Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 telepítése


mizsi

Recommended Posts

solties

Nekem ugyan egy kicsit gagyibb gépem van mint a tiéd, de szerintem minden drivert tartalmaz a win 7 2009 07. 14.-ig amire szüksége lehet. Én ilyen alaplapi driverekkel az xp-óta nem is nagyon foglalkozom.

Amire meg szüksége volt, azt leszedte a netről. Még a vga drivert is! (nVidia 8 series)

Azért nem telepít a cd-ről, mert a beépített driverek jobbak, illetve újabbak.

Ha új hardvert tettem bele, pl: usb wifi, háló-hang pci stb kártya, egyből megtalálta a drivereket. Még alaplap cserét is kibírta aktiválás nélkül (aki mer, az nyer!), de ez már egy következő történet....

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszi a választ.

Egyébként a barátom pontosan ezt a lapot cserélte ki anno egy 790-re mindenféle telepítés nélkül.De ez itt tényleg off.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én leszedtem az INF Update-et, de csak a SATA-vezérlõt frissítette. Azt viszont tényleg kellett.

Link to comment
Share on other sites

Jogar

Nem akarom elhinni, hogy ilyen is lehet. Vettem egy vistával telepített laptopot, és most egy jogtiszta Win7 Pro-t. Nem vagyok képes feltenni a gépre, mert ha a vista mellé teszem (windows.old) akkor se működik rendesen, ha pedig format C-t csinálok, akkor sem működik rendesen.

Minden ok nélkül lefagy, naponta akár 5-ször is ha úgy tetszik neki, de csinál kék halált is többször. Mindegy, hogy a win7-ben lévő programot futtatom, vagy egy általam letöltöttet. Visszavittem a szervizbe, mert még garanciális - azt mondták bemérték bios-t frissítettek és jó a vincsi is meg a hálókártya is (mert sokszor hivatkozott a lefagyásnál a realtek-re vagy a fixed disk-re. A szervizbe ugye csak hardverrel foglalkoznak, szoftverrel nem. Azóta visszatettem a vistát, utána megint a win7-et de olyan vacak az egész, hogy már a falat kaparom. Egymás után 3-4 újraindítást is csinálnom kell, mire hajlandó felállni a win7pro.

Tud valaki megoldást rá? Mit tehetek, hogy valahogy felkerüljön rá a win7pro és működjön is?

Amúgy a gép toshiba.

 

Nem kérünk emailben segítséget! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

TheSpanker

Helo!

 

Nekem a win7 telepítésénél a fájlok kibontásánál 0%-nál vagy megfagy a gépem vagy kiírja, hogy hibásak a fájlok. Biztos hogy nem a Windows-zal van a baj, mert már vagy 5 féle verziót kipróbáltam, és az ismerõseimnél hiba nélkül felment. Amúgy Vista telepítésénél is ezt írja ki. Gondolotam rá h a Bios elavult, de 2008 decemeberi és asus update nem talált hozzá frissítést. Valaki segítsen, mert semmi ötletem! :(

Link to comment
Share on other sites

solties

@Jogar:

Látni kéne közelről, mert én például épp a minap nyomtam fel egy ismerősnek egy kobian s478-as 2Ghz-es processzorral 1 Gb 133MHz-DDR memóriával felszerelt gépre egy win7 prof ot úgy, hogy még bootolni sem volt hajlandó!

Magyarul fel kellett előtte egy XP-t is telepíteni.

Pedig a kérdéses gépet inkább vinném régészhez mint szervízbe!

Magyarul, nem hinném, hogy ha jogtiszta az Win hetesed, akkor azzal lenne a gond.

De hallottam már olyat is, hogy bizonyos laptopokat, kizárólag vistára terveztek, tehát csak arra való driverek vannak hozzá. Persze nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

Ha csak 3-4. szerre áll fel a rendszer, akkor tényleg valami driver lesz a gubanc. (Sokáig nézed az "üdvözöljüket" fogadjunk, és nem csinál semmit, csak forog a karika mi?)

Csakhogy a vista driverek elvileg jók a win 7-re is!

Link to comment
Share on other sites

TheSpanker

Nem akarok türelmetlennek tűnni, csak nagyon sürgős, és ahogy láttam, itt mindenre fél napon belül válaszolnak, szóval lehet hogy elkerülte a figyelmeteket a kérdésem. Kérlek segítsetek, mert nagyon fontos hogy holnapra kész legyen a gépem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Másik optikai meghajtóval próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

TheSpanker

Nem. Lehet az gond, mert ha berakok egy DVD-t akkor rendszeresen befagy, csak néha nem és akkor is nan óvatosan kell kattingatnom. De egyszer már sikerült felraknom, de akkor valahogy el tudtam indítani boot nélkül, a cd belsejéből, de az a dvd már nincs meg. Ha segít vmit ezt a hibakódot írja ki: 0x8007045D

Edited by TheSpanker
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
  • A Windows 7 telepítőjéről készíts DVD képet.
  • Rakj fel egy XP-t (bármilyen változat jó)
  • Rakj fel virtuális képkezelő progit (pl.:Daemon tools)
  • Mountold be a 7 képfájlját a merevlemezről és telepítsd.
Link to comment
Share on other sites

TheSpanker

Megcsináltam mindent amit mondtál, felraktam az XP-t, imgburn-nel csináltam 1 iso fájlt a gépre, beraktam daemonba, de ugyanazt írja ki mintha simán beraknám a dvd-t, hogy ez a CD nem kompatibilis az én windowsommal és hogy bootoljam be..

