Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7


payskin

Recommended Posts

Pjotr

Nálunk nincs. :S

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Kecskeméten sincs még kint... :S Lehet nekünk is üzenni kéne...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Még nem írt vissza a rendszergazda, de a szoftverek letöltésénél ez az üzenet van kint:

 

Windows 7 Professional-English (32 bit and 64bit) is now available in ELMS

2009-08-14

 

Use the product search drop-down to download Windows 7. Unable to locate Windows 7? Contact your Program Administrator.

 

Ezek szerint pedig az összes intézmény számára elérhetõ, hisz az ELMS rendszert minden intézmény eléri, amelyik MSDNAA szerzõdéssel rendelkezik.

Link to comment
Share on other sites

basszusluigi
Mi történik, ha kitörlöd az optikai cuccokat az Eszközkezelõbõl és újraindítod a gépet?

 

(Ne spórolj a szóközzel! Mondatvégi írásjelek után is tegyél, és a vesszõ után is! Köszi!)

:nem:

Ez volt az elsõ próbálkozásom.

Második:próbáltam törölni a cdrom.sys fájlt,de természetesen nem tudtam.

Harmadik:felülírni xp-s, vistás cdrom.sys fájllal , ezt sem lehet.

 

Köszönöm a tippet!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Windows 7-re telepített VirtualBox 3.0.4-gyel szeretnék használni egy virtuális 7-t. Az, amelyiket még Vista-n telepítettem (virtuális, igen) gond nélkül mûködik. Ma kétszer ugrottam neki (nyelvi fájlt akarok hegeszteni a telepítõlemezembe), de már telepítés közben is dobja a hibákat a VirualBox, a virtuális 7 pedig néha lefagy (már telepítés közben is).

 

Ötlet? Van még aki hasonlóan járt? Vagy csak nálam borult be valami?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Épp most telepítettem egy virtuális 32 bites Win7-et a 64 bites Win7-emen futó Virtual PC RC alá és le vagyok döbbenve, milyen gyorsan felment...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Virtualizáció mellett 4 magon nem csoda. Rossz hatással volt rád oly' sok évig az a Pentium. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jay

Az amazon.co.uk oldalon már elõrendelhetõ a Windows 7 Home Premium. Elég barátságos ez a 20,000 Ft. körüli ár. :) (Ha jól tudom, Magyarországra is szállítanak.)

Kíváncsi vagyok, hogy itthon mikor lesz ilyen akció.

Link to comment
Share on other sites

HSP

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni két kérdésben.

 

1, felraktam a notebookomra a win7et. Egy problémám van csak, az, hogy a 8600M GS videókártyámat standart vga-ként kezeli, ezért olyan, mintha nem is lenne. Próbáltam nVidiától drivert szerezni, de nem engedi telepíteni, mert nem lát hozzávaló drivert. Ennek a megoldására feldobtam egy moddolt .inf-et, így már települ, de reboot után marad a standard vga és a drivert se látni sehol. Mi lehet a baj?

 

2, egy másik gép. Míg az elõzõ gépen vista mellé került a win7, itt egyedül van. Telepítés után rendben bootol, de ez után indításkor missing bootmanager hibaüzenetet kapok. Van alternatív bootmanager, vagy telepíthetõ valahogy az eredeti?

 

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

1: Ha nem érzékeli a VGA-t, akkor a Win7 nem engedi telepíteni a drivert. Nekem ATI-nál voltak ilyen gondok az RC-nél, illetve a PreRC-nél.

Viszont erre van egy megoldás: Amikor postol a windows, nyomj F8-at, és ott lesz egy olyan opció, hogy nem ellenőrzi a driver hitelességét. Azzal indítsd a gépet, és akkor menni fog. Egy hátránya van, hogy mindig ezzel az opcióval kell indítani a gépet. :( Ehhez viszont csináltak egy scriptet, ami magától kiválassza ezt az opciót.

 

2: Rakd be a gépbe a telepítő lemezt, és futtasd le a helyreállítást, az megoldja a boot-szektor hibát.

Link to comment
Share on other sites

HSP

Szia!

 

2, köszi, bejött

 

1, nem tudod a scriptet hogy tudom megszerezni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen scriptet? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az ATI DNA driverébe be van építve. Onnan külön is telepíthető. :)

 

@KGigi: Ez a script annyit csinál, hogy magátol kiválassza azt az opciót, amit fentebb leírtam.

Link to comment
Share on other sites

HSP

Szia!

 

Hiába indítom driverhitelesítés nélkül, le se sz@rja, ugyanúgy standard vga marad drivertelepítés után.

Nincs más ötletetek? Win7 újrahúzás segíthet?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Pontosan mi a gép típusa?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Windows Update sem talál drivert? Nekem 1 hét alatt kétszer frissített a 8600GT-hez.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A gyõri MSDNAA-ra csak valamikor jövõ héten kerül ki a Windows 7, mert most szabadságon vannak a rendszergazdák, illetve új biztonsági elõírásokat írtak ki augusztus 23-án az ELMS rendszerben. :) Várjuk szeretettel a csomagot. :)

Link to comment
Share on other sites

HSP

Sziasztok!

 

Update nemigen foglalkozik vele, mert szerinte nincs benne kártya.

Próbáltam frissíteni a drivert és megadni neki, hogy mit tegyen fel. Addig eljutunk, hogy látja a kártyát, de a driver nem megy fel, mert az nVidiától beszerzett driver digitálisan nincs aláírva, ezért nem telepíti. Ami meg az általa kínált listában szerepel, arra azt mondja, hogy nem kompatibilis a win7-tel.

A gép egy Fujitsu-S. Amilo Xi2528.

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kartársak! PPPoE kapcsolatot vajon hogyan lehet automatizálni? Ha a XP alatt a PPPoE-t beállítottam alapértelmezettnek, majd a Vezérlõpult --> Internetbeállításokban kipipáltam, hogy mindig tárcsázza az alapértelmezett kapcsolatot, akkor ahogy elindult a Windows és az uTorrent ki akart szagolni a netre, máris létrejött a kapcsolat.

 

Szeretve tisztelt Windows 7-ünkben még a Firefox indítása sem indukálja ezt a folyamatot, kizárólag az Internet Explorer elsõ próbálkozásai nyomán jön rá a szofisztikáltan agyonfejlesztett hálózatkezelés, hogy neki sürgõsen csatlakoznia kéne a DIGI-hez.

 

Ez így nagyon nem jól van ám!

 

Természetesen a PPPoE úgy van beállítva, hogy nem kér be semmit, magától csatlakozik, azaz ha odáig eljutunk, hogy a rendszer rájön, hogy neki DIGI kell, akkor már sínen van az ügy. De nem jön rá.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, én is így tudtam, ahogy a fórumban írja a kedves ember, és pontosan ezeket a lépéseket végeztem el. Ez az, ami az XP-ben tökéletesen működött, a Windows 7-ben viszont csak akkor, ha Internet Explorert indítok. A Firefox pedig széttárja a két tappancsát és azt mondja, hogy "De hiszen nincs is internet!".

 

(Nincs kedvem összedugni a routert, különben is mély depressziós vagyok a merevlemez behalása miatt. :P)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Windows Vista/7 esetében azt mondják, hogy kell rakni egy parancsikon az Indítópultba, ami a PPPoE kapcsolatra mutat. Ezt is beraktad?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Foxiban Beállítások / Haladó / Kapcsolat / A Firefox internetkapcsolatának megadása?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...