Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A Magyarság Eredete


Lloth

Recommended Posts

zwitter

az argentinoknál például a golyóstoll a feltalálója nevét viseli és náluk tudják, ki volt a feltalálója... nem úgy, mint itthon... :sad:

Bíró László (1899 - 1985) :smile: van egy könyvem (Mátyás Szabolcs: Illik tudnom, mert magyar vagyok), sok efféle dolog van benne.

"Miféle pogánykodás és miféle bûn vagy szégyen lenne, ha kiderülne Attiláról, hogy a latinon kívül történetesen magyarul beszélt, sõt az volt az anyanyelve? Van valami igazság abban, amit Gárdonyi Géza jó megérzéssel úgy fogalmazott meg, hogy a finnugor szakértõk mûködése Magyarországon valóságos szellemi tatárjárás volt."

köszönöm szépen! :smile:

Link to comment
Share on other sites

-max-

köszönöm szépen! :smile:

Nincsmit! :wink:

Egyébként itt is érdemes körülnézni, rengeteg írás található a magyar történelemmel kapcsolatban ezen az oldalon.

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Uh, ez nagyon jó oldalnak tûnik (www.mariaorszaga.hu), most lesz mit olvasgatnom :smile:

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Szántai, Bakay, Grandpierre, Pap Gábor... :o jó kis oldal :smile: egyébként utóbbitól van egy névre szóló dedikált könyvem. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

ugye a szmájli azt jelezné, hogy viccelsz? :smile:

Mindenféleképpen viccelek, de nem mind1, hogy hogyan értetted a mondanivalómat. Azt akartam kifejezni, hogy a rengeteg információ már szétfeszíti az agyamat :tongue: (nem értem, hogyan amúgy, de annak a kb. 50 oldalnak amit elolvastam 2 nap alatt, szint minden szavára emlékszem, nem vagyok valami rossz eszû gyerek, de ahhoz képest, hogy nem úgy ültem le olvasni, hogy most megtanulom, szépen megragadt :tongue: )

Hát Max05, nagyon hasznos ez az oldal, köszi. Csak most megint fáj a szívem a régi, méltóságteljes Magyar múlt miatt. Bakay Kornél "Népünk eredete és Kárpát-medencei állama ", ezt a cikket olvastam el és hát mit kell, hogy mondjak, lehet, hogy a technika híve vagyok, de most úgyérzem, hogy mégis jobb lenne a IX.-X.-XI. századi Magyarországon élni, mint ebben a megviseltben. :sad:

Link to comment
Share on other sites

-max-

Hát Max05, nagyon hasznos ez az oldal, köszi. Csak most megint fáj a szívem a régi, méltóságteljes Magyar múlt miatt. Bakay Kornél "Népünk eredete és Kárpát-medencei állama ", ezt a cikket olvastam el és hát mit kell, hogy mondjak, lehet, hogy a technika híve vagyok, de most úgyérzem, hogy mégis jobb lenne a IX.-X.-XI. századi Magyarországon élni, mint ebben a megviseltben. :sad:

Örülök, hogy sokaknak tetszik az oldal, remélem, sok hasznos információt tudtok majd meg.

És fel a fejjel, eljön még az idõ, amikor a Kárpát-medencében egyetlen hatalmas állam lesz, a Hungarista Magyar Birodalom (Hungária Egyesült Földek)! B)

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Örülök, hogy sokaknak tetszik az oldal, remélem, sok hasznos információt tudtok majd meg.

És fel a fejjel, eljön még az idõ, amikor a Kárpát-medencében egyetlen hatalmas állam lesz, a Hungarista Magyar Birodalom (Hungária Egyesült Földek)! B)

Ha Birodalom nem is (mert általában az ilyen államokhoz erõs hadsereg kell, és ami mégrosszabb háború is :S ) de talán változtatnak vminek a hatására azon a békeszerzõdésen :tongue: :P

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Hát ilyen nem lesz,a hhoz valami nagy tragédiának kellene történnie a fejlett országokban :lol:

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Örülök, hogy sokaknak tetszik az oldal, remélem, sok hasznos információt tudtok majd meg.

