Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel


_HeGe

Recommended Posts

oliba

De ha az Intel proci mellé amd vga van az nem baj? Mert nekem régen valaki azt mondta, hogy az intel és a nvidia mûködik jól együtt, ha van a procin integrált vga.

Semmi gond nincs vele és soha nem is volt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
oliba

4770K teszt

Link to comment
Share on other sites

XCube

4770K teszt

Korrekt, nagyon korrekt. Ha a chipset hibái ki lesznek javítva, akkor pazar lesz :) .

Link to comment
Share on other sites

oliba

Korrekt, nagyon korrekt. Ha a chipset hibái ki lesznek javítva, akkor pazar lesz :) .

Remélem olyan áron lesz, hogy nyár végén meg tudok venni egy i3-at belõle :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
trialboj

Üdv, meg tudná erõsíteni valaki, hogy jelenleg az i5 2500k a legjobb ár érték arányú proci, 3ds maxban való munkához?

Illetve segítene tájékozódni, hogy az az alaplap amibe a fent említett processzor bele pászol, alkalmas lesz-e még az elkövetkezendõ 1-2 évben piacra kerülõ processzorok mûködtetésére, vagy már most elavultnak számít?

Link to comment
Share on other sites

oliba

Üdv, meg tudná erõsíteni valaki, hogy jelenleg az i5 2500k a legjobb ár érték arányú proci, 3ds maxban való munkához?

Illetve segítene tájékozódni, hogy az az alaplap amibe a fent említett processzor bele pászol, alkalmas lesz-e még az elkövetkezendõ 1-2 évben piacra kerülõ processzorok mûködtetésére, vagy már most elavultnak számít?

Már a 2500K is "elavultnak" számít. Rég leváltotta õt a 3570K, amit leváltott a 4670K. Persze, hogy a kérdésedre válaszoljak, a 2500K nem éri meg már az árát, max csak használtan. A hozzá való alaplapba már semmilyen újonnan megjelenõ processzor sem megy bele, mert azt a foglalatot is leváltották. Ha intel vonalon szeretnél maradni, akkor 4670K és hozzá egy alaplap. A normálisabbak, amiben lehet tuningolni is, azok úgy 30ezer körül kezdõdnek + egy hûtõ, mert a gyári hûtõvel nem sokra fogsz menni.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Értem, használtam szeretném beszerezni, a 4670K lényegesen erõsebb mint a 2500k?

Amennyiben nem szeretném tunningolni, számolhatok egy 15-20k alaplappal?

Link to comment
Share on other sites

oliba

Értem, használtam szeretném beszerezni, a 4670K lényegesen erõsebb mint a 2500k?

Amennyiben nem szeretném tunningolni, számolhatok egy 15-20k alaplappal?

Ha nem akarod tuningolni, akkor elég egy olcsóbb lap, de akkor nem is kell 4670K, mert az csak feláras. Elég a 4570, vagy a sima 4670 is. Olcsóbb lap meg úgy 20ezertõl kezdõdik. Azt nem mondanám, hogy lényegesen erõsebb, de erõsebbek ezek úgy 10-20%-kal

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
oliba

Haswell i3 teszt? Még venném is, csak így, hogy vége az LGA1150 vonalnak, már nem vagyok benne biztos... :(

Most nézem, hogy iponon lehet is kapni :blink: Ezek szerint ma míg dolgoztam, lemaradtam valamirõl, csak kár, hogy még i5 árban mérik õket :D

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Haswell i3 teszt? Még venném is, csak így, hogy vége az LGA1150 vonalnak, már nem vagyok benne biztos... :(

Most nézem, hogy iponon lehet is kapni :blink: Ezek szerint ma míg dolgoztam, lemaradtam valamirõl, csak kár, hogy még i5 árban mérik õket :D

Vegyél erõsebbet akkor, hogy tovább bírja majd. Amúgy se hiszem, hogy megérné a mostani i5-i7 családot két éven belül cserélni.

Az meg a másik, hogy lehet ezentúl minden tokozást egybõl zárnak is, amint kijönnek belõle az új termékek. :D Fura amúgy nekem az árazás... Annyira egy árban van az összes, hogy értelmetlen vacakolni a gyengébbekkel.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Vegyél erõsebbet akkor, hogy tovább bírja majd. Amúgy se hiszem, hogy megérné a mostani i5-i7 családot két éven belül cserélni.

