Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Stephen King Könyvek


Jakab_Mistype_III

Melyik a legjobb SK könyv?  

281 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

CriticSpirit

az Az az egyik kedvencem(na ez nem volt egyszerû...),bár a végén már sztem is túlságosan belebonyolódott.....

mostanában olvastam el a "Nem jön szememre álom"t,és nagyon tetszett.bár kissé nehezebb az azonulás az idõsebb fõhõsek miatt,de ajánlom fõleg az LSD fogyasztóknak smile.gif

másik régebbi kedvenc a Holtsáv...

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
az Az az egyik kedvencem(na ez nem volt egyszerû...),bár a végén már sztem is túlságosan belebonyolódott.....

mostanában olvastam el a "Nem jön szememre álom"t,és nagyon tetszett.bár kissé nehezebb az azonulás az idõsebb fõhõsek miatt,de ajánlom fõleg az LSD fogyasztóknak smile.gif

másik régebbi kedvenc a Holtsáv...

az insomniáról még nem is volt szó. köszönjük! smile.gif

valóban nagyon ügyes alkotása kingnek, amiben akár egy igaznak is elfogadható víziót mutat az emberi élet-halál kapcsolatáról. miért és hogyan halunk meg? már pontosan nem emlékszem, de asszem egy ollón és madzagon múlik az életünk? laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Befejeztem a Végítéletet, hát igen! Erõs idegzetûeknek ajánlott, már úgy értem, hogy mondjuk aki szerelmes könyveken élt annak nem lenne egy álom! laugh.gif

Nagyszerûen megoldotta a végét, nem próbált meg tökéletes társadalmat létre hozni.

A vége elõtt pár nappal azt álmodtan, hogy csak úgy vége lesz a könyvnek és tényleg így lett és szerintem ez így nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Befejeztem a Végítéletet, hát igen! Erõs idegzetûeknek ajánlott, már úgy értem, hogy mondjuk aki szerelmes könyveken élt annak nem lenne egy álom! laugh.gif

Nagyszerûen megoldotta a végét, nem próbált meg tökéletes társadalmat létre hozni.

A vége elõtt pár nappal azt álmodtan, hogy csak úgy vége lesz a könyvnek és tényleg így lett és szerintem ez így nagyon jó.

igen. nem álomvilágot alkotott, hanem amilyen a való életben is lenne. és ez elég szomorú az emberek részérõl....

Link to comment
Share on other sites

elindir

Gyááá, ebben A rendcsinálókban vannak aztán brutális dolgok!

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Gyááá, ebben A rendcsinálókban vannak aztán brutális dolgok!

ugyeugye? látszik, h richard bachmanként azért máshogy írt....sokkal töményebben.... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

elindir

Csak nehogy úgy járjon, mint Thad és George! laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Csak nehogy úgy járjon, mint Thad és George! laugh.gif

laugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

A minden halállit olvastátok már? Nagyon nagy! Kedvencem!

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
A minden halállit olvastátok már? Nagyon nagy! Kedvencem!

a novella ,vagy a kötet?

Link to comment
Share on other sites

elindir

Azt a Minden haláli-kötetet láttam vmelyik könyvesboltban, de inkább egy teljes King-regényt vettem. Az jobban megéri.

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit
Azt a Minden haláli-kötetet láttam vmelyik könyvesboltban, de inkább egy teljes King-regényt vettem. Az jobban megéri.

én már olvastam és nekem nagyon tetszett.nem a legemlékezetesebb novellákat tartalmazza,de érdemes elolvasni.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Hamarosan új könyv! smile.gif

COLORADO KID:

Stephanie McCann újságíró tanonc az Ohiói Egyetemen. Nyári gyakorlata Moose-Lookit Island-re viszi, Maine-be, ahol Vince Teague és David Bowie nyomába szegõdik. A két úriember immár 40 éve futtatja a The Weekly Islander címû helyi lapot.

Az évtizedeok során a két öreg mindent látott. Stephanie segítségével újra elõvesznek egy kihûlt ügyet: Colorado Kid egy névtelen túrista volt, aki 1980 tavaszán elhalálozott a szigeten.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Azt a Minden haláli-kötetet láttam vmelyik könyvesboltban, de inkább egy teljes King-regényt vettem. Az jobban megéri.

hidd el, jobban megéri egy novellája kingnek.... biggrin.gif

(persze nem mindegyik...)

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
én már olvastam és nekem nagyon tetszett.nem a legemlékezetesebb novellákat tartalmazza,de érdemes elolvasni.

igen. tényleg nem a legjobb. viszont az ebéd a gotham caféban, az hihetetlen... laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Hamarosan új könyv! smile.gif

COLORADO KID:

Stephanie McCann újságíró tanonc az Ohiói Egyetemen. Nyári gyakorlata Moose-Lookit Island-re viszi, Maine-be, ahol Vince Teague és David Bowie nyomába szegõdik. A két úriember immár 40 éve futtatja a The Weekly Islander címû helyi lapot.

