Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Firefox


Jay

Recommended Posts

Giraffe1

Ahogy Balázs is írta, eddig is benne volt, csak nem volt bekapcsolva, mert kissé instabil volt. Maradjunk annyiban, hogy (nagy valószínûség szerint) a Firefox 4 lesz az elsõ végleges böngészõ, amiben ez benne lesz, ráadásul több platformon (Win Vista/7, Linux, OSX) is mûködni fog. (Az IE9 Preview-ban már láthattuk ennek elõnyeit.)

Ugyanakkor a tesztek szerint Win7 alatt nem a leggyorsabb, ott ugyanis hol kicsit, hol jobban a tegnap délután megjelent IE9 béta megveri.

 

Ami számomra nagy öröm, hogy az IE9 megjelenésétõl megújult lendülettel nekikezdhetek az SVG alapú programoknak. 8)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az IE9 GPU-gyorsításáról sokat hallottunk már, de látni még nem láttunk belõle gyakorlatilag semmit. (Persze ha tegnap délután megjelent a béta, akkor azóta már nyilván változott a helyzet.)

Az, hogy az IE9 béta ebben megveri Win7 alatt, nem olyan meglepõ, elvégre a DirectX mégis csak Microsoft termék. :P A Firefoxnál pont az a lényeg, hogy több platformon is menni fog a GPU-gyorsítás. Ebbõl a szempontból pedig már most is utcahosszal veri a konkurenciát.

Ja, hát a legfontosabbat kifelejtettem: XP! Szóval hiába gyorsabb pár FPS-sel az IE9 Win7 alatt, a Firefox 4 mellett mégsem rúg labdába. :)

 

Amúgy szerintem korai még az öröm, biztos vagyok benne, hogy az IE9 a Win7-es és a vistás gépeken is nagyjából a vemhes lajhár sebességével terjed majd. :hááát: (XP-n meg nem is lesz elérhetõ, ugyebár. Hiszitek vagy sem, a környezetemben 10 új gépbõl 8-ra még mindig XP kerül.) Most ott tartok, hogy 9 évvel az IE6 megjelenése után még mindig feltételes kommentekkel kell teletûzdelnem az általam készített (vagy átírt, kiganézott) oldalak forráskódjait, mert panaszkodnak, hogy IE6 alatt szétcsúszik ez-az. :S Persze manapság már nem szarozok sokat, inkább csak egy b nagy figyelmeztetést küldök, hogy tessék már megmosdani hideg vízben.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Az IE9 GPU gyorsítását bõ egy hónapja lehet nézegetni a Preview verzióban. Sõt, File/Open-nel saját oldalakat is lehetett már benne tesztelni...

 

Igen, az MS - valahol jogosan - úgy döntött, hogy nem támogat szerinte elavult rendszereket, ezzel is próbálja növelni a Win7 eladását. A "böngészõháború" pedig harc a számokért, hiszen igencsak közvetett haszna van bárkinek is abból, hogy 35 vagy 60 százalékon áll valahol. :hááát: Persze presztízs is van a világon, de ennél sokkal fontosabb, hogy belátható idõn belül tényleg brutálisan látványos oldalakat készíthetünk HTML+CSS+JS alapokon, amik minden böngészõn normál (vagy még jobb) sebességgel fognak futni.

Inkább az lesz kérdéses, hogy mekkora a létjogosultsága az olyan extra stílusoknak, amikkel telepakolják a WebKitet, vagy amilyeneket a Mozilla is kezd használni? Persze látványosabbak lesznek tõlük az oldalak, de azért, hogy a felhasználó fele, tizede lássa, azért ki fog ilyenekbe idõt és energiát feccelni?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, a fene tudja, én pusztán az IE miatt tuti, hogy nem ugranék bele egy új operációs rendszerbe, ha XP-t használnék. Sõt, azokon a gépeken, amelyeken XP-t használok, biztos, hogy még jó pár évig XP fog futni. És abban is biztos vagyok, hogy a nagyon ritka kivételtõl eltekintve nem arra fognak költeni a cégek sem, hogy a gépparkjukon lecseréljék az oprendszert. Fõleg, ha az alig fél éve végzett gépújításkor már beruháztak az XP-be. :hááát:

Szóval jó kérdés, hogy az MS-nek ez a húzása vajon mennyire növeli a Win7 eladási számait... Azokról a felhasználókról nem is beszélve, akik nem is hallanak majd az IE9-rõl, így nem is fogja õket érdekelni. (Mielõtt tévedésekbe esnénk, õk vannak többségben.) Szerintem ezzel éppen a konkurencia malmára hajtják a vizet (mind operációs rendszer, mind böngészõ terén), de én ezt mondjuk nem is bánom. :)

 

Sõt, File/Open-nel saját oldalakat is lehetett már benne tesztelni...

