Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Japán


SasOri-Sama

Recommended Posts

SasOri-Sama

Vettem egy könyvet, Josikava Eidzsi: Muszasi a szamuráj útja.

Muszasi élete regényben :smile: Ez az első kötet /természetesen 5 van :D /, és a borító szövege szerint ez a japán Elfújta a szél. Meglátjuk :rolleyes:

És láttam még egy könyvet, azt hiszem a Busidó lovagjai volt a címe, ironikusan, mert a japánok háborús rémtettei a témája. :ph34r: Hát ezt kihagyom.

Hehe, az nekem is megvan. :smile: Nagyszerű könyv, olvasmányos, ismeretterjesztő, és SZAMURÁJ. B) Neked hogy tetszik? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Gomez_-

A japánoknál télleg olyan nagy a tisztelet és nincs akkora bunkóság mint itt?? mert ez itt egy szar. Érdekelnek valamennyire a japánok főleg a lányok mert itt a legtöbb egyszerű szürke felvágós magyar kisegér. Pls ha valaki tud vmit az ottani női nemröl irjon

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

A japánoknál télleg olyan nagy a tisztelet és nincs akkora bunkóság mint itt?? mert ez itt egy szar. Érdekelnek valamennyire a japánok főleg a lányok mert itt a legtöbb egyszerű szürke felvágós magyar kisegér. Pls ha valaki tud vmit az ottani női nemröl irjon

Sokkal nagyobb a tisztelet, az indiai kasztrendszert simán odaba.ssza szigorúságban. :D (és igen, M.o. elég szar...) De ha valaki nem becsült, jómódú, onnan nehéz kikászálódni, mert amibe beleszületett, abba könnyen ott is maradhat. Ha esetleg egy huzamosabb ideig ki szeretnél költözni Japánba, akkor azt gondold meg, mert nem szeretik a nemjapánokat. :D És a japán lányok...hmm :wub: Annyit tudok a japán nőkről, hogy aki megszülte az első gyerekét, az már nem fog menni dolgozni, hanem ő otthon főz-mos-takarít, míg az apa sok pénzt hazahoz.

Link to comment
Share on other sites

key

Hehe, az nekem is megvan. :smile: Nagyszerű könyv, olvasmányos, ismeretterjesztő, és SZAMURÁJ. B) Neked hogy tetszik? :rolleyes:

Még az elején tartok, eddig jó :smile: Már láttam a második kötetet is, de tök fura, mert az első kék egy fényképpel az elején, a második meg úgy néz ki, mint a Battle Royale :huh: Nagyon nem passzol össze.

A japánoknál télleg olyan nagy a tisztelet és nincs akkora bunkóság mint itt?? mert ez itt egy szar. Érdekelnek valamennyire a japánok főleg a lányok mert itt a legtöbb egyszerű szürke felvágós magyar kisegér. Pls ha valaki tud vmit az ottani női nemröl irjon

Legalábbis szigorúbbak az illemszabályok. De azért elég egyoldalú az érdeklődés is, meg az ismeretek is a japánokról, mert ott se minden csodálatos. Valamikor tettem be egy linket a japán társadalom súlyosbodó problémáiról. Ami meg ezt a japán lányozást illeti, hát agyrém. Lehet hogy neked egzotikus, de menj ki Japánba, ott mindenki így néz ki, mind az Xmillió. És ez a szürke felvágós magyar kisegér szöveg is sántít. Most az a baj, h magyar, vagy az, h nem áll szóba veled?

Link to comment
Share on other sites

key
Olvasnivaló animék, japán regények, sorozatok kritikája. :smile: /nem sok/
Link to comment
Share on other sites

key

Hehe, az nekem is megvan. :smile: Nagyszerű könyv, olvasmányos, ismeretterjesztő, és SZAMURÁJ. B) Neked hogy tetszik? :rolleyes:

Kiolvastam,teccik!! :D Muszáj leszek megvenni a második részt. Csődbe fogok menni <_<

Link to comment
Share on other sites

Sipres

Nem biztos. hogy témába illő a kérdésem , de nevel valaki bonszájokat a fórumon?

