Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel


_HeGe

Recommended Posts

Lord_KROK

OMG

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az a legdurvább hogy a fogyasztás különbség még a "Maximum Turbo Power" specifikációt (241W) is átlépi, intel gyógyszere teljesen elgurult....

Link to comment
Share on other sites

XCube
35 minutes ago, jagdtigger said:

Az a legdurvább hogy a fogyasztás különbség még a "Maximum Turbo Power" specifikációt (241W) is átlépi, intel gyógyszere teljesen elgurult....

Nem gurult el a gyógyszerük, szimplán csak ez van a tarsolyukban.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A teljes rendszer teljesítményfelvételét mérték (nem csupán a processzorét), azt is szarul. Amint a kommentekben is rámutatnak, a chip ebben a tesztben valószínűleg teljesen a specifikációjának megfelelően működött. A Maximum Turbo Power egyébként konfigurálható; az nem derült ki, hogy mire állították. Meg persze úgy nagyjából semmi más körülmény sem, szóval ez a videó nem sok szart ért.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
21 minutes ago, Fujitsu said:

A teljes rendszer teljesítményfelvételét mérték (nem csupán a processzorét), azt is szarul.

Még ha beveszek egy 80%-os hatásfokot a táp miatt akkor is 210W a delta. A CB meg tisztán CPU intenzív így más nem okozhatja a fogyasztásnövekedést. LTT videóba a "Thermal performace - Intel is still selling space heaters" cím is ezt tükrözi. Intel zsákutcában van és csak órajelemeléssel tud versenyezni ami tükröződik a fogyasztáson is.
 

 

23 minutes ago, Fujitsu said:

A Maximum Turbo Power egyébként konfigurálható; az nem derült ki, hogy mire állították.

Videó jobb alsó sarkában a "re-test with intel limits" felirat úgy nézem nem elég nagy.....

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
5 hours ago, jagdtigger said:

A CB meg tisztán CPU intenzív így más nem okozhatja a fogyasztásnövekedést.

A lóf.aszt nem. A processzor nem önmagában van az alaplapon; ha nő a terhelése, teljesen világos, hogy a körülötte lévő rendszerelemeké is fog (chipset, buszok, VRM, memória stb-stb.). A teljesítményfelvételbeli különbségnek csak egy részét okozza maga a processzor. Mondjuk a 210 W-ból 180-at. Az biztos, hogy a specifikációban és a konfigurációban meghatározott limiteket nem lépi át.

De ez a mérés sok ponton sántít. Eleve csak pillanatértékeket mértek (pedig egy időbeli átlag relevánsabb lett volna), az sem derült ki, hogy milyen konfiguráció, hardver- és szoftverkörnyezet mellett. Megállapítja, hogy általános használat és idle állapot mellett az AMD jóval többet fogyaszt, de nem derül ki, hogy a két rendszeren pontosan mik is futottak a mérés pillanataiban, mik voltak a két gépben fogyasztóként, hogy voltak a rendszerek konfigurálva, milyen tápokat használtak stb. Ez nem összehasonlító teszt, ez egy rakás szar, amiből leginkább nem következik semmi.

6 hours ago, jagdtigger said:

Intel zsákutcában van és csak órajelemeléssel tud versenyezni ami tükröződik a fogyasztáson is.

Minden chipgyártó "zsákutcában" van, litográfiában már alig-alig lehet előrelépni. Az Intel más utakon is próbálkozik. Majd meglátjuk, a gyakorlatban mennyire jön be az új processzormag-koncepció, szerintem van benne fantázia. Amit ki lehet olvasni momentán a tesztekből, abból is ez látszik.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
7 hours ago, jagdtigger said:

Intel zsákutcában van és csak órajelemeléssel tud versenyezni

Ez amúgy eléggé beakadhatott neked, már többször is előhoztad az Intel újabb termékeivel összefüggésben, de most még nagyobb ostobaság, mint valaha: konkrétan csökkentették az órajelet az Alder Lake esetében a korábbi generációhoz képest. Hatékonyságban pedig a tesztek alapján óriási a fejlődés.

https://www.tomshardware.com/news/intel-core-i9-12900k-and-core-i5-12600k-review-retaking-the-gaming-crown

Quote

Yes, Alder Lake still sucks more power than AMD's Ryzen 5000 series chips, but the arrival of the Intel 7 process does mark a big improvement. As we can see, the Alder Lake chips consume far less power than the Rocket Lake chips — we measured a peak of 238W with the 12900K, while the previous-gen 11900K drew nearly 100W more during the same Blender workload. 

Overall, Intel has reduced its power consumption from meme-worthy to an acceptable level. Besides, Alder Lake is much faster than its predecessor, earning it some leeway.

