mizsi Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Windows 7 telepítése 1. rész Elsõnek be kell állítani a gépet, hogy CD-rõl bootoljon, ezt mindenki a BIOS-ban találja! Amikor bekapcsoljuk a számítógépet, vadul kezdjük el nyomkodni a DEL vagy az F2 billentyût, hogy belépjünk a BIOS-ba (Enter Setup-ként van sokszor feltüntetve, hogy melyik gombbal lehet). Utána keresgéljünk a BIOS-ban Boot priority/Boot sequence/First boot device feliratokat, értelem szerûen állítsuk CD-re! Tegyük be Windows 7 DVD-nket a meghajtóba, majd indítsuk újra a gépet! Itt már problémába ütközhetünk: " Cannot boot from CD - Code: 5 " Megoldása itt olvasható! Miután ez lefutott, hamarosan eljutunk ide. A Time and currency formatnál, valamint a Keyboard or input method-nál válasszuk ki a Hungary-t, majd Next gomb. Ha magyart használunk, akkor erre valószínûleg nem lesz szükség. A következõ ablakban válasszuk az Telepítés (Install now) gombot! Fogadjuk el a licensz szerzõdést (óvatosabbak elolvashatják), majd Következõ (Next). Tiszta telepítést szeretnénk. Válasszuk ki azt a partíciót, ahová a Windowst szeretnénk telepíteni! Hohó, nincs is, hozzunk létre gyorsan egyet! Meghajtó beállításai (haladó) Új Méret kiválasztása. Most nekem az egész kell, mert gazdaságos a merevlemezem, de 2 TB-ot nehogy egyben hagyjunk, mert késõbb összekarmoljuk magunkat miatta. [Alkalmaz] Kiabálni fog, hogy még létre szeretne hozni egy extra partíciót, [OK]. Magyarázat késõbb. Jelöljük ki a megfelelõ partíciót, [Tovább] A fájlok másolása után, azok kicsomagolása következik, aztán befejezõdik a telepítés, majd újraindul a gép kétszer is.
Pjotr Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 2. rész Ne nyomjunk semmilyen gombot meg, várjuk meg, míg eljutunk eddig. Itt adjuk meg felhasználónevünket, Következő (Next) gomb, majd a jelszó bepötyögése következik. A telepítés idejére inkább ne adjunk meg jelszót, ki tudja, hányszor kell belépnünk a rendszerbe. > Termékkulcs megadás, inkább vegyük ki a pipát az automatikus aktiválás elől, ki tudja, nem lesz-e valami gond a rendszerrel, feleslegesen ne aktiváljunk. Természetesen lehetőség van termékkulcs nélkül továbblépni. Most a frissítésekre vonatkozó beállítás következik: Use recommended settings: frissítések telepítése, Windows biztonságos beállítása Install important updates only: csak a fontos frissítések telepítése Ask me later: rákérdezés később Állítsuk be az időt, ha nem lenne jó! Válasszuk ki a megfelelő hálózatot! Ha lenne a gépünkben felismert WiFi adapter, akkor még ezelőtt felajánlotta volna a megfelelő vezeték nélküli hálózathoz való csatlakozást. Előfordulhat, hogy szembe jön velünk a következő párbeszédpanel. Ha tudjuk otthoni csoportunk jelszavát, és szeretnénk is azonnal csatlakozni, akkor írjuk be a kulcsot, majd lépjünk tovább. Ezután készen is volnánk!
Pjotr Posted November 3, 2009 Posted November 3, 2009 Windows 7 telepítésével kapcsolatos ismert gondok "Cannot boot from CD - Code: 5" hibaüzenet jelenik meg a telepítésnél Megoldás (32 bites 7-hez 32-bites Vista, 64 a 64-eshez): Vista ISO megnyitása az UltraISO 9.3.0.2612 programmal, jobb felső ablakban kitörölni mindent (lemez tartalma majdnem). VirtualCloneDrive-val bemountolni a Windows 7 ISO-t. Az UltraISO-ban rátallózni a mountolt Windows 7 lemezre, és a teljes telepítő tartalmát átmásolni az egérrel a jobb felső ablakba a törölt Vista fájlok helyére. Mentés másként, dolgozik pár percet, és végül írhatjuk ki a telepítőnket. Alternatív megoldás, amennyiben képes a gépünk USB-ről bootolni (32-32, 64-64): Vista telepítésére alkalmas pendrive készítése , de Vista fájlok másolása nélkül! Helyette a Windows 7 fájljait másoljuk rá!
