tankra a bombát, visszalopakodtam a hegyre, majd gyors egymásutánban kilõttem a hármat rakétával, majd felrobbantottam a negyediket, végül elfutottam. Egyszer eltaláltak menekülés közben, mondjuk, de a csónakig még elbicegtem. :)

Õõ, én nem egészen így csináltam meg végül. A lopakodást mindig elb*sztam, a bomba lerakásáig oké volt, de felfelé észrevettek - a bal oldali hegyre akartam mindig felfutni. Úgyhogy végül az összes katonát lekempeltem a hegyrõl, kétszer eltaláltak, de még éltem. VISZONT, maradt még egy ellenfél, lõszer viszont nuku! Lesprinteltem, felkaptam egy AK47-est, és fejbeküldtem egy sorozattal. Utána bombát fel, rakéta a tankokra, és meg is volt. :)

Hát kapcsolgattam ezt azt lefele, pl AA off, árnyékok is levéve kisebbre, talán med-high körüli beállításokon néztem, de így is volt nem 1x, hogy nézek az egyik irányba és megy vagy 50FPS-el, majd fordulok talán 100°-ot és szépen beröccen. Ennek köszönhetõen inkább úgy döntöttem, hogy mehet az uninstall.

Azt erõsen kétlem, hogy a nagy területek kavarnak be neki, pl Oblivion high res pack-al maxon 8xAA melett nem tud úgy belassulni, mint ez magas beállításokon AA nélkül.

Én is textúra moddal toltam az Obliviont, és nálam is jobban futott... hihetetlen. :D

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

A traktor a legjobb xD :lol: :D

Viszont a Resistance-t nem nyomtam végig teljesen, szeriintem fel is teszem hamarosan B) A Red Hammer is elég beteg xD

Jah meg még azt birom, mikor már azt hiszed minden rendben van, rohansz a "biztonságos" zónába xD örülsz a fejednek, de menteni már nem tudsz, és akkor.....RaTATATATATATA váááááhhh :lol: :D hasalsz...és...véged <_< :D

Link to comment
Share on other sites

-max-

A traktor a legjobb xD :lol: :D

Viszont a Resistance-t nem nyomtam végig teljesen, szeriintem fel is teszem hamarosan B) A Red Hammer is elég beteg xD

Jah meg még azt birom, mikor már azt hiszed minden rendben van, rohansz a "biztonságos" zónába xD örülsz a fejednek, de menteni már nem tudsz, és akkor.....RaTATATATATATA váááááhhh :lol: :D hasalsz...és...véged <_< :D

A kiegészítõkkel nem toltam, állítólag még brutálisabbak, pedig az alap Flashpoint is kegyetlen volt... különösen az bosszantott fel, hogy az ellenséges katonák képesek voltak több száz méterrõl meglátni, ahogy egy bokorban hasalok, és persze le is lõttek... :'( Ezért tetszett meg annyira a Project Reality mod, olyan, mintha a Flashpointot átültették volna BF2 engine-re, persze még durvább valósághûséggel, és még iszonytatóbb nehézséggel, de az idegesítõ MI-bugok nélkül. Ja, és persze multiban. :) Az ArmA multiplayere is jó lehet, de ahhoz eredeti kéne, azt meg még nem rendeltem meg.

Link to comment
Share on other sites

Malleus
Viszont a Resistance-t nem nyomtam végig teljesen, szeriintem fel is teszem hamarosan B) A Red Hammer is elég beteg xD

A Red Hammer-t végigtoltam, de a Resistance engem is kiakasztott az utolsó elõtti elõtti pályán, úgyhogy effektíve sosem játszottam ki (bár átcsíteltem magam a befejezõ animációig :) ).

Mondjuk a SAVEGAME cheat nélkül valszeg öngyilkos lettem volna az alap kampány közepén. :D

Ha kapható lesz a gog.com-on akkor be is szerzem (csak az alapjáték van meg rendesen), talán mostmár lesz erõm befejezni a Resistance-t is. :)

Link to comment
Share on other sites

-max-

Ez az Arma egyre játszhatatlanabb... a grafika valami iszonyatosan ocsmány, a jármûhangok szörnyûek, ráadásul bugosak is néha, idõnként elkezd furán sercegni, meg pár másodpercenként totál lehalkul, stb. Az MI útkeresésérõl nem sok jót lehet elmondani, de komolyan, ezek hol tanultak meg vezetni?! A másik az iszonyatos gépigény. 1024x768, "normal" grafikai szinten képes 30 fps alá menni, hát hol vagyunk még a Very High-tól? Utánanézek, hátha van valami mod, vagy patch, ami javít ezeken a szörnyûségeken, ellenkezõ esetben nagyon hamar uninstall lesz a vége...