Ezt nem tudtam. Azt hittem, csak az a demóoldal tölthetõ be, amit a képeken lehetett látni. Mondjuk nem teljesen alaptalanul gondolhattam ezt, hiszen nem láttunk címsávot sehol...

igencsak közvetett haszna van bárkinek is abból, hogy 35 vagy 60 százalékon áll valahol.

Hát azért szerintem ez sokkal több a presztízsnél. Biztos, hogy például egy alapítványnál nem mindegy, hány támogatója, hány fejlesztõje, hány közremûködõje van, és a böngészõ elterjedtségének növekedése ezeknek a számát csak növelheti. A piaci befolyásról már nem is beszélve, hiszen ha valaki becsúszik 1% alá, akkor elvesztheti a jelentõségét; ellenben egy 15-20 százalékos részesedés már megkerülhetetlenné teszi a böngészõt. És ha történetesen egy innovatív, szabványosságot megkövetelõ böngészõrõl van szó, akkor az nekünk csak jó lehet. 8)

Link to comment
Share on other sites

payskin

[Kicsit off]

 

Főleg, ha az alig fél éve végzett gépújításkor már beruháztak az XP-be.

Ezt hogy csinálták? Több mint egy éve nem lehet XP-t venni. OEM-ben veszik a géppel együtt?

 

Azokról a felhasználókról nem is beszélve, akik nem is hallanak majd az IE9-ről, így nem is fogja őket érdekelni. (Mielőtt tévedésekbe esnénk, ők vannak többségben.)

Nem biztos. Az elmúlt négy évben, amióta van IE7 meg IE8, az IE6 részesedése jelentősen visszaesett. Gyanítom, a legjelentősebb felhasználói bázisát olyan nagyvállalatok jelentik, akiknél céges policybe van betonozva, hogy böngésző = IE6. És sajnos sokan vannak még, szintén főleg nagyobb cégek, akik ragaszkodnak ahhoz, hogy a weboldalaik jól jelenjenek meg IE6 alatt, ezzel is kiszolgálva az elmaradott felhasználókat. Róka fogta tyúk vagy tojás esete Tóth Marival.

 

Sok múlik azon is, hogy a mamlasz Microsoft vajon megint csak [selypítve olvasd] "figyuszka, van ám itt nekünk új Internet Explorerünk is, esetleg töltsd le ezt is" módon tolja-e bele a Windows Update-be, vagy kötelező frissítés lesz. Vagy belerakják-e mondjuk az SP1-be? (Úgysem rakják bele, mert balfékek).

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A héten volt cikk arról (azt hiszem a Matróban), hogy pl. az angol kormány nem hajlandó áttérni IE6-ról, mert több alkalmazásuk is arra optimalizált. :hááát: És szerintem vannak még így egy jó páran. Úgy tûnik az "Elsõ Nagy Böngészõháború" megnyerését most szívja az MS - és a webfejlesztõk.

 

Néhány saját oldal logját nézve azt látom, hogy van ahol a Firefox vezet sokkal, de vannak olyan oldalaink is, ahol bizony még mindig nagy az IE dominancia. Mi most kezdünk bele a "Nagy Honlapátalakításba", és sikerült a fejlesztõkkel közösen átnyomni a vezetõségen, hogy a "jelentõs böngészõk utolsó 2 verzióját" kell támogatnunk. Így az IE6 kompatibilitás nem követelmény, legfeljebb minimális "patchelgetésekbe" vagyunk hajlandóak belemenni, hogy azért teljesen ne essen szét az oldal IE6 alatt.