Zsola78 Posted November 27, 2009 Posted November 27, 2009 Sziasztok! A windows 7 oprendszerrel van gondom. Van egy 500Gb-os SATA-ás merevlemezem. 3 particiora van bontva. 20gb Rendszer, 50 gb Játékok, és a maradék A többi dolgok tárolására. Na ezt az utóbbit nem hajlandó látni a windows. Miért nem? Ez a kérdésem. Ha tudtok kérlek segítsetek. Üdv
Pjotr Posted November 27, 2009 Posted November 27, 2009 Azért, mert nem kapott betûjelet. Jobb klikk a Számítógépre, Kezelés, Lemezkezelõ, majd itt adsz neki egy betûjelet.
Zsola78 Posted November 28, 2009 Posted November 28, 2009 A következõ üzenetet írja ki: "A mûveletet nem lehetett befejezni, mert a lemezkezelés konzolmérete, nem tükrözi az aktuális adatokat. Frissítési feladattal frissítse a nézetet. Ha a probléma továbbra is fennáll, zárja be a lemezkezelési konzolt, majd indítsa újra a lemezkezelés alkalmazást, vagy magát a számítógépet." Na iolyenkor mi a gond. Az xp -nél semmi gond nem volt
Csaba_# Posted November 28, 2009 Posted November 28, 2009 Egy próbát megér: Start --> Keresõ mezõ: "Keresés programokban és fájlokban --> írd be: diskmgmt.msc -->miután megjelent a program a start menüben, jobbklikk rá: futtatás rendszergazdaként. Ezek után próbálkozz még egyszer a betû jel hozzárendeléssel.
Zsola78 Posted November 28, 2009 Posted November 28, 2009 ÁÁÁÁÁÁÁ. Nem megy. Lehet az xp particionálója nem kompatibilis a 7-essel. Vagy nem tudom. Esetleg valami 7-essel kompatibilis particionáló szoftver? Kénytelen vagyok visszatenni a mentett xp-met. Majdnem tele van az a 350gb-os partícióm.
zoldtinta Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Feltettem a Win7-t az XP mellé, valami nem lett koser mert az elején megcsinálta a választható menüt, de a fel-le nyilak nem mûködnek, tehát választási lehetõség látszik, de mûködik. Ezek után a Win7 BCEDITBEN kiválasztottam, az XP. Az indító menü ugyanaz, de most hiába látom Win7-t továbbra sem lehet a fel-le nyilakkal kiválasztani. Megnéztem a gyökérben a boot.ini az alábbiak vannak benne. ; ;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems. ;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options. ; [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition - magyar" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT Fent írja, hogy az XP boot inijét másik oprendszer használja, helyette használjam BCDedit, ami már nem elérhetõ. Konzolról nem javítja ki, sem boot mangarek nem jönnek szóba. A kérdés, ha átírom kézihajtánnyal a tc szerkesztõben alábbiak szerint. [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition - magyar" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows 7 ultimate - magyar" /noexecute=optin /fastdetect Ez mûködni fog, vagy mást kell tennem.