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Hát én 15-20 fps-sel nyomtam végig, kb low-on...

Link to comment
Share on other sites

-max-

Leszedtem az 1.05-ös peccset, mindössze 480 mega volt, gondoltam kijavítja a játékban található iszonytató mennyiségû bugot. Elindítom: Wrong CD key. Na mondom, köszi. Beléptem egy kicsit játszani, Saboteur küldetés, kb 10 percig toltam, kiléptem, és uninstalláltam. A kampány a szörnyen ostoba MI miatt játszhatatlan lett számomra (a városvédõs küldetésnél volt, hogy percekig vártam az egyik csapattársra, hogy megérkezzen és tovább tudjunk haladni, a kocsiban az útkeresés hihetetlen dolgokat mûvelt, ott bénáztak a csapattagok a város közepén, nekimentek az oszlopnak stb), a grafika roppant szürkés és meglehetõsen csúnya, a csaták pedig nem is annyira a taktikán, mint inkább a szerencsén múlnak. Köszönöm, én ebbõl nem kérek, akkor inkább elõveszem a több mint 7 éves Flashpoint-ot.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

1.05-ös patch? Most viccelsz? Az 1.14-es a legfrissebb, legalább azt próbáltad volna meg!

Link to comment
Share on other sites

-max-

Rákerestem Google-ben, és ezt dobta ki leghamarabb. :lol: De így utólag mindegy, úgyse menne crackelt verzióval, eredetit meg max netrõl tudnék rendelni...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
AkosPunk

Hello-hello!

Én most kedztem el kacsintgatni az ARMA felé, fõleg a multiplayer mód miatt. Egy gyors véleményt valaki tudna adni a játékról azon túl, hogy bugos és nagy a gépigénye? Mennyire életszerû mondjuk?

És megrendelni meglehet valahonnan Maon belül?

Link to comment
Share on other sites

skot92

valaki nem tudna feltölteni egy angol esetleg egy magyarítást. nagyon kéne pls help

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vebjedi

Hello-hello!

Én most kedztem el kacsintgatni az ARMA felé, fõleg a multiplayer mód miatt. Egy gyors véleményt valaki tudna adni a játékról azon túl, hogy bugos és nagy a gépigénye? Mennyire életszerû mondjuk?

És megrendelni meglehet valahonnan Maon belül?

Szeva. Gyors vélemény:realisztikus (de nagyon) Ha érdekelnek az ilyen fps-ek akkor mindenképpen megér egy próbát. Én multiban sajnos csak 2 órát tudtam vele játszani az egyik barátomnál, de nagyon megfogott a hangulata. Viszont singleplayer módban is élvezhetõ.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Hello-hello!

Én most kedztem el kacsintgatni az ARMA felé, fõleg a multiplayer mód miatt. Egy gyors véleményt valaki tudna adni a játékról azon túl, hogy bugos és nagy a gépigénye? Mennyire életszerû mondjuk?

És megrendelni meglehet valahonnan Maon belül?

Ha érdekelne egy realisztikus multival rendelkezõ játék, de nincs elég erõs géped az ArmA futtatásához, ajánlom a Project Reality címû Battlefield 2-es modot. Egyszerûen nem bírom eléggé hangoztatni, hogy mennyire döbbenetesen jó játékélményt kínál... minden idõk egyik legjobb multis FPS-e. Nézz utána. :)

Link to comment
Share on other sites

Xris

A Red Hammer-t végigtoltam, de a Resistance engem is kiakasztott az utolsó elõtti elõtti pályán, úgyhogy effektíve sosem játszottam ki (bár átcsíteltem magam a befejezõ animációig :) ).

Mondjuk a SAVEGAME cheat nélkül valszeg öngyilkos lettem volna az alap kampány közepén. :D

Ha kapható lesz a gog.com-on akkor be is szerzem (csak az alapjáték van meg rendesen), talán mostmár lesz erõm befejezni a Resistance-t is. :)

Nekem a resistance aránylag jól ment... a red hammernél viszont anno megakadtam a 6-7. pályán ( a partraszállásosnál vagy az az utánin), és azóta úgy van, mivel player adatokat meghagytam.

