Jump to content
GSForum - Segélyvonal

pcmester küzd - átmenetileg magában


pcmester

Recommended Posts

SkyBird

Oké, igazad lehet, vagy nyilván van. :) Korábban és eleinte nem fogadta el. Azután ezt a korlátozást is kivehették valamelyik telepítő verzió óta, mert elég hülyeségnek tűnt ez a korlátozás.

Hasonlóképp, mint ahogy betették a Win 10-be a korábbi rendszerek kulcsának elfogadását, ami lehetővé tette a tiszta telepítést 1 lépesben legális korábbi rendszer esetén frissítés helyett.

Nem voltam benne biztos, de most hogy mondod, mintha rémlene, hogy újabban az MCT már ilyen telepítőt hoz le, de az tuti, hogy a kezdeti Win 8.1 MSDN .iso az nem ilyen volt.

 

Szóval, hogy elfogadja a telepítő a korábbi rendszer kulcsait, az csak a jelenlegi állapot a Win 8.1-nél is, és a Win 10-nél is. És nem mindegy, hogy milyen telepítőd van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De teoretikus kérdés, mert nincs semmilyen kulcsa.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

De teoretikus kérdés, mert nincs semmilyen kulcsa.

:igen:
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

De teoretikus kérdés, mert nincs semmilyen kulcsa.

 

:nemnem: Mégsem teoretikus, mert a Win 8 / 8.1 csak valamilyen kulccsal telepíthető. Különben fel se megy. Ez lehet akár "fake", de működő kulcs, amit később akár legális kulcsra is lehet cserélni az slmgr paranccsal. Már amennyiben később vásárolunk licenszet.

Valamilyen kulcsának lennie kellett, hogy a Win 8-at felrakja. Most már tudjuk Tóth Tibor óta, hogy az a kulcs használható a Win 8.1 telepítéshez is.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor
Mégsem teoretikus, mert a Win 8 / 8.1 csak valamilyen kulccsal telepíthető.

Telepítéshez van kulcs, :igen: de az aktiválásra nem jó, :nemoké: csak telepítésre.

 

Már amennyiben később vásárolunk licenszet.

eBay-on pár ezer forintért lehet már venni. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Telepítéshez van kulcs, :igen: de az aktiválásra nem jó, :nemoké: csak telepítésre.

 

Pont ugyanezt mondtam.

Azért én az Ebayen Windows licenszet nem vennék.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor
Pont ugyanezt mondtam.

:hátpersze:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:oké: Oké, én viszont nem voltam ennyire tömör és szemléletes, mint te a szmájlikkal együtt. :)
Link to comment
Share on other sites

pcmester

Segítsetek! Amit #90-ben linkeltem, az nem akar működni, mert érzékeli, hogy màr fent van a magyar nyelv, de a Windows attól még 100% angol (azaz nincs angol a nyelvi beállításoknál, csak magyar (HU)). Most akkor hogyan tegyem fel a magyar nyelvet?? :-/

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hát ha a rendszer szerint van fenn magyar nyelvi csomag, akkor váltsd át magyar nyelvűre a területi és nyelvi beállításoknál. ;)

 

A másik meg, hogy mondtam már, egyrészt gyakorlásként :P rakd újra egy MCT-vel letöltött magyar Win 8.1 telepítővel.

Ja, tudom, mindent kétszer kell mondanom neked. :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin
Segítsetek! Amit #90-ben linkeltem, az nem akar működni,

 

Na, kezdek komolyan mérges lenni. Akárhány éves is vagy, álljál már meg egy percre, és GONDOLKODJÁL MÁR!

 

Amit a #90-ben linkeltél az egy 2013-ban, két évvel ez előtt KISZIVÁROGTATOTT Windows 8.1 RTM-hez kiadott nyelvi csomagokat tartalmazó ISO.

 

Lefordítom: EGY SZAR. Az ilyet BOTTAL NEM PISZKÁLJUK MEG. Főleg nem töltjük rá egy két évvel későbbi Windows verzióra. Főleg akkor nem, ha a nyelvi fájlok kezelését az operációs rendszer MAGÁTÓL MEGOLDJA!

 

Linkeltem neked a magyar nyelvű leírását, ahol még egy videón is elmutogatják az egészet. Szóljál, ha feleslegesen püföljük itt körülötted a billentyűzetet, mert nagy ívben szarsz mindenre, csak a saját hülyeségedet fújod. Kezd nagyon elegem lenni, hajlamos volnék berekeszteni ezt a tragikomédiát egy mozdulattal... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

SkyBird, hát, eleve nem volt angol nyelv a nyelvi beállításoknál, de ennek ellenére csak a tálcán a dátumban a hét napjainak nevét tudta magyarul írni! Viszont amit #90-ben linkeltem, azt sajnos végül nem sikerült feltenni. A helyzet viszont az, hogy a magyar billentyűzet-kiosztást próbálja tartani a képernyő-billentyűzeten, de a valódi billentyűzeten nem igazán sikerül.