 

[OFF]

Kicsit leakadtam, amikor egy webfejlesztésbõl élõ cég egyik vezetõje megpróbált arról meggyõzni, hogy milyen jó is táblázatokkal kialakítani az oldal elrendezését. :S Ahogyan azt is próbálta elõadni, hogy bizonyos általunk kért funkciókat (pl. lenyíló menü) csak JS-sel lehet megoldani. Közöltem vele, hogy nálunk mindkettõt nagyon gyorsan felejtse el, és javasoltam, hogy kezdjék el gyorsan olvasgatni a Websulit. 8) Plusz megmutattam neki azt a kb. fél nap alatt összedobott mintaoldalt, amiben teljesen jól mûködõ menürendszer dolgozik - természetesen egyetlen sor JS nélkül.

[ON]

Link to comment
Share on other sites

payskin

[OFF]

Gondolom milliárdok röpködnek a levegõben, és valakinek a valakije a cégvezetõ. :(

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

[OFF]

Messze sem. Ráadásul a munka nagy része a meglevõ - katasztrofális (é. szintaktikailag és szemantikailag egyaránt borzasztó) állapotú - több tízezer ezer oldaldarab kinyerése a portál adatbázisából, és átalakítása korrekt HTML-é. A cég pedig egyáltalán nem új, és a "közbeszerzési" árakhoz képest teljesen korrekt a díjszabásuk.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
OEM-ben veszik a géppel együtt?

Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs. A közvetlen környezetemben kb. fél évvel ezelőtt újítottak legalább 20-24 vadiúj gépet (C2D E8400; 2 giga RAM, WSXGA+ felbontású LCD-k, miegymás), és az összesen az XP és az Office 2003 párosa teljesít szolgálatot. Lehet, hogy Corporate, lehet, hogy Tisztaszoftver, nem tudom.

 

Gyanítom, a legjelentősebb felhasználói bázisát olyan nagyvállalatok jelentik, akiknél céges policybe van betonozva, hogy böngésző = IE6.

Azért nem egy olyan magángéppel találkoztam már az elmúlt pár évben, amin IE6 futott. Sőt, azt kell mondjam, ezek a gépek voltak többségben. Talán egy kivétellel az összes rendszer eredeti volt, tehát még csak ez sem lehetett ellenérv. Egyszerűen vannak, akik igazából azt sem tudják, mi az az Internet Explorer, a verziószámokkal meg totál nincsenek tisztában. Vagy gondolod, hogy Mari néni a jól betanult alapmozdulatokon kívül még a Windows Update-re is figyelmet fog fordítani? Szerencsés esetben valakinek a tanácsára (vagy telepítése nyomán) Firefoxot használ, így nem nagyon vesz észre a dologból semmit. Rosszabb esetben még mindig azzal a szarral böngészi a webet.

 

Totálisan megszabadulni persze úgysem lehet az IE6-tól (ha jól megnézed, még a 6-osnál régebbi IE-verzióknak is akad felhasználója), de az lett volna a lényeg, hogy a lehetőségekhez mérten minél jobban ki lehessen szorítani. Ezt pontosan azzal kellett volna megtenni, amit írsz: egyrészt integrálni kellett volna az SP3-ba; másrészt sürgős, automatikusan letöltődő frissítésnek kellett volna lennie. Enélkül hiába várjuk a csodát.

 

@ Giraffe: Szerintem egyszerűen rakj be egy figyelmeztetést az IE6-osoknak, az 5 nagy böngésző legfrissebb változatainak elérhetőségével. Ezt egyszer kell megcsinálni, utána már csak be kell másolni az összes oldal body-jának elejére. Régebben úgy oldottam meg a kérdést, hogy felsoroltam az oldalon a támogatott böngészők listáját. Manapság már ilyen feltételes kommentekkel intézem a dolgot.

Link to comment
Share on other sites

Garono
Egyszerûen vannak, akik igazából azt sem tudják, mi az az Internet Explorer...

Sõt, vannak szép számmal, akiknél az Internet fogalma kimerül az IE böngészõ asztali ikonjában...

 

Szerintem egyszerûen rakj be egy figyelmeztetést az IE6-osoknak...

http://www.ie6nomore.com/

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mari néni oroszul tanult az iskolában, de már abból sem emlékszik semmire. Mibõl gondolod, hogy az angollal boldogulna? ;)

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Igazából ott van elcseszve az egész, hogy ott fent egy normális updatert sem tudtak megcsinálni.

