Jump to content
GSForum - Segélyvonal

pcmester küzd - átmenetileg magában


pcmester

Recommended Posts

pcmester

help.gif Segítenétek? Pendroive-ról akarnék 32bit Windows 10-et telepíteni, de ezzel a hibával már el se kezdi:

Kyagw.jpg

Persze erről a képernyőről nem lehet továbblépni. Kérlek titeket, hogy írjátok le, hogy mit csináljak, mert most először telepítek Win10-et (méghozzá a saját gépemre)!

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nem alkalmas a géped (vagy valamelyik összetevője) WIN10 telepítésére.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ugye csak viccelsz?! :weep: Akkor a Windows 8 32Bit legalább felmenne?

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nem viccelek. Fogalmam sincs, hogy felmenne-e. Próbáld meg. :)

 

 

 

 

 

szerk: én barom.. :facepalm:

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

help.gif Segítenétek? Pendroive-ról akarnék 32bit Windows 10-et telepíteni, de ezzel a hibával már el se kezdi:

Kyagw.jpg

Persze erről a képernyőről nem lehet továbblépni. Kérlek titeket, hogy írjátok le, hogy mit csináljak, mert most először telepítek Win10-et (méghozzá a saját gépemre)!

A media creation tool-al csináltad az USB-t vagy egy korábbi ISO? Mert ezt a konkrét képernyőt akkor dobja be ha "lejár" egy build...

Link to comment
Share on other sites

pcmester

jagdtigger, akkor honnan tudom leszedni az aktuális 32bit buildot?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

jagdtigger, előbb még kipróbálok egy 32bit Windows 8-at, és ha az se fog menni, akkor megpróbálom, amit javasolsz...

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Most telefonròl vagyok itt...

Nos, a problèma az, hogy nem tudom kijelölni a rendszernek szànt particiót, mert elvileg driver kell neki, vagy mi a szösz. Segitenètek?

Link to comment
Share on other sites

trutyifix

Most telefonròl vagyok itt...

Nos, a problèma az, hogy nem tudom kijelölni a rendszernek szànt particiót, mert elvileg driver kell neki, vagy mi a szösz. Segitenètek?

Driver???...mihez...????raidvezérlőd van? vagy minek?

 

a kivánt particiót lemezt törlöd majd egyből rá telepíted. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Most telefonròl vagyok itt...

Nos, a problèma az, hogy nem tudom kijelölni a rendszernek szànt particiót, mert elvileg driver kell neki, vagy mi a szösz. Segitenètek?

Az alaplap gyártójának oldaláról tudod leszedni elvileg.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ahaa..., de most nem èrem el a gèpen a règi XP-t. Akkor most hogyan tovább?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Ez a driver probléma a telepítésnél már valakinek előjött. Valamelyik Windows 10 topicban talán. Most meg nem mondom, megoldódott-e és mi okozza pontosan.

Természetesen a BIOS-ban a SATA AHCI-ra legyen állítva ne RAID-re.

 

Kicsit meglepődtem én is nemrég, amikor telepítéskor nekem is előjött. Csak nem Win 10 vagy 8.1, azzal semmi gond, hanem a Win 7-et telepítettem volna pendrive-ról a Z170 chipsetes rendszeremen. Valami CD/USB driver problémára utalt a hibaüzi, ha jól emlékszem, pont mielőtt a partíciót ki lehetett volna választani. USB 2.0-ba volt dugva. Az AHCI-ban meg Other OS kiválasztva.

DVD író nincs a gépben, még tettem egy próbát egy USB kábellel rádugott DVD íróval és telepítő DVD-vel, és pont ugyanaz lett az eredmény. Talán nem véletlenül.

Egyelőre nem foglalkoztam tovább a Win 7-tel, a neten se kerestem rá a megoldásra. De valami rémlik, hogy van, és mintha nem USB driver beadagolás pendrive-ról... Csak már felejtek. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Okè, megerőltettem magam, ès visszaraktam a HDD-ket, hogy elèrjem az XP-t. Ha letöltöttem valamit, akkor azt hogyan adjam be a Win8 telepítőnek?

 

...akkor nekem is átadnád az okosságot, SkyBird?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Épp azt adtam át, hogy nem emlékszem mit kell csinálni. Magam meg nem oldottam meg, hagytam azt a telepítést.

