Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel


_HeGe

Recommended Posts

oliba

Ez nem AMD-s játék?

Én nem tudok róla

Link to comment
Share on other sites

HD2

Asszem itt az ideje procit tuningolni :D Eszi a vasat rendesen...enyhe CPU limit :rolleyes:

[GSF] Picture

Azok a minimumok nem tudom hogy jöttek össze nekik, de van egy olyan tippem hogy be volt nyomva az Unlimited Video Memory opció is. Nem olyan brutális a gépigénye, csak tudni kell mit kapcsolsz be, mint Witcher 2-nél az Übersampling. Itt nálam minden maxon volt, kivéve ez a video memory volt kinyomva, a DRA, mivel nem Haswell procim van, és a Vsync.

KÉP

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ezt erõsen kétlem. Ne felejtsük el azért, hogy a konzol egy lebutított PC. (és az XBoxot helyettesítõ PC-t se, ugye nemrég valamelyik nívós kiállításon).

Szerintem ha megakarják csinálni PC-re meg is fogják. Lehet hogy csak a jelenlegi csúcs HWken mennének jól, de lehetséges lenne az PC-n is.

Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy jól fogod fel egy komolyan tervezett bivalyerõs APU és egy hagyományos PC közötti különbséget.

A PS4 és az XBox One APU -jában a CPU magok és a GPU össze vannak drótozva, egymás közt adatokat tudnak cserélni és a RAM -ban közös címtérben dolgoznak. Ez PC -n nem mûködik, csak a legmodernebb APU -k esetében. Azt pedig remélem nem kell külön megemlítenem, hogy milyen elõnyös mondjuk 8GB GDDR5 rendszer RAM egy olyan APU -hoz, amiben nyolc x86 -os CPU mag és 18 CU (1152 SPU) dolgozik.

Jól gondolod, hogy nyers erõben többet tud egy Tahiti és egy Ivy Bridge, de a lassú buszok, a külön címtér és az API -k lelassítják, illetve meggátolják bizonyos mûveletek elvégzésében, amit egy ilyen APU lazán abszolvál. Ha az adott feljesztõ akar vele foglalkozni, akkor rásegíthet OpenCL -en keresztül bizonyos számításokra, de önmagában ez sem old meg mindent. Persze idõvel a csúcs PC -k is felnõnek majd a feladathoz, illetve a PC -s APU -k is megközelíthetik ezt a szintet, de az API még mindig ott lesz (hajrá HSA!!!).

Link to comment
Share on other sites

oliba

Azok a minimumok nem tudom hogy jöttek össze nekik, de van egy olyan tippem hogy be volt nyomva az Unlimited Video Memory opció is. Nem olyan brutális a gépigénye, csak tudni kell mit kapcsolsz be, mint Witcher 2-nél az Übersampling. Itt nálam minden maxon volt, kivéve ez a video memory volt kinyomva, a DRA, mivel nem Haswell procim van, és a Vsync.

KÉP

Gyanítom, hogy mindent maxra toltak, de abban nem vagyok biztos, hogy benchmarkoltak. Lehet, hogy játék közben egy brutálisabb helyen csapatták :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy jól fogod fel egy komolyan tervezett bivalyerõs APU és egy hagyományos PC közötti különbséget.

A PS4 és az XBox One APU -jában a CPU magok és a GPU össze vannak drótozva, egymás közt adatokat tudnak cserélni és a RAM -ban közös címtérben dolgoznak. Ez PC -n nem mûködik, csak a legmodernebb APU -k esetében. Azt pedig remélem nem kell külön megemlítenem, hogy milyen elõnyös mondjuk 8GB GDDR5 rendszer RAM egy olyan APU -hoz, amiben nyolc x86 -os CPU mag és 18 CU (1152 SPU) dolgozik.

Jól gondolod, hogy nyers erõben többet tud egy Tahiti és egy Ivy Bridge, de a lassú buszok, a külön címtér és az API -k lelassítják, illetve meggátolják bizonyos mûveletek elvégzésében, amit egy ilyen APU lazán abszolvál. Ha az adott feljesztõ akar vele foglalkozni, akkor rásegíthet OpenCL -en keresztül bizonyos számításokra, de önmagában ez sem old meg mindent. Persze idõvel a csúcs PC -k is felnõnek majd a feladathoz, illetve a PC -s APU -k is megközelíthetik ezt a szintet, de az API még mindig ott lesz (hajrá HSA!!!).