Azért írom ide a kérdést, mert kapocsolódik japán kultúrájához, de nincs a fórumon ilyen "kertészekdős" topic . Esetleg ha valakinek vannak bonszájai rajtam kívül, lehetne csinálni egy ilyet

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Nem biztos. hogy témába illő a kérdésem , de nevel valaki bonszájokat a fórumon?

Azért írom ide a kérdést, mert kapocsolódik japán kultúrájához, de nincs a fórumon ilyen "kertészekdős" topic . Esetleg ha valakinek vannak bonszájai rajtam kívül, lehetne csinálni egy ilyet

Úristen... nem is gondoltam volna hogy van még valaki, aki foglalkozik bonsai-okkal :D :smile:

Link to comment
Share on other sites

key

Nem biztos. hogy témába illő a kérdésem , de nevel valaki bonszájokat a fórumon?

Azért írom ide a kérdést, mert kapocsolódik japán kultúrájához, de nincs a fórumon ilyen "kertészekdős" topic . Esetleg ha valakinek vannak bonszájai rajtam kívül, lehetne csinálni egy ilyet

Neked több is van?! Igazi? Már úgy értem nem az az olcsóbb fajta fává metszett ágdarab. Én már kettő hamisbonsait kinyírtam :sad:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Neked több is van?! Igazi? Már úgy értem nem az az olcsóbb fajta fává metszett ágdarab. Én már kettő hamisbonsait kinyírtam :sad:

Én ajándékba kaptam már nem is emlékszem mikor, és azóta is remekül megvan ^_^

Link to comment
Share on other sites

key

Én ajándékba kaptam már nem is emlékszem mikor, és azóta is remekül megvan ^_^

Szvsz én a földcserét csesztem el. Merthogy nem cseréltem hónapokig. De ha valaha mégegyszer bonszai nevelésre adom a fejem, szerzek hozzá szakirodalmat, és igazi bonszait. :smile: Voltam tavaly az pesti állatkertben, volt bonszai kiállítás, 50-60 éves fákkal, volt amelyik termett is, gyönyörűek voltak :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Szvsz én a földcserét csesztem el. Merthogy nem cseréltem hónapokig. De ha valaha mégegyszer bonszai nevelésre adom a fejem, szerzek hozzá szakirodalmat, és igazi bonszait. :smile: Voltam tavaly az pesti állatkertben, volt bonszai kiállítás, 50-60 éves fákkal, volt amelyik termett is, gyönyörűek voltak :rolleyes:

Sztem tök aranyosak, csak mivel elég sokat vagyok nyáron távol, mindig le kell passzolnom valakinek hogy fürdesse, öntözze stb. Ilyen esetekre írtam egy 12 oldalas használati útmutatót xD

Heh... :D Most látom, hogy a gépem behozza rendesen a japán wikipediát:

IPB Image

Most már ilyen szépségeket látok, úgyhogy nekifeszülök japánul tanulni :sleep: Aki tud segíteni az szóljon :smile:

Link to comment
Share on other sites

key

Sztem tök aranyosak, csak mivel elég sokat vagyok nyáron távol, mindig le kell passzolnom valakinek hogy fürdesse, öntözze stb. Ilyen esetekre írtam egy 12 oldalas használati útmutatót xD

Többet, mint egy macskához :smile:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Többet, mint egy macskához :smile:

A macska megvan akkor is ha csak kaját adol neki, de egy bonsai nem, ha csak öntözöd B)

Link to comment
Share on other sites

key

A macska megvan akkor is ha csak kaját adol neki, de egy bonsai nem, ha csak öntözöd B)

Nekem mondod?! Mondom, h már kettőt kinyírtam! :sad: A macskám viszont 6 éves :lol:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Nekem mondod?! Mondom, h már kettőt kinyírtam! :sad: A macskám viszont 6 éves :lol:

Milyen fajták voltak? :smile: Nekem most egy pofás kis bambusz-om van B)

Link to comment
Share on other sites

Sipres

Akkor csináljunk egy topicot?

