Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Helyesírás


KGigi

Recommended Posts

KGigi

1-jén és társai. Most írtam alá egy banki papírt, amin az ilyenek minimum háromféle variációban voltak leírva, egyik esetben sem helyesen. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
A beszédben a hangsúllyal lehet éreztetni a különbséget, de írásban ez hogyan lehetséges?

 

Szövegkörnyezettel. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kizzzzzzzzzzzzzzzzzárt dolog, hogy van olyan, hogy mégjobb.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kizárt dolog, mert nem tudom! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
kléni

Nem tudom pontosan  ,  hogyan lehetne ezt megvalósítani.
Nem tudom  ,  pontosan hogyan lehetne ezt megvalósítani.

A kettő közül melyik a helyes/használandó? Adhatunk nekik más jelentést ha akarunk, de szerintem mindenki egyformán értelmezné, mivel mindkét esetben azt mondjuk, hogy nem 100%-os az ismeretünk a megvalósításról.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

B.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez nem "adhatunk neki más jelentést", ez a két mondat mást jelent, és pont abban tér el egymástól, hogy a pontosan mire vonatkozik.

 

Az első esetben van valami elképzelésem arról, hogy lehetne ezt megvalósítani, de a pontos, konkrét módszerrel nem vagyok tisztában. A második esetben fogalmam nincs, hogyan lehetne ezt pontosan, precízen megvalósítani.

 

Kérdés, mit akarsz mondani? ;)

 

Nekem is van kérdésem!

 

FUJITSU!!! Telemetria vagy telemetrika? Egyáltalán, ugyanazt jelenti a két szó? (Már feltételezve, hogy az első egyáltalán létezik.)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A kettő közül a második az, ami nem létezik. :D A metria szó mérést jelent, a tele előtag pedig távot, távolit. A telemetriáról itt olvashatsz: https://hu.wikipedia...wiki/Telemetria Olyan szó, hogy telemetrika, a magyarban szerintem nincs. A metrika valamilyen mérés menetét, módszerét jelenti (az irodalomban is van jelentése, ott az időmértékes verselésre vonatkozik); szóval a tele előtag hozzákapcsolása meglátásom szerint nem ad értelmes szót.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi. Chrome helyesírás-ellenőrzője az elsőt javítja a másodikra. Grr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...