Jump to content
GSForum - Segélyvonal

pcmester küzd - átmenetileg magában


pcmester

Recommended Posts

pcmester

Azt viszont tegnap nem írtam, hogy még az automatikus indítás listában sincsen. A Google keresést már én is próbáltam, és ez se vezetett eredményre, ugyanis a program még mindig ott lapul valahol, mert 1-2 nappal azután, hogy kiirtom a Firefoxból meg a Program Data könyvtárból (c:\Program Data\), valahogy visszaírja magát! :pislog: Ilyen komolyan már nem is lehet, csak a mesékben... Akkor hol nézzem még??

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

1. Mivel nézted az automatikus indítási listát? Autoruns/Indítópult/Egyéb?

2. AppData mappáról is volt itt említés, ott jártál?

3. A Registryben is lehet nézelődni, szinte teljesen ingyen. Update: Ezt visszavonom, látom, ott már jártál.

 

+1. A .ru oldalakon biztos van valami profi SafeFinderKiller, csinos lányok társaságában.

Link to comment
Share on other sites

payskin

:titok:

ú j r a t e l e p í t é s

 

Link to comment
Share on other sites

pcmester

TheSaurida!

1. A Feladatkezelővel néztem az Autorun fülön.

2. Igen, már jártam ott, ugyanis amikor átírja a kezdőlapot, akkor egy helyi fájl elérési útját állítja be címnek, úgyhogy könnyű volt megtalálni.

3. "regedit"-tel már kerestettem, de nincs találat (pedig még manuálisan is néztem).

 

Spányik Balázs! Ezt jobb, ha meg se hallom, mert szinte új a rendszerem (korábban a segítségetekkel 8 nap alatt sikerült feltennem), és nem akarok máris mindent elölről kezdeni!! :-× Esetleg linkelhetnétek egy Win8 alatt is működő ingyenes avast!-ot...

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

1. Az Autoruns teljesen más, nem is tudom, merjem-e ajánlani. Merem.

2. OK...

3. OK...

 

Nálam W8.1 alatt simán megy a free avast!, meg W7 alatt is, nem hinném, hogy a 8-at átugrotta volna.

 

Ja, és nem azért hívják Windows 8-nak, mert 8 napig kell telepíteni. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Tehát, a linkelt programmal nézzek inkább körül?

Valahogy az az avast! telepítőm (ha otthon leszek, majd tudok verziószámot írni), ami XP alatt fent volt, az most már nem akart elindulni...

Ja, és ez a vicc már fájt... :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nem is érdemes (jóval) korábbi avast telepítővel vacakolni, mostanában úgy megy (azt hiszem), hogy leszed(sz) egy pár MB-os programot (ellentétben a korábbi 60-80 MB-osokkal), azt elindítod, a többit intézi magától. Ha hagyod.

Szóval indulj el a Google--> free avast csapásirányon.

Az Autoruns-ban meg tízszer nézz, mire egyszer törölsz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, sőt, az Autorunsban nyugodtan törölhetsz bármit, nem tudsz vele elrontani semmit. Hamarabb jutunk el az újratelepítésig, kevesebb nyűglődés...

 

Ezt jobb, ha meg se hallom, mert szinte új a rendszerem (korábban a segítségetekkel 8 nap alatt sikerült feltennem), és nem akarok máris mindent elölről kezdeni!! :-× Esetleg linkelhetnétek egy Win8 alatt is működő ingyenes avast!-ot...

 

Tudod, milyen ez? Fáj a fogad, de nem mész el a fogorvoshoz, mert félsz. Előbb-utóbb úgy is el kell menni a fogorvoshoz, te is tudod, én is tudom, mindenki tudja, de minél tovább húzod, annál tovább szenvedsz. Ezt csinálod most az újratelepítéssel. Felraktad nagy nehezen a rendszert, hülye voltál, máris bekaptál valami masszív károkozót. Szívhatsz vele még heteket-hónapokat, szórakoztathatsz minket hozzászólásokkal, kérheted szépen vagy követelheted, hogy valaki segítsen, amíg rájössz, hogy ahhoz is lüke vagy, hogy megszabadulj tőle. Vagy nekiállhatsz most telepíteni. Ez olyan egyszerű, mint az 1x1.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ha csak a tizedét megjegyzi annak a sok okosságnak, amit itt kap, pár éven belül méltó lesz a nicknevére.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Nos, az avast! telepítőm 2010-es, és a Win8 azt írja ki, hogy nem kompatibilis. :-(

Tehát, most éppen megint visszaírta magát a Safefinder, (és még nem irtottam ki újra) és a Firefox beállításainál főoldalnak ez van megadva: "C:\ProgramData\dlohns\ff.HP". Hiába távolítom el a böngészőből, majd arról az elérési útról is kitörlök mindent, mégis 1-2 nap múlva visszaírja magát! Az eszem megáll... :S

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Hoppá! "dlohn" néven viszont találtam is valamit a registryben a Computer/HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/ContolSet001/Services/dlohn/ helyen:

  • Displayname REG_SZ dlohn
  • ErrorControl REG_DWORD 0x000000001 (1)
  • ImagePath REG_EXPAND_SZ C:\ProgramData\\dlohn\\dlohn.exe -f "C:\ProgramData\\dlohn\\dlohn.dat" -l -a
  • Objectname REG_SZ LocalSystem
  • Start REG_DWORD 0x00000002 (2)
  • Type REG_DWORD 0x00000010 (16)

Nos, erről mi a véleményetek? Esetleg töröljem?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az önmagában kevés lesz.