Most már ott tartok, hogy felőlem maradhat angol a rendszer, de fixre kellene állítani a magyar billentyűzet-kiosztást (mert nem akarok "ekezet nekul" írni), amiben a segítségeteket kérem...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: GOTO 10 avagy itt speciel 90. :lol:

 

Balázs már leírta, hogy valami félkész szutykot pakolhattál fel, ami a Win 8.1 megjelenésekor előzetesen kiszivárgott. Vagy jó, vagy sem, de ha még jó lett volna is, valahogy sikerült szétbarmolnod vele a nagy nehezen telepített rendszered.

Igazából az se tudjuk, hogy mid van, mert 32 bites Windows 8 Prot írtál, verziószámot nem. Én már ezt se hiszem, bár lehet, hogy tényleg Win 8 és nem 8.1. Oké, de egyrészt akkor miért a Win 8.1 kiszivárgott lp.cab-jét erőltetted rá, másrészt miért nem használsz inkább eleve 8.1-et a 8 helyett. A 8.1 legalább stabil és jó, a 8-nál tuti jobb.

Most írom harmadszor, hogy rakj fel egy normális MCT-vel letöltött magyar nyelvű 32 bites Win 8.1-et. Fel fog menni. Ha meg nem, akkor felrakod újra a 8-ast, de nem így.

Én más nem mondok, ezt is kár volt. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Végül sikerült úgy megoldanom, hogy feltettem az "UK English" nyelvet, amire a magyar billentyűzet-kiosztást! :) Tehát, ahogy most is, már tudok rendesen ékezetekkel írni! :)

Köszönöm a segítségeteket...!

:szia:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Előbb-utóbb nemcsak SkyBird és én fogjuk megunni, hogy segítséget kérsz, elmondjuk, mit csinálj, te szarsz a fejünkre és csak azért sem azt csinálod... Ami aztán 50-50%-ban vagy bejön, vagy nem. Utóbbi esetben nyafogsz tovább. :nem:

 

Nem értem, ez miért jó... Felénk rendkívül udvariatlan és idegesítő viselkedés, miközben az esetek többségében tőlünk várnád a megoldást. :nem:

 

 

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Mert olyan izé... kocka megoldásokkal jöttök. Leszedni, felrakni, ugyan... Valami jó kis segédprogi kell, ami átírja a registryt, és egyből megy minden. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Nyugodtan töröljétek a #114 kérdésemet... :facepalm:

A probléma csupán az, hogy DIN->Ps/2 átalakítóval kötöttem be egy "Sector Multimedia Pro" billentyűzetet (amiről,ha kell, holnap tudok róla fotót adni), aminek nem akar menni a multimédiás része (csupán annyira, hogy hangerőt tudok állítani, meg a "Stop" gomb indítja az Explorert :pislog:). Hogyan lehetne működésre bírni a multimédiás gombokat?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hozzávaló multimédiás billentyűzet driverrel.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ööö, okè... Talán, ha holnap lefotózom, akkor meg tudjátok mondani a billentyűzet pontos típusát?

Link to comment
Share on other sites

payskin

WOW, EGY TELJES HÉTIG BÍRTAD?! KIRÁLY! :D Akartam rá fogadást kötni, csak aztán úgy gondoltam, túl gonosz.

 

A #114-ben egyetlen darab kérdés nincs. Törölni meg amúgy sem nagyon szoktam.

 

Mi lenne, ha fotózás helyett megfordítanád a billentyűzetet, és az odaragasztott matricáról lenéznéd a pontos típusát? Csak egy ötlet.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

DIN - PS/2??? Csak remélni tudom, hogy a billentyűzet a DIN, nem az alaplap...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jézus, ezt nem is vettem észre? DIN?! :o Ne már, 2016 van! Szerintem nem volt DIN aljzat ATX-es alaplapokon. Létezett egyáltalán DIN-es multimédiás billentyűzet? WTF?! :D

 

Megnéztem, jól emlékeztem, az ATX szavány küldte nyugdíjba a DIN-t: "Egér csatlakozó kötelezővé vált, és a billentyűzettel együtt PS/2-es dugót kaptak.". Nálunk, ha jól rémlik, 96-ban jelentette be az Intel egy Kempinskiben tartott sajtótájékoztatón, és nagyon utáltuk, mert mindent lehetett kidobni, amink volt...

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Ha jól rémlik, neki BTX-es alaplapja van. Vagy ez már másik gép? :D

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ez már biztos legalább CTX-es, a DIN-ről nem csak a billentyűzet megy, hanem az egér, a monitor és az 5.1-es hangrendszer is.

Meg az internet.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egy ilyen klassz alaplap nekem is jól jönne, van egy szalagos BRG magnóm, annak rengeteg DIN aljazata meg kábele van, és kéne digitalizálni régi szalagokat! :igen:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...