Azért mennyivel egyszerűbb lenne, ha például a böngésződ csipogna és automatikusan frissítene vagy megcsinálná a háttérben, mint egy Google Chrome.

Ehelyett szórakozz az Windows Update-tel és akkor is vagy felmegy vagy nem.

Ne tudjátok meg, hogy mennyit szenvedtem anno, hogy a IE 7-ről IE 8-ra akartam frissíteni és az Istennek sem akarta. Természetesen semmilyen segítséget nem kaptam, amíg egyszer véletlenül nem bukkantam egy eldugott fórumra, ahol le volt írva egy módszer, amit egy sima átlag felhasználó hozzá sem merne kezdeni...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Einstein

Végén az lesz, hogy egyszerre jelenik meg az IE, az FF, az Opera és a Chrome is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mindjárt megzavarodok, de röhögve elő akartam szedni azt a hozzászólásomat, amiben ezt már több mint fél éve megjósoltam, és nem találom sehol. Sem itt, sem a 3.6-ban nem látom. Lehet, hogy mégsem írtam meg?

 

De-de, megvan!

 

Ez már vicc kategória. :(

 

Mozilla dumps Firefox 3.7 from schedule, changes dev process

 

Gyakorlatilag hetente megváltoztatják, amit előzőleg mondanak, és mindig egyre rosszabb lesz. Ugyanezt eljátszották már korábban is, a fene sem emlékszik rá, de a 3.0 után húzták halasztották a dolgot, ígértek mindent, míg egyszer csak lett 3.5. Most kapunk 3.6-ot, de már nem lesz 3.7, és az sem biztos, hogy még idén lesz 4.0.

 

Azt tudnám csak, hogy akkor minek erről egyáltalán beszélni. Fogják be, zárják magukra az ajtót, és dolgozzanak. És ha valami kész, vagy már nagyon közel van, akkor arról beszéljenek, tegyék elérhetővé.

Lottó 5-ösöm lenne így. A Firefox 3.5 téma utolsó oldalán van. Igaz, kicsit durvább megfogalmazásra emlékeztem...

Link to comment
Share on other sites

Jay

Beltzner azt mondta, hogy a december rossz idõpont egy új verzió kiadására. Miért rossz? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nekem valamiért úgy tûnik, hogy kicsit lelassult a fejlesztés üteme (valószínûleg a jelenlegi verziók sok kisebb-nagyobb javítása is több idõt visz el, mint amire számoltak), és látva a többiek bétáit kiderült, hogy technikailag nagyon lemaradtak. Míg fél éve még bõven elegendõ lett volna a tervezett what's new lista, addig ma már ezzel mindenki kinevetné õket... :hááát:

 

A Firefoxnak már egy jó ideje csak tekintélyes bõvítmény lista az egyetlen erõssége – amelyek között a sok ocsú között jó pár gyöngyszem is található –, szinte minden másban csúnyán lehagyta az Opera és a Chrome is. És miután mindkét cég igencsak beindult a bõvítmények támogatásával, komoly gondba kerülhet a program. Fõként, ha Redmondban végre tényleg komolyan gondolják, hogy nagyot akarnak durrantani az IE9-cel, és egyelõre nagyon úgy tûnik, akkor egyszerre hárman kezdik "harapdálni" a FF részesedését.

 

Világszinten úgy néz ki, hogy a FF stagnál, a Chrome pedig az IE kárára növekszik (az Operát a fanatikusok, a Safarit pedig a Mac tulajok tartják látható tartományban). Európában annyi a különbség, hogy a Chrome az IE-tõl és az Operától csábított el felhasználókat, míg a FF részesedése tavaly december óta változatlan (a Safari nagyon kicsit nõtt, kb. párhuzamosan a Mac eladások növekedésével). Nálunk 2008 decembere óta vezet a FF, de a növekedése 2009 közepére megállt, azóta viszont tör fel a Chrome.

