Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 11


payskin

Recommended Posts

payskin

Ööö...

  • Better lock screen? Komolyan? A gép főleg akkor van lelockolva, amikor nem ülök előtte. Most akkor a macskának csináljanak jobb lock screent?
  • More dynamic UI a touchosoknak -- DE NEM! Nekem egérre és billentyűzetre csináljanak klasszul kinéző, jól használható UI-t, ami gyors, nincs útban,  és működnek benne azok a dolgok, amiket az elmúlt 25 évben megszoktam.
  • Better Android Phone Integration: le is szarom.

Hát ez harmatgyenge volt cikknek.

Én azon röhögtem, ma jött szembe valahol, hogy már "tudjuk", hogy május végén jön a Moment 3. Kitartóan Momenteznek. pedig a Microsoft soha nem hívta még így nyilvánosan ezeket a tervezett nagyobb frissítéseket Momentnek -- amiből februárban jön majd a második és, ezek szerint, május végén a harmadik, még ha senkinek fogalma nincs, mi is lesz benne. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Jézus!

Quote

[...]for today, his one suggestion was that a PC’s webcam could add background blur, detect eye contact, and automatically frame someone on a conference call while using far less battery, all part of Windows Studio Effects.

:biglol: Erre tényleg kurva nagy szükség van egy AI chipre meg úgy a Windowsban is. Ezt megcsinálja minden reggel az értekezletünkön a Google Meet egy Chrome-ban online, AI nélkül. 

Ott van még a Tom Warren Twitter-bejegyzés a cikkben, amiben kiszűrik a színpadon játszott gitárt a beszédből: hát az a hangminőség, ami a szűrés után marad, ennél nagyjából az összes komolyabb fejhallgatóban ma elérhető zajszűrő-technológia elérőbb tart.

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger


"Szép" adag... :biglol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Otthagyom a VM-et had fejezze be a telepítést és ez fogad...... :blink:
xen-w11-edge.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

https://thehackernews.com/2023/03/blacklotus-becomes-first-uefi-bootkit.html

Quote

A stealthy Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) bootkit called BlackLotus has become the first publicly known malware capable of bypassing Secure Boot defenses, making it a potent threat in the cyber landscape.

"This bootkit can run even on fully up-to-date Windows 11 systems with UEFI Secure Boot enabled," Slovak cybersecurity company ESET said in a report shared with The Hacker News.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 12/16/2022 at 2:45 AM, payskin said:

Better lock screen? Komolyan? A gép főleg akkor van lelockolva, amikor nem ülök előtte. Most akkor a macskának csináljanak jobb lock screent?

Amikor már nem tudják, hogy mit csináljanak, csak legyen még valami. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Kezdődik.....
https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-expands-start-menu-ads-test-with-new-treatments/
 

Quote

Microsoft is testing new ads in the Windows Start menu, or what it describes as "new treatments," for users logged into local accounts as part of a "badging" expansion.

Quote

We are continuing the exploration of badging on the Start menu with several new treatments for users logging in with local user accounts to highlight the benefits of signing in with a Microsoft account (MSA),

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
jagdtigger

https://www.techspot.com/news/99227-microsoft-has-plans-make-windows-11-cloud-based.html

Quote

A hot potato: Another interesting piece of information has been revealed in the FTC vs. Microsoft hearing, though this one isn't about games. The Redmond giant has been discussing pushing more of Windows 11 for consumers onto the cloud, and could eventually make the OS a subscription-only service.

Aha, biztos nagy siker lett volna...... :fool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dávid Csaba

Ennél is tartják azt a hüly€ rendszert, hogy bár a fiókhoz tartozik a rendszer, de van hardverhez kötődő és átvihető változat is? Esetleg kevéssé szigorú már az gépcserével a MS? Nem tudom, megeszi-e majd a 10-es a váltást és lesz-e belőle 11... Semmi kedvem újra megvenni.

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 6/30/2023 at 8:58 AM, jagdtigger said:

Aha, biztos nagy siker lett volna...

Az a baj, hogy a feltételes mód használata indokolatlan. Akkorát kaszálnak az online Office-on, egyáltalán az előfizetéses üzletágaikon, teljesen egyértelmű, hogy a Windowst is tolják már ebbe az irányba. Jövőre Win 12, addig még ki fog derülni pár dolog ezzel kapcsolatban.