Tegnap újra felraktam, majd a héten nekigyûrközök. [Game of the Year edisön van meg]

Továbbá leszedtem a dxdll meg egy fûmodot, így már egész szépen néz ki, illetve egy WWII nevû modot, ami gyk. az összes második vh-s cuccot összepakolta. Erõsen gondolkozok egy Finnish Defence Forces nevû modon is, állítólag az FFUR(+SLX) mellet ez az egyik legjobb mod.

operationflashpoint.filefront.com <<<ez az oldal valami marha jó, nagyon ajánlom, továbbá itt is számos jó cucc van>>>> http://ofp.gamepark.cz

Link to comment
Share on other sites

Xris

Vazz menten szétb@szom a gépet!

A Red Hammer "Alamo" küldijét csinálom, ahol meg kell védened egy csomó amcsi tank ellen Montignacot.

Szépen elhelyeztem mindent, így csak egy-két helyen tudnak bejönni a tankok+oda is aknákat teszek.

Valamiért itt nem a rendes halál videót játsza be, hanem jól belassítva ahogy eltalálnak azt ellesek, és avégén valamiért nem mutatja meg ki lõtt le. Na mindegy , végre összes kilõve, hát aszondja evakuáljunk mert jön 2 Abrams csoport. Jó, embereimmel együtt odamegyek a kijelölt pontra... és SEMMI!

Nem jön a Mi-17. Közben bejönnek az m1a1-ek és jól lelõnnek. Na reload, és eztán észreveszem,hogy a "mount" parancsok közt van olyan, hogy MI-17. Jó, mondom nekik, irány be. Erre elkezdenek az északra futni, én követem õket, már azt nézzem hogy hova mennek, azt bejön hogy mssion failed, mert túl távolra mentem. Azonnal újratölt a játék maga, intro videót kilövöm... és nem tudok visszatölteni......

krva jó, elcsesztem másfél órát a semmire.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Amigoss

Sziasztok.Készülök megvenni a Az Operation Flashpoint GOLD-editodot,a 2000forintosat a cd projecteset,és az lenne a kérdésem hogy lehet-e benne úgy zoomolni hogy belenéz a fegyver célkeresztjébe,nem csak ráközelít,mert a demóba sehol sem találom.Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Igen, van benne lehetõség a fegyverrel célozni. Amúgy ha tudsz angolul, és nem idegen tõled a netes vásárlás akkor inkább a GOTY Edition-t szedd le a gog.com-ról, mert a GOLD-ban nincs benne a második kiegészítõ (bár így is kiadós játékidõ van benne, mondjuk).

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Arma

Nem bírtam ki, felraktam megint a játékot, pedig legutóbb nagyon felhúzott a borzalmas vasigényével.

Egy kört játszottam a beállításokkal, a felbontás,az árnyékok és az élsimítás veszi le nálam a sebességet, a többit ahogy néztem nem szól bele. AA nélkül low shadows-al 1280*1024-ben képes beszaggatni<==áúúú :lol: (HD3850-en!)

Már túl vagyok pár pályán, de a kampány elég felemás, a célzást szokni kell eléggé. Az irányításban kicsit röhejesnek találom, hogy nem lehet külön állítani a jármûvekhez és a gyalogsághoz. Mi van ha én épp inverz egeret szeretnék helikopterezés közben? Szívás!

Vérzik több sebbõl a játék, de ha megragad a hangulata, nehéz letenni. ^_^

Csapatos parancsokat tudok vhogy kiadni? Mert én csak 3-4 opció közül tudtam eddig választani, a többi parancsoat csak egyesével tudom kiosztani a társaimnak. No meg a térképen lehet vhogy útvonalak és/vagy parancsot kiadni, mint pl a GRAW-ban?

Link to comment
Share on other sites

Lendova

A két kérdésem már tárgytalan, belelestem a training-be. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lendova

Megvettem LV-ben az OFP-t. A telepítõnél azt írja, hogy a GOTY verzió, a játékban meg már azt, hogy Cold War Crisis. A kettõ között mi a különség?