És fel a fejjel, eljön még az idõ, amikor a Kárpát-medencében egyetlen hatalmas állam lesz, a Hungarista Magyar Birodalom (Hungária Egyesült Földek)! B)

én megelégszek azzal is, ha a Szent Korona országai címszó alatt visszaáll a Nagymagyarország. és mentesülünk a szélsõségektõl, amennyire lehet.

Hát ilyen nem lesz,a hhoz valami nagy tragédiának kellene történnie a fejlett országokban :lol:

miért? ki akarja itt lerohanni Franciaországot? a környezõ országok pedig nincsenek olyan magas szinten. normális (hangsúlyozom: normális!!!) kormánnyal simán fölébük kerekedhetünk, úgy 50 év múlva.

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

én megelégszek azzal is, ha a Szent Korona országai címszó alatt visszaáll a Nagymagyarország. és mentesülünk a szélsõségektõl, amennyire lehet.

miért? ki akarja itt lerohanni Franciaországot? a környezõ országok pedig nincsenek olyan magas szinten. normális (hangsúlyozom: normális!!!) kormánnyal simán fölébük kerekedhetünk, úgy 50 év múlva.

Szívembõl szóltál :wink:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

én megelégszek azzal is, ha a Szent Korona országai címszó alatt visszaáll a Nagymagyarország. és mentesülünk a szélsõségektõl, amennyire lehet.

miért? ki akarja itt lerohanni Franciaországot? a környezõ országok pedig nincsenek olyan magas szinten. normális (hangsúlyozom: normális!!!) kormánnyal simán fölébük kerekedhetünk, úgy 50 év múlva.

dettó, nem kell itt birodalom, csak a Szent Korona országai :smile:

amúgy meg, mi lesz, ha 50 év múlva a történelem könyv soraiban a mostani kormánynak adott köszönetet fogjuk olvasni, mert lehet, hogy ezzel a "reformokkal" fog úgy ahogy helyrerázódni az anyagi helyzetünk :wink: Mátyás királyt is sz*métnek tartották akkoriban, fiát Corvin Jánost úgy hajtották el, miután Mátyás meghalt, hogy ihaj, és most mégis milyen emlékünk van róla? Mátyás az igazságos :smile:

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

dettó, nem kell itt birodalom, csak a Szent Korona országai :smile:

amúgy meg, mi lesz, ha 50 év múlva a történelem könyv soraiban a mostani kormánynak adott köszönetet fogjuk olvasni, mert lehet, hogy ezzel a "reformokkal" fog úgy ahogy helyrerázódni az anyagi helyzetünk :wink: Mátyás királyt is sz*métnek tartották akkoriban, fiát Corvin Jánost úgy hajtották el, miután Mátyás meghalt, hogy ihaj, és most mégis milyen emlékünk van róla? Mátyás az igazságos :smile:

Na, azért remélem nem fogja senki sem igazságosnak tartani azt, hogy ha a nagy többséggel hazug és agresszív módon szembemegy, egy-két kisebbség zászlaját magasra tartja és az azokkal szembeni szélsõségekkel riogat egy hatalom. Az a baj, hogy az ilyen hatalmasok idején nem az állam, hanem egy szûk és aljas réteg gazdagszik meg, és ezzel tudják biztosítani a hatalmukat a késõbbiekben is a médián keresztül elsõsorban. Remélem 50 év múlva a reformok atyját már mindenki Kun Bélával, Szálasi Ferenccel, Rákosi Mátyással és Kádár Jánossal fogja egy lapon emlegetni - ahogy azt napjainkban már a lengyel sajtó teszi ugyanezekkel az alakokkal.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Na, azért remélem nem fogja senki sem igazságosnak tartani azt, hogy ha a nagy többséggel hazug és agresszív módon szembemegy, egy-két kisebbség zászlaját magasra tartja és az azokkal szembeni szélsõségekkel riogat egy hatalom. Az a baj, hogy az ilyen hatalmasok idején nem az állam, hanem egy szûk és aljas réteg gazdagszik meg, és ezzel tudják biztosítani a hatalmukat a késõbbiekben is a médián keresztül elsõsorban. Remélem 50 év múlva a reformok atyját már mindenki Kun Bélával, Szálasi Ferenccel, Rákosi Mátyással és Kádár Jánossal fogja egy lapon emlegetni - ahogy azt napjainkban már a lengyel sajtó teszi ugyanezekkel az alakokkal.

