Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Japán


SasOri-Sama

Recommended Posts

SasOri-Sama

Na, megnyitom ezt a topicot, hátha mást is érdekel. :smile: Én elég keveset tudok Japánról, és gondoltam, hogy itt meg lehetne osztani a tapasztalatokat, linkeket betenni, amik erről szólnak. Itt bármilyen japán dologról lehet szó, a földrajzán keresztül a kabukin át a Noh-ig, a harcművészetekről is, csak beszélgessünk sokat és okos dolgokat. :D

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Én szeressem a szamurájos dolgokat :smile:

Link to comment
Share on other sites

Stampede

:D :D :D

F*xom...Japánt húztam földrajz versenyen még anno...11-ből 10-ig lettem..mindent tudtam csak a felkelő nap országát nem... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hepathos

Azt tervezem két év múlva kimegyek Tokióba. Addig is jó fél millió forintot próbálok összeszedni, útra, meg... kiadásokra. :D

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Jó hely lehet. :smile: Ha lesz pénzem meg időm egyszer biztosan elmegyek oda. Kár hogy olyan kib* nagy a népsűrűség... moccanni alig lehet.

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Jó hely lehet. :smile: Ha lesz pénzem meg időm egyszer biztosan elmegyek oda. Kár hogy olyan kib* nagy a népsűrűség... moccanni alig lehet.

Gondolj bele, van akit azért fizetnek, hogy feltuszkolja a sok embert a metróra :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Gondolj bele, van akit azért fizetnek, hogy feltuszkolja a sok embert a metróra :ph34r:

Tokióba' (meg úgy az egész országban) a csillagos eget súrolja az építési telkek ára, közbe' meg az ország majdnem 50%-án rizst termesztenek :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Gondolj bele, van akit azért fizetnek, hogy feltuszkolja a sok embert a metróra :ph34r:

Ilyenről nem is hallottam :ph34r:

Hepathos: Igen, én is szívesen kimennék egyszer Tokyo-ba, vagy méginkább, az Arany Pavilont tekinteném meg egyszer.

IPB Image

Őróla van szó. :smile:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

IPB Image

Én mind a hegy, mind az előtérben elhaladó cucc miatt elmennék. Lehet hogy itt, a közelben is vannak ilyesmik de a táj nem ugyanaz.

Mekkora buli lehet egy földrengés után összevakarni a város(oka)t, az utakat, sineket meg minden. :sad::sad: Nem lehet egy egészséges dolog

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Ilyenről nem is hallottam :ph34r:

Hagyjad már, valamelyik nap néztem Viván ezt a Sztáros műsort, azt ott mondta a narrátor srác, hogy valamelyik néger rapsztár csak azért fizet egy embert, hogy az a kézi játékkonzoljában cserélje az elemet :lol: :lol:

De, hogy a témába is vágó legyen eme hsz-em. Még nem sokat tudok a kultúrájukról viszont nagyon érdekel. Filmjeik kiemelkedőek, gyönyörűek. Szamurájos filmek szinte bármi jöhet, nagyon jó nézni azokat a korhű ruhákat a szamurájokon B)

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Hagyjad már, valamelyik nap néztem Viván ezt a Sztáros műsort, azt ott mondta a narrátor srác, hogy valamelyik néger rapsztár csak azért fizet egy embert, hogy az a kézi játékkonzoljában cserélje az elemet :lol: :lol:

De, hogy a témába is vágó legyen eme hsz-em. Még nem sokat tudok a kultúrájukról viszont nagyon érdekel. Filmjeik kiemelkedőek, gyönyörűek. Szamurájos filmek szinte bármi jöhet, nagyon jó nézni azokat a korhű ruhákat a szamurájokon B)

Nekem is jobban bejön ha egy szamuráj csak úgy "natúr" tolja a kardjával (Zatoichi), nem pedig talpigfelvértezve (Utolsó szamuráj) Bár az is jó :smile:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

De, hogy a témába is vágó legyen eme hsz-em. Még nem sokat tudok a kultúrájukról viszont nagyon érdekel. Filmjeik kiemelkedőek, gyönyörűek. Szamurájos filmek szinte bármi jöhet, nagyon jó nézni azokat a korhű ruhákat a szamurájokon B)