Meg ami zavar, multi opciónál csak a helyi hálózati játékokat keresi, net-en csak ip címmel tudok csatlakozni. Tolják ezt multiban, ha igen, merre kereshetnék szerverekhez IP-t?

szerk: A patch-elést se értem benne igazán, OFP-re több verziót is találtam és mindegyikhez más sorszámú patch-et.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Az LV-ben nem a GOTY hanem a Gold Edition van benne, ami az alapjáték + az elsõ kieg. A GOTY pedig az alapjáték + mindkét kieg. A Cold War Crisis az alapjáték neve (az elsõ kieg a Red Hammer, a második a Resistance). Patch-okat fejbõl nem vágom, pláne nem a Gold-hoz.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Meg ami zavar, multi opciónál csak a helyi hálózati játékokat keresi, net-en csak ip címmel tudok csatlakozni. Tolják ezt multiban, ha igen, merre kereshetnék szerverekhez IP-t?

Naná, hogy tolják, remek kis communityvel rendelkezik. A problémáddal kapcsolatban: nem tudom, mi okozhatja, talán a keresési opciók közt kellene beállítani, hogy LAN helyett a publikus, netes szervereket keresse. Érdemes lenne utánanézni google-ben.

Amúgy ne csodálkozz, hogy szaggat. Lehet akár húszmagos procid is, a játék tüntetõleg csak egyet fog használni, no meg alapból roppant optimalizálatlan. Nálam mindig is ez volt a legfõbb gond (a butácska, bugos, és persze állandóan el-elakadó csapattársak mellett), ami azt eredményezte, hogy meglehetõsen rövid idõ alatt uninstall lett a móka vége. A single player mód egyszerûen túl "száraz"... realisztikus, de valahogy akkor sem érzed a hangulatát. A multi olyasmi, mint a BF2 Project Reality modjáé, némileg változatosabb csapatkommunikációs lehetõségekkel, de sajnos a gépigény itt is betesz rendesen. Ha eredetiben van még, próbálkozz, hidd el, a videók alapján megéri... már ha van türelmed az ilyen hadiszimulátorokhoz.

szerk: két kép - két játékból - egy tankról

http://www.pukf.net/Messiah/News/11.06.08/armacr21.jpg

http://www.realitymod.com/gallery/screen_084.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Hát csúcs ez a kiadás :D . Az asztalon az exe random módon indítja a játékot. Mind2 variációnál Cold War Crisis-t ír a fõmenüben, de az egyiknél csak ez a kampány érhetõ el és játékverziónak 1.46-ot ír, míg a másiknál 1.96-ot ír és mind3 kampány elérhetõ. Ha az utóbbi lehetõség jön be, akkor a multinál már van netes játék keresés is, viszont egy db szervert nem hajlandó találni a kicsike, pedig ha jól tudom, 1.96 a legutolsó verzsön, legalább is egy nagy OFP-s cimborám ezt mondta anno. Habár a füzetében azt írják, hogy Cold War Crisis és a Red Hammer van benne, ezek szerint még is tartalmazza mind2 kieget, el is indítottam õket, hogy egy pillanatra belelessek.

Az meg épp csodálozásra méltó, hogy egy 2001-es játék (asszem) 3800mhz-en képes beszaggatni...ezt örömömre örökölte az Arma is... ez miatt nem veszem meg az OFP mellé Arma-t , pedig iszonyatosan tetszik. Talán csak 640*480-ban lehetne vele folyékonyan multizni vele.

És ez még csak nem is a jéghegy csúcsa...:

IPB Image

By lendova at 2009-01-08

Áhh, nem húzott most fel egyik játék sem... :D

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Nem értem, itt a 27 fps a probléma? Ennyinek örülnöd kéne! :D

EDIT: Amúgy ha az OFP is beszaggat, akkor elgondolkodnék a helyedben, hogy nem-e a gépemmel van valami probléma... vagy minden más jól fut?

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Aham, megy az máshol 20 alá is :D , a kedvenceim az erdõs és a városos helyszínek :lol:

az OFP lassulásnak szerintem meg van az oka:

Ezt most vettem észre, aúúúú :lol:

IPB Image

2 különbözõ setup-ja van, mind2-ön a beállítható max értékek vannak, van egy csipet különbség a számok között

külön van exe a cold war crisis-hoz, ezzel csak az alap gém indul, és külön a resistance-hoz, ennél mind3 kampány elérhetõ a menüben +az apróságok, amiket már elötte említettem

érdekesen rakták össze ezt a gold edition-t

más játékal nincs gondom, minden fullon, vagy ahhoz közeli beállításokon fut, pedig a vga-m már 15k-ért megvehetõ újonnan

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...