Maximálisan egyetértek veled (kivéve azzal, hogy Szálasit Rákosi (Roth) és Kun (Kohn) Béla mellett említed, de ezt hagyjuk).

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Maximálisan egyetértek veled (kivéve azzal, hogy Szálasit Rákosi (Roth) és Kun (Kohn) Béla mellett említed, de ezt hagyjuk).

Tudtam, hogy ez nem fog osztatlan sikert aratni teljes egészében. Nem vagyunk egyformák, de ez így normális.

Link to comment
Share on other sites

Meridius

dettó, nem kell itt birodalom, csak a Szent Korona országai :smile:

amúgy meg, mi lesz, ha 50 év múlva a történelem könyv soraiban a mostani kormánynak adott köszönetet fogjuk olvasni, mert lehet, hogy ezzel a "reformokkal" fog úgy ahogy helyrerázódni az anyagi helyzetünk :wink: Mátyás királyt is sz*métnek tartották akkoriban, fiát Corvin Jánost úgy hajtották el, miután Mátyás meghalt, hogy ihaj, és most mégis milyen emlékünk van róla? Mátyás az igazságos :smile:

Hát azt erõsen kétlem, mert jelenleg inkább csak visszafejlõdünk szinte minden szempontból

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Hát azt erõsen kétlem, mert jelenleg inkább csak visszafejlõdünk

lehetséges, ez is benne van sajnos, de a remény hal meg utoljára, viszont ez már off hiszen az õseinkrõl kéne információkat megosztani, nem az utódaink életérõl elmélkedni :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Tényleg a származás elméleteknél kéne maradni, és nem aktuálpolitikába átmenni.

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Tényleg a származás elméleteknél kéne maradni, és nem aktuálpolitikába átmenni.

Igazad van, bocsánat, talán én tértem el a legjobban.

Viszont a témához visszatérve volna egy kérdésem, Max05-tõl elsõsorban, hiszen õ idézett sok szakirodalomból, de a többi könyv is érdekelne. Tehát arra volnék kíváncsi, hogy az említett könyveket hol lehet beszerezni, mert többségüket nem találtam meg antikváriumban... :sad:

Link to comment
Share on other sites

-max-

Igazad van, bocsánat, talán én tértem el a legjobban.

Viszont a témához visszatérve volna egy kérdésem, Max05-tõl elsõsorban, hiszen õ idézett sok szakirodalomból, de a többi könyv is érdekelne. Tehát arra volnék kíváncsi, hogy az említett könyveket hol lehet beszerezni, mert többségüket nem találtam meg antikváriumban... :sad:

Én ilyeneket Egerben, a Fénylõ Magyarország könyvesboltban szoktam venni. Elsõsorban (vagyis "hivatalosan") a magyar õstörténelemrõl szóló köteteket árulnak ott, viszont vannak politikai, és II. világháborús könyvek is... (én ott vettem meg a Mein Kampfot pl).

Link to comment
Share on other sites

Mordredd

Hát nem akarom kitéríteni megint a fõ témát, de ami ezt a Mátyás dolgot illeti...

Mátyás királyunk azért vetett nagyobb adót a jónépre, a szokásosnál mert vissza akarta vásárolni a Szent Koronát, ami nem volt egy olcsó feladat, mellesleg a törökök is igencsak döngettek az "ajtókon" szóval, szerintem jó oka volt rá, hogy ezt tegye és a nép sem úgy állt hozzá a dologhoz, hogy "jajhh, már megint lerabolnak minket!" Hanem egyszerûen tudomásul vették, hogy ha továbbra is szabad Magyar Királyságban akarnak élni, akkor szükség lessz arra a Koronára és a sok adózott pénzre, amibõl fenntarthatlyák azt a királyhoz hû "feketesereget", amely megvédi õket a töröktõl és amíg Mátyás élt és uralkodott, addig törörk nem is mert nagyon újjathúzni vele.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Igazad van, bocsánat, talán én tértem el a legjobban.

