Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. decemberi számról


hmolnarj

Recommended Posts

eremit

Weißer Riese = Fehér Óriás

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Azt azért a "régi idők"-höz még hozzátenném, hogy abban az időben a PC szinte egyeduralkodó volt, sokkal több játék, egyéb szoftver, VGA és más periféria jelent meg hozzá. A tabletek még sehol sem voltak, a konzolok sem voltak még túlságosan elterjedve. A PC volt az elsődleges platform játékhoz, és egyéb munkákhoz egyaránt. Innen kívülről, olvasóként úgy tűnik, hogy abban az időben (az XP fénykorában), hiába volt már elterjedt a net, a nyomtatott PC World-öt, Gamestar-t jobban el lehetett adni. Mivel az XP volt az egyetlen és egyeduralkodó, akár a szoftver-, akár a hardverfejlesztők minden energiájukat arra tudták fordítani. Aztán jött 2008. és a válság, s minden megváltozott.

Ezek csak az én meglátásaim, nem feltétlenül kell vele egyetérteni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Viszont most beleolvastam a PCWO autós rovatába, és valahogy az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy muszáj ezt? Bocs, de ez egy tinimagazin autós mellékletének a színvonala, nem egy esetben olyan szintű tévedésekkel és észveszejtő hülyeségekkel megfűszerezve, mintha a szerzőnek fogalma nem lenne. Tény, hogy jobb ez, mint ha lopna; de kb. ez az összes pozitívum.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Weißer Riese = Fehér Óriás

 

Az megvan, hogy ez egy mosópor márka (volt?), aminek ez volt éveken át a tévéreklámja, hogy "Bla-bla-bla... Weiser Reise a fehér óriás"? :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

De az Riese volt, nem Reise. ;) Amúgy a logójában is úgy van, ahogy eremit írja. Az tény, hogy magyarul "Weiser Riese"-ként szerepel sok helyen, de szerintem csak azért, mert akik így írják, nem tudják, hogy a ß-t két s helyettesíti.

 

http://www2.weisserriese.de/

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, basszus, pedig még meg is próbáltam odafigyelni, hogy írják. :D Gratulálok magamnak.

 

Azt azért a "régi idők"-höz még hozzátenném, hogy abban az időben a PC szinte egyeduralkodó volt, sokkal több játék, egyéb szoftver, VGA és más periféria jelent meg hozzá. A tabletek még sehol sem voltak, a konzolok sem voltak még túlságosan elterjedve. A PC volt az elsődleges platform játékhoz, és egyéb munkákhoz egyaránt. Innen kívülről, olvasóként úgy tűnik, hogy abban az időben (az XP fénykorában), hiába volt már elterjedt a net, a nyomtatott PC World-öt, Gamestar-t jobban el lehetett adni. Mivel az XP volt az egyetlen és egyeduralkodó, akár a szoftver-, akár a hardverfejlesztők minden energiájukat arra tudták fordítani. Aztán jött 2008. és a válság, s minden megváltozott.

Ezek csak az én meglátásaim, nem feltétlenül kell vele egyetérteni.

 

Nagyon érdekes, amit írsz, mert -- a tableteket és a 2008-as válságot kivéve -- szinte semmi nem így történt, mintha egy párhuzamos univerzumból írtad volna. :)

 

Az XP fénykorában abszolút versenyképesek voltak a konzolok, a PS2 két évvel előzte meg az XP-t, az Xbox talán ugyanabban az évben jött. Azt sem mondanám, hogy mindig a PC volt az elsődleges hardver a játékoknál, a GTA-kat, például mindig konzolra adták ki előbb, és a PC-s verziókra éveket kellett várni. A konzolokon sokkal nagyobb erőfeszítést jelent kalózkodni, így valószínűleg mindig nagyobb eladásokat is produkáltak, mint a PC-s eladások, már ezért is jobban megérte arra fejleszteni. Igaz viszont, hogy míg a konzolok jobbára egy állandó pontot jelentettek a hardverek fejlődésében, a PC folyamatosan fejlődött, mindig utolérte és lehagyta az aktuális konzolokat. 2005-ben már Xbox 360 volt, 2006-ban PS3, a PC-nek megint "kapaszkodnia" kellett 2-3 évig.

