Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP


payskin

Recommended Posts

KGigi

Szerintem döglött a vinyó.

Link to comment
Share on other sites

petroxvarga

Végül sikerült megcsinálnom :) semmi hardwer nem romlott el csak a windows halt meg... leformáztam a c-t újra tettem és végül jó lett... szerencsére a formázott adatokat még sikerült visszahoznom :)

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Tudja valaki hogy lehet egy aktatáskát két gép között szinkronizálni?

Link to comment
Share on other sites

ewfree00

Sziasztok!

 

Szerettem volna az internetes sávszélességemet teljesen kihasználni. Olvastam a gpedit.msc-rõl, de én XP Home -ot használok, amirõl lespórolták ezt a lehetõséget. Van-e valami átlagfelhasználó - lépésrõl lépésre - változatotok erre a problémára.

 

Köszönettel.

Link to comment
Share on other sites

DeadTech

Sziasztok lenne egy gyors kérdésem,vmennyire ide tartozik...

Az eseménynaplóm(XP-nél)-minden betöltés után bejegyez(de vagy 20szor egymás után) egy SideBySide nevû hibát,idõnként meg egy "a rendszer súlyos hiba után állt helyre üzit".....

Nem kékhalálozik,csupán ennyi..

Tudja valaki mit jelent ez???Elég zavaró

 

Memória memtest86 szerint rendben

HDD everest a szerint rendben

A telepítõ CD szervízben dolgozó ismerõsömtõl van,az is hibátlan.....

Link to comment
Share on other sites

DeadTech

Értem kösz Csaba..

Tehát akkor nem hardver gondja van....

És ebbõl lehet komolyabb gondja is a rendszernek?Vagy nem érdemes ezzel foglalkozni?Másnak is feltûnt már ez a bejegyzés?

Igen én is utánakeresgettem,és belefutottam megoldásba/Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package/ ,de az okot sehol nem írják....

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Velem konkrétan nem fordult ilyen hiba elõ. De az cseppet sem valószínû, hogy hardveres eredetû. Valószínûleg, egy hibás régi driver, vagy rendszer közeli program (esetleg vírus), amit Windows telepítés után telepítettél, vagy került fel a gépre.

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Elkezdtem manuálisan fordítani magyarra a rendszerem.

Valaki nem tudja hogy a start menüben miért marad "control panel" vezérlõpult helyett?

Link to comment
Share on other sites

veragirl

Hello!

 

Az lenne a kérdésem, hogy Hp-s laptopon letöltöttem 1 napja programokat, mert újra lett rakva 1 hete és most nem volt ma internet a laptopon, nem tudott kapcsolódni, visszaállítottam pár nappal ezelõttire és most mikor bekapcsolom a laptopot, akkor csak a háttér jön be, de az asztal és az ikonok nem...az explorer.exe az fut... mi lehet a probléma? köszi elõre is:)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Milyen programokról van szó pontosan? Eszköz illesztõ programokról van szó?

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Ha van egy jogtiszta Xp-m és felrakok mellé egy nem jogtiszta 7-et akkor az eredetiségvizsgáló beárulja?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Hogy mit teszel fel?

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

A microsoft Geniue Notificatort.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Csak a saját háza táján fog sepregetni!

Másrészrõl meg, ezen a fórumon nincs warez-olás: --->Fórumszabályzat!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ugyan, biztosan arra gondolt, hogy nem aktiválja be 120 napig, mert mielõtt megvenné, kipróbálná.

Link to comment
Share on other sites

ertok

Sziasztok

Fel akartam rakni az XP-t egy Asus EeePc-re külső merevlemezről.

Elindítottam a gépről a telepítőt és a speciális beállításoknál a \WINDOWS útvonalat átállítottam G:\WINDOWS-ra elindítottam a rámásolást mivel a netbook-ba nincs CD meghajtó de amikor felmásolta kiléptem és visszavonta a beállításokat.

De a probléma utána jött: most a rendszerindító fájlok a D meghajtóra kerültek NTLDR, Boot-ini és az NTDETECT.COM fájl is ott vank ha visszarakom a C-re és átírom a boot.ini fájlba hogy az első partíción van a rendszer akkor újraindításnál az írja hogy a hal.dll nem található ezért Win7 telepítőjével visszaírom a fájlba hogy partition 2 akkor megint megy.

Tud valaki erre megoldást?

Mert ha újra kéne telepíteni akkor a D meghajtó lesz a C és így felcserélődnek :(

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az aktív partíción vannak a boot fájlok. Ha csak átmásolod, és nem teszed aktívvá, akkor persze hal.dll vagy ntldr hiba szokott lenni, mert a boot.ini-ben nem arra a partícióra mutat, ahová kellene.