Viszont a témához visszatérve volna egy kérdésem, Max05-tõl elsõsorban, hiszen õ idézett sok szakirodalomból, de a többi könyv is érdekelne. Tehát arra volnék kíváncsi, hogy az említett könyveket hol lehet beszerezni, mert többségüket nem találtam meg antikváriumban... :sad:

Debrecenben a Szkítia könyvesboltban is tudsz ilyenek vásárolni, itt a bolt linkje: Szkítia :smile:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Hát nem akarom kitéríteni megint a fõ témát, de ami ezt a Mátyás dolgot illeti...

Mátyás királyunk azért vetett nagyobb adót a jónépre, a szokásosnál mert vissza akarta vásárolni a Szent Koronát, ami nem volt egy olcsó feladat, mellesleg a törökök is igencsak döngettek az "ajtókon" szóval, szerintem jó oka volt rá, hogy ezt tegye és a nép sem úgy állt hozzá a dologhoz, hogy "jajhh, már megint lerabolnak minket!" Hanem egyszerûen tudomásul vették, hogy ha továbbra is szabad Magyar Királyságban akarnak élni, akkor szükség lessz arra a Koronára és a sok adózott pénzre, amibõl fenntarthatlyák azt a királyhoz hû "feketesereget", amely megvédi õket a töröktõl és amíg Mátyás élt és uralkodott, addig törörk nem is mert nagyon újjathúzni vele.

Te nem figyeltél töriórán. A Szent Koronát 80 000 ezer forintért, vásárolta vissza 1463-ban Sopron városával együtt, III. Frigyestõl. A megemelt adók, és az akár évente 2x is beszedett rendkívüli hadiadóból körülbelül 700 000 forintot "profitált" Mátyás királyunk, majd miután megkoronázták rendkívûl meggyengítette a rendi monarchia rendszerét, és a tisztségviselõk szorosabban függtek a király személyétõl, remélem ezt tudod mit jelent. A megszavazott adókból létrehozta a Fekete Sereget, mely teljesen az õ akartát szolgálta, és csakis az õ parancsait követte, ezzel is növelte erejét a bárókkal szemben. 1468-ban megtámadta Csehországot, Sziléziát és Morvaországot el is folgalta, majd 1469-ben cseh királlyá választották. Ezzel azt akarta elérni, hogy Német-Római választófejedelemmé lépjen elõ, és megválasszák császárnak. Mivel III. Frigyes nem ismerte el cseh királynak, ezért Ausztriát is megtámadta és 1485-ben elfoglalta Bécset. Magyarul a te általad írt adók nagyrészt a Fekete Sereget táplálták, amivel viszont nyugaton hadakozott. Persze említésre méltó, hogy felújította a végvárrendszert, és folyamatosan kifizette a délen harcoló zsoldoskatonákat, de semmi egyéb, egyrészt azért kötött békét a török Szultánnal, hogy több idõt fordíthasson nyugati hadjárataira(na meg persze nem lett volna értelme nyílt háborút kezdeni a törkkel, hiszen túlerõben voltak úgyhogy itt is felírhatunk egy + pontot) Nem sokat harcolt a fekete sereggel délen, említésre méltõ 1476-ban elfoglalta SZabács várát, de ez katonai szempontból egy jelentéktelen vár. És mint elõbb írtam, Mátyás halála után a fiát nem véletlenül hajtották el (közre játszott a származása is, de nem akartak mégegy Mátyás királyt)

NAh de off vége, cska szerettem volna, hogy tisztábban láss. :smile:

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Köszönöm, de ezek a könyvesboltok tõlem túl messze vannak. A budapestieknek viszont ajánlanám azt az üzeletet, amire nem rég bukkantam rá a neten: az Örs vezér terén a piac épületében van egy könyvesbolt tele érdekes kötetekkel.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Köszönöm, de ezek a könyvesboltok tõlem túl messze vannak. A budapestieknek viszont ajánlanám azt az üzeletet, amire nem rég bukkantam rá a neten: az Örs vezér terén a piac épületében van egy könyvesbolt tele érdekes kötetekkel.