 

A net viszont már a 2000-es évek elejétől kezdve "ette" az újságok eladását. Újra és újra ki kellett találni valamit, amivel megtarthattuk az olvasókat, előfizetőket. A játékújságok akkor indultak másodvirágzásnak, amikor 1999-ben a CD-mellékletre rákerült a "teljes játék". Lett második DVD-melléklet, jött a teljes szoftver, a vírusirtók gyűjteménye, illetve 2003-ban elkezdtük forgatni a PC Studiót, hogy videón, működés közben mutassuk be a hardvereket és szoftvereket, amiből mára GSTV meg PC World TV lett.

 

A 2000-es évek eleje nagyon izgalmas időszak volt hardverek szempontjából: a HD DVD kontra Blu-ray szembenállás, az évente újuló grafikus kártyák, a mobilrobbanás, az okostelefonok megjelenése. Szoftverek szempontjából nem rémlik, hogy valami miatt nagyon izgultunk volna. Volt egyfajta várakozás a Longhorn iránt, csomó érdekes dolgot lebegtetett a Microsoft, de csak nem akart megérkezni, az XP viszont az SP2 után tényleg nagyon jó lett.

 

Sokáig vitte a lendület is az egész kiadót, de nem nagyon volt már olyan újabb dobás, ami új lendületet adhatott volna, és amivel vissza lehetett volna tartani az internet. A megoldás, persze, a kihasználás lett volna a visszatartás helyett, de ezt már fent levetítettem, hogy a döntéshozó fejekben ez sajnos nem, vagy csak nagyon későn állt össze gondolattá és szándékká.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

A felszín alatt nyilván sokkal több minden történt, mint amit egy átlag user láthatott. A net valóban elszívta és elszívja az olvasókat, de valahogy mégis az az érzésem, hogy akkor a nyomtatott sajtó eladhatóbb volt, annak ellenére, hogy a net már akkor elkezdett "szipkázni". A net ma már annyira mindenütt ott van, hogy felzabál mindent. De a 2000-es évek elején ez még korántsem öltött ekkora méreteket. Az XP dominanciája pedig elég jól észrevehető állandóságot adott az akkori PC-s világnak. Ma már iszonyat gyorsan változnak a dolgok az akkori világhoz képest. A konzolok kevésbé elterjedtségén pedig azt értettem, hogy arányában ma már nagyobb az esélye annak, hogy otthon a felhasználó konzolt használ, mint korábban. Ha abban az időben elmentünk egy szám. tech. üzletbe, asztali PC-k tömkelegét lehetett látni, ma már arról szólnak a hírek, hogy asztali PC-t egyre kevesebben vesznek. Noteszgépek, tabletek mindenütt.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Na igen a múltat elnézve, nagyon remélem, hogy lesz még jövője a nyomtatott PCW-nek. Nem szeretnék más informatikai magazint olvasni (Chip). Bár még az is lehet, hogy a két magazin egyszer összeolvad és lesz egy nagyobb terjedelmű magazin. Lehet ez lesz? Mégis jobban szeretek sziporkázni a cikkek között, mint interneten. Elvileg az írott sajtó válogatott és hitelesebb, mint a neten keresgélni állandóan, hogy mi a dörgés. Ha meg jobban érdekel a téma, akkor beleásom magam. A PCW-ben azt szeretem, hogy minden hónapban ad valami pluszt a cikkei által, amit eddig nem is tudtam.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Soha ne mondd, hogy soha, de én ezt a magazin fúziót kizárom. Volt már hasonló, amikor megszűnt egy info magazin, akkor volt némi előfizető átvétel a PC World által, de azt hiszem újságíró nemigen. Vagy nem sokáig.