Nem egészen értetted amire gondoltam :

Ha megakarják csinálni PC-re az adott játékot, akkor megfogják, maximum a speciális effeketek nélkül, vagy pedig PC-re optimalizálva.

A másik az, hogy a PC-k nyers erõben már erõsebbek, de a másik nagy elõnyük, hogy a konzolok most 4-5 évig fixen ezen a hardveren lesznek, míg a PC-k fejlõdnek. Szerinted mekkorát lép majd egy mostanhoz 5 évvel késõbbi csúcs AMD vagy Intel proci? Nem tudhatjuk, de nem lennék meglepve ha mondjuk akkora külömbség lenne (mind erõben, mind technikailag, felépítésben) mint mondjuk egy Core I7-4960X / AMD FX-9590 / A10-6800K (esetleg ezek megfejelve egy HD7970-el) és egy PS3 vagy XBox között ...

Persze tudom, ezeket kicsit nehéz összehasonlítani mert nem egy kategória.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Nem egészen értetted amire gondoltam :

Ha megakarják csinálni PC-re az adott játékot, akkor megfogják, maximum a speciális effeketek nélkül, vagy pedig PC-re optimalizálva.

A másik az, hogy a PC-k nyers erõben már erõsebbek, de a másik nagy elõnyük, hogy a konzolok most 4-5 évig fixen ezen a hardveren lesznek, míg a PC-k fejlõdnek. Szerinted mekkorát lép majd egy mostanhoz 5 évvel késõbbi csúcs AMD vagy Intel proci? Nem tudhatjuk, de nem lennék meglepve ha mondjuk akkora külömbség lenne (mind erõben, mind technikailag, felépítésben) mint mondjuk egy Core I7-4960X / AMD FX-9590 / A10-6800K (esetleg ezek megfejelve egy HD7970-el) és egy PS3 vagy XBox között ...

Persze tudom, ezeket kicsit nehéz összehasonlítani mert nem egy kategória.

Az egy dolog hogy a game nagyrészét újraírva meg tudnának oldani mindent de egy másik az hogy ha elnézi az ember mekkora eröbefektetést tettek eddig pc portokba akkor sokkal valószínübb hogy nem jö a game vagy csak butítva a nem egy az egyben portolható dolgok kihagyásával pc-re.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Az egy dolog hogy a game nagyrészét újraírva meg tudnának oldani mindent de egy másik az hogy ha elnézi az ember mekkora eröbefektetést tettek eddig pc portokba akkor sokkal valószínübb hogy nem jö a game vagy csak butítva a nem egy az egyben portolható dolgok kihagyásával pc-re.

Köszönöm, kb. ezt akartam írni én is.

Amilyen sokba kerül egy AAA játék fejlesztése nem valószínû, hogy minden címnél lesz 100% -os port, vagy ha mondjuk egy játék szerves részét képezi egy olyan elem, ami PC -n nehezen megvalósítható, akkor valószínûleg hagyni fogják a fenébe az egészet. Az sem elképzelhetetlen, hogy míg a konzol verzió tegyük fel fejlettebb fizikával jön, addig a PC portban ezt felcserélik mondjuk brutális méretû textúrákkal (ebben azért a PC még mindig jobb marad, ha a hagyományos textúrázásra gondolunk).

Link to comment
Share on other sites

oliba

Sandy - Ivy - Haswell összehasonlítás azonos órajel mellett (4,5GHz). Tesztért ide

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Sandy - Ivy - Haswell összehasonlítás azonos órajel mellett (4,5GHz). Tesztért ide

Az miért lehet, hogy több tesztben is csak 4200 mhz-en futtattak egyes haswell procikat? Amúgy nem gondoltam volna, hogy ekkora különbségek vannak. :o

Link to comment
Share on other sites

oliba

Az miért lehet, hogy több tesztben is csak 4200 mhz-en futtattak egyes haswell procikat? Amúgy nem gondoltam volna, hogy ekkora különbségek vannak. :o

Két dolog miatt is vannak ott 4,2GHz-es eredmények. Az egyik, hogy vannak elég antituning darabok, amik csak ennyit mennek. Ott van még a melegedés probléma. Az utolsó pedig, hogy a fórumokon állították, hogy nem jó a haswell, mert ivy-t megtuningolva többre megy az ember. Kíváncsiak voltak, hogy a legrosszabb esetben, ami 4,2GHz, ezzel hogy teljesít a korábbi generációk ellen.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Két dolog miatt is vannak ott 4,2GHz-es eredmények. Az egyik, hogy vannak elég antituning darabok, amik csak ennyit mennek. Ott van még a melegedés probléma. Az utolsó pedig, hogy a fórumokon állították, hogy nem jó a haswell, mert ivy-t megtuningolva többre megy az ember. Kíváncsiak voltak, hogy a legrosszabb esetben, ami 4,2GHz, ezzel hogy teljesít a korábbi generációk ellen.