Ismerem azt a boltot. Múltkor voltam arra haverokkal. Nagyon jó könyvek vannak a Magyar Történelemmel kapcsolatban. Valamint lehetett Kárpátia koncertjegyet is venni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
zwitter

Még nem végeztem Grandpierre K. Endre és Grandpierre Attila mûvével, az Atilla és a hunok-kal, de ahogyan az várható volt, nagyon érdekes és több kérdés is felmerült bennem. Amit igazából G.A.-tól lenne jó megkérdezni, ugyanis néhol érzek a könyvben némi elfogultságot. (Ami természetesen például a tót vagy oláh történelemhamisítás mellett teljességgel eltörpül.) Szóval, hogy kicsit felélesszem hamvaiból a topicot, beírok egy-két dolgot.

Ugye bár Lloth azzal nyitotta a topicot, hogy a finnugor elmélet csak nyelvrokonságot feltételez. Ezt nem tartom teljesen igaznak, ugyanis 1: a japán nyelv hasonló a miénkhez (ha jól tudom, akkor az is agglutináló, illetve a nemzetség- és személynevet ugyan úgy használják, tehát Nagy Elemér és nem Elemér Nagy, ami kulturális és szemléletbeli különbségre utal a nyugat-európaiakhoz viszonyítva) és még sincs benne a finnugor családfába (vicces is lenne…), 2: minden egyes elmélet elutasítanak, pont a finnugor elmélet miatt. Például épp a sumér-magyar elméletet utasította el Kovács Béla a következõ indokkal: a „Finnugor népek õstörténetének nyelvészeti periodizációjával és a jól ismert sumer történelem idõrendjével lehetetlen összeegyeztetni.” A 2002/2003-as történelemkönyvem (amit Száray Miklós szerzett) ezt írja: a tankönyv „ifjú olvasóinak azt javasolja, hogy e tankönyvbõl elsõsorban azt szûrjék le, hogy nincsenek megdönthetetlen elméletek és megállapítások e kérdésben.” Pont. Széchenyi nem azért ajánlotta fel egy évi jövedelmét, hogy majd késõbb a Magyar Tudományos Akadémia minden elméletet elutasítson, mert valami érthetetlen okból (talán azért, hogy ne tudjuk meg igazi történelmünket?) ragaszkodik egy olyan elmélethez, amit a régészeti leletek is megdöntöttek! Roppant mód zavaró, fõleg azért, mert például a finnugor elméletet harsogók szokták precedensként hozni a hasonló szavakat. Na, de kérem, néhány fejezettel késõbb könyveikben meg pont azt írják, hogy a szókészlet az, ami a leghamarabb tükrözi a változásokat, mert nyitott állományú. Amikor honfoglaló õseink érintkeztek törökökkel, majd a 150 éves török uralomkor rengeteg török jövevényszó került a szókészletünkbe. Emellett pl. a törökök honosították meg a fürdõket, a minareteket (amibõl már csak egy van, Egerben), tehát az együttélés során sokat átvettünk tõlük. Ez történhetett a finnugor népek esetében is, amikor sokáig érintkeztünk velük. (Vándorló népeknél ez elõfordul.)

Az új elméletek pedig leletekre támaszkodnak és a genetika erõsebb, mint a nyelv. Mi sokkal közelebb állunk például a mongolokhoz, kínaiakhoz, japánokhoz, mint a finnekhez. Most volt pl. Friderikusz mûsorában, a Friderikusz most-ban, hogy a kínaiak büszkék ránk, mivel egy egykori ázsiai nép egyedüliként Európában ilyen tetteket tudott végrehajtani. Ha jól tudom Max05 írta, hogy a japán egyetemeken a magyart rokon népnek tanítják. Ennél több bizonyíték nem feltétlenül kell, de ha mégis, akkor van.

