Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP


payskin

Recommended Posts

Get_in_the_Game

Ha már ilyen sokan mondjátok, hogy elég csak az SP3, akkor biztos így van.

Tudom, hogy van kismillió frissítés, de én már a modem működésre bírásán lennék túl. :D

Utána nem is tudom mit csinálok a windows update-tel, mert mobilnetes USB modem, lehet, hogy elég hamar leszívná az adatforgalmat. :/

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Addig nem lehet rákötni valami egyéb hálózatra, amíg frissítgeti magát?

Az update-t meg amúgy ki is lehet kapcsolni.

Ja, és a modemhez meg lehet, hogy kell a .Net?

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Végül is nem lett belőle semmi. Az illető vett egy új gépet (gondolom win7-el, de nem láttam), és azt mondta, hogy azon sikerült megcsinálnia. Régi gépét meg odaadja unokájának.

Nem is baj, hogy nem kellett XP-ben könyékig turkálnom. Felejteném már azt az oprendszert (pedig nagyon szerettem), de valahogy mindig megtalál. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
pcmester

Újratelepítés nélkül kell átraknom egy XP-t merevlemezestül egy másik gépbe! Mely fájlokat másoljam át a másik gépről, hogy az XP ott elinduljon? :gépel:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Segítsetek beazonosítani a hangkártyát! Ezek↓ közül melyik?

2MCkJHM.png

Valamint ma már öt ilyen↓ egyforma kékhalál volt! Mitől?

C6XK6tP.jpg

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Újratelepítés nélkül kell átraknom egy XP-t merevlemezestül egy másik gépbe! Mely fájlokat másoljam át a másik gépről, hogy az XP ott elinduljon? :gépel:

Valamikor tudtam, sőt, egyszer meg is csináltam kínomban, de ahhoz egy harmadik gép kell, amibe a forrás és a cél merevlemez is befér, mert ha bármelyikről is fut a rendszer, akkor ezek a kritikus fájlok nem írhatóak, de tán nem is olvashatóak. Valami kiterjesztés nélküliek, talán "hardware" meg ilyesmi a nevük. Éppen nincs kéznél egy XP, hogy megnézzem.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az XP nem annyira finnyás. Átrakod a merevlemezt, kérni fogja a drivereket és megy tovább. Persze soha nem lesz olyan,mintha frissen telepítetted volna, de menni fog.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mint a mellékelt ábra mutatja, ez finnyás, attól kékhalálozik.

 

Egyébként a képen egyik sem a hangkártya.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csökkentett módban indítsad a rendszert. A sárga felkiáltójeles hardverek hardver azonosítóit az eszközkezelőből kiírogatod, Megkeresed gúgliban a drivert XP-hez.Vagy, felkeresed az ASUS weboldalát és megkeresed az alaplapod drivereit.A lényeg, hgy csökkentett módban rakjad fel őket.

 

De jó, hogy ezt a mazohista dolgot már magam mögött hagytam pár éve.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Elnézést, közben egy másik fórumon meg lett oldva a probléma, a gép azóta egy másik IDE HDD-n újratelepítve plusz egy SATA HDD másodiknak csak tárolásra beépítve! :gépel: Tehát elnézést... :fütyül:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez a legjobb hír, amit tőled valaha hallhattam! Ugye odaköltözöl? :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Hát, azt azért nem, mivel az a "másik fórum" alapvetően elektronikai, csak van "számítógép hiba" téma is, és szerintem ti profibbak vagytok számítástechnikában, mint akik ott vannak... Érthető?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Áhh, dehogy. Szerintem az, aki az elektronikában profi, az számítástechnikában is sokkal jobb nálunk. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

payskin
:igen: Magam sem mondhattam volna szebben.
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

De mi is volt a probléma? :hmm: Egy meglévő vinyót telepített Windows XP-vel tökéletes működésre bírni egy másik hardverben csak simán és mindenképpen újratelepítés nélkül egy az egyben átrakva. Valami ilyesmi, nemde?

Még szerencse, hogy az a másik fórum rávezette a megoldásra. Mert ahogy nézem a leírtakból, az az volt, hogy újra lett telepítve. ;) Szuper.

Mondjuk, ha van SATA vinyó is a gépben, én a rendszert tuti arra tenném, nem egy IDE csatolósra. Hát istenem, nem vagyunk egyformák. ;) No meg ez egy ilyen fórum.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én XP-t már nem telepítenék sehova sem. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ja, ha innen nézzük, én Win 7-et sem. :nemnem:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

No igen, nem vagy menő, ha még XP-t használsz. Márpedig most azt olvastam valami óriásplakáton, hogy csak menő pasikkal szabad randizni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Lalolib

Hú, most nagyon furcsát kérdezek. :)

Van egy régebbi laptop, amire az idők folyamán valahogy felvánszorgott a Win10. Kiszolgálta az idejét és most más, békésebb szerepet szeretnék ráosztani. Egy olyan készletnyilvántartást szeretnék rajta működtetni, mely XP-t igényel. Van még ilyen, már 10 éve dolgozom vele (több 10 ezer tétellel) és nincs vele gond. Eddig egy őskori PC-n futott, de jobb lenne egy hordozható kivitel, ezért gondoltam a laptopra.

 

A gondom innentől talán egyértelmű (és talán banális is): hogyan tudok én windows 10 után XP-re váltani? Nem kell semmilyen frissítés, nem lesz rajta internet, ezért nem nagyon érdekel, hogy már nem támogatott az XP. Csak fusson a kicsike.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Telepítésnél letörlöd vagy formázod a Windows partíciót, azt mondod az XP-nek, hogy oda települjön, és éltek boldogan. :)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Köszi Balázs! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...