A tulajdonosok elég különbözők. Szóval nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Érdekelne, hogy vajon a Chip, PCGuru és a GameStarnak is ennyire göröngyös volt az útja és bizonytalan a jövője?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Nézz el a fórumukra hátha ott megleled a választ. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Köszi, de nem ott akarok bogozni. Itt indult el egy elemzés a magazinunkról. Érdekelt volna a többiek véleménye, hogy a többi írott magazinokat is ugyanez a dolog tépázza? Egyébként ez lehet az oka, hogy sorra zárnak be az újságos bódék a városokban? Üresen állnak, olyan is bezárt, ami forgalmas helyen van.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Elvileg az írott sajtó válogatott és hitelesebb, mint a neten keresgélni állandóan, hogy mi a dörgés.

 

:o Néha nagyon komolyan megijesztesz. :(

 

Számtalan "újság" működik az interneten ugyanolyan szervezett keretek között, mint ahogy a PC World szerkesztősége, csak a végtermék, amit előállítanak, nem egy nyomdában végzi, hanem egy szerveren. Semmivel sem hiteltelenebb, mint egy nyomtatott újság, sőt, nyilván a nyomtatott újságot készítők is az internetről tájékozódnak. Miért kéne ezeket keresgélni állandóan? Ezek ugyanott vannak, egy weboldal alatt, mint mondjuk az index vagy a Prohardver. Az internetben pont az a nagyon jó, hogy ezek az oldalak jó sokan vannak, sokan, sokféléről írnak, a Google pedig egy pillanat alatt megtalálja neked, hogy hol írtak arról, ami éppen érdekel. Nem kell várni egy hónapot, hogy hátha a következő számban majd erről is szó lesz, mert egy kattintással ott van egy tucat hely, számos jó nevű weboldal, ahol olvashatsz a témáról, az újdonságokról, tesztekről stb.

 

Ne álltassuk magunkat, nincs nagyon más út a PC World előtt sem. Ma még van nyomtatott lap, nyilván a következő hónapban is lesz, de csak addig, amíg megéri csinálni. Ahogy például már nincs lemezmelléklet, mert jobban megéri annak tartalmát az interneten elérhetővé tenni, el fog jönni majd a nap, amikor a tartalmat is jobban megéri majd először a webe tenni, és utána esetleg nagyobb szünetekkel, periodikusan kinyomtatni. Aztán már csak esetenként egy-egy különszámot. Aztán már azt sem, mert minek -- mindenki a neten fogja olvasni. Ez azért nincs olyan nagyon messze.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Érdekelne, hogy vajon a Chip, PCGuru és a GameStarnak is ennyire göröngyös volt az útja és bizonytalan a jövője?

 

A Chip eredetileg a német Vogel Burda lapja. Volt hazai Vogel "képviselet", mint kiadó, volt szerkesztősége, újságírói, akik szerették csinálni, és mindig is a legnagyobb konkurenciát jelentették a PC World számára. 1992-93 környékén ott kezdtem "bontogatni a szárnyaimat" pár cikkel. Valamikor a 2000-es évek elején a cég összerúgta a port a németekkel (Giraffe tudna erről többet mesélni, ő ott külsőzött), és egyik napról a másikra Magyar PC Magazin név alatt jelentek meg, miközben a németek nem igazán tudtak mit lépni, így jó másfél évig nem is volt Chip az országban. 2005-ben végül a MPCM beleolvadt a PC Worldbe. A németek próbálkoztak mindenfélével, de az sosem lett versenyképes (legalább is a 2000-es években nem volt az, nem tudom, ma mekkora példányszámban adják el). Legalább 10 éve nem fogtam a kezemben Chipet, és mintha azt hallottam volna, hogy ami ma megjelenik, azt gyakorlatilag németből fordítják. Nézzétek meg, a webes jelenlétük egy nagy nulla, egy vicc (mindig is az volt). Két perc, míg egy oldal betöltődik, tartalom 0, impresszum sehol, előfizetni valami Media-City.hu-nál lehet.