És mi a végkövetkeztetés? Mert sajna nem vagyok jó lengyelbõl ... :( (egy árva kukkot se tudok lengyelül)

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Két dolog miatt is vannak ott 4,2GHz-es eredmények. Az egyik, hogy vannak elég antituning darabok, amik csak ennyit mennek. Ott van még a melegedés probléma. Az utolsó pedig, hogy a fórumokon állították, hogy nem jó a haswell, mert ivy-t megtuningolva többre megy az ember. Kíváncsiak voltak, hogy a legrosszabb esetben, ami 4,2GHz, ezzel hogy teljesít a korábbi generációk ellen.

És most már vajon csöndben vannak ezek az emberek, hogy kiderült az ellenkezõje? :)

Örülök amúgy, hogy haswell mellett döntöttem. ^^

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ahogy kibányásztam, az van amit gondoltam is MHZ erõt illetõen :

Sandy -> Ivy -> Haswell (azonos órajelen)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ahogy kibányásztam, az van amit gondoltam is MHZ erõt illetõen :

Sandy -> Ivy -> Haswell (azonos órajelen)

Igen Krok, ez volt a fejlesztési sorrend. :D

És most már vajon csöndben vannak ezek az emberek, hogy kiderült az ellenkezõje? :)

Örülök amúgy, hogy haswell mellett döntöttem. ^^

Ha olcsóbban vette, mint a Haswellt, akkor többre megy vele. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Igen Krok, ez volt a fejlesztési sorrend. :D

Igen, ezt én is tudom. De így erõsödött is azonos órajelen. :)

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Igen Krok, ez volt a fejlesztési sorrend. :D

Ha olcsóbban vette, mint a Haswellt, akkor többre megy vele. :)

Használtan nyilván megéri most is a dolog. Az más kérdés, hogy van, aki nem vesz ilyesmit használtan (én). :D

Arról nem is beszélve, hogy ezek közül bármelyik untig elég az átlagos felhasználó számára. Ha megnézzük a statisztikákat, akkor az emberek többségének közel nem olyan procik futnak a gépben, mint amik itt fel lettek sorolva. :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Igen, ezt én is tudom. De így erõsödött is azonos órajelen. :)

Nyilván kínos lett volna, ha a következõ generáció nem veri meg az elõzõt. :D

Használtan nyilván megéri most is a dolog. Az más kérdés, hogy van, aki nem vesz ilyesmit használtan (én). :D

Arról nem is beszélve, hogy ezek közül bármelyik untig elég az átlagos felhasználó számára. Ha megnézzük a statisztikákat, akkor az emberek többségének közel nem olyan procik futnak a gépben, mint amik itt fel lettek sorolva. :)

Én annak örülök, hogy jó darabig még nem kell hozzányúlni a procihoz. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nyilván kínos lett volna, ha a következõ generáció nem veri meg az elõzõt. :D

De volt már erre példa nem is egyszer! (elsõsorban arra gondolok mikor azonos órajelen van a köv generáció meg az elõzõ).

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

De volt már erre példa nem is egyszer! (elsõsorban arra gondolok mikor azonos órajelen van a köv generáció meg az elõzõ).

Az nem jelent semmit. Az Intel nem nyúlt radikálisan hozzá ezekhez a procikhoz, hogy valamiért, valahogy lassabb legyen a köv. gen.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nem egészen értetted amire gondoltam :

Ha megakarják csinálni PC-re az adott játékot, akkor megfogják, maximum a speciális effeketek nélkül, vagy pedig PC-re optimalizálva.

A másik az, hogy a PC-k nyers erõben már erõsebbek, de a másik nagy elõnyük, hogy a konzolok most 4-5 évig fixen ezen a hardveren lesznek, míg a PC-k fejlõdnek. Szerinted mekkorát lép majd egy mostanhoz 5 évvel késõbbi csúcs AMD vagy Intel proci? Nem tudhatjuk, de nem lennék meglepve ha mondjuk akkora külömbség lenne (mind erõben, mind technikailag, felépítésben) mint mondjuk egy Core I7-4960X / AMD FX-9590 / A10-6800K (esetleg ezek megfejelve egy HD7970-el) és egy PS3 vagy XBox között ...