 

On 7/25/2023 at 9:42 PM, Dávid Csaba said:

Ennél is tartják azt a hüly€ rendszert, hogy bár a fiókhoz tartozik a rendszer, de van hardverhez kötődő és átvihető változat is? Esetleg kevéssé szigorú már az gépcserével a MS? Nem tudom, megeszi-e majd a 10-es a váltást és lesz-e belőle 11... Semmi kedvem újra megvenni.

Mi az, hogy "fiókhoz tartozik"? Ilyen sosem volt a Windowsnál. Ugyanaz van mint mindig is volt: van a "dobozos", ami átvihető egyik gépről a másikra, meg van az OEM, amit jó esetben géppel együtt veszel/kapsz meg és az nem vihető át a másik gépre. 

Mindennek ráadásul semmi köze nincs a verzióváltáshoz. Jelenleg azt hiszem még mindig ott tartunk, hogy egy legális Windows 7-ről (tök mindegy milyen) még mindig ingyen el lehet menni Windows 11-ig, de hogy 10-ről 11-re ingyenes a váltás, az 100%, mert lepkehálóval kell összefogdosni azokat, akik ezt a félkész (jó, engedjük meg: háromnegyed kész) szart használni akarják. 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
6 hours ago, payskin said:

Mi az, hogy "fiókhoz tartozik"? Ilyen sosem volt a Windowsnál. Ugyanaz van mint mindig is volt: van a "dobozos", ami átvihető egyik gépről a másikra, meg van az OEM, amit jó esetben géppel együtt veszel/kapsz meg és az nem vihető át a másik gépre. 

Mindennek ráadásul semmi köze nincs a verzióváltáshoz. Jelenleg azt hiszem még mindig ott tartunk, hogy egy legális Windows 7-ről (tök mindegy milyen) még mindig ingyen el lehet menni Windows 11-ig, de hogy 10-ről 11-re ingyenes a váltás, az 100%, mert lepkehálóval kell összefogdosni azokat, akik ezt a félkész (jó, engedjük meg: háromnegyed kész) szart használni akarják. 

Kettő darab fiókomhoz társított Windows 10-es van a birtokomban. Ezek a feleségem laptopján és az én gépemen csücsülnek. Nem tudom a licenckulcsokat sem, ha reinstall van, csak belépek a Windows 10-es a fiókkezelőben az MS fiókomba és az automatikusan aktiválja a rendszert. Így értettem, hogy a fiókhoz kötődik.

Egyébként az új gépről írok már, gond nélkül megette az FM2-es rendszerről az AM4-re állást, kellett egy újraaktiválás meg pár friss driver. Csak az fTPM miatt rinyál az UEFI folyamatosan. Ha be van kapcsolva, megáll boot közben és megkérdezi, ugyan, mit szeretnék, merthogy látja a rendszer, hogy itten CPU csere volt és ez így nem lesz jó, kellhet majd visszaállító kulcs. Hiába nyomok rá, hogy tudomásul vettem, áll és nem történik semmi. Ha nincs bekapcsolva UEFI-ben az fTPM, probléma nélkül elindul a Windows 10, de a Bitlockert sem lehet bekapcsolni és persze a TPM-et érzékeli, így a Windows 11 frissítést fel sem ajánlja. A TPM-et FM2 be sem lehetett kapcsolni, mert nem volt benne (de a Bitlocker sem érdekelt soha), így nem értem az akadékoskodását. Most meg rendszerkövetelmény lenne Windows 11 alatt, de nem lehet bekapcsolni, mert akkor nem indul el a rendszer. :P Valószínűleg marad majd a tiszta Windows 11 telepítés, valamikor jóval később, a Windows 10 támogatása vége környékén.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
6 hours ago, Dávid Csaba said:

Egyébként az új gépről írok már, gond nélkül megette az FM2-es rendszerről az AM4-re állást, kellett egy újraaktiválás meg pár friss driver. Csak az fTPM miatt rinyál az UEFI folyamatosan. Ha be van kapcsolva, megáll boot közben és megkérdezi, ugyan, mit szeretnék, merthogy látja a rendszer, hogy itten CPU csere volt és ez így nem lesz jó, kellhet majd visszaállító kulcs. Hiába nyomok rá, hogy tudomásul vettem, áll és nem történik semmi. Ha nincs bekapcsolva UEFI-ben az fTPM, probléma nélkül elindul a Windows 10, de a Bitlockert sem lehet bekapcsolni és persze a TPM-et érzékeli, így a Windows 11 frissítést fel sem ajánlja. A TPM-et FM2 be sem lehetett kapcsolni, mert nem volt benne (de a Bitlocker sem érdekelt soha), így nem értem az akadékoskodását. Most meg rendszerkövetelmény lenne Windows 11 alatt, de nem lehet bekapcsolni, mert akkor nem indul el a rendszer. :P Valószínűleg marad majd a tiszta Windows 11 telepítés, valamikor jóval később, a Windows 10 támogatása vége környékén.