Tedd aktívvá a jelenleg D: meghajtódat. remélem nem logikai. ;)

Egyébként meg az nem probléma, ha a meghajtóbetûjel nem C: lesz, bár szubjektíve kinek hogy.

Egy multibootos több XP-s rendszernél a további XP-k vagy Windows 2000-ek eleve nem lehetnek C: betûjellel.

Link to comment
Share on other sites

ertok

A D: meghajtó az aktív és a C: a logikai és most hogyan tovább?

Link to comment
Share on other sites

YamahaMama

Sziasztok!

 

A következõ lenne a problémám : elég hosszú ideig nem voltak bekapcsolva az automatikus frissítések, majd valamelyik nap bekapcsoltam. Ennek eredményeképp a processzorom folyamatosan 100%-on dolgozik. Utánaolvastam, hogy ezt valamelyik frissítés okozza, a procit az svchost.exe húzza 100 %-ra. Process Explorerben meg is találtam, konkrétan melyik folyamatokat futtatja a bûnös svchost, ezek név szerint a DCOMLaunch (DCOM kiszolgáló folyamatindítója) és a TermService (Terminálszolgáltatások). Az svchost folyamatazonosítója PID 1592. Az lenne a kérdésem, hogy mit lehetne ezzel csinálni, hogy ne 100%-on menjen a CPU? Találtam hotfixeket és javításokat, de egyikkel sem sikerült megoldanom a problémát.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A D: meghajtó az aktív és a C: a logikai és most hogyan tovább?

A külső USB merevlemezről, pendrive-ról kellene bootolnod egy partíciókezelővel, és a logikai partíciót átkonvertálod elsődlegesre, majd aktívvá teszed.

Az XP boot fájlokat (ntldr, ntdetect.com, boot.ini) előtte átmásolod az XP partíció gyökerébe.

Utána kellene egy helyreállító konzolt indítanod a bootolhatóság helyreállítására. (bootcfg /rebuild, fixboot)

:nemnem: Ez nem lesz annyira egyszerű XP-vel CD boot nélkül.

A beavatkozás előtt esetleg fixen telepíthetnéd a helyreállító konzolt az XP-re. Parancssorból: winnt32 /cmdcons parancs. De ehhez is kell a CD.

:hmm: Már csak az a kérdés, hogy hogyan fog ez elindulni, ha az XP lenne az aktív partíció, és még nem bootol.

 

Ha amúgy sincs pendrive-ról futtatható partíciókezelőd (pl. Acronis Disk Director) vagy a külső merevlemezeden ISO bootos hasonló megoldás, pl. egy linuxos GParted, vagy hasonlóképpen más bootolható .iso-ról indítható partíciókezelő, akkor jobban járnál, ha újrajátszod az egészet.

Az XP partícióját előtte töröld, és elsődlegesként hozd létre, és tedd aktívvá a telepítés előtt.

Vagy még az van, hogy így marad. ;) Végül is ugyanúgy működik, csak nem C: a meghajtóbetűjel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kléni

Amikor elindítom a gépet, és át akarom állítani a felbontást (rögtön, de már vártam is, helyzet változatlan) nem szokásos felbontást állít be, hanem ilyen függõleges téglalap fogmát, szóval rossz értékeket. Ha újra próbálom, megy normálisan, értékek megszokottak. Hogy lehet ezt kijavítani?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

A következõvel szembesültem:

 

Nem tudtam az asztalon megnyitni a mappákat és parancsikonokat mert amikor kattintottam rájuk nem történt semmi. A vírusirtót elindítottam teljes elemzésre, talált is sokmindent de a probléma nem szünt meg. Gondoltam, hogy az újratelepítés segít de amikor a partíció formázása és a fájlok másolása után újraindul és megjelenik az xp logo onnantól nem történik semmi, olyan mintha kifagyna. A memóriákat már teszeteltem a memtest 86-al azokba nincs hiba. Mi lehet itt a gond?

Link to comment
Share on other sites

bendegu

Sziasztok,

A gépemen olyan gond van hogy nem tudok semmilyen alkalmazást elindítani mert mindig a társítás ablakot dobja fel.

Illetve bizonyos menük megnyitásakor azt írja hogy rundll32.exe nem található. Azt tudom hogy ilyenkor a xp cd-vel a expand x:\i386\rundll32.ex_ C:\windows\system32\rundll32.exe-t kéne kiadni a futtatás menüben de feldobja hogy a expand.exe-t társítsam és nem hajtja végre.

 

Mit kell tenni hogy az alkalmazásokat újra megtudjam nyitni?

Mihez kell társítani?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor csak simán másold át, és nevezd át exe-vé. Meg lehet próbálni egy javító telepítést is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...