 

Szóval a Mozillánál is kell(ene) a hype, de a béták alapján (bár még az Opera 11-et még nem néztem) úgy tûnik, hogy érdekes lesz a böngészõk szempontjából a jövõ év elsõ fele. Az IE9 érdekes módon pont a "gazdái" miatt lesz gondban, mert ahhoz túl nagy a WinXP szelete még ahhoz, hogy ne foglalkozzanak vele. Szerintem hibázik az MS. A GPU-s gyorsítás a böngészõknél nem annyira fontos, hogy emiatt figyelmen kívül hagyják a felhasználók felét-kétharmadát. :dühös: És az IE9 miatt nem fognak az emberek átállni Win7-re, sokkal inkább váltanak majd Chrome 8-ra, Firefox 4-re vagy Opera 11-re (ebben a sorrendben).

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Szerintem az is lassítja a fejlesztés menetét, hogy még a korábbi verziókat is támogatják és toldozgatják és foltozgatják.

Minek támogatnak egy 3.5-ös Firefoxot?

Ott van a 3.6-os.

Tessék azt használni és kész. Akinek nem tetszik, az pedig választhat másik böngészőt

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
és látva a többiek bétáit kiderült, hogy technikailag nagyon lemaradtak. Míg fél éve még bõven elegendõ lett volna a tervezett what's new lista, addig ma már ezzel mindenki kinevetné õket...

WTF? :pislog: Melyik béta tud még multiplatform GPU-gyorsítást az FF4-en kívül? Igaz, hogy 1-2 hónapja már nem tudom figyelemmel követni a változásokat, de nem hinném, hogy közben van még, aki ezt megcsinálta... És ez csak egy a sok közül. Hol vannak technikailag lemaradva? :huh:

Az, hogy esetleg a CSS3 huszonhatezredik, feltehetõen rendkívül fontos, valamilyen speciális feature-ét esetleg nem támogatja még, az nem feltétlenül jelent egyet a technikai lemaradással. Mondjuk ha a Chrome-hoz hasonlítom, akkor talán igen, de ha az IE-hez, akkor meg nem, szóval ez relatív.

A Firefoxnak már egy jó ideje csak tekintélyes bõvítmény lista az egyetlen erõssége – amelyek között a sok ocsú között jó pár gyöngyszem is található –, szinte minden másban csúnyán lehagyta az Opera és a Chrome is.

Ezt meg már nagyon sokszor megvitattuk, úgyhogy nem is mennék bele. A lényeg, hogy nem értünk egyet. (Ha esetleg segítség kell, itt egy kulcsszó: testreszabhatóság! Ja, még valami: bõvítmények támogatása != testreszabhatóság.)

sokkal inkább váltanak majd Chrome 8-ra, Firefox 4-re vagy Opera 11-re (ebben a sorrendben).

Azért az a sorrend még változhat. 8)

 

Minek támogatnak egy 3.5-ös Firefoxot?

Ott van a 3.6-os.

Tessék azt használni és kész. Akinek nem tetszik, az pedig választhat másik böngészõt

Azért ez messze nem ilyen egyszerû. Ott vannak például a kretén rendszergazdák, akik szexuálnak frissíteni. És ha történetesen mondjuk egy SoftXpand rendszerrõl van szó, akkor elõfordulhat, hogy egyszerre akár 20-an is még mindig 3-as verziójú Firefoxot használnak. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Melyik béta tud még multiplatform GPU-gyorsítást az FF4-en kívül?

Az Opera kísérletezik vele. Egyébként pedig Vistára és 7-re ott az IE9, ami tudja, és még jobb is benne. Igen, a piac nagy része XP-s, viszont azok mást sem nagyon frissítenek...

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Melyik béta tud még multiplatform GPU-gyorsítást az FF4-en kívül?
A blogjukat csak ritkán nézem, én is az általad linkelt listát néztem. Abban az áll, hogy Direct2D Hardware Graphics Acceleration (Windows only). Akkor ez most multiplatform?

