Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP


payskin

Recommended Posts

Pjotr

Szerintem meg tiszta telepítés kellene. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

adamfree

Hali!!

 

 

Problémám, hogy usb-s vonalkód olvasót használok, a billentyûzet ps2-es magyar kiosztással. A probléma lényege, hogy a vonalkód olvasó a magyar kiosztás miatt a 0-át ö betûnek veszi. Kérdésem hogy lehet- e a 2 portot egymástól független nyelvi beállításokkal alkalmazni és ezt hogyan tehetem meg?

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Szerintem olvasáskor állítsd át angolra (shift+alt), de elötte a nyelvi eszköztárban nézd meg hogy csak 2 nyelv legyen benne.

Ez én kérdésem hogy szeretnék egy másik partícióra win 7-et rakni de a 60 Gb-os HDD-re nem fér rá.

Van egy hordozható 320 Gb-s és szeretném átköltöztetni a programokat hogy még működjenek. Van rá valahogy lehetőség vagy kézel kell uninstall C-ről és install F-re?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az egész Program filest át tudod tenni Tweak UI-val. Külön-külön nem hiszem.

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Nem találtam semmi ilyesmit benne. Hogy kéne lennie?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Basszus benéztem. Úgy emlékeztem, hogy XP alatt még lehet, de nem. Csak a Documents and Settingset.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na de a programokat végül is oda telepítjük, ahová csak akarjuk. Nem kell elfogani, amit a program magától felajánl.

Kicsit macerás, de be kell tallózni, vagy kézzel beírni. Vista/Win7 esetében a jogosultságkezelés kicsit bezavarhat.

Egy-két program akad nagyritkán, amelyik kérdés nélkül települ. Ott ez nem megy.

Még az elképzelhető, hogy hordozható merevlemeznél sikongat, hogy nem lesz jó. USB-nél igen, de eSATA esetén még ez sem valószínű.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én nem látom értelmét, hogy máshová telepítsek. Ha formázok, a regisztrációs adatbázis úgyis elveszik, szóval bármit csinálok, úgyis újra kell telepítenem a programokat. Akkor meg tök mindegy, hogy egy vagy két partíciót formázok.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

No persze. Itt is egy extra helyhiány miatt merült fel alternatív lehetőségként egy mobil vinyó.

Viszont a Program Files alatt azért én elég sok programnál korrigálom a default telepítési mappát.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Így igaz. Különösen senki sem szokott vele "divatolni", hová kerüljenek a telepítést igénylõ programok. (Persze egészen addig, míg vészesen a végéhez közeledik a rendszerpartíció tároló kapacitása. :P )

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Úgy mûködik ha áthelyezem a hordozható HDD-re és a helyére rakok egy parancsikont?

Vagy már csak letörölni és átinstallálni lehet?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Utóbbi.

Link to comment
Share on other sites

bendegu
Sziasztok,

A gépemen olyan gond van hogy nem tudok semmilyen alkalmazást elindítani mert mindig a társítás ablakot dobja fel.

Illetve bizonyos menük megnyitásakor azt írja hogy rundll32.exe nem található. Azt tudom hogy ilyenkor a xp cd-vel a expand x:\i386\rundll32.ex_ C:\windows\system32\rundll32.exe-t kéne kiadni a futtatás menüben de feldobja hogy a expand.exe-t társítsam és nem hajtja végre.

 

Mit kell tenni hogy az alkalmazásokat újra megtudjam nyitni?

Mihez kell társítani?

 

 

Sziasztok,

 

A rundll32-t bemásoltam, így a menüket már elérem, de az alkalmazásokat még mindig nem tudom megnyitni mert társítani akarja. :(

Ezt hogyan küszöbölhetõ ki? mihez kell társítani?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BlueGold

Az "Öreg XP"-vel megjárták a McAfee Anti Virus készítői. Valószínűleg lecserélték az összes gépükön az Xp-t Windows 7-re, ezért ment át a 5958-as hibás "adatbázis" a teszten.

Link to comment
Share on other sites

Petack

Hello!