Az évtizedeok során a két öreg mindent látott. Stephanie segítségével újra elõvesznek egy kihûlt ügyet: Colorado Kid egy névtelen túrista volt, aki 1980 tavaszán elhalálozott a szigeten.

kíváncsi vagyok, king mit tud produkálni krimiben.... rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

elindir

Hamarosan új könyv! 

COLORADO KID:

Stephanie McCann újságíró tanonc az Ohiói Egyetemen. Nyári gyakorlata Moose-Lookit Island-re viszi, Maine-be, ahol Vince Teague és David Bowie nyomába szegõdik. A két úriember immár 40 éve futtatja a The Weekly Islander címû helyi lapot.

Az évtizedeok során a két öreg mindent látott. Stephanie segítségével újra elõvesznek egy kihûlt ügyet: Colorado Kid egy névtelen túrista volt, aki 1980 tavaszán elhalálozott a szigeten.

Ok, ide vele!

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Ok, ide vele!

hohó....októberben jelemik meg amerikában, úgyh ez évben ne is álmodj róla...biggrin.gif

aztán lesz jövõre egy újabb is vmi lesley's story címmel....

de a legfontosabb: novemberben setét torony 6!!!!!!!!!! susannah dala!!!!!!! cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn
hohó....októberben jelemik meg amerikában, úgyh ez évben ne is álmodj róla...biggrin.gif

aztán lesz jövõre egy újabb is vmi lesley's story címmel....

de a legfontosabb: novemberben setét torony 6!!!!!!!!!! susannah dala!!!!!!! cool.gif

Setét tornyom még nincs. sad.gif

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit
igen. tényleg nem a legjobb. viszont az ebéd a gotham caféban, az hihetetlen... laugh.gif

hehh,már nemis igazán emlékszem rá de asszem beugrott.az az nem amikor a házaspár egy ügyvéddel lemegy a kávézóba megbeszélni az ügyeket és ugye.....bonyolódik a helyzet? smile.gif

másik aranyos novella:Papóca(aki repülni is tud smile.gif )

kisregényben nagyon tetszett az állj ki mellettem.imádtam.abban is volt egy nagyon jó novella.egy kajaevõ versenyrõl szólt amiben a dagadt,kigúnyolt kisfiú bosszút állt laugh.gif csúcs volt

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Novellákból csak a Rémálmok és Lidércek elsõ novelláját olvastam. De az a kötet csak a gépen van meg, már folyt a szemem mikorra a végére értem. wink.gifblink.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Setét tornyom még nincs. sad.gif

kötelezõ! nálam a negyedik kötetnél már leelõzte a gyûrûk urát... tongue.gif

ha az elsõn túljutsz (elég borzasztó, de érthetõ, hisz elég fiatalon írta), a többit öröm lesz olvasni:D

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
hehh,már nemis igazán emlékszem rá de asszem beugrott.az az nem amikor a házaspár egy ügyvéddel lemegy a kávézóba megbeszélni az ügyeket és ugye.....bonyolódik a helyzet? smile.gif

másik aranyos novella:Papóca(aki repülni is tud smile.gif )

kisregényben nagyon tetszett az állj ki mellettem.imádtam.abban is volt egy nagyon jó novella.egy kajaevõ versenyrõl szólt amiben a dagadt,kigúnyolt kisfiú bosszút állt laugh.gif csúcs volt

hú a papóca is milyen egyszerû, és mégis kegyetlen....biggrin.gif

ha már novellák: a köd(habár az már inkább kisregény), a jaunt, a tutaj, ezek nagyon jók.

az a dagadt gyerek az állj ki mellettem-ben van,nem? amikor a tábortûz körül ülnek, és meslének egymásnak....na az elég undorító rész volt.... kábé olyan, mint a könyvtári nyomozóban, amikor a gyereknek a megerõszakolását 'mutatja be'. azt hittem (reméltem), h gyorsan átugrik rajta, megtörtént és kész, de nem....hihetetlen részletességgel írta le. ohmy.gif

Link to comment
Share on other sites

elindir

Setét tornyom még nincs.

Nekem sincs, pedig biztos jó.

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit
hú a papóca is milyen egyszerû, és mégis kegyetlen....biggrin.gif

ha már novellák: a köd(habár az már inkább kisregény), a jaunt, a tutaj, ezek nagyon jók.

az a dagadt gyerek az állj ki mellettem-ben van,nem? amikor a tábortûz körül ülnek, és meslének egymásnak....na az elég undorító rész volt.... kábé olyan, mint a könyvtári nyomozóban, amikor a gyereknek a megerõszakolását 'mutatja be'. azt hittem (reméltem), h gyorsan átugrik rajta, megtörtént és kész, de nem....hihetetlen részletességgel írta le. ohmy.gif

undorító???sztem nem ugyanarról beszélünk,mert én szétröhögtem magam rajta laugh.gif

amikor a dagi srác elmegy a kajaversenyre hogy jól leokádjon vkit(már nem emlékszem kit)és ezzel beindítja a láncot tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...