OK, nem szóltam. Hülye magyar pasas, amikor Y or N között kell választani, miszerint fTPM-mel vagy anélkül induljon a rendszer, mit nyomkod, na? Persze, hogy az Y-t. S miért nem történik semmi? Mert a Gigabyte mérnökei szerint a Z-t kellene. :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
On 7/29/2023 at 10:43 AM, payskin said:

Akkorát kaszálnak az online Office-on, egyáltalán az előfizetéses üzletágaikon

Kimondtad a "varázsszót": üzlet. A vállalati ügyfelek lehet hogy duzzogva de felköhögik amit kérnek de a legtöbb r=1 kötve hiszem hogy belemegy, ha meg már az OS se lenne hajlandó előzetes fejés nélkül működni abból szép kis trágyavihar kerekedne.....

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 7/29/2023 at 1:09 PM, Dávid Csaba said:

Kettő darab fiókomhoz társított Windows 10-es van a birtokomban. Ezek a feleségem laptopján és az én gépemen csücsülnek. Nem tudom a licenckulcsokat sem, ha reinstall van, csak belépek a Windows 10-es a fiókkezelőben az MS fiókomba és az automatikusan aktiválja a rendszert. Így értettem, hogy a fiókhoz kötődik.

Nem a fiókodhoz kötődik, a két gép hardveréről készült azonosítót ismeri fel, és azok alapján tudja, hogy ezekhez a gépekhez tartozik legális, aktivált Windows. Mondjuk a végeredmény szempontjából teljesen lényegtelen, honnan tudja, a lényeg, hogy tudja. :) 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hmmm, mintha EU-ban ez nem lenne igaz. Valamelyik korábban vásárolt OS-em is egy gépről leválasztott OEM licence. Remélem még megvan valahol a papír.....

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

ITT elmagyarázza ezt a fiókhoz kapcsolt licenc dolgot. Igazából én csak annyit tudok, hogy az én gépem ezt írja ki: "A Windowst a Microsoft-fiókjához kapcsolt digitális licenccel aktiválták". Hogy ez egészen pontosan mit jelent technikailag és miként oldja meg a MS, nem érdekel. A lényeg, hogy működik és nem kell kulccsal szórakoznom, csak belépni a MS fiókba Windows telepítés után.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
10 hours ago, jagdtigger said:

Hmmm, mintha EU-ban ez nem lenne igaz. Valamelyik korábban vásárolt OS-em is egy gépről leválasztott OEM licence. Remélem még megvan valahol a papír.....

EI.CFG:
 

Quote

[EditionID]
Professional

[Channel]
Volume

[VL]
1

Akkor ezek szerint mégsem...... (Még mielőtt méregből törlöd Balázs megvan a számla a német cégtől akitől vettem anno a kulcsot.....)

Link to comment
Share on other sites

payskin

A félreértés abból adódik, hogy én (meg még pár millióan) lábrázást kapunk attól, hogy a Windows telepítésekor a Microsoft egyre erőszakosabban próbál abba az irányba terelni, hogy a Windows felhasználóm egy Microsoft-fiók legyen. Sosem használtam így a Windowst (telepítéskor lehúzom a hálóról a gépet, és addig veszekszem a telepítővel, amíg enged továbblépni, és normál felhasználót csinálni), sosem is fogom, amíg erre lehetőség van (pl. Win11 Home-nál azt hiszem már nincs). Nem tudtam, hogy ezek után az aktiválást a fiókhoz köti. És vajon melyikhez? Ha hárman használják a gépet és mind különböző Microsoft fiókkal, akkor mindháromhoz odaköti egy oprendszer aktiválását, vagy hogy? :rolleyes:

On 8/1/2023 at 1:14 AM, jagdtigger said:

Még mielőtt méregből törlöd Balázs megvan a számla a német cégtől akitől vettem anno a kulcsot...