SkyBird Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Nem. Így nem. És a fordítás sem egészen az, amire tippeltél. A boot.ini csak az XP és korábbi rendszerek indításához használható, ebbe hiába szúrsz be bármilyen Vistára vagy Windows 7-re utaló sort, az nem fog elindulni. Vagy ha igen, úgy nem ettől. Az eredeti boot.ini-vel nincs semmi gond, amennyiben egy XP telepítésed van és az első lemez 2. sorszámú partíciójáról indulna. A boot.ini megjegyzést a Windows 7 telepítő rakta a boot.ini-be figyelmeztetésül. Más hatása nincs. Neked a bcdedit paranccsal, vagy egyszerűbb grafikus felületen az EasyBCD programmal kell megoldanod az XP bootját Win7 alól. Ehhez előbb nézd meg, melyik az aktív és egyben boot partíció. Ennek a partíciónak a gyökerében kell lennie az XP boot fájljainak. (ntldr, ntdetect.com, boot.ini) Ha nem ott vannak, akkor oda kell másolni, vagy az aktív partíciót kell megváltoztatni ennek megfelelően. Akkor viszont a Win7 boot helyreállításra lesz szükség. Ezután a bcedit vagy az EasyBCD programmal be kell szúrni, vagy be kell állítani az XP indítását úgy, hogy a meghajtóbetűjel a Vista/Win7 op. rendszerből nézve az XP indítófájljait tartalmazó partícióra mutasson. Ha a Win7 partíciója az aktív, így ezen kell lennie az XP boot fájljainak is, és az XP indításának a Win7 partícióját, azaz a C:-t kell beállítani. Magát az az XP indítást majd az XP boot fájljai végzik. A boot.ini alapján az XP-dnek a 2. partíción kell lennie, ha nem így lenne a boot.ini szerkeszthető. Ha létrejött a 100 MB-os Win7 boot partíció is, akkor az az aktív, viszont nem rendelt hozzá meghajtóbetűjelet a rendszer alapértelmezetten. Ha erről kellene az XP-t is indítani, akkor ide kell másolni az indítófájljait, és minden bizonnyal kell adni meghajtóbetűjelet is ennek a partíciónak. Ezt így még nem próbáltam, de így volna logikus. Különben hogyan lehetne rá meghajtóbetűjellel hivatkozni? Mivel normál telepítésnél nem szokott probléma lenni, az XP indítási sor automatikusan létrejön, kvázi nálad is, csak arra tudok gondolni, hogy éppen ez a 100 MB-os meghajtóbetűjel nélküli partíció kevert be.
zoldtinta Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Köszönöm SkyBird ! Feltettem EasyBCD és lája mind a két rendszert, látszólag semmi hiba. Mégis csak úgy tudok a két rendszer között mozogni, ha kilépés elõtt eldöntöm, melyik oprendszer iduljon. Vagy az EasyBCD állítom melyik legyen az elsõdleges, vagy rendszer indítás, helyreállításban választok. Ez így igen nehézkes. Egyszerüen nem értem, mindenhol úgy látszik ahogy kell, de a bootoláskor továbbra sincs választási lehetõség, pedig ott van.
SkyBird Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Az aktív partíciót a Lemezkezelővel állíthatod be. Jobb klikk a Sajátgép/Computer ikonon majd Kezelés/Manage. Nem ártana betenned egy képrészlet mentést a partícióidról, ha másképp nem megy.
zoldtinta Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Az aktív partíciót a Lemezkezelõvel állíthatod be. Jobb klikk a Sajátgép/Computer ikonon majd Kezelés/Manage. Nem ártana betenned egy képrészlet mentést a partícióidról, ha másképp nem megy. Mivel nagyon rég volt, már nem emlékezem, de itt a képrészlet: http://picasaweb.google.hu/tintanet07/Pc?a...769742249300962
payskin Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Szerintem nem a Windowszal van baj, hanem hogy a billentyûzet nem mûködik valamiért a rendszerindításkor, hm? BIOS-ba be tudsz lépni?
SkyBird Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 USB billentyűzet BIOS-ban letiltva? A képet estig nem látom.
zoldtinta Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Erre már én is gondoltam, de a BIOS-ban engedélyezve van az USB clavi.
SkyBird Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 A kép szerint egy 320 GB-os vinyó lehet, aminek van egy elsődleges C: partíciója és egy H: logikai. Úgy látom ez a kép az XP alól készült. Amit nemigen értek az az, hogy miért írja rendszerindításnak a H: partíciót, mivel logikai partícióról nem lehet bootolni. Valószínűleg azon is vannak boot fájlok, de még így sem. Jobb lett volna, ha mindkét partíció elsődleges, ha op. rendszert telepítesz rá. A legvalószínűbb, hogy a C: partíción van az XP, mert azt írta rendszernek, és az XP után telepítetted a Win7-et. A C: az aktív partíció, ezen kell lennie az XP boot fájljainak is, és a Windows 7 boot fájljainak is. A korábban bemásolt boot.ini szerint viszont az XP a logikai partícióra van telepítve, vagy legalább is ott keresné. Ha nem így van, és az XP van mégis a C: elsődleges partíción, a Win7 pedig a logikain van, akkor a boot.ini-ben át kell írni a partition(2) értékeket partition(1)-re. Egyúttal az EasyBCD-vel D: meghajtóbetűjelet kell állíts az XP-nek, vagy azt, aminek onnan látod a partícióját. Ha a Win7 van a C: partíción, akkor pedig az van, amit korábban írtam, hogy az EasyBCD-vel a C: partíciót kell beállítani, mint XP boot partíció. De akkor legyenek ott az XP boot fájljai is :!:
zoldtinta Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Most látom, hogy azt meg kellett volna írnom, hogy az elsõ xp a C: volt, aztán elszemetesedett, és a következõ xp telepítése H: particóra került, majd most pedig a Win7 a C: telepítettem. Valóban igazad van boot fájlok a C: partición vannak. A fentiek tükrében ténylegesen mit javasolsz, ill. az utolsó mondatod a megoldás ? Sajnos most nem tudom kipróbálni, mert most másik géprõl írok.