Nekem egyébként van két carmonam: egy 13 éves(Bankan stílusban) és egy 5-6 éves ( Ő Hokidachi, de rossz állapotban van ). Most dugványoztam őket.

Van még két kínai borókám. de ők csak 1 évesek ,az egyikből shakan lesz. :smile:

És nemsokára bővül még a gyűjtemény egy japán juharral (Atropurpureumot szeretnék csak ilyet nem tudom hol lehet szerezni)

Hamisbonszáj alatt mit értesz? :unsure: Ha jól gondozod egy ágból is szép fa lehet -dugványozás- :smile: De az én fáim már akkor is bonszáj formájúak voltak, amikor megvettem őket ha erre vagy kíváncsi.

Egyébként szerintem az alacsony páratartalom miatt pusztult el a növényed, ez elég gyakori.

A bonszájokat átlagosan fiatalabb korukban 2-3 évente kell átültetni (nem havonta) de ennek elsődleges célja a gyökérmetszés, nem a föld cseréje.

Bonszájt pedig szerintem aki teheti ne vegyen , hanem gyökereztessen , dugványozzon vagy magról ültessen növényeket és azokat nevelje. Sokkal nagyobb szabadságot ad és sokkal nagyobb élmény is, mintha vennénk.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Akkor csináljunk egy topicot?

Nekem egyébként van két carmonam: egy 13 éves(Bankan stílusban) és egy 5-6 éves ( Ő Hokidachi, de rossz állapotban van ). Most dugványoztam őket.

Van még két kínai borókám. de ők csak 1 évesek ,az egyikből shakan lesz. :smile:

És nemsokára bővül még a gyűjtemény egy japán juharral (Atropurpureumot szeretnék csak ilyet nem tudom hol lehet szerezni)

Csinálhatsz :smile: Én szeretek ilyesmivel foglalkozni. Csak ezeket a japán kifejezéseket mellőzd, annyira nem vágom a témát. :D Viszont a japán juharból és a borókából gondolom főleg kerti bonsai-aid vannak :smile:

Majd beszerzek valami fikusz-t vagy pálmát aztán azokból csinálok magamnak :D

Link to comment
Share on other sites

key

Milyen fajták voltak? :smile: Nekem most egy pofás kis bambusz-om van B)

Nem tom. Rá volt írva latinul, de elfelejtettem. <_<

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Nem tom. Rá volt írva latinul, de elfelejtettem. <_<

xD

Én amikor kaptam, csak annyit mondtak, hogy "Bambusz" IPB Image

Link to comment
Share on other sites

key

Sipres Te így értesz hozzá? :blink:

Azt értem hamis bonsai alatt, h elméletileg olyanak kellene lennie, mint egy igazi fa, magyarán dúrva metszésnyom nem látszhat rajta. Ami nekem volt /mind a kettő/ az egy hüvelykujjnyi ág, dugványozva, és kb 15. cm magasan elvágva, a kis hajtások lombbá alakítva.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Lehet hogy beszerzék még a suli előtt néhány új fát és csinálok egy yoseue-t. :D

Link to comment
Share on other sites

key

Lehet hogy beszerzék még a suli előtt néhány új fát és csinálok egy yoseue-t. :D

Gyors voltál :D Hol néztél utána, a neten?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Gyors voltál :D Hol néztél utána, a neten?

Itt... :D Mondjuk ez az első amit megnéztem neten bonsai ügyben. Inkább szakemberektől informálódtam ez ügyben, nem mertem magam a neten fellelhető infókra bízni. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

key

Itt... :D Mondjuk ez az első amit megnéztem neten bonsai ügyben. Inkább szakemberektől informálódtam ez ügyben, nem mertem magam a neten fellelhető infókra bízni. :ph34r:

Érdekes, csak nem sok. Mondjuk fikuszom több is van, azt nem is kell nagyon alakítani se, meg nem is kényes. Szóval van bonsaiom! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...