Azoknak akkoriban hatalmas megbecsülésük volt. :o Azok az emberek alkották a társadalom elitjét. Csak aztán mikor megjelentek a lőfegyverek, akkor már sajnos nem volt sok esélyük a harcokban

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Azoknak akkoriban hatalmas megbecsülésük volt. :o Azok az emberek alkották a társadalom elitjét. Csak aztán mikor megjelentek a lőfegyverek, akkor már sajnos nem volt sok esélyük a harcokban

Az Utolsó Szamurájban viszont jó volt látni, hogy ezzel sem törődtek nagyon, csak harcoltak érdekeikért B)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Az Utolsó Szamurájban viszont jó volt látni, hogy ezzel sem törődtek nagyon, csak harcoltak érdekeikért B)

Azt a filmet sajnos nem láttam végig. Csak odáig amikor szakét kér a nőtől...

tudja valaki hogy hogy hívják a rövidebb meg a hosszabb kardot? :unsure: Valamikor pedig ezt is tudtam. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

A hosszabb az a katana. Ha vársz a rövidebbet is megnézem :smile:

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Azt a filmet sajnos nem láttam végig. Csak odáig amikor szakét kér a nőtől...

tudja valaki hogy hogy hívják a rövidebb meg a hosszabb kardot? :unsure: Valamikor pedig ezt is tudtam. :ph34r:

Pedig az avatarodon lévő emberkének van is egy jókora kardja :D :D :tongue:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

tudja valaki hogy hogy hívják a rövidebb meg a hosszabb kardot? :unsure: Valamikor pedig ezt is tudtam. :ph34r:

A rövid kard az asszem a wakizashi

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

A hosszabb az a katana. Ha vársz a rövidebbet is megnézem :smile:

Na így akkor már meg is vagyunk. Én is valami hasonlókra emlékeztem csak nem akartam hülyeséget írni.

Nem láttam még FF-t. Csak megtetszett az avi és bevágtam :D

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

A rövid kard az asszem a wakizashi

Nem a jitte? :huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Na így akkor már meg is vagyunk. Én is valami hasonlókra emlékeztem csak nem akartam hülyeséget írni.

Nem láttam még FF-t. Csak megtetszett az avi és bevágtam :D

Ezt nem is látni kell, hanem játszani :D :D Nem volt rossz karakter, erős volt, ha úgy fejlesztetted. De nem tudtam a nevét és meg kellett néznem. Auron-nak hívják :smile:

Nem a jitte? :huh::huh:

Katana

Blade: 28"

Handle: 9 ½"

Overall: 39"

Retail: $149

Wakizashi

Blade: 18"

Handle: 6 ½"

Overall: 25 ½"

Retail: $99

:unsure::unsure:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ezt nem is látni kell, hanem játszani :D :D Nem volt rossz karakter, erős volt, ha úgy fejlesztetted. De nem tudtam a nevét és meg kellett néznem. Auron-nak hívják :smile:

Jól van! :D Mondom süsü vagyok FF témában. Bár a manusz nevét még Stiflertől tudom.

Katana

Blade: 28"

Handle: 9 ½"

Overall: 39"

Retail: $149

Wakizashi

Blade: 18"

Handle: 6 ½"

Overall: 25 ½"

Retail: $99

:unsure::unsure:

Úgy bizony a hosszabb a catana ez biztos a rövidebb meg a wakizashi

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Hát akkor tévedtem :smile:

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

A háborúban használt fegyverek a tachi, és a tanto, békeidőben meg katana-t és wakizashi-t hordtak magukkal. Ezen kívül van a naginata(lándzsa), és a shinobi-k használtak kunai-okat(dobó-tőr) és shuriken-t(dobócsillag). És ha jól tévedek, a daimjo-k (földesurak) hordtak olyan durva páncélokat. :unsure: Akik érdeklődnek a Szamurájok íránt, szerezzenek be egy Mi-MiCsoda sorozatba megjelent "Szamurájok" kötetet, nagyon informatív.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

20.000$-os kard :D '33-ban készült :blink:

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Engem inkább "Az öt gyűrű könyve" érdekelne. Minden benne van a bushio-ról (szamuráj életmódról)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...