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hopp, akkor ez egy Windows 7 64-bit-es telepítő (ezt korábban nem említetted). Szóval marad ugyan ez a játék, ezúttal a Windows XP x64 próba vagy akármilyen változatával.

Link to comment
Share on other sites

TheSpanker

Köszönöm a segítséget, így már működik. :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Csakhogy a vista driverek elvileg jók a win 7-re is!

Ez így nem igaz. A legtöbb igen, de a mélyen a rendszerbe nyúló driverek, pl. egy video- vagy tunerkártyáé nem.

Link to comment
Share on other sites

Agent69

Üdv!

 

Nekem a következõ probléma merült fel:

 

WIN7 telepitése alatt kiirja hogy egy cd/dvd eszközillesztõje hiányzik tegyem be a lemezt - és nem megy tovább innen.

A gépem azért nem számit õskövületnek ezért meglepõ hogy nem települ fel a win7.

 

Járt már valaki így illetve valami ötlet az orvoslására?

 

Alaplap: asus p5qe

cpu: core 2 quad q6600

ram: 4gb geil ddr2 1066mhz

vga: nvidia 9600 gt

 

Minden ötletet megköszönök

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
  1. BIOS-reset
  2. BIOS-frissítés
  3. BIOS-reset
Lehet újra próbálkozni.
Link to comment
Share on other sites

Agent69

Köszönöm válaszod, de a BIOS-t frissítettem a legújabb verzióra, és így sem történik semmi sajnos.

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A dvd olvasód milyen interfészre csatlakozik (SATA/PATA) ?

Amúgy, ha minden kötél szakad, találsz egy tuti megoldást a #60. hozzászólásban.

Link to comment
Share on other sites

Agent69

Köszönöm, mindenképp megpróbálom, amit írtál, egyébként a meghajtóm ATA-s.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

OK, az elõzõ kérdésem akkor lett volna érdekes, ha SATA-s meghajtód van. Így viszont az utolsó ötletem az, amit a #60-asba írtam.

Link to comment
Share on other sites

aadaam

Hali!

Nemsokára tervezek áttérni WinVistáról Win7-re.

A laptopom elvileg képes a 64 bites verziót is futtatni, a MS WIn7 upgrade teszt program is ezt mondja, csak akkor nem tudom frissíteni a programot, hanem teljesen újra kell telepítenem az összes programmal meg driverrel együtt.

 

A kérdésem az lenne, hogy megéri ez a sok telepítési fáradtság a 64bites telepítést ? Lesz valami látvnyos javulás ? Amit átlagos felhasználásban tényleg észre lehet venni ? Hogy jobb lenne a rendszer stb ...Vagy mit lehet várni ?

 

Köszönöm a választ! ADAM

 

Link to comment
Share on other sites

solties

Most remélem senki nem haragszik meg azért amit most mondok, de én annak idején én is a 64 bites win-7 et választottam, most már úgy gondolom, inkább a 32 bit kellett volna, de most már mindegy.

Csak ha 4 Gb vagy több memóriával rendelkezel akkor válaszd!

Driverek terén már nem olyan nagy a probléma, inkább bizonyos programoknál akad gond.

Sok program létezik már 64 bites verzióban is (antivirus, photoshop cs4, winrar, stb...) de flash player például nincs, magyarul a 64 bites böngészõk kilõve. Én úgy vettem észre, hogy nem sokkal gyorsabb, egy emberi szem számára egy program 64 bites verziója.

Nekem még Microsoft.jet.oledb 4.0-val akadt gond, amihez szintén nincs 64 bit driver. Ez az MS döntése.

A Total commander nem látja a fontos rendszerfájlokat 64 bit rendszernél.

A 32 bit programok futnak rajta, de csak emulálva (WoW64).

Szóval szerintem nem annyira kiforrott ez még, de a windows 8 nál már a 128-bit et is tervezik. :hááát:

Azt kimondani, hogy jobb-e egy 64 bites rendszer a 32 nél, nem tudom, egy dolog biztos részemrõl nem hozta az elvárásokat. De én nem is használom ki a 64 bit adta elõnyöket valószínûleg. Talán ezért nem is érzékelek mérhetõ különbséget.

Még valami, ami fontos lett volna nekem, és el sem indult, csak 32 bit alatt, az abevjava nevû program!

Szóval pro és kontra is van, kérdés, mire használod a gépedet..........

Link to comment
Share on other sites

Jay

Szerintem nem a Microsoft dolga, hogy 64 bites programokat és drivereket készítsen. (A sajátjain kívül.)

Link to comment
Share on other sites

solties

Valóban nem az ő dolga.

Off:

Képzeljük csak el, egy autógyár kifejleszt egy új prototípust későbbi eladási szándékkal, és nincs hozzá való üzemanyag (forgalomban).......Az autógyárnak sem az üzemanyag fejlesztés a dolga..

Szerinted ki venné meg néhány újgazdagot idiótát kivéve? Hülye hasonlat tudom, de lényeg ugyanaz.

On:

Persze egyszer el kell kezdeni a 64 biten túli fejlesztést is. Kérdés kinek?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

OFF

Szerintem a fejlesztõcégeket nem igazán sikerült meggyõzni a 64-bit hatékonyságáról, és elõnyérõl. Így nem akartak igen komoly pénzeket kiadni 64-bites fejlesztõ eszközökre, és azt támogató hardverekre.

A másik véglet, mikor a szándék meglenne, csak egyszerûen nem tudnak átállni. Jó példa erre a Total Commander, amit Delphi -ben fejlesztenek. Nincs 64-bites Delphi környezet ---> nincs 64-bites TC.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...