SkyBird Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Nem, az alapvető az alapvető (basic). Ezen kívül van a dinamikus, ami a RAID-nél jön pl. elő. Az XP még nem írja ki, hogy logikai-e vagy elsődleges a partíció, innen gondoltam, hogy XP alól másolta a képet. A Win7 már írja az állapotnál azt is, hogy elsődleges vagy logikai, de az XP csak a keretszínnel jelzi. A világosabb kék logikai partíció. Első körben teljesen kétesélyesnek tartottam csak a kép alapján, hogy melyiken van az XP, de azután ahogy láttam a rendszer szöveget is, mégis inkább az elsődleges C:-re hajlottam. Bár maradt némi kétely. Viszont a boot.ini szerint meg a második, logikai partíción van mégis, és ez annyiból megnyugtató, hogy nem piszkált bele, nem változtatott semmi ezen. Ráadásul ha nem a logikai partíción lett volna az XP, a boot.ini miatt el sem indult volna és hibaüzenetet ad, így utólag tényleg kár volt a C: felé ténferegnem. @zoldtinta Így már egyértelmű, hogy csak a megelőző utolsó mondatom a megoldás, az EasyBCD-vel kell C: meghajtóbetűjelet állítani az XP-nek.
monostori Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Sziasztok! Az egyik itteni fórumozó javaslatára küldeném be pár leírásnak a hivatkozását. Hátha hasznos lehet valakinek. Két téma, három bejegyzésben. Az elsõ: Windows 7 felügyelet nélküli telepítõ készítése vLite segítségével Témája: Automatizált, felügyelet nélküli (unattended) Windows 7 telepítõ segítségével sok idõt és energiát spórolhatunk. Ha rendelkezünk ilyen Windows 7 DVD-vel, vagy USB eszközzel, egyszerûen tudunk Windows-t telepíteni néhány perc alatt anélkül, hogy használnunk kellene az egeret, vagy a billentyûzetet. A második: Windows 7 telepítése USB meghajtóról (pendrive-ról) Témája: Ha szeretnénk bõ negyed óra alatt (hardvertõl függ) telepíteni a Windows 7-et, akkor szükségünk van egy automatizált, felügyelet nélküli (unattended) Windows 7 telepítõre. Ezt felmásolhatjuk DVD-re is, de számos elõnye van a pendrive-ról való telepítésnek. A harmadik megegyezik az elõzõvel, csak annak az automatizált változata: WinToFlash – Windows 7 telepítõ készítése pendrive-ra Egyéb leírásokból is szemezgethettek: http://monostori.spaces.live.com üdv, -mono-
Pjotr Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Vlite-ot illik hanyagolni, a pendriveos leírás pedig azért furcsa, mert nem a Microsoft saját eszközét használja.
monostori Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Vlite-ot illik hanyagolni, a pendriveos leírás pedig azért furcsa, mert nem a Microsoft saját eszközét használja. vLite-tal mi a probléma? Valami jogi, licensz dolog? Pendrive-os elsõ leírásban csak Microsoft "eszközök" vannak:) -m-
Pjotr Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Vlite elég nagy kókányság. Semmi jogi gond vagy hasonló, egyszerûen arról van szó, hogy ha egy MS által készített szoftvert akarok módosítani/buherálni/stb., akkor azt illene MS eszközzel tenni, ha már egyszer létezik. Az elsõ ilyen, de az bonyolult egy egység sugarú felhasználónak, míg az MS-os eszköz nem, hiszen csak kattintgatni kell.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now