Borsó a falra, de egy utolsó próbálkozás tőlem.Valamiért most pötyögök. ;) Mi lenne, ha szisztematikusan a teljes kiirtásra koncentrálnál. Ha a Feladatkezelő automatikus indulásnál nézted, az smafu. Kb. 25 éve voltak olyan gyenge kis dedós kártevők, amiket itt le lehetett tiltani, vagy egy uninstall is megoldotta. Vagy régebben, vagy akkor se nagyon.

Az Autorunst ajánlottam az automatikus indulások ellenőrzésére. Erős gyanúm volt, hogy hiába, mert úgysem igazodsz ki rajta. Tényleg kár volt, talán majd öt-tíz év múlva... :hmm:

Nem volt reflexió - ez abszolút megszokott :P:lol: -, hogy a Malwarebytes akkor képtelen kiirtani vagy nem is próbáltad.

Oké, legyen más, bármi, lehet az avast! is. Azonban ha még mindig ott tartasz ennyi idő és kínlódás után, hogy 2010-es verzió, és nem kompatibilis, akkor kész. :facepalm:

Vannak rescue CD-k is, Kaspersky és még jó pár más. Ilyet is készíthetsz, azzal is próbálhatod az irtást, ha már magad képtelen vagy az összes bejegyzését megtalálni. De ez se jó, mert nem nagyon akaródzott DVD-t írni a telepítőhöz sem.

Mi jól elszórakozunk, nem mi szívunk. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ami a gépeden és / vagy lemezen vannak telepítők, nyugodtan meg is semmisítheted (mondjuk a Windows azért ne). Szoftvereket csakis a netről telepítünk, mindig a legfrissebbet, különben gondok lehetnek, ahogy most is vannak. Egyébként már simán megérett az a gép még egy újratelepítésre. Legalább gyakorolsz. :P

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida
Destroy-man' timestamp='1456267441' post='473277']

(...)Szoftvereket csakis a netről telepítünk(...)

Csakis megbízható forrásból, ha lehet. Ha a letöltés mellett online pókert lehet játszani és/vagy leánypajtásokat keresni, akkor onnan inkább mégse.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Kezd kicsit már elegem lenni az egészből! ( :dühös:) Nos, "méltóztatik" valaki válaszolni a kérdésemre? Töröljem azokat a dolgokat? :S

( :titok:És csak szólok, hogy nem fogok máris újratelepíteni!!)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Kezd kicsit már elegem lenni az egészből! (...)

Ezzel nem vagy egyedül.

Esetleg, ha már kiderítetted, hogy létezik egy C:\ProgramData\\dlohn\\dlohn.exe, akkor azt törölhetnéd. Sőt, az egész dlohn mappát, már ha engedi magát törölni.

Én formáznám a C: meghajtót...

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ahaa..., akkor először lelövöm a folyamatot a Feladatkezelővel, majd törlöm a Registryből meg a Program Data mappából is (meg persze a Firefoxban is visszaállítom a beállításokat), majd újraindítok. Majd jelentkezek, hogy így sikerült-e végre eltüntetni...

Link to comment
Share on other sites

payskin
Bing (1), Google (3)

 

A Google olyan jól szórakozik, hogy három robottal is indexeli a témát! :lol:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Bing? Ó...

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Hoppá és dupla hoppá!! Töröltem az egészet, ahogy írtam, és siker!! :éljen: Sőt, most már ki se kellett kapcsolnom a nyomtatót, és úgy is felismerte!! :éljen:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Segítenétek meggyőzni a Win8 rendszeremet, hogy nincs szükségem a 8.1-re? Ugyanis csak azt válaszhatom, hogy "Telepítem" vagy "Emlékeztessen később"! Már elegem van belőle! :S

Link to comment
Share on other sites

payskin

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! 24-én be akartam írni, hogy "viszlát 3 nap múlva", de kilengett a gonoszságmutató, inkább nem írtam be. Erre majdnem percre pontosan 3 nappal később már itt is vagy a következő hülyeséggel. :fetreng:

 

Lottó 5-ösöm nem lehetne így?

 

Nem tudom, szerinted hogyan tudunk segíteni?! Én, például, megígérem, hogy a következő 3 percben nagyon koncentrálok arra, hogy az egyik gomb felirata arra változzon, hogy tudod mit, pcmester, maradj nyugodtan 8.0-n. Hátha. De ha van jobb ötlet, szólj!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyébként a Windows 8-cal most pont egy centit nem vagy előrébb az XP-nél. 2016 január óta a Microsoft EGYÁLTALÁN NEM TÁMOGATJA TOVÁBB a Windows 8-at, nem ad ki hozzá sem fontos, sem biztonsági frissítést. Magyarul, a rendszer használata ebben a formában nem javasolt, veszélyes. Nem lesz hozzá driver, nem lesz hozzá semmilyen támogatás, egyre több bajod lesz a hardverekkel és a szoftverekkel.

 

Ez neked pontosan miért jó?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt csak ő tudja. :lol: Anno a telepítési mizériájánál jópárszor győzködtem, hogy eleve a 8.1-et rakja fel tiszta telepítéssel, mert az jobb mint a sima 8-as, és 32 bitesben nincs is különbség a proci kompatibilitásban.

:nemnem: De nem. :P Neki ez kell. Valószínűleg az internet hatalmas bugyraiból csak ezt tudta letölteni. Pedig az MCT-t is említettem a tuti hivatalos telepítőkészlet letöltéséhez.

Sebaj, újabb tanulság. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

#248 Spányik Balázs! Ugye csak viccelsz? Dobálja ki a Microsoft a rendszereket, mint a rágók papírjait! Na nehogy már ne támogassák, ugyanis ez messze nem élt még meg 10 évet, mint az XP! :S Tehát, a kérdésre összpontosítva, leszoktathatnám a rendszeremet, hogy a 8.1-et ajánlgassa? :S(...bocsánat, de ma nincs túl jó reggelem...)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...