Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A Magyarság Eredete


Lloth

Recommended Posts

key

nem tom te hová valósi vagy, én nem pesti vagyok, de ott vettem meg az Örs-vezér terén lévõ Árkád egyik könyvesboltjában (Libri). ott, akkor, a polcon egy példány volt.

Parancsolj :smile:

Köszi :smile: Már elindult a körözés a többi könyve után is.

Link to comment
Share on other sites

Demonic

Nekem még a polcomon pihen egy Németh Gyula szerkesztésû Attila és hunjai, 1940-bõl. Röstellem, de a sok fehér hun - vörös hun meg nem tudom milyen hun kifogott rajtam az elején, bár elõbb-utóbb majd átrágom magam rajta, s biztos, hogy utánna már maradéktalanul kimeríthetek bárminemû õs-hun irányzékú kiváncsiságot.

Link to comment
Share on other sites

General_Grievous

Van olyan elmélet is h a magyarok az elveszett kontinensrõl, Atlantiszról jöttek :smile:

UFÓ-s elmélet nincs?:D

Úgy érzem akkor okosat mondtam a Mongolos dologgal :rolleyes:

Nekem is van ilyen könyvem hazánk történelmérõl a hunoktól kedzve a nemtom meddig...gondoltam h eccer kiolvasom :rolleyes:

Itt már nagyon megy a magyar felsõbbrendõség témája, emberek... :D Ne szaladjunk túl messzire :D

Hát ha már Atlantiszról származunk... :lol:

Komolyra fordítva a szót...: Akkor gyak genetikailag melyik néppel állunk közelebbi rokonságban?Mert sztem elég sok néppel vegyültünk,és így elég furcsa a kérdés :unsure: :ph34r:

Amu meg a Japánok is azt mondják h rokonok vagyunk szal... :unsure: érdekes :wink:

Link to comment
Share on other sites

-max-

Komolyra fordítva a szót...: Akkor gyak genetikailag melyik néppel állunk közelebbi rokonságban?Mert sztem elég sok néppel vegyültünk,és így elég furcsa a kérdés :unsure: :ph34r:

Amu meg a Japánok is azt mondják h rokonok vagyunk szal... :unsure: érdekes :wink:

Nyelvi rokonság van, de "faji" nincs. A magyar, bár volt némi keveredés a mongoloidokkal, a fehér fajhoz tartozik. Azt, hogy végülis milyen néppel állunk rokonságban, nem tudom... amúgy egy kutatás során kiderült, hogy Európa õslakóinak génállománya a magyar népben "van meg" talán legnagyobb mértékben! Talán ez is erõsítheti a Kárpát-medencei származás elméletét...

Link to comment
Share on other sites

Demonic

A magyarság fogalma inkább kultúrális, s egy gondolkodásmódot tudna inkább megjelölni: eképp lehetséges, hogy annyi ezredéven át, a háborúk, betelepítések és egyéb keveredések ellenére a nyelv és a 'kollektív' homogén maradt. Még nagyobb számú 'kisebbségek' is asszimilálódtak, ezért is olyan tragikus a trianon utáni állapot - de ez ismételten egy másik téma.

Link to comment
Share on other sites

Lady

Magyar nem a zászlók lengetésétõl lesz valaki, sem az állampolgársági besorolás nem dönti azt el, ki mennyire magyar, vagy sem.

Az anyanyelv görcsös szeretete, mit magadba szívsz egy életre, a kultúrális hovatartozás és meg nem alkuvás a legádázabb jogfosztottságban sem - ettõl magyar a magyar.

Nem vallási kérdés, nem vagyoni, nem faji, mégis nem elég csak beleszületni az egészbe....

Link to comment
Share on other sites

key

Nyelvi rokonság van, de "faji" nincs. A magyar, bár volt némi keveredés a mongoloidokkal, a fehér fajhoz tartozik. Azt, hogy végülis milyen néppel állunk rokonságban, nem tudom... amúgy egy kutatás során kiderült, hogy Európa õslakóinak génállománya a magyar népben "van meg" talán legnagyobb mértékben! Talán ez is erõsítheti a Kárpát-medencei származás elméletét...

