Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 telepítése


mizsi

Recommended Posts

SkyBird

A fájl jogosultságokat is meg kellene nézni. (Tulajdonságok / Biztonság fül.)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bagamery

Nem kell mindig hinni a gépnek!

Telepítettem a W7-et egy régebbi AMD-s gépre (ABIT NF7-S alaplapra). A telepítés után a hagkártya, RAID drv, és két alaplapi drv ismeretlen eszközként jelent meg az "Eszközkezelõ"-ben.

Az alaplapi saját CD elindítása után egyetlen telepíthetõ eszköz sem jelent meg a képernyõn (logikusan abból adódóan, hogy a CD-n W7 kompatibilis telepítési adatok NINCSENEK) Próbáltam frissíteni a drv-ket, de ez a netrõl sem sikrült a W7-nek.

:ötlet:

Végsõ ötletként ismét betettem a gépbe az eredeti alaplapi telepítõ CD-t és megkíséreltem a hiányzó drv-ek egyenként frissíteni (a számítógépen található adatok-kal). Kijelöltem a CD-n a "driver" mappát..... és láss csodát, MINDEN hiányzó drv-t telepítette a W7 - és valamennyi megfelelõen mûködik is!

Mindez azért sikerülhetett, mert nem hittem a gépnek, hogy "nincsenek telepíthetõ adatok"..... a W7 "megette" a nem spéci W7 drv-ket is (!?) :oké:

Link to comment
Share on other sites

Bagamery

3 kérdésem van:

1. Meglevő oprendszer mellé telepített W7 indítómenüjét hogyam lehet megváltoztatni? - a kiírt szöveget szeretném egy kisé átszabni, amit a boot.ini-ben leírt bcdedit.exe-vel lehet(ne) megtenni, de nem tudom , hogyan kell...

 

2. A második particióról hogyan kell törölni a (második) oprendszert úgy, hogy az első partíción levő oprendszer menü nélkül induljon (mint korábban)

 

3. Két külön winchesteren levő oprendszerek indítási lehetőségét hogyan lehet "összemenüzni", hogy ne kelljen váltás esetén a BIOS-ba bemászkálni. (az alaplapomon még nincs "F11" bootmenü választás lehetősége.) :hááát:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

1./ A boot.ini-t felejtsd el. Az csak az XP saját boot menüjére vonatkozik. Egyebekben bcdedit parancs vagy egyszerûbben EasyBCD program. Win7 esetében néha jobb a parancs.

 

2./ Ha az elsõ partíció az aktív, ott vannak a boot fájlok, és indul is rendesen, akkor a boot menübõl törlöd a felesleges bejegyzéseket. Ha csak 1 van, akkor választómenü nélkül indul automatikusan.

Ha minden renben, törölheted a második partíciót.

 

3./ Bcdedit paranccsal vagy EasyBCD programmal.

Link to comment
Share on other sites

Bagamery

Kösz!

1. A boot.ini elfelejtve (csak azért említettem, mert a bcedit.exe információt abban olvastam!)....

De még mindig nem tudom hogyan kell használni. Ha rákattintok az exe-re egy pillanatra felvillan egy fekete plecsni, aztán nem történik semmi....

HOGYAN KELL HASZNÁLNI??? please! (a EasyBCD hol található?)

Link to comment
Share on other sites

payskin

A bcdedit egy parancssoros program, tehát:

 

Start --> Minden program --> Kellékek --> Parancssoron jobb klatty --> Futtatás rendszergézaként

 

majd ezután bcdedit

 

Link to comment
Share on other sites

Bagamery

Alapvetően eljutottam a bcdedit adatokhoz. a /?-el a kapcsolókat is látom, de az indítómenü megjelenítése-, ill. szerkesztése még mindig nem világos.... pedig az összes szöveget elolvastam.

A menüben megjelenő szövegeket is megtaláltam, de az adatok szerkesztésére nem találtam megoldást.....

 

Letöltöttem az easyBCD-t, talán azzal majd boldogulok...

Link to comment
Share on other sites

Bagamery

Az angol nyelvű W7 béta verzióját sikerült egy hun.mui verzióval magyarítanom....

Az xp x64-nek van magyar verziója, vagy magyarítása? (még nem sikerült fellelnem a Goole-ban), vagy ez csak angol változatban létezik?

A nyelvi csomag telepítése után minden beállításban (régió, nyelv, billentyűzet...) "magyar"-ra van állítva, de ennek ellenére az xp nyelvezete angol maradt!(?)... :nem:

(magyar W7 x64 már megvan, de nekem egyéb okok miatt az xp x64 magyar változata kellene....ami jelenleg csak angolul van meg)

Link to comment
Share on other sites

max9

Üdv! Win7 van a gépemen, 64bites. Természetesen a C partícióra van telepítve a rendszer. Az a problémám, hogy mégis két rendszerpartícióm van (C és P). Mi ennek az oka, és meg lehet szüntetni?

Kép

Link to comment
Share on other sites

payskin

A P: az aktív elsődleges partíció, ezért oda kerültek a bootoláshoz szükséges fájlok. Ha nagyon zavar, esetleg átrakhatod a C:-t aktívra, és a Win7 telepítőjéről indíthatsz egy bootolási helyreállítást, az talán megoldja.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egyértelmű, ha megnézed a P meghajtó az aktív partíció, itt van a bootloader meg a többi rendszerindításhoz szükséges dolog, a c-n meg a rendszerfájlok, ezért írja mindkettőre hogy rendszer. A megoldást meg SkyBird már leírta egy másik topikban:

Ha elsődleges partíción van a Win7, akkor lemezkezelő programmal átállítod az aktív partíciót az XP partíciója helyett a Win7-re.

