Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A memória nem megy megfelelõ órajelen


smile=)

Recommended Posts

Gereby

Már párszor leírtam, hogy a 400MHz az nagyon is normális, mivel az az alap órajele. A valós órajele annak 2×-ese, azaz 800MHz. A volt emelést pedig ne windows alól add neki, hanem BIOS-ból, és ott is állítsd be az idõzítéseket.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Leírjam én is, úgy hátha jobban megérti? :D

 

...nekem is Gigabyte alaplapom van, olyan mint a tied, csak v.1.1

Link to comment
Share on other sites

awk2

Uraim, Soma01 és Gereby

off:

:bocsánat: bocsánatot kérek, amiért nem értettem meg elsõre, hogy tényleg így van, ahogyan mondtátok, csak ha az ember vesz valamit akkor szeretné, a legtöbbet kihozni belõle. A két progi amikkel néztem, félrevittek, mert nem értek a témához. Igyekeztem amennyit lehet elolvasgatni innen is onnan is (pl ez a fórum), csak nem egy helyrõl így érthettem félre. :upsz::fal: Köszönöm, hogy ennek ellenére segítettetek nekem.

on

Végülis tehát, minden rendben, KÖSZÖNÖM!!

További jó (ilyen :hááát: pancserektõl mentes) fórumozást kívánok.

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Helló! Vettem egy Intel E6750-es processzort, és az FSB-m eddig 1066 volt most pedig 1333. A kérdésem az lenne, hogy az DRAM:FSB arányban mi lenne az optimális. Mert most 12:10. Ez megfelelõ így?

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Lényegtelen! :) (De nem biztos, várd meg mások válaszát is!)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Igen, jó így:

1333/4=333 > (333*12)/10=~400MHz > DDR órajelet tekintve 800MHz

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Köszi szépen! :)

Link to comment
Share on other sites

Hooligan

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Van 2db 512-es 400Mhz-es PQI DDR1-es Ramom! Egyenként viszik a 400 MHz-et, de együtt csak 333-on mennek! Mi lehet a baj?

Alaplapom: ASUS A8N-E/E1911/, Front Side Bus 2000 MT/s, 1600MT/s

CPU: AMD Athlon 64/939/!

Olvasási sebesség: 2480Mb/mp Ez normális ezzel a konfigurációval? Nem értek hozzá!

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A RAM-okat az 1-es és 3-as slotba tedd be (Dual Channel)! Esetleg BIOS frissítés is kellhet.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Üdv mindenkinek!

 

1. Van egy P3-as configom, az vele a probléma, hogy a benne lévõ SD RAM-ok csak PC66-módman mennek (67 MHz-en ketyegnek). Mi lehet a baj? :huh:

Config:

Alaplap:Soyo 7VCA

CPU:Intel Celeron 700 MHz (s370)

SD-RAM-ok: 1db (PC133, egyoldalas) 128 Mb ; 1 db (PC133, kétoldalas) 128 Mb ; 1 db (PC133, egyoldalas) 256 Mb.

 

2.Mit jelent az, hogy egy SD RAM "felezõs" vagy "nem felezõs" ? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Hooligan

1-ESBE ÉS A 3-ASBA VAN DUÁLBA!

2480-AS OLVASÁSI SEBESSÉG AZ UGYE KEVÉS 2DB 512-ES REMHOZ!?

HOL TUDOK BIOSON BELÜL FRISSÍTENI?

 

Miért kiabálsz? :huh: <PF>

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Csaba_#!

 

A 2-ra annyit tudok mondani, hogy azt jelenti, hogy a felét látja a névleges memória mennyiségének.

Az elsõre meg passzolok. :nem:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Elessar31

Sziasztok!

 

Remélem tudtok nekem segíteni. Most vettem egy gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplapot, hozzá egy 6400+-os procit meg két 1GB-os 1066MHZ-es kingmax ramot. Beraktam mindet a házba, nem bántottam semmit a bios-ban, és sajnos csak 800-as ramnak ismeri fel. Még rosszabb az egészben, hogy a gép tuninggal soha nem foglalkoztam, így ehhez a témához nagyon hü**e vagyok. Viszont ha már egyszer direkt 1066-os memót vettem, akkor szeretném is annak használni. Valaki meg tudná mondani nekem, hogy mit kell csinálnom, hogy ezt megtehessem?

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A Gigabyte az oldalán azt írja, hogy processzortól függ, hogy tudja-e használni az 1066-os RAM-okat. Tudomásom szerint arra csak a Phenomok képesek, az Athlon X2-k csak 800MHz-ig. :ötlet: Szóval max tuningal tudod kihajtani õket. Nézz szét a Tuning topicban, ha érdekel.

Link to comment
Share on other sites

Elessar31

Hát ezt sajnálattal hallom. :( Ezekszerint kár volt ezt vennem. Méh jó, hogy rákéreztem, hogy legyen-e 2GB 1066-os, vagy 4GB 800-as. :( Mindegy, akkor megpróbálom valahogy felhúzni, talán nem égetek el mindent. :)

Köszönöm a gyors választ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MadEd

Sziasztok.... Segítségre lenne szükségem. Egy Asus M2V alaplapom van, 2db 512Mb-os 800Mhz-és memória van benne. És az Everest szerint 400Mhz-val megy... Hiába állítgatom akkor is felezi eseleg ha dual channelbe teszem akkor megnõ a sávszél... és akkor gyorsabb. Mi okozhatja ezt? Elõtte egy 533Mhz-és memcsi volt benne ment szépen nem volt vele gond, de most ha egy 800Mhz-ést teszek bele akkor is felez, Sõt ha vissza teszem a 533Mhz-ést akkor 266-on megy. Mi lehet a gond? Ha van ötlet valakinek szívesen fogadom... Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

greenstone

Az hogy a 800Mhz effektív órajele, a 400Mhz pedig a valós órajele. Mindig a fele. Így a 1066Mhz-esnek 533Mhz, a 800Mhz-esnek 400Mhz, stb.

Link to comment
Share on other sites

MadEd

Ezt még értem is , csak azt nem hogy akkor miért megy a 2db 800Mhz DDR2 rammal lassabban mint anno az 1db 533-sal... (És az Xp is újra lett telepítve)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy kell rávenni egy Acorp 6VIA85P alaplapot arra, hogy a memóriákat 100MHz-en hajtsa? Jelenleg 66MHz-en üzemelnek, az alaplapban egy 900-as Celeron van (9*100).

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sanci

Sziasztok!

 

Szeretném megtudni, hogy az 1066-os memóriám miért 800-asnak ismeri fel a gépem, mivel a procim is 1066-os, azt szeretném megtudni, hogy hogyan kell a BIOS-ban azt beállítani, hogy helyesen működjön.

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Fel kell venni a memória és az FSB közötti szorzót. Valószínûleg nagyobb feszültséget is kell neki adni. Figyelj az egyéb beállításokra is, nekem pl. vissza kellett vennem az üzemmódot Turbo-ról Standardra.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

És olvasd el, mi van a memóriára írva, a már említett feszültségemelésre gondolok.

Link to comment
Share on other sites

zol6

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Az lenne a problémám, hogy csak 800 MHz-en megy a memóriám, pedig 1066-al kellene neki menni.

A memória DDDR2-es Kingmax. Az alaplap is bírja a 1066-ot, direkt azért választottam azt (Asus M3A).

 

Elõre is köszönöm a válaszotokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Frikker Dániel

Na és a proci is bírja? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha nem Phenom van benne, nem kell csodálkozni, bár valószínûleg július óta belenyugodott.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...