Jók az ilyen kijelentések :smile: De még jobbak lennének, ha tudományosan, megvizsgálhatóan alá is lennének támasztva. :rolleyes: Kik európa õslakói? :rolleyes:

UFÓ-s elmélet nincs?:D

Komolyra fordítva a szót...: Akkor gyak genetikailag melyik néppel állunk közelebbi rokonságban?Mert sztem elég sok néppel vegyültünk,és így elég furcsa a kérdés :unsure: :ph34r:

Amu meg a Japánok is azt mondják h rokonok vagyunk szal... :unsure: érdekes :wink:

naná, h van UFO elmélet :lol:

És olvastam olyat is, h a Japán szigetek õslakóival vagyunk rokonságban, az ainukkal, akik természetesen egy rejtélyes õsi nép, és közük sincs a japánokhoz. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-max-

Jók az ilyen kijelentések :smile: De még jobbak lennének, ha tudományosan, megvizsgálhatóan alá is lennének támasztva. :rolleyes: Kik európa õslakói? :rolleyes:

Ha érdekel, itt, az elsõ postban többet is megtudhatsz errõl.

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Ha érdekel, itt, az elsõ postban többet is megtudhatsz errõl.

Ezek erõs feltételezések, igazi alapjuk nincs. Amúgy is mi nem vagyunk rokonok a szlávokkal, és az h szlovák, az pl. egy gyûjtõnév, nem igazi nemzet.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Hát mondjuk, ha ezek a feltevések igazolódnának, (árja nép, szumír rokonság(akiknek ugye nem kis szerepük volt az emberiség fejlõdésében)) még az is lehet, hogy megváltozna a világ véleménye rólunk, egy kis ügyes politikával akár pozitív irányba is mozdíthatnánk az ország helyzetét. :smile: persze egy csak egy hiú ábránd... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Ha érdekel, itt, az elsõ postban többet is megtudhatsz errõl.

hmm, ez is elég furcsa, érdekes dolgok vannak benne, fáj ez a sok információ amit a magyarok múltjáról az utóbbi idõben megtudtam :D

Link to comment
Share on other sites

zwitter

hmm, ez is elég furcsa, érdekes dolgok vannak benne, fáj ez a sok információ amit a magyarok múltjáról az utóbbi idõben megtudtam :D

ugye a szmájli azt jelezné, hogy viccelsz? :smile:

Hát mondjuk, ha ezek a feltevések igazolódnának, (árja nép, szumír rokonság(akiknek ugye nem kis szerepük volt az emberiség fejlõdésében)) még az is lehet, hogy megváltozna a világ véleménye rólunk, egy kis ügyes politikával akár pozitív irányba is mozdíthatnánk az ország helyzetét. :smile: persze egy csak egy hiú ábránd... :sad:

nem lenne rossz, ha megváltozna a Nyugat képe pozitív irányba, de aki kizsákmányoltak, azokat ez csak jobban felbõszítené. a lényeg az lenne, hogy minél több emberhez eljussanak ezek az adatok és hogy legyen büszkék a magyarságukra! (pedig már most is azok lehetnének!)

egyébként hogy ha a Horthy-korszakban a mongolokat rokon népként tanították, akkor meg tudná nekem valaki mondani, aki mondjuk már jobban belemélyedt ebbe, hogy a finnugrisztika uralma mikor kezdõdött el? mert Sajnovics János már 1769-ben Vardö szigeténél vizsgálódott, amikor hasonlóságot vélt felfedezni a magyar és a lapp nyelv között. (1770-ben errõl könyvet is írt.) csak mivel a Horthy-korszak elõtt jó sokáig elnyomás alatt éltünk (kivéve 1867-tõl, de akkor is habsburg uralkodónk volt), majd pedig utána is (a rendszerváltásig megszállt ország voltunk), így számomra néhol megkérdõjelezhetõek az ezekben az idõszakokban elért eredmények, elvégre az osztrákok sem hiszem, hogy annyira szívükön viselték volna a mi sorsunkat... mint ahogyan a Szovjetuniót tanulni kellett, de Trianont nem volt szabad. (s itt nem szeretnék ebbe a témába belemenni, csak példaként említettem a probléma érzékeltetésére.)

Link to comment
Share on other sites

-max-

egyébként hogy ha a Horthy-korszakban a mongolokat rokon népként tanították, akkor meg tudná nekem valaki mondani, aki mondjuk már jobban belemélyedt ebbe, hogy a finnugrisztika uralma mikor kezdõdött el?

Az 1800-as évek közepén, tulajdonképpen rákényszerítették a népre. Csak ezt az egy származáselméletet volt szabad elfogadni, tanítani. Nem csoda, hogy Gárdonyi Géza ezt a folyamatot egy "szellemi tatárjárásnak" nevezte...