Persze tudom, ezeket kicsit nehéz összehasonlítani mert nem egy kategória.

Hogy teljesen tiszta legyen a dolog, tessék, olvasd el ezt:

http://prohardver.hu/hir/kedvezhet_is_pc_u...lgeneracio.html

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ezek a kis G3000-es procik jobban sikerültek, mint az i5 széria :D

teszt

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hogy teljesen tiszta legyen a dolog, tessék, olvasd el ezt:

http://prohardver.hu/hir/kedvezhet_is_pc_u...lgeneracio.html

Elolvastam. Elég érthetően leírja azt amit eddig is kb 95%ban tudtam.

Emlékszem anno mikor még az AGP-t akarták bevezetni az volt a nagy duma, hogy majd a GPU (szóval a grafikus kártya processzora, azok még nem voltak a klasszikus GPUnak nevezhető eszközök) és a CPU RAMja (a normál SD RAM) ugyanazt a memóriát fogják használni. Ebből adódóan gyakorlatilag PC-n már akkor megvalósulhatott volna az ami most a PS4-en. Az más kérdés, hogy nyilván azért lett ez elvetve ez a dolog (és lett csak egygyorsabb foglalat az AGP) mert a PC66-os és PC100-as memóriák nem álltak olyan magaslaton, hogy kiváltsák a CPU cache memóriáját és a videókártyák dedikált memóriáit amellett, hogy funkcionálnak rendszermemóriaként is.

Ami mégis váratlanul ért, hogy akkor ezek szerint a mai APU-k (gondolok itt főleg az AMD 5800K és társaira, de akár Intel oldalon is gondolhatok Sandy és Ivybridge vagy Haswell procikra) nem a rendszer RAMból szerzik saját videó memóriájukat, hanem valahonann máshonnét. (honnét?) és mindig azt hittem ezek a rendszermemóriából dolgoznak.

Az pedig, hogy az új konzol generáció annyiból jót tesz a PC-knek, hogy végre szebb textúrák lesznek a játékokban mert a portolás miatt nem kell visszafogniuk magukat és más hasonló dolgok... nos ez minimum elvárás volt részemről.

Ezek a kis G3000-es procik jobban sikerültek, mint az i5 széria :D

teszt

te megtanultál lengyelül? :blink: Már nem tudom hanyadik lengyel tesztet linkeled. Nincs ezzel gond, google fordító lefordítja angolra/magyarra, csak néha kicsit fura (ezért szeretem jobban angolra fordítani).

Na megyek olvasni a tesztet

Link to comment
Share on other sites

oliba

te megtanultál lengyelül? :blink: Már nem tudom hanyadik lengyel tesztet linkeled. Nincs ezzel gond, google fordító lefordítja angolra/magyarra, csak néha kicsit fura (ezért szeretem jobban angolra fordítani).

Na megyek olvasni a tesztet

Nem tanultam meg lengyelül, de a lengyelek megtanultak jó prociteszteket és összehasonlításokat csinálni :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem tanultam meg lengyelül, de a lengyelek megtanultak jó prociteszteket és összehasonlításokat csinálni :)

Eszembe se jutna lengyel oldalakon keresgetni.

Amúgy a konklúziót sem annyira értem. Az a lényeg, hogy alig húzhatóak, nem jók együtt NVidia kártyával, és jó ár/telj viszony.

De azt sehol nem bogarásztam ki hogy jobb lenne az I3nál és ha igen, akkor melyik generációs I3-nál? (mert ugye az se mindegy)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Eszembe se jutna lengyel oldalakon keresgetni.

Amúgy a konklúziót sem annyira értem. Az a lényeg, hogy alig húzhatóak, nem jók együtt NVidia kártyával, és jó ár/telj viszony.

De azt sehol nem bogarásztam ki hogy jobb lenne az I3nál és ha igen, akkor melyik generációs I3-nál? (mert ugye az se mindegy)

Jajj krokk, te a sírba viszel :D

i3 benne van a tesztben. Azok a 3. generációs i3-ak és a legjobb Pentium, a G3430 van a 3240 szintjén. NV kártyánál pedig szerintem az SLI-t értette :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...