Grandpierre K. Endre és Grandpierre Attila munkájában G.A. (mivel õ rendszerezte, szóval a következõkben rá fogok hivatkozni) például úgy kezdi a könyvet, hogy T. Douglas Pirce 2001-ben a legfejlettebb (ez ma is az, ugyanis ha lenne ennél fejlettebb, akkor azt írta volna a szerzõ, mert nem 2001-es kiadásom van), stronciumizotópos vizsgálattal, hogy a történelem elõtti idõkben a világ elsõ magas kultúrája a Kárpát-medencében, a mai Magyarország területén jött létre, terjedt el, i.e. 5700 körül.

Vagy például megtalálható a könyvben, hogy Polgár-Csõszhalomnál olyan kõkör található, mint amilyen Stonhege-nél is van, csak ez régebbi. (Az kb. i.e. 2500-ban keletkezett, ez pedig i.e. 5000 környékén.) A magyarországi leletnél még van 97 ház, 88 sír, és mindegyik ház Kelet felé néz, ami a Napkultuszra, Napisten imádatára, Napkirályra utal, márpedig ezt az indoirániaknak vagy indoeurópaiaknak szokták tulajdonítani. De ez szkíta jellemzõ.

Pirce és társai munkája nyomán tudjuk, hogy már i.e. 5700 körül fejlett mezõgazdaság volt a Kárpát-medencében. Erdélyben pedig i. e. 5500 körüli táblákat találtak, amik jócskán megelõzik a mezopotámiai írást! Egy szkíta baltatok igazolja, hogy több ezer éves a magyar nyelvû rovásírás a Kárpát-medencében. Ez olvasható ki belõle (több olvasat is van, de ez a leglogikusabb): „sebesít is üt is ró is”. Balta esetében ez egyébként igaz.

A könyv sok esetben támaszkodik kortársak írásaira, például Hérodotoszéra.

Bél Mátyás (1684-1749) azt írja, hogy a szkíták népesítették be a Földet, de õk aztán „elfajzottak” és egyedül a magyarok esetében maradt meg még hosszabb ideig a szkíta elnevezés. „Õseinknek pedig ezzel ellentétben a szkíta nevezet nagyon sokáig megmaradt, míg végül aztán õket is elõször hun, majd avar és hun-avar, utoljára pedig magyar néven ismerte meg Európa. Ezért nem keverednek bûnbe a magyar dolgokkal foglalkozó írók, amikor az ékes szkíta nevezetet népünk számára védelmükbe veszik.”

Na, hát jó sok minden van még ebben a könyvben (és még csak a felénél járok), de ebbõl is kitûnik, hogy több forrásra támaszkodhatunk, mikor szkíta-hun-magyar folytonosságról beszélünk. Például külföldi vagy korabeli forrásokra, amiket semmiképp sem vádolhatunk elfogultsággal, szélsõséggel, magyarkodással, mint az ma oly divatos.

Még annyit, hogy például Hérodotosz azt írja, hogy a szkíták a legõsibb nép a világon, illetve hogy égbõl jött, tüzes szekerük van (ha jól emlékszem), „már ha lehet hinni nekik”. :smile:

A Czuczor - Fogarasi szótár pedig azt írja, hogy a ’pásztor’ szavunk világszó, melyet tõlünk vettek át nagyon sokan. Ezt csak úgy érdekességképp. :smile:

ja és szerk.: a Mitták Ferenc és Mitták Péter által írt Ötezer év, ezer híres történelmi személy címû könyvben azt írják, hogy Attila (és testvére, Buda) az ókor legnagyobb birodalmát tartották a kezükben. G.A. pedig több ízben írja, hogy korabeli írások Atilláról úgy emlékeznek meg, mint a Föld királyáról.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...