Egyébként a MacOS+Linux világ- és európai szinten 6-7%, itthon ~2,5%. Vagyis a multiplatform keveseknek fontos, Win Vista és 7 alatt pedig az IE9-tõl csúnyán kikap sebességben. Egyébként ez még egy jó darabig viszonylag kevéssé lesz szerintem fontos – néhány demóalkalmazást leszámítva, ahol tényleg jól néz ki. Pl. 3 különbözõ szûrõ egy 720p videón, amit tükröznek is. Szép, látványos, de nem ez a fontos. 8)

 

Az, hogy esetleg a CSS3 huszonhatezredik, feltehetõen rendkívül fontos, valamilyen speciális feature-ét esetleg nem támogatja még, az nem feltétlenül jelent egyet a technikai lemaradással.
Tévedés. Nézz meg egy stílusáttûnést Firefox 4 és mondjuk Chrome 5 vagy Safari 5 alatt! Elõbbi csúful szaggat, utóbbiakon nagyon szépen megy. Ráadásul "tájszólásban" (moz-) ért meg egy csomó stílustulajdonságot, aminek már jó ideje van szabványos változata. És a "böngészõspecifikus stílusok" területén nagyon csúnyán lemaradtak az Apple motorja mögött. Az más kérdés, hogy a demóoldalakat leszámítva hányan fogják ezeket használni. Azokon viszont baromi jól néznek ki. :D

 

Mondjuk ha a Chrome-hoz hasonlítom, akkor talán igen, de ha az IE-hez, akkor meg nem, szóval ez relatív.
Csakhogy az IE9-bõl béta 1 van, abba elvileg még jön egy csomó újdonság, FF4-bõl pedig béta 6, és az eredeti tervek szerint a következõ után már új funkciókkal nem bõvül a program. :hááát:

Valószínûleg ezeket az "eredeti terveket" kell most újragondolni, mert különben az IE csúnyán vissza fog elõzni...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Igen, a piac nagy része XP-s, viszont azok mást sem nagyon frissítenek...

Megmagyaráznád, miért használjak mást mondjuk a virtuális gépeimen? Vagy mondjuk a négyéves gépemen? Vagy akkor miért gondolod, hogy az XP használata egyet jelent a nem frissítéssel? :hááát:

Abban az áll, hogy Direct2D Hardware Graphics Acceleration (Windows only). Akkor ez most multiplatform?

Ezt a listát most csak a Google dobta nekem. Határozottan emlékszem rá, hogy valami fejlesztõi közleményben volt róla szó, hogy Linuxon is menni fog. De ha nem, hát nem. Õk tudják.

Mindenesetre a számítógépek túlnyomó többségén Windows XP van, azon pedig megint csak a Firefox megoldása mûködik. Szóval, ha nem is multiplatform, de legalább sokkal szélesebb körben használható, mint az IE9.

Az IE9 meg még jó, hogy gyorsabb nála Vista meg 7 alatt. Annyira tán csak ismerik a saját cuccukat (Windows, DirectX, miegymás) a fiúk, nemde? :)

Nézz meg egy stílusáttûnést Firefox 4 és mondjuk Chrome 5 vagy Safari 5 alatt!

Azt se tudom, mi az. Különben sincs fenn nálam egyik sem a nevezett böngészõk közül. De az, hogy az általam látogatott oldalaknak nagyjából egyikén sem találkoztam még ilyesmivel, számomra bizony azt jelenti, hogy valami periférikus dologról van szó.

Valószínûleg ezeket az "eredeti terveket" kell most újragondolni, mert különben az IE csúnyán vissza fog elõzni...

Mintha a felhasználókat az érdekelné, hogy mennyi innováció került a böngészõbe. Ennek egyébként egyértelmû cáfolata, hogy világszerte még mindig az IE6-IE7-IE8 hármas részesedése a legnagyobb.

Más kérdés, hogy egy jól bevált, megszokott és teljesen személyre szabott böngészõt én sem cserélnék le valami másra csak azért, mert abban a címsávval egy sorban vannak a böngészõfülek. (Ez is mekkora ötlet már, mindjárt leteszem a hajam. Legalább a weboldalcím sem lesz olvasható, és a böngészõfülek sem férnek majd el normálisan. Persze nyilván meg lehet majd megváltoztatni az elrendezést, hiszen az IE a testreszabhatóságáról híres. :lol:)

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Igen, a piac nagy része XP-s, viszont azok mást sem nagyon frissítenek...