Miért töröltem volna méregből? :blink:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
11 hours ago, payskin said:

Miért töröltem volna méregből? 

Mert a mennyiségi licence-nek van egy bizonyos stigmája..... :pirate2:

11 hours ago, payskin said:

Win11 Home-nál azt hiszem már nincs

De van, csak kicsit kacifántos. Elő kell csalogatni egy cmd-t billentyűkombinációval majd megnyitni egy taskamanger-t és kinyírni már nem tudom melyik folyamatot.....

Edited by jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

payskin

Most megy nagyot a neten meg ezzel foglalkozó youtube csatornákon, ki tudja mikor "javítja" meg a Microsoft: ha a Win11 telepítéskor területnek az English (World)-öt választjuk, egyáltalán nem telepít fel semmi szart a gépre, egy teljesen tiszta Windowst kapunk, még a Windows Store sem működik. Utána vissza kell állítani a régiót English (United States)-re és lesz újra Store. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
On 8/5/2023 at 7:26 PM, payskin said:

Nem tudtam, hogy ezek után az aktiválást a fiókhoz köti. És vajon melyikhez? Ha hárman használják a gépet és mind különböző Microsoft fiókkal, akkor mindháromhoz odaköti egy oprendszer aktiválását, vagy hogy? :rolleyes:

Azt látom, ahhoz a fiókhoz köti, amelyikhez aktiváltad. A laptopunkon két fiók van: páromé és enyém. Ha megyünk valahová, ezzel egyikünk sem szorul csak a telefonjára. Ebből az enyémhez kötődik a kulcs. Úgy tűnik, az a fontos, jelen legyen a gépen a "gazda" fiókja.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 8/7/2023 at 4:22 PM, Dávid Csaba said:

Azt látom, ahhoz a fiókhoz köti, amelyikhez aktiváltad. A laptopunkon két fiók van: páromé és enyém. Ha megyünk valahová, ezzel egyikünk sem szorul csak a telefonjára. Ebből az enyémhez kötődik a kulcs. Úgy tűnik, az a fontos, jelen legyen a gépen a "gazda" fiókja.

Ki nem állhatom ezt a fiókolást :(

Nekem még a régi WIn10-em van, amihez nem kell, de lőre nem örülök h mi lesz, ha egyszer valamiért újra kell rakjam :(

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ismerek olyat, aki a mai napig Windows 7-et és nyomógombos telefont használ. Abból a megfontolásból, hogy ne kelljen mindenféle fiókokat készítenie, meg online lennie, ha nem akar. Több diplomás ember, semmi konteó. Szóval megértem, ha neked sem tetszik a fiókozás. Nem hivatkozok arra, hogy nekem nincs rejtegetnivalóm, ha a MS, Mozilla kutakodni akar, tegye. Arra sem, hogy a Google, Facebook és társai így is, úgy is mindent tudnak rólam, még fiók sem kell hozzá, hogy figyeljék, mit művelek az interneten. Arra sem, hogy a bankkártyával, hűségkártyákkal felszerelve is kiadok sok-sok érzékeny adatot mindenfelé. Meg maga a mobiltelefon is ablak az életemre. Ahogy a köztéri és közületi kamerák is nonstop megfigyelnek. Szerintem ezeket amúgy is tudod a saját életedből is.

Azt hiszem, nekem 8.1 óta fiókkal megy a Windows. OneDrive előfizetésünk van, így nem is volt lényeges, hogy az OS is fiókosan működik-e vagy sem. Lusta vagyok, szeretem, hogy minden gépen ugyanaz fogad, minden ugyanott van, még a háttérképem is ugyanaz mindenhol. Újratelepítéskor meg sem kell keresnem a licenc kulcsot, csak belépek a fiókba és aktiválja magát. Az XBOX-hoz is kellett a fiók, amíg használtam MS Office-t, ahhoz is. (Androidos telefonom cseréje és a fiókom migrálása volt hasonlóan egyszerű.) Firefox-szal ugyanígy járok el, ott is van Mozilla fiókom, bárhol lépek be, mindent megnyitott lapot ugyanott folytatok, minden ugyanott van, mintha a saját gépem vagy telefonom előtt ülnék.

Úgy vagyok vele, ha az online térben mindenképpen árucikk vagyok, akkor már inkább élvezem azt a minimális kényelmet, amit nyújtanak ezért cserébe. De, mint mondtam, lusta vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...