Az meg a másik, hogy lehet ezentúl minden tokozást egybõl zárnak is, amint kijönnek belõle az új termékek. :D Fura amúgy nekem az árazás... Annyira egy árban van az összes, hogy értelmetlen vacakolni a gyengébbekkel.

Valóban, de akkor már Z87-es lap kell, ami ha jobb darabot akar az ember akkor +15k és a proci is +15-20k. Abban egyetértek, hogy akkor nem kell cserélni, kiszolgál 3 évet, mint a mostani is.

Azért a Kaveri-t megvárom, hátha tényleg valamit dobbantanak.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Haswell i3 teszt? Még venném is, csak így, hogy vége az LGA1150 vonalnak, már nem vagyok benne biztos... :(

Most nézem, hogy iponon lehet is kapni :blink: Ezek szerint ma míg dolgoztam, lemaradtam valamiről, csak kár, hogy még i5 árban mérik őket :D

Csak szerintem hülyeség ez a sok foglalat? A mostani procim "élete" alatt másik két foglalat is kifut (legalábbis amiről tudok, mostanában nem nagyon figyeltem a piacot, de az LGA1366, meg az 1150 kifutott vagy ki fog, az 1155-ről nem tudom meddig marad, és még akkor ott a 2011), az LGA1156-ot nem számítva, ami már amúgyis egy bazinagy zsákutca volt. Igazán megtarthatának egyet több évig is, mint a 775-öt. :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Csak szerintem hülyeség ez a sok foglalat? A mostani procim "élete" alatt másik két foglalat is kifut (legalábbis amirõl tudok, mostanában nem nagyon figyeltem a piacot, de az LGA1366, meg az 1150 kifutott vagy ki fog, az 1155-rõl nem tudom meddig marad, és még akkor ott a 2011), az LGA1156-ot nem számítva, ami már amúgyis egy bazinagy zsákutca volt. Igazán megtarthatának egyet több évig is, mint a 775-öt. :D

1155 már rég nincs, azt váltotta az 1150 :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Csak szerintem hülyeség ez a sok foglalat? A mostani procim "élete" alatt másik két foglalat is kifut (legalábbis amiről tudok, mostanában nem nagyon figyeltem a piacot, de az LGA1366, meg az 1150 kifutott vagy ki fog, az 1155-ről nem tudom meddig marad, és még akkor ott a 2011), az LGA1156-ot nem számítva, ami már amúgyis egy bazinagy zsákutca volt. Igazán megtarthatának egyet több évig is, mint a 775-öt. :D

Sajnos a gyártóknak nem érdeke, hogy 1-1 foglalat hosszabb ideig maradjon. :(

Olyan sűrű manapság a váltás, hogy minden generációhoz új foglalat kell :(

116169

Szegények nem sikerültek tuningbajnoknak :D

Eddig nem, de ez még az eleje. Meg azért a 4800MHZ (3600ról) nem is rossz.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Sajnos a gyártóknak nem érdeke, hogy 1-1 foglalat hosszabb ideig maradjon. :(

Olyan sûrû manapság a váltás, hogy minden generációhoz új foglalat kell :(

Igazából ha az ember jól választ simán kihúz 3 évet egy platformon, akkor meg már úgyis platformot kellene váltani ha újat akar. Régen sokáig volt egy adott foglalat, de az újabb procikhoz zömmel újabb chipkészlet is kellett, szóval bármennyire is maradt a lábkiosztás a váltást nehéz volt elkerülni.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Igazából ha az ember jól választ simán kihúz 3 évet egy platformon, akkor meg már úgyis platformot kellene váltani ha újat akar. Régen sokáig volt egy adott foglalat, de az újabb procikhoz zömmel újabb chipkészlet is kellett, szóval bármennyire is maradt a lábkiosztás a váltást nehéz volt elkerülni.

Én is ahányszor vásárlásra adtam a fejemet, annyiszor váltottam platformot. A legtovább lga775-el húztam, az valahol 3-4 év körül volt.