Megmagyaráznád, miért használjak mást mondjuk a virtuális gépeimen? Vagy mondjuk a négyéves gépemen? Vagy akkor miért gondolod, hogy az XP használata egyet jelent a nem frissítéssel? :hááát:

A virtuális gépek gyakorlatilag nulla piaci részesedéssel rendelkeznek, úgyhogy ez a része kapásból hanyagolható is. A régi gépeken XP fut, ez világos, de hány 4-5 stb. éves gépben van hardveres videógyorsításra alkalmas VGA kártya? Megkockáztatom, hogy nem frissítettek annyian hardvert, hogy megérje csak emiatt az XP-vel foglalkozni. Az XP piaci részesedésének fennmaradó részét a céges gépek adják. Nagyrészt ezek tartják életben az IE 6-7 és FF 2 korú böngészőket, ráadásul nem hiszem, hogy a cégek számára elsődleges lenne az alkalmazottak internetezési élménye. Így aztán lehet, hogy az XP-s támogatás elhagyásával rengeteg ember kiesik, de ezeknek elenyésző része potenciális célközönség.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
A virtuális gépek gyakorlatilag nulla piaci részesedéssel rendelkeznek, úgyhogy ez a része kapásból hanyagolható is.

Hát, mondjuk én elég rendesen használom õket, de fogjuk rá, hogy globálisan tényleg alacsony a részesedésük. Viszont nem is ezért említettem õket. Hanem annak bizonyítására, hogy az XP-nek még a mai gépeken is bõven van létjogosultsága.

A régi gépeken XP fut, ez világos, de hány 4-5 stb. éves gépben van hardveres videógyorsításra alkalmas VGA kártya?

Elég sokban. Akkoriban futottak például a GeForce 6-os és 7-es szériák, azok már elég jók videogyorsításra.

 

Viszont te nem számoltál az újabb gépekkel. Szerinted az elmúlt 2-3 évben az új gépek hány százalékára került XP? Tartok tõle, hogy ha 70% körüli értéket mondok, még akkor is távol járok a valóságtól. :hááát:

A céges felhasználók száma ehhez képest sehol sincs.

 

Szóval szerintem igen sok potenciális felhasználó kiesik így a körbõl... Arról már nem is beszélve, hogy az XP-seknek globálisan elérhetetlen lesz az IE9, nem csak a GPU-gyorsítás lesz kiiktatva. :ötlet: Így ugye már mindjárt látókörön kívül kerül a PC-s piac kb. háromnegyede?

 

Ja, és ne csak Magyarországot nézd; világszerte is lényegesen elterjedtebb az XP az otthoni felhasználók köreiben is.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Mindenesetre a számítógépek túlnyomó többségén Windows XP van, azon pedig megint csak a Firefox megoldása mûködik. Szóval, ha nem is multiplatform, de legalább sokkal szélesebb körben használható, mint az IE9.
Speciel - ha nem is a GPU-s gyorsítás miatt - ezt írtam én is kicsit korábban. 8) "Érdekes" ötlet az MS-tõl ennyire semmibe venni az XP-s felhasználókat, az idõ majd eldönti, hogy ez mennyire jön be, vagy mekkorát buknak vele.

 

Az IE9 meg még jó, hogy gyorsabb nála Vista meg 7 alatt. Annyira tán csak ismerik a saját cuccukat (Windows, DirectX, miegymás) a fiúk, nemde? :)
Hááát, az elmúlt évek nem ezt mutatták. :hááát:

 

Nézz meg egy stílusáttûnést Firefox 4 és mondjuk Chrome 5 vagy Safari 5 alatt!
Azt se tudom, mi az. Különben sincs fenn nálam egyik sem a nevezett böngészõk közül. De az, hogy az általam látogatott oldalaknak nagyjából egyikén sem találkoztam még ilyesmivel, számomra bizony azt jelenti, hogy valami periférikus dologról van szó.
Attól, hogy nem látod, még ott lehet, csak FF3.x alatt nem látsz belõle semmit, legfeljebb kevésbé "elegáns" az oldal. Ahogyan pl. ha valaki lekerekített sarkú dobozokat használ az oldalán, és ezt nem képekkel, hanem CSS-bõl oldja meg, akkor egy IE felhasználó mondhatja, hogy õ ebbõl nem lát semmit (hiszen nála ez nem mûködik), és akkor ez szerinte ez nem is fontos (legfeljebb az oldal másként jelenik meg, mint ahogyan azt a készítõje elképzelte). :upsz: – Ahogyan ebbõl a megjegyzésedbõl az is kiderült, hogy nem követed a PC World Websulit. 8)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...