 

A PC Guru sokáig magánkiadásban jelent meg, míg 1998 végén "beköltözött" a Vogelhez. Ők 1999 elején elsőként az országban rárakták a teljes játékot a lemezmellékletre, ettől a Guru rakétaként húzott el az összes konkurencia mellett. Nem tudom, mi lett a sorsuk, miután a kiadó és a németek összevesztek. A weboldaluk alapján ma egy Skorpió Print Kft. adja ki, de sem annak ügyvezetői, sem a szerkesztőség tagjainak neve nem ismerős.

 

A GameStar megalapítását több dolog inspirálta. A PC-X amúgy sem volt jó formában 1999-ben: Ákos elment PC Worldöt csinálni, és megbízott főszerkesztőként kénytelen voltam azzal szembenézni, hogy a külsős szerzők jelentős része elpárolgott, a legkisebb oldalszámú lap vagyunk, az eladásaink csökkentek, miközben a PC Guru a teljes játékkal az egekben járt, és az IDG vezetősége mindebből nem értett egy szót sem. Nem tudtak mit kezdeni magával a játékújságírással, ellentmondott annak a képnek, hogy az újságírás hozzáértő felnőttek komoly felelősségteljes munkája. A számítógépes játékokat is komolytalan dolognak tartották (kb. mint anyám), ennél fogva mindig a megtűrt státusz jutott nekünk, nem volt sok mozgásterünk, ha akartunk valamit, magunknak kellett megoldani. Ákos nagyon jó volt ebben, én sokkal kevésbé. Nekünk is kellett volna nagyon a teljes játék, de a rossz eladásokat látva erről szó sem lehetett. A dolog meglehetősen kilátástalannak tűnt -- ekkor ugrott be egy szép tavaszi napon a GameStar ötlete.

 

A GameStar a német IDG egyik meglepően sikeres projektje volt, amit az amerikaiak tátott szájjal néztek. Az amerikaiak ugyanis nem értettek a gamer magazinokhoz, fogalmuk nem volt, mi ez, nem is volt ilyen lapjuk Amerikában, úgyhogy kétkedve figyelték, amikor németek talán 1997 őszén elindították a német GameStart baromi nagy oldalszámmal, 2 CD-vel, teljes játékkal, nagy szerkesztőséggel, rengeteg pénzzel és lehetőséggel. És bejött: a GameStar baromi népszerű lett. A csehek kaptak észbe először: az ő játékújságukat LevelUpnak hívták, ha jól emlékszem, és ők sem álltak valami fényesen, de látva a GS akkor már évek óta tartó sikerét, bepróbálkoztak az amerikaiaknál, hogy mi lenne, ha ők is inkább GameStart csinálnának. Az IDG központ pedig még mindig nem térve magához, azt mondta, hogy persze hogy, mondjátok mire van szükségetek.

 

Innen már nem nehéz kitalálni, hogy mire gondolt Balázska, amikor kitalálta, hogy csináljunk a PC-X helyett GameStart. Egy gond volt, kellett volna szerkesztőség, mert nekünk akkor az nem nagyon volt. A Guru nyilván szóba sem jött, viszont volt még egy konkurenciánk: a ZED. Nagyon igényes formában kiadott lap volt remek cikkekkel és jó cikkírókkal -- adódott, hogy egyesítsük erőinket, kereszteljük át magunkat GameStarra, kérjük el az amerikaiaktól a pénzt, és nyomjuk le a PC Gurut. Ez volt a terv. :( Hogy mi történt 99 nyarán, hogy a ZED tulajdonosai és az IDG akkori vezetése karöltve hogy törték apró darabokra az álmainkat, arról órákat tudnék mesélni egy tábortűz mellett, gitárral kísérve. A végeredmény, ami októberben az újságosokhoz került, botrányos lett. Novemberben a Zed teljes szerkesztősége egy emberként kilépett, én pedig decemberben kirúgattam magam, amikor az index fórumon a felháborodott olvasóknak megírtam, hogy az IDG vezetőinek milyen bénázása vezetett ezekhez az áldatlan állapotokhoz. (A vezetőség túl hülye volt hozzá, hogy magától megtalálja, de volt egy "jóakaróm" a cégnél, aki megmutatta nekik. Ne keressétek, még akkor törölték az indexesek.)