A mostani rendszerrel is szeretném kihúzni legalább 3 évig. A vga-m az alsókategória csúcsa kb, de ezzel is bõven élvezhetõ minõségben, élvezhetõ sebességgel fut minden játék, full hd felbontáson. Még a metro2033 is simán ment high-on, pedig akkor még a c2d volt alatta. Ha meg eljutok oda 1-2 év múlva, hogy kevés lenne a vga, veszek egy akkori high-end darabot, és meg van oldva a dolog. Lehet nem fogom csutkára kihajtani, de a mostani piacból kiindulva még az is lehet.

Számításaim szerint így jövök ki a lehetõ legjobban. :)

Link to comment
Share on other sites

HD2

Igazából ha az ember jól választ simán kihúz 3 évet egy platformon, akkor meg már úgyis platformot kellene váltani ha újat akar. Régen sokáig volt egy adott foglalat, de az újabb procikhoz zömmel újabb chipkészlet is kellett, szóval bármennyire is maradt a lábkiosztás a váltást nehéz volt elkerülni.

Az ok, végülis nekem az i5 750-el sincs bajom, már 3 éves, de ez olyan mintha nem tudnák mit akarnak kezdeni. :D Konkrétan LGA1156-ra alig pár proci van/volt, már amikor vettem is tudtam hogy nem lesz több, de akkor minek adták ki egyáltalán?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Igazából ha az ember jól választ simán kihúz 3 évet egy platformon, akkor meg már úgyis platformot kellene váltani ha újat akar. Régen sokáig volt egy adott foglalat, de az újabb procikhoz zömmel újabb chipkészlet is kellett, szóval bármennyire is maradt a lábkiosztás a váltást nehéz volt elkerülni.

Igaz ez.

Ha belegondolok akkor a két esetben használtam ezt én is csak : mikor a 366-os Celeronomról 466-os Celeronra cáltottam (ugyanaz a PPGA foglalalt volt); illetve amikor (az akkor második gépként üzemelõ) 1700-as Celeronomat elõbb 1600A Northwoodra, majd 1800A Northwoodra cseréltem (S478).

Socket A korszakot ugyanazzal az Athlon XP-vel húztam végig, pedig ott bõven lehetett volna mit beletenni. (igazsághoz hozzátartozik, hogy ennek egyik fõ oka a remekül tunningolható procim volt, ami hiába volt 1700+, elértem, sõt meghaladtam vele a csúcs 2700+ meg 3200+ órajelét. Így még 3200+ Bartonra csrélni is downgrade lett volna)

Esélyes, hogy a mostani alaplapom sem igen lát majd jobb procit a Phenom 9500-nál. (mert egy PII + DDR2 párosítás ... huh, creepy :blink: )

A másik és fõ ok, a konzolok miatt lelassult gépigény növekedés a PC-s szektorban, bizony igen jótékony hatással van mind a pénztárcánkra, mind arra, hogy tényleg 3-4 évig kihúzzuk egy géppel, és aztán platform csere.

Bár én is újjabbban sokáig kihúzom (az elõzõ gépem 7 éves volt mikor váltottam, a mostani idén lesz 4 éves) azért jólesne az embernek a tudat mikor megevszi a gépét, hogy 1-2-3 év múlva ha a sors úgy hozza, akkor elég csak procit váltania, és nem kell teljesen új platformra vándorolnia ...

Link to comment
Share on other sites

XCube

Az ok, végülis nekem az i5 750-el sincs bajom, már 3 éves, de ez olyan mintha nem tudnák mit akarnak kezdeni. :D Konkrétan LGA1156-ra alig pár proci van/volt, már amikor vettem is tudtam hogy nem lesz több, de akkor minek adták ki egyáltalán?

Nem véletlen azért az, hogy mostanában ilyen sûrû a váltás (mondjuk az 1156 valóban nagyon gyenge lépés volt szavatosság terén), átalakulóban van a piac és a technológia.

A másik és fõ ok, a konzolok miatt lelassult gépigény növekedés a PC-s szektorban, bizony igen jótékony hatással van mind a pénztárcánkra, mind arra, hogy tényleg 3-4 évig kihúzzuk egy géppel, és aztán platform csere.