Az XP és Win7 boot fájljait átmásolod, elvégzed a boot helyreállítást a Win7-re, megváltoztatod az XP indítást is beállítva újra a BCD boot menüben, és ott lesz minden rendben.

Ha nem törlöd az XP partíciót, akkor mellesleg tökmindegy, hogy hol vannak az indítófájlok.

 

Link to comment
Share on other sites

max9

Köszönöm a gyors válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Nálam 64 bit-en még a 2.11.0 se indul el az abevjava-ból. :nem:

Az asztalon lévõ parancsikonra kattintva felvillan a fekete ablak majd nem történik semmi.

Az abevjava_start.bat kötegfájlal a Program Files mappából (mivel ide ömlesztette be a telepítõ) végül sikerül elindítani a progit, de a mûködédét, magy azt hogy tud-e csatlakozni az ügyfélkapuhoz azt még nem próbáltam ki. :upsz:

 

Link to comment
Share on other sites

Cannislupus

Sziasztok! A Win 7 telepítésénél gondom adódott. A telepítés után, az újraindulás után sötét képernyő fogad és a vinyó sem megy... Asus M4A 78 pro alaplapom van.

 

Valakinek valami ötlet?

 

Köszi a segítséget előre is.

Edited by Jay
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Megnéztem az Asus hivatalos honlapján az M4A78 PRO -hoz kiadott BIOS-okat. Nem mostanában láttam 1 éves terméknél 16 db kiadott BIOS-t, ilyen hosszú hibalistával. A legutóbbi 1509-es verzió is rendszer stabilitást javít.

Én elsõ körben BIOS-t frissítenék.

Link to comment
Share on other sites

Cannislupus

Szia Csaba!

Előre is elnézést ha a hosszászólásom ebben a topikban off. Letöltöttem egy bios frissítést ami .rom kiterjesztésű. Most ezzel mit is kell kezdenem? Elnézést de BIOS frissítést még sosem csináltam. Gondolom talán floppyra kell másolni és onnan bootolni. (Floppy meghajtó nincs a gépemben.)

Edited by Jay
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Van BIOS frissítős topikunk is. Amúgy nem kell floppy, csak egy megbízható pen drive (lehetőleg FAT/FAT32 fájlrendszerrel). És ez időre ajánlott szünetmentest is használni. Itt már leírtam, hogyan is kell Asus alaplapok esetén csinálni. :)

Link to comment
Share on other sites

banmarcee

Hello!

 

Olyan problémám lenne, hogy ott járok, hogy ki kell választani, melyik patrícióra telepítse a windowst. Na most van két patríció, de egyikre sem telepíthető, mert kiírja, hogy NTFS formátumú patrícióra van szükség. Új patríciót nem tudok létrehozni, mert nem engedi. Ha törölném a meglévő patríciókat, akkor kiírja, hogy esetleges helyreállítási fájlok, vagy fontos szoftverek találhatók a számítógép gyártójától. És ha törlöm vagy formázom, akkor véglegesen elvesznek.

 

Na mi a teendő ebben az esetben? Kérlek segítsetek.

Egyébként vadi új gépre tenném fel, szoval még "szűz":)

 

Egy kérdést egy helyen tegyél fel! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha vadi új, akkor ne foglalkozz a nyavajgásaival, kattints a továbbra, vagy arra ami arra utal. Egyébként van egy speciális (? - vagy mi a neve gomb), amire rákattintva elő jön pár menüpont, amivel többek közt formázhatsz is (csak NTFS-re, de neked úgyis az kell).

Link to comment
Share on other sites

banmarcee

Nem enged tovább menni, és nincs speciális vagy Valami hasonló.

Ami van:

-frissítés

-törlés

-formázás

-illesztõprogram

 

ill: amiket nem engedélyez:

-új

-kiterjesztés

 

tehát minden képen kell vmit csinálni, mert nem enged tovább:S

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mivel új géprõl van szó, ezért töröld a meglévõ particiókat, és hozz létre újakat, úgy, ahogy szeretnéd. Ha ezt megcsinálod, akkor már fel fogod tudni telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

banmarcee

Köszönöm szépen segítségedet, lehet közben még fogok kérdezni, ha valami probléma merülne fel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És a szó, amit keresel: a partíció. :)

Link to comment
Share on other sites

Dave24

Sziasztok! :) Nekem olyan problémám volna, hogy amikor szeretném telepíteni a windows 7 ultimate 64 bites verzióját, folyton hibaüzenetet kapok ("0x80070570"), hogy nem tudja olvasni a cd-n lévõ adatokat. :S Négyszer írtam ki négy fajta windows 7-et, mindegyiknél ezt írja ki. Az a vicc hogy kétszer sikerült feltelepítenem, viszont akkor a rendszer második indítás után összeomlott, kékhalál stb... :S A gépem:

Gigabyte M61PME-S2P

AMD Athlon ii x 2 245 2,8 GHz

3 Gb DDR 2 800 MHz

HD 4670 512 MB GDDR3

A cpum támogatja a 64 bitet, minden alkatrészemhez van 64 bites driver, ezért nem értem, mi lehet a gond. :S Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, mert szeretnék váltani xp-rõl több okból is, de így elég nehéz. :S:)

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ööö felteszem eredeti Windows 7 telepítõkészletet szeretnél kiírni... :nem:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...