 

A lap megmaradt szerkesztősége majdnem két évig küzdött azzal, hogy az IDG mindenáron "életmód-magazinként" szerette volna pozicionálni, míg aztán ez az irány teljes zsákutcának bizonyult, a lap első főszerkesztője, Szilágyi Árpi nem bírta tovább és felmondott. Ekkor érkezett Szittyó, aki vasakarattal újra ízig-vérig gamer lapot csinált belőle. Aztán ő feljebb lépett, és elkezdte a kiadó dolgait rendezgetni, jött néhány évig a Boe-korszak. (Erre időszakra tehető az egyik legnagyobb sikerű, szinte az utolsó példányig eladott száma, ami két különböző módon, az Unreal Tournament III, illetve a Gears of War teljes játékkal jelent meg.) Boe-t nem sokkal később kirúgták, és ezzel kezdetét vette a Mazur-korszak, és tartott egészen pár évvel ez előttig, amikor Mazur elment, majd pár hónap múlva a Project/029 vezetőjeként már a kiadót vette át az IDG-től. Most pedig Mocsy vezeti a szerkesztőséget, aki az egyik legrégebbi "motoros" ebben a szakmában, amikor mi a PC-X-et csináltuk, ő a PC Guru szekerét tolta.

 

2001 őszén mentem vissza az IDG-hez, de akkor már a PC Worldbe, és bár sokáig egymás mellett éltük az életünket, nem annyira láttam bele a GameStar mindennapjaiba, csak néha írtam nekik egy-egy cikkeket. Amennyire kívülről meg lehetett ítélni, nem volt egyszerű életük, sokszor fenyegetőztek a megszüntetésükkel, mostohán bántak velük, de szerencsére ez sosem törte le őket. Tavaly ősszel ünnepelték a 15. születésnapjukat (20 éves lett volna a PC-X).

 

Bár csak néhány hónapot töltöttem ott, a GameStar valahogy mindig a "saját gyerekem" marad. Büszke vagyok, hogy ott lehettem az indulásnál, akármennyire is rosszul sikerült, és hálás vagyok mindenkinek, aki az évek során ott dolgozott, és sikerre vitte, végső során megvalósítva az 1999-es álmomat. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem megvolt az a GS még anno, de már nem emlékszem miért volt botrányos.

 

A PC Format kinek a terméke volt?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
Na, akkor egy kis IDG történelemóra.

 

Én ehhez nem sokat tennék hozzá, Balázs tényleg remekül összegyűjtötte a történéseket. Annyit aktualizálnék, hogy a print és az online magazin szerkesztősége még most is két külön álló entitás. Cél is az, hogy ez a kettő ne mosódjon össze, és próbáljuk ehhez tartani magunkat . Az egyedüli kivételt a Chip-től nemrég átigazolt Erdős Márton jelenti, aki a print és az online főszerkesztő-helyettesi feladatokat is ellátja (szeptemberben még Chip főszerkesztő-helyettes volt). Korábban probléma volt abból, ha volt átfedés, mivel a lap leadása elúszott amiatt, mert az embereknek az online-nal kellett foglalkozniuk. Lapzártakor viszont az online "ment át takaréküzembe". Most nincs így, és jól is van így. Olyan együttélés ez mint egy házasság, vannak nézeteltérések, problémák, de együtt az online és a print erősebb, mindkettőre szükség van, és ez a hosszútávú terv.

 

Elvileg az írott sajtó válogatott és hitelesebb, mint a neten keresgélni állandóan, hogy mi a dörgés.

 

Az elmélet szintjén nincs különbség, elvileg mindkettőnél le kell minden információt ellenőrizni, és csak akkor kell kiengedni egy hírt/cikket, ha az már teljesen kész van. Nos, a hírverseny miatt ez csak nagyon kevés helyen, jellenzően nagyobb nyugati szerkesztőségekben van így. Az online cikkeket legtöbbször azonnal kiengedik, korrektor plusz szerkesztő csak ritkán látja azokat (Helló Index!), és csak akkor nyúlnak bele útólag, ha valami komoly hiba történt. Egy print magazinnál viszont sokkal komolyabb az ellenőrzés, amiatt mert ha egy hibát vétesz, azt később már nem tudod javítani több tízezernyi példányban kinyomják, és 20 év múlva is ott fog diszelegni. Nálunk ezért minden cikket két szerkesztő, egy korrektor néz át, mielőtt tördelésre menne. A kész PDF-et pedig szintén megnézi utána a két szerkesztő, a korrektor és a szerző is, hogy nehogy bármilyen hiba maradjon benne. Ilyen minőségellenőrzést csak tényleg kevés online szerkesztőség végez el.