 

Egyszer régebben mutattak nekem olyat, hogy két xp-s gép volt összekötve lan-on és valahogy a start>futattás-on keresztül, (gondolom az ip címet is be kellett írni) lehetett a mási gépre egy üzenetet küldeni, ami ott egy kis ablakban meg is jelent.

Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt hogyan, milyen paranccsal oldható meg?

 

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

net send

Link to comment
Share on other sites

Petack

Nagyon köszönöm!

 

És akkor az úgy megy, hogy "net send (ip cím) (üzenet)" ?

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

mazda6diesel ! bendegu !

 

Megoldódott a problémátok? Mert én is hasonló cipõben járok, kémprogram-mentesítés után nem tudok futtatni EXE kiterjesztésû fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

zauber

Egy letelepített program maradványaként boldogít egy gyorsbillentyû-kombináció. Amely természetesen a windows-os "pályafutásom" minden területén végigkísér! Még szerencse, hogy nem a ctrl+c /+v/ az, de ennek ellenére sokszor kellene használnom ezt a gyorsbillentyût. /ctrl+L--->photoshop/ Hol tudnám a windows gyorsbill. tárát modosítani? Vagy hogyan tudnék a "maradványtól" megszabadulni?

Link to comment
Share on other sites

Opee

Sziasztok!

Van egy problémám egy itthoni géppel.

Bekapcsoláskor minden rendben megy a betöltésig. Megjelenik az "üdvözöljük" felirat, majd a desk, de az asztal, és az ikonok nem, csupán egy "windows blind" nevezetû ablak, ami email-t s kulcsot kér (eddig is megjelent, sok figyelmet nem tulajdonítottam neki, õszintén szólva nem is tudom, mi az).

A feladatkezelõt megnyitottam, s futtattam az "explorer.exe"-t, de nem engedte, mivel vagy elérhetetlen, vagy nincs jogosultságom. Oké, ízibe új feladat, Avast!, vírusellenõrzés, ki is dobta az explorer.exe-ket (!), azaz 2db-t, mint hibás magas rizikófaktorú fájlt. Nosza, javítás, nem engedi, mivel csak olvasható.

Mit lehet ilyenkor tenni?

 

(Megjegyzésképpen egy játékszoftver indításával is próbálkoztam, ott is volt egy hibaüzenet,)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az elsõ gugli találatok alapján a WindowsBlind egy Windows csili-vili-cicoma program, ami feltehetõleg Trial módban futott eddig és most azt kéri, hogy regisztráld. Indítsd a Windows-t csökkentett módba, majd távolítsd el ezt a programot, ha nem sikerül állítsd vissza egy korábbi idõpontra, a rendszer visszaállítás segítségével. Ha így sem jó akkor necces, hogy formáznod kell.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kutyaszar edisön Windows.

Link to comment
Share on other sites

Opee

Köszönöm az eddigi segítséget. A blinds-t csökkentett módba leszedtem, s egy újraindítás erejéig még élt is a gép, annyi különbséggel, hogy a start menü eltűnt, de minden más "kinézeti" változás megmaradt. Az újabb újraindítást követően, ugyanaz a szitu állt elő, kivéve, hogy most már semmilyen abrak nem ugrott elő, csak egy egér, s egy háttér. Ilyenkor hovatovább? Formázás? Azt hogyan? Vagy újratelepítés? (még visszaállítom, hátha működik) Lehet esetleg vírusról szó?

Edited by Peterson
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Kutyaszar edisön Windows.
Igen, ez nekem is átfutott az agyamon. :) A "modder" illegális kulccsal integrálta a kókálmányába, de a program idõközben erre rájött.

 

@Peterson

 

Igen a formázás jön. :nyíl: Windows XP telepítése. Ja, és ezúttal ne taknyolt Windows-t rakjál fel, hanem tiszta MSDN-rõl származót.

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Van egy problémám ami eléggé idegesítõ.

Ha kilépek egy ablakból akkor a start menü jobb oldalán egy sötét csík lesz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...