For instance, as you can see in our renders-per-day measurements, the Core i9-12900K and 12600K are both twice as efficient as their predecessors, which is commendable. This lower power consumption results in lower cooling requirements, too.

Quote

As you can see, Intel's chips have descended from the undesirable upper right of the chart down to the lower left hand, nearly matching AMD's chips in power consumption while actually being faster. That's an outstanding improvement after six years of power-guzzling 14nm chips. 

Próbáld ki, hogy nem kétes hozzáértésű YouTube-celebek címadásaiból tájékozódsz. Elég részletes tesztek vannak már a neten rengeteg adattal és korrekt összehasonlításokkal.

Az eddigi tesztek alapján úgy néz ki, hogy az Intel minden tekintetben elég nagyot dobott az új generációval.

https://www.anandtech.com/show/17047/the-intel-12th-gen-core-i912900k-review-hybrid-performance-brings-hybrid-complexity/

Quote

The Golden Cove core inside Alder Lake has reclaimed the single-threaded performance crown with an uplift in SPEC of 18-20%, which is in line with Intel’s 19% claim. This puts it ahead of Apple’s M1 Max or 6% (int) and 16% (fp) ahead of AMD’s Zen 3 core.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 11/7/2021 at 5:20 PM, Fujitsu said:

A lóf.aszt nem. A processzor nem önmagában van az alaplapon; ha nő a terhelése, teljesen világos, hogy a körülötte lévő rendszerelemeké is fog (chipset, buszok, VRM, memória stb-stb.). A teljesítményfelvételbeli különbségnek csak egy részét okozza maga a processzor. Mondjuk a 210 W-ból 180-at. Az biztos, hogy a specifikációban és a konfigurációban meghatározott limiteket nem lépi át.

De ez a mérés sok ponton sántít. Eleve csak pillanatértékeket mértek (pedig egy időbeli átlag relevánsabb lett volna), az sem derült ki, hogy milyen konfiguráció, hardver- és szoftverkörnyezet mellett. Megállapítja, hogy általános használat és idle állapot mellett az AMD jóval többet fogyaszt, de nem derül ki, hogy a két rendszeren pontosan mik is futottak a mérés pillanataiban, mik voltak a két gépben fogyasztóként, hogy voltak a rendszerek konfigurálva, milyen tápokat használtak stb. Ez nem összehasonlító teszt, ez egy rakás szar, amiből leginkább nem következik semmi.

Sajnos mostanság ez a divat az Intelnél, ködösít mindenben ahogy csak lehet (transzisztorszámot és magméretet sem tudunk ugyebár) 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
3 hours ago, Lord_KROK said:

Sajnos mostanság ez a divat az Intelnél, ködösít mindenben ahogy csak lehet (transzisztorszámot és magméretet sem tudunk ugyebár) 

Itt épp nem az Intel ködösített, hanem a teszt. Amit szükséges, azt az Intel most is közreadja, az viszont tény, hogy a gyártástechnológiát illetően szűkszavúbbak lettek, mint korábban, ez "vájt fülűként" engem is zavar. (A magméret és tranzisztorszám még hagyján, de egy sor egyéb adatot sem közölnek már. Persze azzal is tisztában vagyok, hogy ez elég kevés embert érdekel, és közöttük is még kevesebben vannak, akik értik is, hogy mit jelentenek az egyes adatok.)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 minute ago, Fujitsu said:

(A magméret és tranzisztorszám még hagyján, de egy sor egyéb adatot sem közölnek már. Persze azzal is tisztában vagyok, hogy ez elég kevés embert érdekel, és közöttük is még kevesebben vannak, akik értik is, hogy mit jelentenek az egyes adatok.)

De mivel én értem engem zavar 

Link to comment
Share on other sites

XCube
11 hours ago, Lord_KROK said:

De mivel én értem engem zavar 

És mégis mit kezdenél ezekkel az adatokkal azon túl, hogy felesleges kalkulációkba mennél bele, aminek az eredménye teljes mértékben különbözik a valós végeredménytől?

Manapság a die size és a transzisztorszám alapján való következtetés kb. az üveggömb hatékonyságával ér fel.

Ne érts félre, én is jobban szeretem, ha minden adat az asztalra kerül (oda is fog kerülni a közeljövőben, ebben biztos vagyok), de ez jelenleg és a közeljövőben fokozottan kevesebb információt hordoz majd.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, XCube said:

Ne érts félre, én is jobban szeretem, ha minden adat az asztalra kerül (oda is fog kerülni a közeljövőben, ebben biztos vagyok), de ez jelenleg és a közeljövőben fokozottan kevesebb információt hordoz majd.

Pont ezért szeretem én is tudni

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...