Link to comment
Share on other sites

key

ugye a szmájli azt jelezné, hogy viccelsz? :smile:

nem lenne rossz, ha megváltozna a Nyugat képe pozitív irányba, de aki kizsákmányoltak, azokat ez csak jobban felbõszítené. a lényeg az lenne, hogy minél több emberhez eljussanak ezek az adatok és hogy legyen büszkék a magyarságukra! (pedig már most is azok lehetnének!)

Hát ez az :smile: szvsz, nem kell hozzá szumir, árja, kelta, stb. rokonság h büszke legyél a magyarságodra :smile: Ami meg a Nyugat képét illeti, az talán a jelenben kellene megváltoztatni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Az 1800-as évek közepén, tulajdonképpen rákényszerítették a népre. Csak ezt az egy származáselméletet volt szabad elfogadni, tanítani. Nem csoda, hogy Gárdonyi Géza ezt a folyamatot egy "szellemi tatárjárásnak" nevezte...

melyik mûvében?

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Van olyan elmélet is h a magyarok az elveszett kontinensrõl, Atlantiszról jöttek :smile:

Ez részben igaz, csak éppen ataiszról. :tongue:

Úgy anno kr.e. 5000-ben kezdett el földrengésekkel és vulkánkitörésekkel kisérve elsüllyedni a tenger alá. Ezért a magarok-szkítiák-hunok közös õsei elmenekültek a szigetrõl. Ez az Arvisturában található meg (a biblia magyar megfelelõje, eléggé nehezen keríthetõ elõ), ami tele van sok más csodás történettel is, de a létezését tagadják, helyette a hülye kalevalát tanuljuk, amihez semmi közünk.

És ataisz igaz! Bizonyíték: Amerikában találtak (tört)magyarul beszélõ indíánokat, akiknek a vallása is hasonló, meg a zenéjük is ötfokú ereszkedõ dallamú, mint a magyar népdalok.

Link to comment
Share on other sites

-max-

És ataisz igaz! Bizonyíték: Amerikában találtak (tört)magyarul beszélõ indíánokat, akiknek a vallása is hasonló, meg a zenéjük is ötfokú ereszkedõ dallamú, mint a magyar népdalok.

Ezek az amerikai ugorok, talán ezzel magyarázhatóak az amerikában talált rovásírásos emlékek is. Egyébként a kelta-magyar rokonságról tudtok valamit?

Link to comment
Share on other sites

key

Ha érdekel, itt, az elsõ postban többet is megtudhatsz errõl.

Kb ugyanezt raktam fel én is. :smile:

Link to comment
Share on other sites

-max-

melyik mûvében?

Jó kérdés, mivel ez Baráth Tibor - A magyar népek õstörténete könyvében volt megemlítve.

Kb ugyanezt raktam fel én is. :smile:

Még nem olvastam el azokat az írásokat, amiket feltettél... :smile:

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Jó kérdés, mivel ez Baráth Tibor - A magyar népek õstörténete könyvében volt megemlítve.

ki tudnád majd vmikor másolni azt a részt, amikor ezt említi? megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Hát mondjuk, ha ezek a feltevések igazolódnának, (árja nép, szumír rokonság(akiknek ugye nem kis szerepük volt az emberiség fejlõdésében)) még az is lehet, hogy megváltozna a világ véleménye rólunk, egy kis ügyes politikával akár pozitív irányba is mozdíthatnánk az ország helyzetét. :smile: persze egy csak egy hiú ábránd... :sad:

az intelligens nyugati világ már így is tiszteli a magyarokat, ha külföldön értelmiségi körökben feldobsz egy olyan nevet, mint Szilárd Leo, Bíró László József, Neumann János, Teller Ede, Szent-Györgyi Albert, akkort ott nagyonis tisztában vannak vele, kikrõl van szó... az argentinoknál például a golyóstoll a feltalálója nevét viseli és náluk tudják, ki volt a feltalálója... nem úgy, mint itthon... :sad:

Link to comment
Share on other sites

-max-

ki tudnád majd vmikor másolni azt a részt, amikor ezt említi? megköszönném.

"Miféle pogánykodás és miféle bûn vagy szégyen lenne, ha kiderülne Attiláról, hogy a latinon kívül történetesen magyarul beszélt, sõt az volt az anyanyelve? Van valami igazság abban, amit Gárdonyi Géza jó megérzéssel úgy fogalmazott meg, hogy a finnugor szakértõk mûködése Magyarországon valóságos szellemi tatárjárás volt."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...