 

Bár még az is lehet, hogy a két magazin egyszer összeolvad és lesz egy nagyobb terjedelmű magazin. Lehet ez lesz?

 

Én kizártnak tartom :), mármint az összeolvadást. A terjedelmet örömmel bővítjük, amennyiben lehetőségünk adódik rá (azaz valaki szponzorálja a plusz kiadást)

 

már nincs lemezmelléklet, mert jobban megéri annak tartalmát az interneten elérhetővé tenni

 

Van még lemezmelléklet, a PC World Plus egy kiegésztítő szolgálatás

 

Egri "Zimi" Imi maga a korszakokon átívelő kapocs a PC World történelmének (főleg ha még mindig állásban van a lapnál). Ő ugyanolyan típusú ember, mint amilyen Gyu bácsi volt a GameStarnál: a világ egyik legjámborabb teremtése óriási szaktudással, végtelen kedvességgel. Annyi jó kis kalandunk volt annak idején együtt! Ő a lap egyik nagyon megbízható tartalmi oszlopa volt mindig is, remélem, most is az. (Nem programozó.) A másik ilyen korszakokon átívelő kapocs, pedig Giraffe (avagy "Weiser Reise a fehér óriás"), aki egyebek mellett a weboldalkészítő sulit viszi kitartó lelkesedéssel

 

Örülök, hogy e két kollégánk nevesítve lesz, mindkettőjük szakmai tudását rendkívül sokra becsülöm, emberileg is nagyon sokra tartom őket, és remélem, hogy még nagyon sokáig velünk lesznek, mert tényleg olyan mélységet tudnak adni a magazinnak a több éves tapasztalatukkal, amire csak nagyon kevesen képesek

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Soha ne mondd, hogy soha, de én ezt a magazin fúziót kizárom. Volt már hasonló, amikor megszűnt egy info magazin, akkor volt némi előfizető átvétel a PC World által, de azt hiszem újságíró nemigen. Vagy nem sokáig

 

Akkor rosszul emlékeztem a közvetlenül érintettek visszaemlékezései fényében. Ezek szerint Giraffe a Chip/MPCM-ből jött anno. És most Erdős Márton.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Van még lemezmelléklet, a PC World Plus egy kiegésztítő szolgálatás

 

Ja, hoppá, bocsánat. De a GameStarnál megszűnt, nem? Azt hittem, a PC World is ugyanarra az útra lépett.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Nem, mi még megtartottuk a lemezt

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Egyébként én nem a szak honlapokra gondoltam Balázs, hogy ott nem hiteles a cikk, hanem mindenféle amatőr kacsa oldalakra, amit a google sokszor kiad találatra. Például a sógorom őrjít meg, hogy ezt és azt olvasta itt és ott az interneten, mire én is megnézem az oldalt és úgy gondolom elég konteós, akkor nem hiszek az ott leírtaknak. Nagyon örültem Balázs a reggeli válaszodnak a Chip, GameStar és a PcGuru kérdésre. Nem tudom miért, csak egy olvasó vagyok a sok közül, de mindig is szívemen viseltem a PCW magazint. Ezek után még jobban tisztelem és értékelem az írók munkáit. Egy biztos én maradok továbbra is hűséges olvasótok és előfizetőtök. Ikonba lehet majd foglalni ezeket a bejegyzéseket és talán nyitni neki egy PCW története topikot valamelyik helyen, mindenképp megérdemli majd. Örülök, hogy részese lehetek a magazin olvasásának, továbbra is a legelső elfoglaltságom marad a fellapozása.