Bár én is újjabbban sokáig kihúzom (az elõzõ gépem 7 éves volt mikor váltottam, a mostani idén lesz 4 éves) azért jólesne az embernek a tudat mikor megevszi a gépét, hogy 1-2-3 év múlva ha a sors úgy hozza, akkor elég csak procit váltania, és nem kell teljesen új platformra vándorolnia ...

Ez most be fog durranni az új konzolokkal. Monjuk elég sok olyan cím is lesz majd, ami nem csak azért marad konzol exkluzív, mert így diktálja a fejlesztõ / kiadó, hanem azért is, mert egy hagyományos PC nem lesz képes úgy kiszámolni adott esetben az MI -t vagy fizikát, vagy bármit, mint a konzol APU -ja.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Esélyes, hogy a mostani alaplapom sem igen lát majd jobb procit a Phenom 9500-nál. (mert egy PII + DDR2 párosítás ... huh, creepy :blink: )

Amúgy most hogy szóba került igazából nálam sem volt szinte soha egy alaplapban két proci, egyedül a C2D E6420-am volt egy ideig egy MSI P965-Neo-F lapban, amiben előtte egy Pentium D 945 volt, de az is átkerült később egy Giga P35-DS3-ba. (Mármint a C2D). Lehet hogy csak azért zavaró ez most nekem, mert egy ideig nem figyeltem a fejleményeket, aztán most pofáncsapott a sok foglalat, amiről azt hittem új, már nincs, stb. :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Amúgy most hogy szóba került igazából nálam sem volt szinte soha egy alaplapban két proci, egyedül a C2D E6420-am volt egy ideig egy MSI P965-Neo-F lapban, amiben elõtte egy Pentium D 945 volt, de az is átkerült késõbb egy Giga P35-DS3-ba. (Mármint a C2D). Lehet hogy csak azért zavaró ez most nekem, mert egy ideig nem figyeltem a fejleményeket, aztán most pofáncsapott a sok foglalat, amirõl azt hittem új, már nincs, stb. :D

Nekem E2180-ast váltotta az E5200 a Gigabyte EP35-DS3 lapban, de ezek csak pár ezres procik voltak :D Azon kívül nem volt azonos lapba csere, szóval tényleg nem kéne ezt a tényezõt beleszámolnom a gép választásánál. 50ezres procit nem hiszem, hogy le tudok cserélni 3 éven belül

Link to comment
Share on other sites

oliba

Asszem itt az ideje procit tuningolni :D Eszi a vasat rendesen...enyhe CPU limit :rolleyes:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ez most be fog durranni az új konzolokkal.

Ebben nem kételkedek. Szerintem most többet fog avulni a gépem az elkövetkezendő 1 évben (és mindneki másé is) mint az elmúlt 4 éveben...

Monjuk elég sok olyan cím is lesz majd, ami nem csak azért marad konzol exkluzív, mert így diktálja a fejlesztő / kiadó, hanem azért is, mert egy hagyományos PC nem lesz képes úgy kiszámolni adott esetben az MI -t vagy fizikát, vagy bármit, mint a konzol APU -ja.

Ezt erősen kétlem. Ne felejtsük el azért, hogy a konzol egy lebutított PC. (és az XBoxot helyettesítő PC-t se, ugye nemrég valamelyik nívós kiállításon).

Szerintem ha megakarják csinálni PC-re meg is fogják. Lehet hogy csak a jelenlegi csúcs HWken mennének jól, de lehetséges lenne az PC-n is.

50ezres procit nem hiszem, hogy le tudok cserélni 3 éven belül

Meg nem is biztos, hogy érdemes.

Maximum azt lehet tenni, hogy ami most 50ezres, az 3 év múlva használtan 20ezres, és akkor mehet a mostani helyére, amit az ember szintén 20ért vesz, igaz újonnan (mert lowend, épp hogy bejut vele az adott platformra)

Asszem itt az ideje procit tuningolni :D Eszi a vasat rendesen...enyhe CPU limit :rolleyes:

Hûûû vazze, pedig ezzel majd játszani akarok (szerencsére még sorban áll elõtte 1-2 játék)

De ennek fényében kicsit aggódom ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Asszem itt az ideje procit tuningolni :D Eszi a vasat rendesen...enyhe CPU limit :rolleyes:

[GSF] Picture

Ez nem AMD-s játék?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...