De épp arról polemizáltunk korábban, hogy gyanús mit lép a hardver rendszered a Win 10 telepítési kísérletre. Egyelőre ezt.

 

Ha nem hétpecsétes titok, megismételnéd, hogy milyen alaplap, chipset, proci, amiről szó van. Esetleg látni lehetne, mennyire kompatibilis.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

SkyBird! A Win8 telepítő már szèpen elindult, csak SATA driver kellene neki, hogy kezelni tudja a merevlemezemet! Már csak a driver hiányzik, hogy tudjak telepíteni...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kérdeztem is, hogy milyen alaplap, chipset. Ez alapján lehet kutakodni a honlapjukon, a neten. Vagy esetleg külső chip.

Nem lehet túl általános, ha a Win 8 beépítve nem tartalmazza.

 

És mi van a BIOS beállításokkal? Tuti, hogy nincs RAID-en? Egyes régi IDE vezérlőt is tartalmazó lapoknál elsőre elég megtévesztő szövege is lehet, vagy talán nem is egy helyen kell állítani.

AHCI legyen.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ez nem tartalmaz IDE-t, kizárólag SATA. Ööö..., akkor hol tudom megnèzni a Windowsban az alaplap tipusát (mert az eszközkezelőben nem találtam)?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nézd meg Aida64 programmal, azzal elég sok infót megtudsz.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Tehát, az Aida64 szerint "Alaplap neve: Hewlett-Packard HP Compaq dc5700 Small From Factor". Nos, akkor ehhez kellene a telepítőnek driver.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Ez a driver probléma a telepítésnél már valakinek előjött. Valamelyik Windows 10 topicban talán. Most meg nem mondom, megoldódott-e és mi okozza pontosan.

Természetesen a BIOS-ban a SATA AHCI-ra legyen állítva ne RAID-re.

 

Kicsit meglepődtem én is nemrég, amikor telepítéskor nekem is előjött. Csak nem Win 10 vagy 8.1, azzal semmi gond, hanem a Win 7-et telepítettem volna pendrive-ról a Z170 chipsetes rendszeremen. Valami CD/USB driver problémára utalt a hibaüzi, ha jól emlékszem, pont mielőtt a partíciót ki lehetett volna választani. USB 2.0-ba volt dugva. Az AHCI-ban meg Other OS kiválasztva.

DVD író nincs a gépben, még tettem egy próbát egy USB kábellel rádugott DVD íróval és telepítő DVD-vel, és pont ugyanaz lett az eredmény. Talán nem véletlenül.

Egyelőre nem foglalkoztam tovább a Win 7-tel, a neten se kerestem rá a megoldásra. De valami rémlik, hogy van, és mintha nem USB driver beadagolás pendrive-ról... Csak már felejtek. ;)

 

Most megnéztem az ominózus Windows 7 telepítést. Letöltöttem a Z170 chipsethez a SATA drivert, hogy hátha én vagyok a hülye, és mégis az kell neki, betallóztam. De nem. :nemnem: Azt mondja, hogy az iaAHCIC.inf nem telepíthető.

Majd rákerestem már a problémára, előbb is lehetett volna, ha úgy vagyok. :lol: Szóval úgy tűni az van, hogy amikor kidobja a hibaüzit, hogy egy CD/DVD meghajtó eszközillesztője hiányzik, akkor rá kell tenyerelni a mégse gombra. Ezután át kell dugni a telepítő pendrive-ot egy másik USB portba és folytatni a telepítést. Rémlett, hogy nem driver, hanem valami banális más orvosság van. Ki kell próbálni, hátha beválik itt is.

 

A másik opció, ha a telepítő hibás, de ez inkább optikai lemeznél lehet csak.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ööö..., a problèma az, hogy a HP a gèpemhez csak XP-t, Vista-t ès 2000-et említ. Szerintetek melyikhez való driver lesz jó a Win8 telepítőnek?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Legjobb esetben a Vista. De olvasd el előbb az előző hozzászólásom, és próbáld azt.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

#754

SkyBird, ha jòl èrtem, akkor a telrpítőben tenyereljek a mègse gombra, amikor drivert kèr, majd miközben fut, dugjam àt a pendrájvot másik portba?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:igen: Pontosan erről beszélek.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...