 

hmolnarj: egy idő múlva nem kell már lemezt se, hiszen minden fenn lesz a pluszon. Nagyon jó volt a bittanóra is. Remélem hosszútávon főszerkesztőként köszönthetlek, mert már hozzászoktam a magazin stílusához, és azt kell mondjam, nekem nagyon kellemes órákat adnak az olvasás terén. Csak így tovább. Részletezhetném cikkeket kiemelve, de most összességében mondom: jók vagytok! Szép volt fiúk!

Link to comment
Share on other sites

payskin
Nekem megvolt az a GS még anno, de már nem emlékszem miért volt botrányos.

 

Ott van például az első szám, amit iskolában kell mutogatni, hogy hogyan ne indítsd újságot. Főleg ne egy olyan másik lap helyett, amely épp arról volt híres, hogy nagyon igényesen kinéző, minőségi munka volt minden oldala (ZED).

 

Aztán ott van az a (talán karácsonyi) szám, ahol egy képregényben Gangsta Zoli konkrétan agyonveri a Mikulást. Mert az vicces.

 

Szóval vannak ott durva dolgok...

Link to comment
Share on other sites

Greene

Giraffeot amúgy én is csak dícsérni tudom, mert abszolúte jófej nagyon értelmes fickó, és alapos cikkeket ír. Ja és most már tudom, hogy a Lambency diffúzor nem hamutartó. ;)

 

(Zimit nem ismerem sajnos személyesen)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És most már azt is tudod, hogy a dicsér rövid i-vel írandó. A legalábbis egy szó, megszólítások elé-mögé vessző kell (szia, petzolkri!), a többi szarvashibátokra már nem emlékszem. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szarvasvadász, ha már De Niro. ;)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Miután könnyekig meghatódtam a dicséretektől – amiket nagyon szépen köszönök –, néhány apróság, kiegészítés Balázs egyébként (bennem némi nosztalgiát idéző) részletes leírásához:

A Vogel Publishing hazai vezetői 2000 végén, 2001 elején csúnyán összerúgták a port a németekkel, és (némi előkészület után) a szerkesztőség testületileg úgy döntött, hogy testületileg kilép, pontosabban átmegy a korábbi magyar vezetők által alapított Magyar PC Magazinhoz. A külsősöknek sok választási lehetősége nem maradt, így kevés kivételtől eltekintve, ugyanezt az utat járták, jártuk.

Ám a német anyagi háttér nélkül a PCM nem bírta túl sokáig, és 2005 elején becsődölt. (A márciusi szám ott állt betördelve, de már a nyomda nem volt hajlandó kinyomni.) A helyzetre valahol jellemző volt, hogy én a dolgot onnan tudtam meg, hogy Balázs, mint a PCW akkori szoftver rovat vezetője felhívott, hogy ha már tönkre ment a PCM, akkor nem akarok-e neki írni? Rövid egyeztetést követően (két másik főszerkesztő szóbeli engedélye is kellett hozzá) igent mondtam, így a 2005. áprilisi számban megjelent Acrobat 7-es cikkel debütáltam a PCW-ben – így idén áprilisban leszek pont tíz éve ennél a lapnál. (Akkor még csak egy gyermekes apaként kicsit több időm volt, így egyrészt 30-35 cikket tudtam évente bevállalni, másrészt messze nem kellett annyit rugdalni a határidők betartásáért, mint mostanság. :upsz:)

A PCW és a PCM egyébként nem "összeolvadt", hanem Ákos és Balázs vezetésével az IDG "kicsemegézte" az írók és szerkesztők közül azokat, akikben látott fantáziát (l. Bataci, Kis Endre, Dervenkár Isti).

---

A CHIP-et pedig azért a mediacity.hu-n lehet előfizetni, mert 2 vagy 3 éve ők lettek a kiadó, ahogy a másik két ex-vogeles lapé, a Műszaki Magaziné és a Moterrevűé is, de náluk van többek között az IPM, a Figyelő, a Digitális Fotómagazin és a Családi Lap is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...